Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Nowe połączenie do Budapesztu w 2013
Autor Wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 02-10-2012, 12:09   Nowe połączenie do Budapesztu w 2013 Odpowiedz z cytatem

W prasie znalazłem informacje że na 2013 r PKP zamierza uruchomić nowe/drugie/ połączenie do Budapesztu. Jesli ktoś ma ściślejsze informacje proszę sie nimi podzielić. /Chyba to bedzie dzienne połączenie bo Chopin pozostaje.??
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 02-10-2012, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Chyba (?) Silesia tez jezdzi do Budapesztu .
Co do tematu to pojawilo sie takie info w temacie :

Slowacja - nowy rozklad jazdy w dziale Zagranica . Jest tam wzmianka o jakims pociagu EC z Wawy do Budapesztu (przepraszam ze nie podaje linka ale pisze z komorki)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-10-2012, 07:37    Odpowiedz z cytatem

Też gdzieś słyszałem że to ma być dzienne połączenie EC właśnie przez Bratysławę. Ale biorąc pod uwagę, że i 'Bem" i wagony dołączane do "Pragi" nie utrzymały się długo to nie wiadomo jak tutaj się skończy. Jak znowu nie będzie frekwencji to pociąg ten poleci.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-10-2012, 10:24    Odpowiedz z cytatem

Będzie tak

Wyjazdy z Warszawy

6:35 EC Polonia Warszawa - Villach
8:35 EC Praha Warszawa - Praha hl.n
10:35 EC Varsovia Warszawa - Budapeszt Kel p.u
12:35 EC Sobieski Warszawa - Wien West.bf

Tyle w tym temacie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 03-10-2012, 11:04    Odpowiedz z cytatem

Koleje słowackie od jakiegoś czasu mają wrzuconą EC Varsovie w rozkładzie 2012/2013.
EC Varsovia Warszawa - Budapeszt
Breclav 16.57
Kuty 17.08/17.10
Bratislava 17.47/17.50
Nowe Zamky 18.41/18.43
Sturovo 19.08/19.11
Szob 19.22

EC Varsovia Budapeszt - Warszawa
Szob 8.38
Sturovo 8.49/8.52
Nowe Zamky 9.17/9.19
Bratislava 10.10/10.13
Kuty 10.50/10.51
Breclav 11.03

Prawdopodobnie na terenie Polski, rozkład może wyglądać:
Warszawa 10.35 Katowice 13.23/13.26 - do Budapesztu
Katowice 14.32/14.35, Warszawa 17.26 - z Budapesztu

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 03-10-2012, 11:35    Odpowiedz z cytatem

A może by pomyśleć i zrobić w końcu jakieś bezposrednie połączenie na bałkany do Belgradu albo Bukaresztu. To w sumie troche śmieszne, że najdalej z polski na południe można dojechać do Budapesztu podczas gdy z Pragi kursuje bezposredni pociąg do Belgradu, bezposrednie wagony do Bukaresztu a w sezonie nawet do Istanbułu. Póki co PIC nam daje nikomu niepotrzebne drugie połączenie do budapesztu. Nocny pociąg "Chopin" , który prowadzi także grupe wagonów do budapesztu powyżej stacji Bohumin jest raczej pustawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 03-10-2012, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Popieram kol maciej30 znam troche tą trase na Bałkany. Polonia kiedyś prowadziła grupe wagonów do Belgradu.Sofii,Istambułu.Były duże problemy z zakupem biletów przez ORBIS na miesiąc przed wyjazdem zawsze były określone trudności/brak/ a w wagonach jechało kilka osób raz jechałem sam.Moze teraz gdy rezerwacja i promocje sytuacja uległaby zmianie.Pociag Chopin z którego jestem b. zadowolony w wagonach sypialnym i kuszetce nie jest przeładowany ale powstał problem w Budapeszcie bo zmieniono rozkład do Belgradu i trudno w 30min z bagazami dokonać przesiadki na odległe perony/nr11/ gdy jeszcze przyjazd jest troche opóżniony.Codziennie na tej trasie kursuje pociąg z Pragi do Belgradu w sezonie z wagonami do Baru i w jakiś sposób sie kalkuluje???.Wracajac do nowego połączenia do Budapesztu jak sobie dobrze przypominam Varsovia jechała z Gdyni. Dziękuję kolegom za przekazanie niepełnych ale znaczących dla mnie informacji na temat nowego pociagu. Najprawdopodobniej byłby skomunikowany w Budapeszcie do Belgradu o 22.20 poc.341.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-10-2012, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bezposrednie wagony do Bukaresztu a w sezonie nawet do Istanbułu


Bukareszt - Cesky Drahy zlikwidowały
Istambuł - nawet nie wyjechał w wakacje

Poza tym

Saloniki - Cesky Drahy - zlikwidowały
Wenecję - Cesky Drahy - zlikwidowały

i wiele, wiele innych też.

Została: Kopenhaga, Warna, Burgas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 03-10-2012, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Exsimusie trudno mówic o salonikach skoro Grecja jest bankrutem i w grecji od ponad roku kolei nie ma. Co do Istambułu wyjechałby gdyby nie to, że akurat rozpoczeło sie przekuwanie tunelu kolejowego pod bosforem pomiędzy stacjami Istambuł Sikerci a Haydapasa w części azjatyckiej i wszystkie pociągi sa poskracane do granicy bułgarsko - tureckiej. Co do wenecji się nie wypowiadam, co do istambułu to własnie w tym składzie miał jechać też bukareszt. Ale skoro nie bylo istambułu nie było też bukaresztu. Natomiast mogę napisać, ze składałem niedawno propozycję do PICu, czy jest możliwość wydłuzenia EC Polonia do Wenecji, otrzymałem odpowiedź, że taka propozycja może być rozważona. To tylko 2h30 jazdy od Villach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 03-10-2012, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Dodatkowa informacja jaką przeczytałem na str RK.Oprócz nowego połączenia do Budapesztu ma być połączenie do Breclawia/nie wiem jak się pisze/. Nie za bardzo wiem o co w tym chodzi wiem ze to stacja węzłowa o dużym znaczeniu.Może tu zostaną podpiete jakies wagony bezpośrednie np kier.Zagrzeb Belgrad Bukareszt Sofia Varna Burgas.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 03-10-2012, 17:07    Odpowiedz z cytatem

maciej49 Breclav to jest węzłowa stacja w czechach przy granicy z Austrią i Słowacją, przejezdzaja tamtedy nasze pociagi Polonia, Sobieski, Chopin a od nowego rozkladu jazdy także Varsovia. Chopin w breclavie jest dzielony na wagony do wiednia i budapesztu przez bratysławę. Uruchomienie pociągu tylko w relacji Warszawa - Breclav mijałoby się z jakimkolwiek celem. Wagony o których piszesz, czyli bukareszt, belgrad czy zagrzeb w wydaniu PKP są nierealne. Przynajmniej w tym dzisiejszym PKP kiedyś istnialy bezposrednie wagony w relacji Warszawa - Belgrad/Sofia/Saloniki/Istambuł. Tylko, że te czasy wydaje mi się odeszły już w zapomnienie. Była też kuszetka kursująca w składzie Chopina która jechała do Rzymu przez Wenecje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej49 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Paź 2010

PostWysłany: 03-10-2012, 18:19    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/33923/PKP_IC_W_grudniu_dwa_nowe_polaczenia_EuroCity.htm odnalazlem ta informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-10-2012, 23:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Natomiast mogę napisać, ze składałem niedawno propozycję do PICu, czy jest możliwość wydłuzenia EC Polonia do Wenecji, otrzymałem odpowiedź, że taka propozycja może być rozważona.


Co dokładniej odpisali, bo aż nie chce się w to uwierzyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 04-10-2012, 09:19    Odpowiedz z cytatem

Exsimus To już było bliskie realizacji tylko zupełnie nie dogadali się ze stroną włoską w tej sprawie. Taki pomysł chodził od dawna w PIC, niestety w obecnej chwili on upadł. Gdyby to kiedyś wyszło to Polonie od miejscowości granicznej Tarvisio do Wenecji pociągnałby lok polskiej produkcji EU11 wyprodukowany w 2000 roku w Pafafag Wrocław, na którego zakup PKP nie miało pieniędzy i w liczbie 42 sztuk zostały sprzedane kolejom włoskim. Oznaczone są one tam jako E405 jeżdza również na tej trasie, osiągają prędkośc 200 km/h i swietnie się spisują. Loki te prowadzą nocne EuroNighty z Wiednia do Wenecji i Rzymu właśnie na terenie Włoch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 04-10-2012, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Konduktorzy z EC Polonia, których pytałem o połączenia z Breclav, powiedzieli, że oprócz pociągu Varsovia do Budapesztu, będzie także nowe połaczenie EC Comenius z Warszawy tylko do Breclav i tam możliwość przesiadek do Bratysławy, Wiednia, Budapesztu. Czyli jak potwierdzą wszelkie przecieki, od grudnia:
4 połączenia EC Warszawa - Breclav, plus nocny pośp.
Sobieski - Wiedeń. Polonia - Villach, Varsovia - Budapeszt, Comenius - Breclav, oraz nocny Chopin.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl