Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Umowa zlecenie, umowa o dzieło
Autor Wiadomość

Worms
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-12-2012, 16:13   

Victoria, Dzisiaj jest pewna tylko śmierć i podatki ale w razie czego wolę mieć trzymiesięczne wypowiedzenie na normalnej umowie o pracę niż polecieć z dnia na dzień przy umowie zleceniu bo się komuś coś odwidzi.To jest stabilność,nie?Poza tym jeśli nawet dochodzi do zwolnienia przy umowie o pracę to pracodawca powinien wskazać z jakiej przyczyny(artykuł)bo od tak sobie kogoś zwolnić nie może.PR Katowice nie porównuj bo jak wszyscy dobrze wiemy była to zagrywka POlityczna na zasadzie dajcie mi człowieka a artykuł się znajdzie.Więcej o różnicach w umowach o pracę/zlecenie tu http://umowy.wieszjak.pl/praca/88417,Czy-na-umowie-zlecenia-masz-prawo-do-urlopu.html i tu http://www.regiopraca.pl/jobs.nsf/strony/umowa
Przejdź na dół

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-12-2012, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Worms, owszem, tak jest. Pracodawca rozwiązując z pracownikiem umowę o pracę na czas nieokreślony MUSI podać powód zwolnienia, zaś pracownik rozwiązując umowę z pracodawcą NIE MUSI podawać powodu. To kolejny socjalistyczny absurd! A podobnych absurdów jest więcej. Dlatego nie dziwcie się, że pracodawcy (szczególnie drobni przedsiębiorcy dobijani przez ZUS) unikają umów o pracę jak ognia. Sama do końca tego nie rozumiałam zanim nie założyłam własnej firmy i nie stałam się pracodawcą. Dla mnie Kodeks pracy nie istnieje, a jeśli kogoś zatrudniam to tylko na umowę cywilno-prawną.

Nieprzystający do obecnych warunków nieelastyczny i skrajnie socjalistyczny Kodeks pracy oraz absurdalnie wysokie opodatkowanie pracy (składki ZUS) są powodem wysokiego bezrobocia i niskich zarobków. Stąd bierze się popularność tzw. umów śmieciowych. I walka z tymi umowami, jaką toczą socjaliści to walka z wiatrakami. Trzeba najpierw zmienić prawo (tzn. uelastycznić Kodeks pracy) i radykalnie obniżyć składki ZUS. Bez tego zwykły pracujący Kowalski do końca życia będzie dziadem, a w Polsce nigdy nie wyklaruje się klasa średnia, która jest motorem gospodarki w każdym normalnym kraju.

Polska póki co normalnym krajem nie jest! Mamy tutaj mieszankę postkomunistycznego socjalizmu i kapitalizmu kompradorskiego, który charakteryzuje się tym, że o dostępie do rynku usług nie decyduje operatywność i zaradność przedsiębiorcy, ale przynależność do sitwy kontrolowanej przez razwiedkę. Efektem tego są ustawiane przetargi, korupcja, sztuczne monopole, bankructwa firm realizujących państwowe inwestycje oraz liczne afery gospodarcze (np. Amber Gold).

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-12-2012, 21:32    Odpowiedz z cytatem

Victoria, to oszacuj profesjonalnie ile tej emerytury będzie miał emeryt pracujący dotychczas na umowę zlecenie i wpisz tą kwotę, bo mnie wychodzi max 300 zł. To mniej niż zasiłek z opieki społecznej. Czy za tyle ktoś bedze w stanie wyżyć ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2012, 21:46    Odpowiedz z cytatem

Grad, wysokość naszej emerytury zależy od zgromadzonego kapitału na indywidualnym koncie. Co roku każdy ubezpieczony w ZUS-ie dostaje od nich pisemko z informacją o wysokości hipotetycznej emerytury. Tylko ZUS wie jak oni to wyliczają. W ostatnim piśmie ZUS raczył mnie poinformować, że gdybym w tym roku przeszedł na emeryturę to dostałbym ok. 200 zł. A pracuję już ponad 10 lat i co miesiąc odprowadzam do ZUS-u ponad 900 zł obowiązkowych składek.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 28-12-2012, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Ty owszem i dlatego dla osoby na samozatrudnieniu nie ma sensu płacenia ZUS ale jest to jednak obowiązkowe i nieuniknione. Inna sytuacja jest w przypaqdku zatrudniania pracownika na umowę zlecenie. Przedstaw proszę jakie to korzyści będzie miał na emeryturze wcześniej pracując na umowę zlecenie. Przedstaw porównanie z pracownikiem, który cały czas do emerytury pracował na umowę o pracę.
Ps. Zrób to rzetelnie. Wiem, ze wynik będzie porażający i obalający mit o dobrodziejstwie "śmieciówek".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-12-2012, 22:48    Odpowiedz z cytatem

Grad, tu nie ma co porównywać, bo składka emerytalna wynosi 19,52 proc. podstawy wymiaru.

W przypadku minimalnego wynagrodzenia ta podstawa wynosi obecnie 1500 zł. W moim przypadku (działalność gospodarcza) minimalna podstawa wymiaru składek wynosi obecnie 2115,60 zł.

Można pracować na umowę zlecenie i zarabiać więcej niż na umowie o pracę, wtedy podstawa wymiaru składek może wynosić np. 2500 zł. Tym samym przez lata uskłada się większy kapitał i na starość otrzyma odpowiednio wyższą emeryturę.

Nie jest ważne na jakiej umowie pracujemy. Liczy się tylko wysokość odprowadzanych składek do ZUS-u.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-01-2013, 13:58    Odpowiedz z cytatem

Polecam:

„Umowy śmieciowe” – tolerowane czy świadome bezprawie.

Autor w swoim długim wywodzie całkowicie pomija absurdalnie wysokie opodatkowanie pracy składkami ZUS oraz nieelastyczny Kodeks pracy (praktycznie niezmieniony od PRL-u), co jest główną przyczyną popularności tzw. "umów śmieciowych" i wysokiego bezrobocia.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 03-01-2013, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W ostatnim piśmie ZUS raczył mnie poinformować, że gdybym w tym roku przeszedł na emeryturę to dostałbym ok. 200 zł. A pracuję już ponad 10 lat

To napewno ZUS pomylił się ponieważ zgodnie z ustawą o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw kwota najniższej emerytury wynosiła w 2012 roku - 799,18 zł miesięcznie.

A poza tym po 10 latach pracy nikt nie ma emerytury w przyzwoitej wysokości. Zapytaj ZUS ile będziesz mieć po 25 latach pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-02-2013, 02:03    Odpowiedz z cytatem

Rząd, związki zawodowe i pracodawcy mają dyskutować o możliwości wprowadzenia obowiązkowych składek od umów o dzieło. Przeciwko są i pracodawcy, i Ministerstwo Pracy. Zdaniem resortu umowy o dzieło nie pasują do systemu ubezpieczeniowego. Związkowcy uważają, że tylko w ten sposób uda się zlikwidować umowy śmieciowe.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 15-02-2013, 03:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
uda się zlikwidować umowy śmieciowe.

I zwiększyć bezrobocie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obywatel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2009

PostWysłany: 15-02-2013, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Niech się wszyscy odwalą od umów o dzieło. Chociaż tyle zostawcie, skoro już umowy-zlecenia nie są wolne od składek. Ja chcę mieć wybór, a lubię pracować na umowach o dzieło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 15-02-2013, 09:51    Odpowiedz z cytatem

twardypt91 napisał/a:
Cytat:
uda się zlikwidować umowy śmieciowe.

I zwiększyć bezrobocie.

Wzrost bezrobocia to po pierwsze. Ale co za tym idzie - ucieczka do szarej strefy.

Nałożenie składek ZUS na umowy o dzieło, o co postulują socjaliści z Solidarnością i OPZZ na czele spowoduje, że zleceniobiorca zarobi mniej na rękę. Bo przecież chyba nikt w swej naiwności nie liczy na to, że zleceniodawcy podniosą wynagrodzenia o potrącane składki ZUS. O ile teraz taki zleceniobiorca zarabia kwotę X minus 20% podatek PIT, to po ozusowaniu umów o dzieło zarobi kwotę X minus 20% PIT minus składki ZUS minus składka NFZ. Tak więc związkowcy wyrządzą zleceniobiorcom niedźwiedzią przysługę, bo pracodawca sobie poradzi i finansowo na tym nie straci. Straci zleceniobiorca, który np. zamiast 2000 zł zarobi na rękę 1200 zł. Ucieszy się tylko ZUS, który będzie miał więcej pieniędzy na budowę kolejnych pałaców i szklanych domów. Ucieszy się też rząd, który z naszych podatków dorzuca do dziury budżetowej ZUS. Rząd na razie udaje, że się przed tym broni, aby nie podpaść pracodawcom, którzy stanowią elektorat PO. Ale po podniesieniu przez rząd składki rentowej i wypadkowej w ubiegłym roku wielu przedsiębiorców już przejrzało na oczy...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-02-2013, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Już w tej chwili mam szalone kłopoty ze znalezieniem pracy, bo w mojej branży (wydawnictwa/media) zwalnia się na potęgę, a nie zatrudnia. Jedyna nadzieja w tym, że niektóre wydawnictwa wysyłają prace "na zewnątrz" na umowę o dzieło, bo tak jest taniej. Jak tak dalej pójdzie, to wszystkie wydawnictwa będą zatrudniać wyłącznie praktykantów, oferując w zamian "bezcenne doświadczenia" - w tym również ludziom z 10-letnim stażem.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ofelia Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2009

PostWysłany: 17-02-2013, 11:57    Odpowiedz z cytatem

Viktoria w prosty spósb spłaszczyłaś problem. Masz rację, że oskładkowanie umów zlecenie/o dzieło bedzie kosztować obie strony. Problem polega na tym, że pracownicy zatrudnieni na umowy zlecenie nie płacą składek na fundusz emerytalny-ani oni ani pracodawcy. Więc w przyszłości wiecej stracą niż teraz zarobią (w wieku emeryckim nie będzie za co żyć). Mam dwie umowy zlecenie. Teraz obciążone podatkiem i składką zdrowotną i osobiście mnie to cieszy bo mam stałą umowę na pracę a co za tym idzie coś tam odkłada mi się na emeryturę. Moja córka już czwarty rok pracuje na umowę zlecenie i zadnej składki na przyszłą emeryturę. Oczywiście można powiedzieć, że należy samemu sobie składać na emeryturę. Oczywiście, że można. Przy 2000 zł. ile można odłożyć? 300 zł przypuśćmy więc po 40 latach pracy odłoży sie 144 000 zł. Ile wyniesie emerytura? Licząc tak jak ZUS średnie dożycie dla kobiety to 240 miesięcy więc emerytura wyniesie 600 zł.Przy umowie o pracę ta sama emerytura wyniesie 1200 zł. (drugie 300 zł składki zapłaci pracodawca). Poandto prywatne oszczędności tomnieją i po 240 miesiącach się kończą. ZUS wypłaca emeryture w takiej samej wysokości do smierci. Moja ciocia (93 lata) już od 35 lat pobiera emeryturę. Jej własne środki dawno by sie wyczerpały. Dlatego umowy śmieciowe muszą być w jakiś sposób ucywilizowane. Na pewno nie mogą byc podstawa stałego zatrudnienia. Oczywiście nie jestem za ich całkowita likwidacją ( nie tylko dlatego, że z nich korzystam) ale nie mogą one być sposobem na obniżenie kosztów pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 17-02-2013, 15:52    Odpowiedz z cytatem

ofelia, błędnie zrównujesz umowę zlecenie z umową o dzieło. Ta pierwsza już od dawna jest ozusowana! Sładek ZUS nie potrąca się tylko od umów o dzieło, których likwidacja jest głównym punktem propagandowym Piotra Dudy, przewodniczącego NSZZ "S". Jest to oczywiście postulat zły. Umowy "śmieciowe" nie wynikają z tego, że pracodawcy traktują pracowników jak śmieci tylko są receptą na pazerność fiskusa, który ściąga od nas haracz pod pretekstem obowiązkowych składek na ZUS i innych. Obciążenia fiskalne są tak wysokie, że coraz mniej firm stać jest na zatrudnienie pracownika na pełen etat. Kompromisem są więc umowy cywilnoprawne. Pracownik dostaje wynagrodzenie i ma się z czego utrzymać, firma dostaje cudzą pracę, a nie dostaje prawie nic pazerne państwo. I pracownikowi i pracodawcy się to opłaca. Gdyby Piotr Duda miał możliwość wprowadzić w życie swoje postulaty i zlikwidować umowy "śmieciowe" to skutek byłby opłakany - natychmiastowe zwolnienie wszystkich, którzy utrzymują się z umów "śmieciowych".

Piotr Duda - jak każdy socjalista i związkowiec - żyje w błędnym mniemaniu, że przy pomocy przepisu można rozwiązać każdy problem. Rzeczywistość pokazuje, że to nie działa. Przepisy mające służyć "walce z biedą" doprowadziły do pauperyzacji społeczeństwa, walka z "piratami drogowymi" doprowadziła do dojenia kierowców przy pomocy fotoradarów, a "walka z bezrobociem" do rekordowego bezrobocia. Warunki umowy o pracę czy każdej innej muszą opłacać się obu stronom (pracobiorcy i pracodawcy) i państwu nic do tego.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl