Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
RJ 2012/2013 w Zachodniopomorskim
Autor Wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 18-11-2012, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Bartek1981 napisał/a:
W Szczecinie nikt nie bierze pod uwagę, że to miasto to też ośrodek akademicki i mieszka tu ponad 100 tys. ludzi. Za Marszałka ś.p. Husejki było o wiele lepiej jeśi chodzi o przewozy pasażerskie.


No widzisz. Bo ś.p. Husejko był człowiekiem z tych stron i co ważniejsze, z dobrym wykształceniem i odpowiednim bagażem doświadczeń. Obecny marszałek jest z Goleniowa, a wykształcenie, którym może się pochwalić to w głównej mierze "szkoły wolnego czasu i nic nie robienia". Zanim zrozumie, że robi źle, nie będzie co naprawiać. Ja nie wiem czego on się uczył, ale z tego co pisze Stoker, to można wnioskować, że w szkołach biznesu nie uczą iż wzrost kosztów (prąd, paliwo, utrzymanie) powoduje wzrost nakładów na przedsiębiorstwo. Ja bym szanownemu panu zaproponował tankowanie raz na tydzień za 50 czy 100zł. A to, że za rok nie dojedzie do pracy? Trudno, może wtedy zrozumie Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 18-11-2012, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Rozkład nie jest zły. W wakacje dwa połączenia Świdwina z Kołobrzegiem w tym jeden Interregio, od dawna u nas niewidziany. Pociągów ścięto naprawdę minimalną ilość, godziny niewiele się zmieniły, choć poranny Gryf faktycznie, nieco denerwuje. Idealnie sprawował się jako dojazd na 8:00-8:30 do Koszalina. Nie jest źle.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 19-11-2012, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem dodać, że Pomorze Środkowe utraciło bezpośrednie połaczenie z Wrocławiem. Do tego ostatnie regio do Szczecina o 17.58 z Koszalina, zdecydowanie za wcześnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 20-11-2012, 08:45    Odpowiedz z cytatem

17:58 to jest trochę za wcześnie. Już na 18:21 musiałem się szybciej zwalniać, teraz już w ogóle będę w połowie zajęć wychodził Very Happy Ale spójrz na wakacje w soboty. Według tego ostatni osobowy odjedzie po 13:30 i koniec. Nie ma mowy o jakimkolwiek wyjeździe na zakupy czy do Mielna na jeden dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-11-2012, 09:00   

A nie jest to czasem rozkład ważny do 09.02.2013?
Powrót do góry

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 20-11-2012, 13:14    Odpowiedz z cytatem

Bezpośrednie połączenie Pomorza Środkowego z Wrocławiem zapewni TLK Gwarek, TLK Zefir a w sezonie TLK Kołobrzeg - Bielsko Biała. Po prostu TLK Słowiniec wrócił po 5 latach na właściwą relację (no prawie bo powinien być Słupsk).
Co do porannego regio w pn zawsze jest pełny młodzieży szkolnej, i ciężko (aż dziwnie to brzmi) znaleść wolną 4.
Buisarze już jasno powiedzieli że 29 kursów busów ma być w ciągu doby na trasie Koszaln - Kołobrzeg i kursy maja być o 18:00 19:00 21:00.
Co do Świdwina czekam tylko na lament mieszkańców że w niedziele pierwszy pociąg do Białogardu to TLK Gryf, a potem Sztrom.
I nie ukrywajmy się ale zawsze Szczecin ma lepsze połaczenia, bo to stolica województwa a nam zostają ochłapy. Już jest lepsze połączenie Szczecinka z Poznaniem, niż Szczecinka z Koszalinem.
Jeśli nie powstanie Środkowo-pomorskie to możemy zapomnieć o super cudnym rozkładzie.
PS. Czy ktoś wreście zauważył że pierwsze połaczenie Sławna ze Szczecinem jest TLK Albatros??

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 20-11-2012, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bezpośrednie połączenie Pomorza Środkowego z Wrocławiem zapewni TLK Gwarek


Według rozkładu jazdy IC Gwarek pojedzie do Katowic przez Jarocin i Kluczbork a nie przez Wrocław. Tak też jest w tabliach na stronie PLK. Co z tego, że Kołobrzeg ma bezpośrednie połaczenie kilka razy większy Koszalin i Słupsk takiego połaczenia nie ma.
To jest najgorszy rozkład jazdy od kilku lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 20-11-2012, 17:36    Odpowiedz z cytatem

Kołobrzeg to stacja początkowa/końcowa, a Koszalin zwykła przelotówka. To wiele tłumaczy.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 20-11-2012, 21:02    Odpowiedz z cytatem

Droznik napisał/a:

Co do Świdwina czekam tylko na lament mieszkańców że w niedziele pierwszy pociąg do Białogardu to TLK Gryf, a potem Sztorm.


Na mnie nie licz. Ale w sumie nigdy nie widziałem, żeby w osobowym rano (nawet tym 5:23 jak jeździł codziennie) było więcej niż te 10-15 osób w niedziele. Bardziej martwi mnie to, że przy braku zmian w rozkładzie w wakacje w C z Koszalina do każdej wioski za Białogardem będą 3 pociągi: 4:31, 5:50 i 13:32. To jest wg mnie kpina, bo tak okrojonego rozkładu to trzeba szukać chyba kilkadziesiąt lat wstecz. 3 osobowe to były w roku 1960, ale ostatni był o 15:59 z Koszalina. Ja bym mimo wszystko na miejscu PRów spróbował skomunikować "Radew" z iR "Delfin" i temu drugiemu dać postój handlowy w Rąbinie. Wg stanu obecnego jest 9 minut rozkomunikowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 21-11-2012, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PS. Czy ktoś wreście zauważył że pierwsze połaczenie Sławna ze Szczecinem jest TLK Albatros??


Tutaj kolejny absurd bo poranne regio Słupsk-Koszalin i tak i tak jedzie. Po co PR-y rozwaliły połaczenie Słupsk- Szczecin tego nie wiem, pewnie oni tez nie wiedzą.Więc jaka oszczędność? Dwie jednostki, dwie druzyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 23-11-2012, 10:44    Odpowiedz z cytatem

lukien213 napisał/a:
Mykolej napisał/a:

Nowe połączenia Regio:

- 89422 relacji Stargard-Szczecinek odj. 5:10 przyj. 7:27 kursuje od poniedziałku do niedzieli


Ja wiem, czy takie nowe... Po prostu Stargard Szcz. - Koszalin skrócone do Runowo Pom. - Koszalin, a w zamian Runowo Pom. - Szczecinek wydłużone do Stargard Szcz. - Szczecinek. Skomunikowanie jest, ale odwrotne.

Rozkomunikowanie jest tylko w (C). W (D) skomunikowanie będzie działało.

[ Dodano: 23-11-2012, 10:47 ]
lukien213 napisał/a:
Ciekawi mnie też fakt wakacji. Z Koszalina do Szczecina ostatnim osobowym będzie ten o 15:35.

Nieprawda. W wakacje w planie 89127 ze Słupska kursuje 89151 z Ustki do Szczecina.

[ Dodano: 23-11-2012, 10:50 ]
Bartek1981 napisał/a:
[Przede wszystkim Koszalin - Kołobrzeg ograniczono do minimum kursowanie regio. Po raz kolejny zastanawiam się po co przed 6 rano regio do Kołobrzegu, no bo nie dla szkolniaków!

Nie ma żadnego pociągu do Kołobrzegu, który dojeżdża tam przed 6:00. W obu kierunkach pociągi dojadą do stacji docelowych przed 7:00, czyli tak jak wnioskowali mieszkańcy/podróżni.

[ Dodano: 23-11-2012, 10:53 ]
Bartek1981 napisał/a:
Do tego ostatnie regio do Szczecina o 17.58 z Koszalina, zdecydowanie za wcześnie.

Będzie przesunięte na około 18:20-30 od połowy stycznia lub od lutego.

[ Dodano: 23-11-2012, 11:00 ]
Bartek1981 napisał/a:
Cytat:
PS. Czy ktoś wreście zauważył że pierwsze połaczenie Sławna ze Szczecinem jest TLK Albatros??


Tutaj kolejny absurd bo poranne regio Słupsk-Koszalin i tak i tak jedzie. Po co PR-y rozwaliły połaczenie Słupsk- Szczecin tego nie wiem, pewnie oni tez nie wiedzą.Więc jaka oszczędność? Dwie jednostki, dwie druzyny...

Absurd czy nie, ludziom kompromis nie pasował.
Ze Słupska, Sławna i okolic pisali, że do Koszalina przyjeżdża za wcześnie, a z Łobza, Węgorzyna, Chociwla itp. że do Stargardu i Szczecina za późno. Możliwość była tylko jedna - rozerwać relację, więc to zrobiono.
Może udałoby się to uratować, gdyby nie TLK-i rozjeżdżające nasze pociągi w godzinach porannych, co skutkuje staniem po wioskach kilka razy po 7 minut.

[ Dodano: 23-11-2012, 11:06 ]
lukien213 napisał/a:
Droznik napisał/a:

Co do Świdwina czekam tylko na lament mieszkańców że w niedziele pierwszy pociąg do Białogardu to TLK Gryf, a potem Sztorm.


Bardziej martwi mnie to, że przy braku zmian w rozkładzie w wakacje w C z Koszalina do każdej wioski za Białogardem będą 3 pociągi: 4:31, 5:50 i 13:32. To jest wg mnie kpina, bo tak okrojonego rozkładu to trzeba szukać chyba kilkadziesiąt lat wstecz. 3 osobowe to były w roku 1960, ale ostatni był o 15:59 z Koszalina.

Już przestań panikować, bo tak nie będzie.
Z Koszalina będą pociągi Regio (generalnie codziennie przez cały rok) o: 4:30, 5:50, 13:30, 15:35 i 17:35 (minuty w przybliżeniu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 23-11-2012, 12:07    Odpowiedz z cytatem

Akurat piszę to, co jest w internetowym rozkładzie. Jak widać, znów jest do d... Dobrze, że na bieżąco nas korygujesz, to chociaż człowiek spokojniej żyje, a i innych ludzi uspokoi (bo już się w pociągach trafiali tacy, co o te wakacje się burzyli).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 23-11-2012, 15:56    Odpowiedz z cytatem

Lukien ciągle narzekasz znalazłbyś coś pozytywnego w nowym rozkładzie Smile
Np: Będziesz mógł jechać nad morze do Kołobrzegu bądź Ustki na wakacje bo będziesz miał wieczorem powrotny do domu
Albo że Świdwin stanie się znaczącą stacją bo będą kończyć i zaczynać bieg pociągi jak to było kiedyś (i nie chodzi mi oto że od teraz bo wiem że od paru lat macie to)
Kolejną opcja jest to że Gryf będzie o 8 to się spokojnie wyśpisz a nie będziesz musiał wstawać tak wczas Smile

Stoker hmm nie zwalaj winy na TLK że wam psują koncepcję bo ich aż tak dużo nie ma Smile
Zresztą jak już chyba wspomniałem w święta tylko TLK dojedziesz do Kołobrzegu z Koszalina bo PR wycofują wszystkie kursy za wyjątkiem tego o 16 Smile

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

erniesouchak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Poznań/Kołobrzeg

PostWysłany: 23-11-2012, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Ostatnie połączenie Poznań - Kołobrzeg o 16:02 Śmiech (z przesiadką, nie bezpośrednie)
O ile jeszcze brak przesiadki z Radwi jest do przełknięcia (koszty uruchomienia), tak fakt 5 minut rozkomunikowania na Dąbiu osobówek z Poznania(przyjazd 19:48) i do Kołobrzegu (odj. 19:43) jest dla mnie niezrozumiały.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 23-11-2012, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Droznik napisał/a:
Lukien ciągle narzekasz znalazłbyś coś pozytywnego w nowym rozkładzie Smile


Przecież już dawno pisałem, że osobowy na 7:02 do Koszalina, to spełnienie moich marzeń Very Happy

Żeby nie było, że jest źle (bo po wszystkich sprostowaniach faktycznie nie jest), to dodam jeszcze iż w wakacje od 7 do 10 będę miał 6 pociągów do fotografowania w idealnych warunkach, w tym 2 sezonowe Wink To mnie cieszy najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl