Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Koniec PR na Śląsku
Autor Wiadomość

Islander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Sie 2012
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 09-09-2012, 14:50    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57. nie zgadzam się z tobą żeby tu pchano najgorszy złom już teraz.Żeby wywieść tabor wystarczą 2 tygodnie,a już teraz mieszkańców jednego z największych województw olewa się tzw. "zimnym moczem" tylko dlatego,że wojewoda nadany z urzędu wymyśla swoją kolej(w końcu znajomi też musza gdzieś pracować...).Tak samo jak płatnicy z innych województw dokładamy się do przewozów regionalnych więc mamy prawo z nich korzystać,tymczasem podstawia się nam złom i nawet gdy zdefekuje nie podstawia się innego składu...Widać,że skoro pani Prezez PR z Warszawy nie zarobi już nawet złotówki u nas to ma na zakontraktowane w tym roku pociągi u nas już wyjeb...(przepraszam za dosłowność,ale taka prawda)

_________________
Raz sierpem,raz młotem,związkową hołotę...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 09-09-2012, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Wojewoda nie ma nic wspólnego z koleją. Wojewoda to przedstawiciel rządu, kolej jest zadaniem samorządu. Proszę nie mylić wojewody z marszałkiem.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 09-09-2012, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Bartek1981 napisał/a:
A to nie jest tak, że PR Gdynia nie ma EZT, korzysta z EN57 z PR Bydgoszcz, PR Olsztyn i PR Szczecin?

http://mkseba.cba.pl/gdynia.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

irek34 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2012
Skąd: Katowice

PostWysłany: 09-09-2012, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Co tu pisać , dzisiaj już opisałem moją podroż z Wisły do Katowic , a nie dawno słyszałem z ust PR że nie ma pasażerów a tu jednak są i to tłumy.Teraz mam nadzieje że przyjdzie czas na PKP PLK bo to też skostniały twór.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 14-09-2012, 20:45    Odpowiedz z cytatem

Od powiedzmy 2 lat, chwaliłem tabor na PR w woj. śląskim, zauważałem zmiany na lepsze, jednostki po modernach, bo faktycznie zaczęło coś zmieniać i spoty pojawiały na trasach Katowice - Lubliniec/Kluczbork.
Wygodne jednostki i komfortowa podróż niestety w moment przeszły do histori a to co zaczęło jeżdzić na trasach to jakaś masakra. Przyznam, że nie jeżdziłem takim złomem od kilku dobrych lat.
Dziś trafiłem na złom plastyk z woj. łódzkiego i jeszcze gorszy skład EN z Lublina obsługujący relację Katowice - Lubliniec. Takie coś na torach, strach tych jechać. Jedynie co mi sie podobało, to pełno map sieci kolejowej woj. lubelskiego Very Happy ale poza tym tak zdezelowanego kibla lata nie spotkałem.
Obawiam sie czy do grudnia skorzystać z regio, bo podróż czymś takim to chce sie wymiotować po podróży, od syfu w składzie, zdezelowanych drzwi, okien, toalet i wszystkiego co wygląda jak chlew a nie pociąg.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hohopitan_1980 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2012
Skąd: Częstochowa

PostWysłany: 24-09-2012, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Na początku witam Wszystkich tu obecnych. Z forum jestem już kilka dobrych lat, natomiast dziś jest mój pierwszy post. Więc jeszcze raz witam wszystkich serdecznie Very Happy .

Otóż najlepsze EZT są już chyba zagospodarowane:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,37794,12531260,Beda_dodatkowe_pociagi__Do_Leszna_i_Gniezna_wygodniej.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 24-09-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

To od dawna było wiadomo, już powoli zaczęła się wymiana. Setkę rozdysponują, a co z drugą?
Pójdzie na złom? Chyba nie, bo ostatnio PR wycofały się ze złomowania...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-10-2012, 07:58    Odpowiedz z cytatem

Na sobotnim regio Lubliniec - Katowice, znowu kiepska jednostka, wyglądająca jakby przed złomowaniem, ale jeszcze widać ściągnięta na Śląsk, żeby zupełnie odstraszyć pasażera od jazdy pociągiem.
Tym razem był to EZT z Poznania. Jesienne przejazdy PR na Śląsku, to przegląd ogólnopolskiego złomu.
Ostatnio kiepski skład z Lublina, teraz z Poznania, wcześniej złom z Łodzi.
Szkoda, że koniec PR wygląda tak fatalnie pod względem taboru, bo co do pracy konduktorów to nie mam zastrzeżeń. Robią swoje jak należy ale warunki podróży w regio stały się coraz gorsze.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 10-10-2012, 13:58    Odpowiedz z cytatem

@sebek warunki podróży się pogorszyły dla pasażerów, a dla nas warunki pracy. Tyle, że to możemy sobie tylko tu napisać, gdyż z ludźmi się nikt już nie liczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 11-10-2012, 15:08   Kolejarze ŚZPR bez wypłat Odpowiedz z cytatem

Kolejarze nie dostali pensji, bo marszałek nie przelał pieniędzy
1400 pracowników Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych nie dostało wypłat za wrzesień. Spółka twierdzi, że to przez marszałka, który nie przelał pieniędzy za wykonane przewozy.
Pracownicy są zrozpaczeni, bo nie dość, że kilka miesięcy temu wszyscy otrzymali wypowiedzenia (zakład zostanie zlikwidowany), to jeszcze teraz okazało się, że na ich konta nie wpłynęły pensje za wrzesień. - To skandal. Za chwilę nie będziemy mieli za co żyć - napisali do nas kolejarze.


Katarzyna Mirowska, rzeczniczka Przewozów Regionalnych, potwierdziła, że spółka nie wypłaciła śląskim kolejarzom pensji za wrzesień i nie wiadomo, kiedy to zrobi. - Urząd marszałkowski jest nam winny ponad 26 mln zł za wykonane przewozy, które do tej pory nie wpłynęły na nasze konto. Jak tylko urząd przeleje pieniądze, niezwłocznie przekażemy je pracownikom - mówi Katarzyna Mirowska.

1400 pracowników Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych nie dostało wypłat za wrzesień. Spółka twierdzi, że to przez marszałka, który nie przelał pieniędzy za wykonane przewozy.
Pracownicy są zrozpaczeni, bo nie dość, że kilka miesięcy temu wszyscy otrzymali wypowiedzenia (zakład zostanie zlikwidowany), to jeszcze teraz okazało się, że na ich konta nie wpłynęły pensje za wrzesień. - To skandal. Za chwilę nie będziemy mieli za co żyć - napisali do nas kolejarze.

Katarzyna Mirowska, rzeczniczka Przewozów Regionalnych, potwierdziła, że spółka nie wypłaciła śląskim kolejarzom pensji za wrzesień i nie wiadomo, kiedy to zrobi. - Urząd marszałkowski jest nam winny ponad 26 mln zł za wykonane przewozy, które do tej pory nie wpłynęły na nasze konto. Jak tylko urząd przeleje pieniądze, niezwłocznie przekażemy je pracownikom - mówi Katarzyna Mirowska.

Urząd Marszałkowski twierdzi tymczasem, że umowa na świadczenie usług pasażerskich wygasła w maju i zarząd PR do tej pory nie podpisał żadnego aneksu. - Mimo to, przeleliśmy na konto spółki 10 mln zł zaliczki. Te pieniądze powinny w całości pokryć należności dla pracowników. Nie wiemy, dlaczego spółka do tej pory nie przekazała ich na wynagrodzenia - mówi Łukasz Czopik, sekretarz województwa.

Źródło: Gazeta Wyborcza

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 11-10-2012, 21:39    Odpowiedz z cytatem

Najdalej w lutym PR wrócą na Śląsk... Ostatnie przetargi świadczą dobitnie, że KŚ taboru nie zgromadzą.

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 11-10-2012, 22:37    Odpowiedz z cytatem

ET05, wcześniej nie miałem nic przeciw PR, nawet większą sympatią osobiście darzyłem PR niż KŚ. Ale ostatnie czasy to zmieniły. Marszałek, nawet gdyby chciał, nie może zgodzić się na taki powrót PR. Pasażerowie pociągów nie wybaczyliby tego PO, ostatnio PR pokazują się z jak najgorszej strony.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 11-10-2012, 23:39    Odpowiedz z cytatem

@jackii z najgorszej strony? Wytłumacz mi proszę czy to moja wina, że przychodzi odgórnie gdzie i jaki EZT wysłać, a jaki przyjedzie? Nie! My też chcielibyśmy do końca pracować na swoim taborze. Nie był rewelacyjny, ale lepszy niż mamy teraz.
Wiesz co? Dużo podróżnych jak się normalnie powie o co chodzi to rozumie, że nie jest moją winą iż taki, a nie inny tabor jest. Nawet i pożartować idzie z podróżnymi.
Tak. Warunki pracy coraz gorsze, brak wypłaty, no a do końca umowy o pracę jeszcze trochę czasu jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 12-10-2012, 00:59    Odpowiedz z cytatem

Rademenes, czy ja mówię, że to Wasza wina? Nie, nie da się szeregowych pracowników obarczać winą za to, co się dzieje. To zagrywki zarządu, który za to odpowiada. To zarząd robi wszystko, by odciąć drogę powrotu własnej firmie Evil or Very Mad
Tak samo z wypłatą, która Wam się należy "jak psu kość". Prawo nie pozostawia tu wątpliwości, niestety Wasz zarząd ma to gdzieś, byle dokopać znienawidzonemu p. Matusiewiczowi. Winne są też związki w PR, które jakoś dziwnie na ten skandal zareagowały, zamiast od razu dawać do podpisania pozwy do Sądu Pracy i wchodzić w spór zbiorowy.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

perunor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Paź 2011

PostWysłany: 12-10-2012, 07:14    Odpowiedz z cytatem

z powodu masowego L4 maszynistów PR dziś o 7 07 z Sosnowca do stacji Tychy Lodowisko wyjechał Elf nr 4 KŚ. W samym Sosnowcu krążył tyski autobus nr 2. Załoga w pociągu KŚ. Pociąg zapowiadany jako PR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl