Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kolejne zmiany w rozkładach jazdy dla Zamościa i Roztocza
Autor Wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 13-05-2012, 14:48   Kolejne zmiany w rozkładach jazdy dla Zamościa i Roztocza Odpowiedz z cytatem

Witam! Cool

Dawno tu nie pisałem, ale są rzeczy o których trzeba informować.

Po długim weekendzie czekają nas od 1 czerwca ogromne zmiany na gorsze w rozkładach dla pociągów Regio w Zamościu(i dla Roztocza też na gorsze). Niestety sprawdziły się plotki o sztucznym "obowiązkowym" wg PLK-i 10 minut na zamianę kierunku na stacjach Zawada i Rejowiec. Crying or Very sad Dodatkowo na wydłużenie czasu przejazdu złożyło się również postój na wszystkich przystankach na odcinku Lublin - Rejowiec. Hmm

Rozkład jazdy dla Zamościa można ściągnąć stąd: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/

Zazwyczaj trasę Zamość - Lublin pokonywał w niecałe 2 godziny. Od czerwca szynobusy mają jechać o około 15 minut dłużej. Wydłużenie składa się z kolejnych 5minut na każda zmianę kierunku co daje łącznie po 10 minut postoju w Zawadzie i Rejowcu i dodatkowe 5 minut dla postojów na wszystkich przystanków na trasie. O ile na wszystkich przystankach jest jeszcze przeze mnie zrozumiałe, to "obowiązkowy 10 minutowy postój" na zmianę kierunku, jest idiotyczny. Do tej pory 5minut wystarczało na przejście na drugą stronę szynobusu i zmianę kierunku, również radzono sobie ze zmianą rozjazdów.

Od czerwca szynobusy będą jechały 2godziny i 15-20minut, wydłużenie czasu jazdy raczej zniechęca do wyboru szynobusu jako częstego środka transportu. Najbardziej irytujące będą te postoje 10 minutowe. Na szczęście zachowano skomunikowania w Lublinie z TLK-ami, cofając godziny odjazdu o 10-15minut w Zamościu.

Kolejna złą wiadomość poza nieszczęsnymi postojami, to całkowite zepsucie rozkładów dla pociągów na Roztocze. Pociągi Lublin - Bełżec/Jarosław zostają podzielone na dwie relacje Lublin - Zamość i Zamość - Bełżec/Jarosław. Czyli krótko mówiąc zajeżdżają do Zamościa. Rozkład jest tak ułożony, że wykonuje je ta sama maszyna, a wydłuża nieco czas przejazdu. Zamiast kombinować z wirtualnymi dzieleniem i łączeniem postanowili całkiem zepsuć rozkład jazdy. A można było zrobić tak, że trasa w całości byłaby Lublin - Bełżec/Jarosław a w Zawadzie skomunikować jednym szynobusem w postaci łącznika Zamość - Zawada - Zamość. Co byłoby łatwiejsze w realizacji i uniknięto by dodatkowego 10minutowego postoju w Zawadzie i zajeżdżania w Zamościu. Niestety nie tylko to jest złą wiadomością, zachowane nieszczęsne łączniki Zamość - Rejowiec, na którym ten poranny w wakacje z Chełma nie kursuje z czego trzeba tam czekać 40minut na kolejny kibel.

Jedyne plusy to dojazd z Roztocza w godzinach porannych do Zamościa, na godzinę 7:20, i dodatkowy pociąg Zamość - Jarosław o godzinie 11:57. W zasadzie na tym się kończą zalety tego rozkładu. Nigdy nie sadziłem, że dojdzie kiedyś do takiej sytuacji że sama PLK-a rozkładami, będzie psuła interes przewoźnikom sztucznie wydłużając czas przejazdu. Zbyt dobrze było u nas z rozkładami, więc ktoś postanowił sobie popsuć ku uciesze pewnego rolnika z Parczewa. A przecież lubelski zakład PLK-i pozytywnie się wyróżniał w kraju z modernizacjami i nowymi inwestycjami w infrastrukturę, a tu proszę wyszło jakieś licho.

Przykro mi, jestem kompletnie zaskoczony i wciąż nie mogę uwierzyć w to partacką robotę, co na to PR? Bez oporu pozwoliły na psucie? Domyślam, że to wynika z faktu zbyt małej ilości taboru spalinowego. Ładnie! Ciekaw jestem waszej opinii, czy u was też zdarzają się prawie co miesięczne zmiany kilkuminutowe w rozkładach? Denerwuje mnie ten brak stałości w rozkładach, znów ludzie będą zszokowani, że im pociąg ucieknie skoro odjeżdża 10-15minut wcześniej. I jeszcze ten kwiatek rozkładowy w postaci "Hetman ma gnata" Magnat do Lublina 5:29, Hetman do Zielonej Góry 5:30 Exclamation

Brak mi słów po prostu... Rolling Eyes
Evil or Very Mad
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 13-05-2012, 19:36    Odpowiedz z cytatem

z tego co zauważyłem np Odrodzenie w kierunku Lublina w Rejowcu nadal bedzie miał 5 minut na zmiane kierunku jazdy takze widocznie nie dla kazdego pociagu 10 min zostanie zachowane.
Rzeczywiscie szynobusy na trasie Rejowiec Lublin bedą sie zatrzymywały na kazdej stacji - ciekawe jak PR beda tłumaczyły tę zmianę skoro ruch na obecnie omijanych stacjach jest sladowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dresio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Rejowiec Fabr.

PostWysłany: 11-07-2012, 13:30    Odpowiedz z cytatem

Pociąg specjalny relacji Lublin-Zamość-Lublin odjazd ze stacji Lublin 7;4x lokomotywa + 10-12 wagonów piętrowych ze stacji macierzystej "Poznań"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 15-08-2012, 12:57    Odpowiedz z cytatem

Widać dowodnie, że pasażerowie są na kolei zbędni i należy się ich jak najszybciej pozbyć: http://www.rynek-kolejowy.pl/34716/Pociagow_Rzeszow__Lublin_nie_bedzie_bo_jest_za_duzo_pasazerow.htm

Jak informował przed tygodniem "Rynek Kolejowy", od grudnia wyłącznie z przesiadką będzie można dojechać z Lublina do Rzeszowa. Województwo podkarpackie tłumaczy, że w bezpośrednich pociągach było za dużo pasażerów. Nie będzie też bezpośrednich pociągów Jarosław - Zamość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 19-08-2012, 16:13    Odpowiedz z cytatem

To jest kompletne kretyństwo. Exclamation Widać w PLK pracują ludzie z lobby busiarskiego lub dostali sporą sumkę z tegoż lobby za zniszczenie rozkładu. Przecież to jest ewidentne, jawne, wygaszanie popytu! Exclamation Takimi ruchami bardzo szybko traci się pasażerów, ale już ich odzyskać może być nieosiągalne bo się poprzesiadają do tych puszek na kołach i się od nich nie odkleją.Smutne jest to, że cała góra kolei strzela sobie w stopę, ale widać tam siedzą ludzie, którym zależy na tym żeby kolej w Polsce upadła. Napisałem do Gazety Polskiej Codziennie w celu nagłośnienia sprawy, lecz jak na razie nie dostałem odp kiedy będzie to nagłośnione oraz nie ukazała się ta sprawa w żadnym wydaniu tego dziennika. Confused

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl