Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pasażer IC sam wybierze miejsce w pociągu
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 21-05-2012, 14:54   Pasażer IC sam wybierze miejsce w pociągu Odpowiedz z cytatem

Dzięki systemowi dynamicznej sprzedaży biletów (DSS) pasażerowie będą mogli jeszcze dokładniej określić preferowane miejsce w pociągu, a ceny biletów będą zależeć m.in. od tego, kiedy i jakim pociągiem wyruszymy w podróż – mówi Jakub Zachor, zastępca dyrektora w Biurze Zarządzania Produktami PKP Intercity.

Jakie są założenia przygotowywanego nowego systemu?

Celem DSS jest zapewnienie bardziej efektywnego zapełnienia pociągów oraz zwiększenie dostępności usług oferowanych przez naszą spółkę. Prościej mówiąc, chodzi o to, by w związku ze zwiększonym popytem malała cena biletów. Zapłacimy mniej także wówczas, gdy kupimy bilet wcześniej. Cena będzie zależeć jeszcze od kilku innych czynników, np. dostępności miejsc w danym pociągu, dnia tygodnia czy godziny odjazdu ze stacji. Należy zaznaczyć, że system będzie narzędziem współpracującym z istniejącym obecnie systemem sprzedaży. Będzie jego unowocześnieniem.

Na jakie jeszcze udogodnienia może liczyć pasażer?

Chcielibyśmy, by system umożliwiał podróżnym wybór konkretnego miejsca w pociągu, by pasażer mógł zadecydować, że np. chciałby siedzieć w wagonie nr 5, w przedziale obok WC, na miejscu przy korytarzu, tyłem do kierunku jazdy. Chcemy, aby mógł to zrobić m.in. przez Internet. Wtedy jednym kliknięciem wybrałby interesujące go miejsce, tak jak np. przy zakupie biletu do kina.

Kiedy nowy system zostanie wprowadzony?

Najpóźniej ruszy wraz z dostawą nowych składów zespolonych, czyli w 2014 roku. Chcielibyśmy jednak uruchomić go wcześniej.

Czy będzie dostępny dla wszystkich pasażerów?

Każdy pasażer będzie mógł skorzystać z tego systemu. Powiem więcej – nie będzie miał wyboru. System obejmie nie tylko nowe składy zespolone, ale także pociągi Ex i EIC. Docelowo chcielibyśmy, aby był dostępny również w pociągach EC (w komunikacji krajowej) oraz w pociągach TLK.

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru czasopisma „W Podróży”.

źródło: Kurier Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 21-05-2012, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Było to samo w elektronicznym newsletterze IC nr 3. I nawet jest zdjęcie Zachora. Awansował koleżka, po ewakuacji z niższego stanowiska w PRach Smile
http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/newsletter.html

Moim zdaniem inwestowanie pracy w e-IC to reanimacja trupa, marnowanie energii na walkę z fatalnie napisanym systemem. Nie wiem, czy w IC nie zdają sobie z tego sprawy, czy też nikt nie ma jaj żeby podjąć decyzję o rezygnacji z e-IC i zbudowaniu nowoczesnego systemu od zera (lub, jeszcze lepiej, skorzystaniu z istniejącego systemu obsługującego PR albo KM).

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-05-2012, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.... na miejscu przy korytarzu, tyłem do kierunku jazdy.


Już widzę tych awanturujących się pasażerów że chcieli przodem a pociąg zmienił kierunek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

miko frustratus
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-05-2012, 20:55   

Brzmi ladnie, ale faktycznie jak mowi rumburak, z tym co teraz maja daleko nie zajda. Ale coz, na nowosc to nie ma forsy.
Powrót do góry

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-05-2012, 13:35    Odpowiedz z cytatem

Tylko z tego co widziałem w e-IC, nie da się kupić:

a) biletów z przesiadką

b) samych miejscówek do biletów typu podróżnik, weekendowy.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 23-05-2012, 16:48    Odpowiedz z cytatem

Wszystkim dogodzić się nie da.
Osobiście podoba mi się ten pomyśł. Jeśli chodzi o mankamenty w stylu "Panie a ja chciałem jechać przodem do kierunku jazdy a teraz zmiana kierunku jazdy była", to można obrazkowo pokazać w tym systemie rezerwacji miejsc informację o początkowym kierunku jazdy oraz adnotację informującą o tym, że kierunki jazdy mogą się zmieniać w zależności od trasy itp. i że więcej informacji można uzyskać na infolinii dla przykładu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 26-07-2019, 14:03    Odpowiedz z cytatem

PKP Intercity będzie mieć nową usługę. Rezerwacja miejsca jak w samolocie.

PKP Intercity jeszcze w tym roku wprowadzi system zakupu biletów z wizualizacją wolnych miejsc - tak jak przy rezerwacji miejsc w samolotach. Taką nowość zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Więcej:
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,25026911,pkp-intercity-bedzie-miec-nowa-usluge-rezerwacja-miejsca-jak.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-07-2019, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie dało się sprawdzić wcześniej gdzie się bedzie siedziało . Wystarczyło wejsc w wagon WEB i przed zapłaceniem za bilet na stronie IC pokazywał się nr miejsca.Wtedy wystarczyło wejść na wspomnianą wyżej strone by zobaczyć gdzie się siedzi . Pamiętam jak kilka razy wychodziłem ze strony IC i zaczynałem od nowa zakup biletu żeby trafić na interesujące mnie miejsce . Co prawda system blokował sprzedaż po którejś z rzędu próbie zakupu ale lepsze to niż nie wiedza albo rozczarowanie w pociągu że miejsce delikatnie mówiąc nie spełnia oczekiwań. Dobrze że to wreszcie wprowadzają bo może znikną cyrki z zakupem biletu w kilka osób przez internet a potem zdziwienie że każdy siedzi gdzie indziej ... Do tego nie każdy pasażer musi znać numerologie wagonów w IC . Czasem nr miejscówki np 22/23 nie oznacza że będzie się siedziało obok siebie . (np wagony 158/159A )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl