Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
RJ 2012/2013 w Wielkopolsce
Autor Wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 09-12-2012, 16:47    Odpowiedz z cytatem

_babol_ napisał/a:
Bałagan totalny, na trasie do Zbąszynka jest teraz trzech przewoźników. KW, PR i IC . Jak rozumiem docelowo PR i KW nie będą honorowały jednego biletu ?


A coś bardziej konkretnego - oprócz biadolenia ?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 09-12-2012, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Pociąg KW 77139 z Konina (14:41) do Poznania Głównego (16:11) wyjechał z Otocznej z opóźnieniem 174 minut (odj. planowy 15:17). Czy posiada ktoś może jakiekolwiek informacje, co było przyczyną tak dużego opóźnienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 09-12-2012, 20:05    Odpowiedz z cytatem

rail_user napisał/a:
_babol_ napisał/a:
Bałagan totalny, na trasie do Zbąszynka jest teraz trzech przewoźników. KW, PR i IC . Jak rozumiem docelowo PR i KW nie będą honorowały jednego biletu ?


A coś bardziej konkretnego - oprócz biadolenia ?


Jasne. W moim przypadku wyjazd do pracy to Pociąg o 8.29 z Opalenicy ... Pociąg ten obsługują PR ... Powrót to albo TLK po 21 obsługiwany przez IC ( całe szczęście że się pojawił ) lub 22.49 obsługiwany przez KW. I weź tu kup Pan miesięczny Shocked

W ostateczności zdecyduje się na wyjazdy o 7.50 i Powroty tym po 21 ... Wtedy to będę poruszał się w obrębie połączeń TLK ... Ale są jeszcze inne dni kiedy to nie muszę gonić do pracy, wtedy z miesięcznym w kieszeni na pociągi TLK będę musiał gnać do kasy po bilecik KW.

Ode mnie ( Stacja Opalenica ) KW jadą do Poznania o 7.33 a potem dopiero o 9.46 ... Jeżeli ktoś rozpoczyna pracę, zajęcia itp. o 10 to o 7.33 jest mu za wcześnie pchać się do Poznania, a o 9.46 za późno Rolling Eyes

Oczywiście KW tak stoją frontem do pasażera że powrót za pośrednictwem ich usług z Poz w kierunku na Nowy Tomyśl nie jest możliwy między 19.30 a 22.50. Całe szczęście że pojawił się ten TLK Very Happy

Obserwacje te czynię z mojego punktu widzenia i własnych potrzeb komunikacyjnych ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09-12-2012, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Obserwacje te czynię z mojego punktu widzenia i własnych potrzeb komunikacyjnych ...


Nie jesteś jedynym pasażerem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 09-12-2012, 20:24    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx napisał/a:
Cytat:
Obserwacje te czynię z mojego punktu widzenia i własnych potrzeb komunikacyjnych ...


Nie jesteś jedynym pasażerem.


Yhm... Możesz się bardziej rozwinąć swoją myśl ? Bo to że nie jestem jedynym pasażerem zdążyłem zauważyć Smile Zazwyczaj mam trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w pociągu którym najczęściej się poruszam Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 09-12-2012, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Gratulacje dla osoby która decyduje o zestawieniu pociągu 67937 Wrocław (14:50 )- Poznań (18:09). W poprzednim rozkładzie zestawienie to 2 x EZT, a teraz to tylko 1 x EZT. W Lesznie około 50 osób zostało na peronie. I do Poznania praktycznie nikt się nie dosiadł, chyba że w ramach wymiany 1 za 1. Konduktor w ogóle nie pojawił się na składzie. Od Leszna do Poznania zwiększył opóźnienie z 8 do 30 minut z powodu tłoku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 09-12-2012, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko Z Leszna takie przypadki są. Np na Gniezno tez czasem się to zdarza.

W ogóle mam nadzieję teraz, że skoro KW przejęły kolejne linie, to pozostały tabor przerzucą na inne linie, zwłaszcza na Leszno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pitras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2010
Skąd: Puszczykowo

PostWysłany: 09-12-2012, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Prędzej PRy dadzą kolejne jednostki na złom- zawsze trochę grosza wpadnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 10-12-2012, 13:16    Odpowiedz z cytatem

No pewnie!
Już widzę jak ładnie poprzerzucali tabor.
Np. dzisiaj
77727 Leszno-Poznań 7.18 czyli dojazd na 8 - zestawienie ET-22 + B + 2 Bmnopux.
Na szczęście wszyscy się zmieścili, właściwie wcisnęli, frekwencja co najmniej 200%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 10-12-2012, 18:33    Odpowiedz z cytatem

_babol_ napisał/a:
xMICHCIOx napisał/a:
Cytat:
Obserwacje te czynię z mojego punktu widzenia i własnych potrzeb komunikacyjnych ...


Nie jesteś jedynym pasażerem.


Yhm... Możesz się bardziej rozwinąć swoją myśl ? Bo to że nie jestem jedynym pasażerem zdążyłem zauważyć Smile Zazwyczaj mam trudności ze znalezieniem wolnego miejsca w pociągu którym najczęściej się poruszam Rolling Eyes


Nie problemu, więc przeczytajmy jeszcze raz twoje zdanie:
_babol_ napisał/a:
Obserwacje te czynię z mojego punktu widzenia i własnych potrzeb komunikacyjnych ...


A co jeżeli ktoś jedzie na 8 - 9? Lepiej żeby obecny rozkład na tej trasie usunąć i Ty napiszesz swój rozkład - który będzie dostosowany do Twoich potrzeb aby jegomość nie musiał czekać w Poznaniu. Albo jeszcze lepiej, wywalmy wszystkie połączenia KW i zostawmy tylko te na kierunek zachodni - tam przerzucimy cały tabor wraz z szynobusami tak aby z Opalenicy pociągi jeździły częściej niż tramwaje linii wahadłowych (takt co 5 min.), no bo ważne aby Ci pasowało a nie innym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 11-12-2012, 08:49    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx, spokojnie, _babol_ wyraził tylko swoją opinię na temat tego, że rozkład akurat mu nie pasuje. Jakby mu pasowało, to komuś innemu nie i ten ktoś też by się tu wyżalił. To normalne;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 11-12-2012, 13:15    Odpowiedz z cytatem

@michal26 - to akurat normalne zestawienie tutaj.

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 11-12-2012, 17:42    Odpowiedz z cytatem

@ loony
W jakim sensie normalne?!
Dla mnie to jest nienormalne.

Z drugiej strony Regio 77734 Poznań (15.00) - Leszno w zestawieniu dzisiaj 163-030-0 (Agata) + Bh + 4 Bmnpoux
Frekwencja od Dębca około 100% Smile
Taki skład o takiej godzinie jest normalny i dobrze że tak to wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_babol_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2012

PostWysłany: 12-12-2012, 13:09    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx, Nigdzie nie napisałem o tym że rozkład ma być dopasowany do moich potrzeb. Napisałem tylko podając siebie jako przykład że obecny rozkład jest mało elastyczny. Rozdrobnienie przewozów na mojej trasie na trzech już przewoźników, tak na prawdę negatywnie odbija się na pasażerach. Przykładami niech służą dyskusje i pytania ludzi kierowane w stronę konduktora. O co pytali ? Otóż o to co mają zrobić jak do Poznania najbardziej optymalne połączenie dla nich zapewnia pociąg REGIO ( Z mojej stacji startuje o 8.30 ) a pociąg powrotny to już skład KW. Jaka była odp. Kupić dwa miesięczne ... Problem w tym że kolej metropolitalna, nie ma zapewniać tylko dojazdu do pracy czy szkoły, prawda ? Ludzie nie tylko pracują, chcą też korzystać z dóbr ogólnych dostępnych w tym konkretnym przypadku w Poznaniu. Jeszcze do niedawna miałem kupiony bilet miesięczny na pociągi REGIO. Niemal na pamieć wiedziałem kiedy jadą moje składy. Wsiadałem do którego chciałem i wracałem jak chciałem. Wszystko oczywiście w ramach obowiązującego rozkładu. Ale wracając do kwestii ogólnej, Regio jadący o 8.30 ( z mojej stacji ) często jest tak zapchany że nie ma już gdzie usiąść. Ci wszyscy ludzie mają teraz kupować dwa miesięczne ? Na PR i KW ? Bo zapewne część wraca KW. A co w przypadku kiedy czasem trzeba dostać się wcześniej do miejsca docelowego a innym razem można jechać dużo później ? No właśnie ... oto ten brak elastyczności. Powiesz mi że problem dotyczy tylko mnie Shocked ? I ja, jaśnie Pan z zatłoczonego pociągu REGIO marudzę jak typowy malkontent że utraciłem swobodę na ... właściwie na rzecz czego ? Na możliwość śmigania Elfem ?

Odnośnie Luki między 19.30 a 22.51 ... Wczoraj miałem przyjemność śmigać Elfem właśnie o 22.51 . Zazwyczaj pociąg ten był solidnie obłożony ( EZT za czasów PR) . Wczoraj w zasadzie pojedyncze osoby nim jechały ... Myślę sobie. Co jest ? A no tak, pewnie część odetchnęła z ulgą i już przesiadła się na wprowadzony od 9.12 TLK o 21.35... To w moich oczach udowodniło że ludzie zwyczajnie potrzebowali, potrzebują rozsądnego połączenia w okolicach 21 Neutral

Oczywiście sam zrezygnuję z usług PR i KW na rzecz IC. Bo to będzie teraz dla mnie najlepsze połączenie z POZ. A wystarczyło by przejąć 100 % połączeń przez KW od PR lub dogadanie się z PR w sprawie biletów, i dodanie jednego składu śmigającego w okolicach lub po 21, z Poznania do Zbąszynka ...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafaello1973 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: ok. Wrześni

PostWysłany: 12-12-2012, 17:01    Odpowiedz z cytatem

O tej uwalonej linii i połączeniach na niej jutro pewno poleci spory artykuł w Wiadomościach Wrzesińskich .Jak by nie było gazeta ma ponad 11 tysięcy nakładu.Właśnie teraz przekazuje na Facebooku info redaktorowi . Zwróciłem uwagę by zerkał tez na to forum Smile . Dziś też napisałem pismo do Departamentu Transportu UMWW jak pan Kriger odpisze dam wam oraz dziennikarzom znać. ;-) Trzeba porobić trochę akcji i zamieszania i bronic kolejarzy i pasażerów w Wielkopolsce . Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl