Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Koniec PR na Śląsku
Autor Wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 12-10-2012, 07:43    Odpowiedz z cytatem

No i qr robi się bałagan na Śląsku. Przez durne przepychanki władzy najbardziej dotknie to jak zwykle podróżnych. Kolejny raz powtarzam że u nas to o podróżnych się nie myśli. Totalny brak porządnej polityki transportowej. heh. Szkoda gadać. Ciekaw jestem co dalej. Dziś mam mieć nockę. Pojadę???????????
Pozdrawiam Wszystkich ForumowiczówSmile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 12-10-2012, 09:47    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, tu władza nie miała żadnego udziału. To zarząd PR nie wywiązuje się z ustawowych obowiązków.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loony Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Kwi 2011
Skąd: Leszno/Wroclove

PostWysłany: 12-10-2012, 12:07    Odpowiedz z cytatem

Dziś pasażerowie kolei na Śląsku muszą się liczyć z utrudnieniami. Przewozy Regionalne będą mieć problemy z uruchomieniem ok. 26 pociągów na trasach: Katowice-Oświęcim, Oświęcim-Czechowice. Jest to związane ze złożeniem zwolnień lekarskich przez 20 maszynistów.

Taką informację od Przewozów Regionanych dostały w nocy z czwartku na piątek PKP Polskie Linie Kolejowe, które są zarządcą infrastruktury.

Jak podaje PKP PLK, planowane jest wprowadzenie komunikacji zastępczej na odcinkach Żywiec-Katowice, Rybnik-Bielsko Biała, Bielsko Biała-Katowice, Sosnowiec Gł.-Tychy Lodowisko.

Przejeżdżające przez te stacje pociągi PKP Intercity, będą zabierały pasażerów bez pobierania dodatkowych opłat i nie będą realizowały dodatkowych postojów - informuje spółka. Apeluje też do pasażerów, by wcześniej przybyli na dworzec i sprawdzili możliwość odbycia podróży.

"Napięta sytuacja"

W czwartek związki zawodowe alarmowały, że ponad 1,4 tys. pracowników śląskiego zakładu PR nie dostało w terminie pensji.

- Sytuacja jest tak napięta, że obawiamy, że może nawet dojść do spontanicznego strajku i zatrzymania pociągów w regionie - mówił szef Solidarności w zakładzie Mariusz Samek.


źródło: http://www.tvn24.pl/maszynisci-chorzy-nie-wyjedzie-ponad-20-pociagow,282137,s.html

_________________
www.facebook.com/PKPJestZajebiste
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 12-10-2012, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Nic dodać nic ująć - chciałbym tylko że w sondzie na stronie polskalokalna.pl większość ludzi popiera strajk w sondażu:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/news/pasazerowie-moga-nie-dotrzec-do-pracy,1852041,225

Ciekawe czy to maszyniści głosowali i pracownicy kolei. Ja głosowałem oczywiście na nie - a z tą kasą to nie wiem czy to nie jest ściema. Dlaczego to się dzieje tylko na Śląsku? Marszałek Śląska aha, no dobra, a dlaczego to się dzieje w tym momencie kiedy KŚ wprowadzają? Nie widzicie związku? Może to nie jest kwestia kasy tylko czegoś zupełnie innego? I dlaczego akurat to się dzieje w tym momencie? Może chodzi o wykończenie konkurencji KŚ? Bo szary pasażer pomyśli - stary brudny pociąg, śmierdzi, kradną w nich i że go stale odwołują? Wiadomo studenci i MK będą dalej podróżować koleją a co z resztą? Obym się mylił i nie twierdzę na 100% że o to chodzi. Bo ta postawa to jest jak pies ogrodnika - sam nie zje a innemu też nie da.

PS: Albo nie dostali wypłaty bo wzięli te L4 - + trochę manipulacji gazet i od razu paszkwil prasowy gotowy - byle by zarobić na dożynaniu kolei i to też jest możliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ewunian Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 03 Lut 2011
Skąd: Wieprz/Katowice

PostWysłany: 12-10-2012, 20:23    Odpowiedz z cytatem

KŚ, po przejęciu torów Śląska planują nie zatrzymywać się na stacji Katowice Ligota. Dziś po osiedlu akademickim UŚ, gdzie aktualnie mieszkam chodziła grupa osób i prosiła o podpisy pod petycją o to, by jednak zrezygnowali z tego pomysłu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 12-10-2012, 20:38    Odpowiedz z cytatem

@Tomasz mogę Ciebie zapewnić, że to iż nie mam wypłaty za wrzesień to nie jest ściema. Pieniądze miały być na 10go, a ich nie ma do dziś i nie jest wiadomo nikomu czy w poniedziałek będą. No, ale co to kogo obchodzi, że ktoś pracuje, a mu nie płacą.
Z tego co wiem to moje pociągu które mam w służbie to jada. tak więc dziś nockę przejadę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 12-10-2012, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Może dadzą władze PR trzy miesięczną odprawę dla zwolnionych i będzie w grudniu prawie na święta świeża gotówka na rybę. TU jest odpowiedz na ten problem \"Od czerwca nie posiadamy umowy, która byłaby podstawą prawną do tego, byśmy wydatkowali jakiekolwiek pieniądze dla tegoż przewoźnika, mimo że wielokrotnie próbowaliśmy go namówić do podpisania kolejnego aneksu. \"
Problem podobny jest lub będzie nie tylko na PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 12-10-2012, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, w poniedziałek powinieneś mieć na koncie połowę wypłaty. PR dostały od UM kolejne 10 milionów złotych zaliczki i łaskawie zgodziły się połowę tej kwoty przekazać na zaległe wynagrodzenia.

[ Dodano: 12-10-2012, 23:44 ]
W weekend dalszy ciąg perturbacji z połączeniami obsługiwanymi przez PR. KŚ zapowiedziały uruchomienie po 30 pociągów w relacji Sosnowiec - Tychy. Niestety, po 8 połączeni dziennie wypada, szkoda

Więcej: http://kolejeslaskie.com/pl/news/72/w_sobote_i_niedziele_uruchomimy_60_pociagow_do_tychow

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 14-10-2012, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Trasy na Kielce wziął Sędziszów,na Kraków PR Kraków a na Wrocław Opole.Jak to się skończy okaże się że ŚlZPR jest niepotrzebny więc p.prezes będzie miała czyste sumienie Evil or Very Mad

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 14-10-2012, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Rademenes - w takim razie przepraszam Ciebie i Twój zakład. Oczywiście jeśli prawdą jest to że jesteś pracownikiem PR.(na to nie mam dowodu)Jeśli tak jest to moje przeprosiny są aktualne jeśli nie, sytuacja odwrotna.

Ja mogę o sobie powiedzieć że kwestia wynagrodzeń pracowników kolei bardzo mnie interesuje. Gdyby mnie nie interesowała - ślepo bym wierzył w to co podaje mainstream i nie zaglądnąłbym do tego tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 15-10-2012, 15:06    Odpowiedz z cytatem

@jackii nie ma wypłaty na koncie do tej pory. Właśnie sprawdzałem. Heh:( No, a w pracy jestem.

@Tomasz jestem pracownikiem PR i to w dodatku ŚZPR w Katowicach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 15-10-2012, 16:32    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, przykra sprawa. Wygląda na to, że zarząd PR w piątek skłamał deklarując natychmiastowe wykonanie przelewów Evil or Very Mad

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

isaak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Sie 2012

PostWysłany: 15-10-2012, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Mam wrażenie że PR jeszcze do grudnia chcą jak najwięcej ludzi zrazić do kolej podburzyć jej wizerunek nauczyć ludzi że na prywatne busy można liczyć a nie na pociągi pokazać że kolej nie jest godna zaufania. Dziwi mnie te że PR uruchamiają KKA a nie są w stanie zapłacić pensji pracownikom, a kto w takim razie płaci za autobusy? Przecież pełny pociąg to przynajmniej 4-5autobusów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 15-10-2012, 19:34    Odpowiedz z cytatem

Dostaliśmy pół wypłaty, teraz przyszły.
Ciekaw jestem kiedy będzie reszta. No i odsetki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 15-10-2012, 19:58    Odpowiedz z cytatem

Pewnie zależy, czy UM się złamie? PR najwyraźniej nie chce podpisać umowy, co jest pozbawione sensu, przecież po 9. grudnia i tak nie byliby w stanie wykonać żadnych kursów. Naprawdę, logika zarządu PR doprowadzi do masowego tworzenia spółek i rezygnacji z ich usług...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl