Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Nikifor już kursuje do Krynicy
Autor Wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-04-2012, 17:02    Odpowiedz z cytatem

A jakie znaczenie mają 2 autobusy zabierające kilkadziesiąt osób, gdy dawny Maliniak np. w niedzielę woził prawdziwe tłumy. Autobus może być wyjściem dla studenta, ale osoby pracujące w stolicy wolą transport prywatny. Podobnie studenci często autobusem dojeżdżają do Krakowa i dalej do stolicy pociągiem. Liczę, że wreszcie pojawią się oczekiwane bezpośrednie połączenia kolejowe ze stolicą.Jeden Nikifor to za mało.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 28-04-2012, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Tak kns, zamiast opierac sie na rozsadku i swoich znajomych, bede bazował na tym co Twój kumpel milosnik autobusow ci powiedział - ty masz swoje dane, ja mam swoje, a zdrowy rozsadek mowi, ze czesc osob wybiera pociag, a czesc autobus, a nieraz rozmawialem z ludzmi w Krakowskim Parchu narzekajacych na przesiadke i mowiacych, ze do autobusu nigdy nie wsiada - nawet byla w regionalnym radiu audycja na ten temat. Wiec prosze Cie, bez propagandy, bo wszyscy wiemy ze reprezentujesz tutaj "autobusowa wersje swiata" i marzy Ci sie pewnie Polska bez kolei. Sam zreszta pisales czesto, ze najwiecej osob wybiera transport kombinowany, a teraz oburzasz sie na mnie i wmawiasz mi, ze jednak wszyscy jezdza PKS-ami do Warszawy. To jak w koncu?
Co ty bredzisz w ogóle, chyba Ci napisałem skąd czerpię dane. Ankiety musiałem zdać więc nie mam, jednak większość danych pamiętam, pamiętam jak wyglądała mniej więcej struktura wiekowa pasażerów i ich sytuacja finansowa. I jeśli uważasz, że koleś który jest drugi rok w seminarium w Warszawie i jeździ Warszawa - Kraków (PKP), Kraków - Krynica (PKS) jest wielkim miłośnikiem autobusów to powodzenia. Wyśmiał to połączenie, bo powiedział że nie będzie się tłukł, przez Tarnów, Grybów i Piwniczną.
Ja zamieniłem zdanie z ok. 200 pasażerami na trasie Krynica-Nowy Sącz-Warszawa (dominujące miasto docelowe, zaraz potem są Kielce), i to całkowicie obcymi, a nie znajomymi czy kolegami, więc uwierz mi moja wiedza na temat tej linii jest ogromna, więc czemu zarzucasz mi stronniczość?

sheva17 - znaczenie mają takie, że w weekend w sumie połączeń jest 6. Nie zapominaj też, o kwestii turystycznej, bo właśnie to jest najważniejszy powód uruchomienia Nikifora.

Proponuje jednak EOT, bo konkretnych argumentów chyba nie dostanę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 28-04-2012, 18:03   

Cytat:
Co ty bredzisz w ogóle, chyba Ci napisałem skąd czerpię dane. Ankiety musiałem zdać więc nie mam,


No fajnie ze zrobiles w autobusach, ale to jedna strona medalu. Czy to ze robiles ankiety w autobusach znaczy ze pociagami nikt nie jezdzi? Zrob ankiety w pociagach, to pogadamy, zobaczylbys wtedy argumenty drugiej kategorii podroznych, bo i ona jakies powody ma. A tak to zapodajesz tylko zdanie "jednej strony medalu". Przeciez wiem, ze sa ludzie ktorzy wybieraja autobus - ciesze sie, ze wiesz dlaczego wybieraja, ale nie zmienia to, ze sa tez tacy, co wybieraja pociag, a to ze akurat robiles ankiety w autobusie nie zmienia tego faktu, prawda? Razz

Cytat:
Wyśmiał to połączenie, bo powiedział że nie będzie się tłukł, przez Tarnów, Grybów i Piwniczną.


No i dobrze, są też ludzie którzy wyśmiewają 9-godzinną podroz autobusem do Warszawy. Co kto lubi, wolny rynek.

Cytat:
więc czemu zarzucasz mi stronniczość?


Powtórzę się, ale coz. Czemu stronniczosc? No bo gadales TYLKO z pasazerami autobusow, a nie kierowcami aut, pasazerami pociagow, tymi co lataja samolotami, etc. Jezeli namierzyles 200 pasazerow PKS, to nie jest to 100% pasazerow jadacych z Sacza do Warszawy, powtorzyc jeszcze raz czy dotarlo ? A moze w pociagach namierzylbys 500 Sadeczan? Dopiero wtedy bedziesz mial pełne rozeznanie rynku, bo jak na razie zdajesz sie sugerowac, ze ludzie wybieraja tylko autobusy i "puciongi nie majom sensu ekonomicznego" cytujac klasyka.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-04-2012, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Proponuje jednak EOT, bo konkretnych argumentów chyba nie dostanę.


A co chcesz jeszcze usłyszeć? Gdyby TLK Brzechwa jeździł z Krynicy do stolicy to zapewniam Cię, że żaden z tych autobusów by się nie ostał. Autobusy jeżdżą, ponieważ nie ma pociągu. Nikt przy zdrowych zmysłach nie tłkułby się do stolicy autobusem, już lepiej z paczką znajomych jeździć samochodem. Reasumując autobusem, jedzie się raczej z musu niż z wyboru.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Janosik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gorlice/Kraków

PostWysłany: 28-04-2012, 23:17    Odpowiedz z cytatem

kns - zadaj sobie jedno takie super proste pytanie: na c*** nam to wiedzieć? Very Happy To czy jeździłes robić ankiety i kto Ci powiedział, że woli autobus?
Właściwie każdy normalny człowiek powie, że jeśli ma sensowny wybór to wybierze pociąg, a nie zapchlony i ciasny pks - pomijam tutaj zdanie masochistów dla których najpiękniejszym dźwiękiem na świecie jest gwizd silnika w migu i trzask zamykanych w autosanie drzwi.
To są fakty i z tym nie ma co dyskutować. Tak samo faktem jest, że obecnie nie ma z Sądecczyzny wygodnej możliwości jazdy do Warszawy. Ludzie, którzy podobno tak licznie wybierają autobus to głownie Ci, którzy mają alergie na przesiadki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 16-05-2012, 13:06    Odpowiedz z cytatem

Pierwszego czerwca na tory wyruszy interREGIO „Nikifor”. To dobra i zarazem zła wiadomość. Zastąpi on bowiem pociąg REGIO nr 66131 na odcinku z Krakowa Głównego do Krynicy, którego kursowanie zostanie zawieszone.

Czy takie zmiany spodobają się pasażerom? Ponieważ „Nikifor” będzie zatrzymywał się tylko na najważniejszych stacjach i przystankach, w przypadku wielu mniejszych miejscowości w rozkładzie jazdy powstanie wielogodzinna luka. Mieszkańcy i turyści udający się do tych miejsc będą musieli po prostu poszukać innych środków transportu, bądź wybrać połączenia w innych godzinach.

Przewozy Regionalne tłumaczą, że decyzja o zawieszeniu pociągu osobowego z Krakowa do Krynicy została podyktowana remontem na linii E30.

- Prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury na magistrali Kraków – Przemyśl spowodowały zmianę jej parametrów technicznych, m.in. wydłużenie czasu przejazdów pociągów oraz zmniejszenie przepustowości linii. Przewozy Regionalne, aby móc zaoferować pasażerom udającym się do Krynicy krótszy czas jazdy, zaplanowały postoje wyłącznie na większych stacjach, na których wsiada najwięcej pasażerów - wyjaśnia Michał Stilger z biura prasowego samorządowego przewoźnika.

- Ze względu na duże potoki aglomeracyjne na odcinku Kraków – Tarnów za „Nikiforem” będzie wyruszał pociąg REGIO nr 15 do Tarnowa, który będzie się zatrzymywał na wszystkich przystankach, zastępując pociąg 66131 – dodaje Stilger.

„Nikifor” na odcinku Warszawa – Kraków będzie kursował w takich terminach, jak iR „Gubałówka”, czyli od 30 czerwca do 30 września w soboty i niedziele oraz 15 sierpnia. Składy z Warszawy będą wyruszać połączone razem. W Krakowie nastąpi ich rozdzielenie. "Gubałówka" uda się do Zakopanego, a "Nikifor" do Krynicy, przez Tarnów, Nowy Sącz i Piwniczną. Analogicznie będzie w drodze powrotnej. Składy będą łączone w Krakowie i razem będą jechać do Warszawy.

W pozostałe dni „Nikifor” będzie kursował w relacji Kraków Główny – Krynica – Kraków Główny. Na odcinku tym będzie obowiązywała taryfa REGIO.


źródło:Kurier Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-05-2012, 16:44   

Dobrze ze ktos zwrocil uwage na ten smutny fakt. Z takiego Tarnowa do podtarnowskich wiosek bedzie luka w polaczeniach od 7:44 (Jaworzyna) do 14:40 (kolejna osobowka), czyli .... 7 godzin dziury. Bogu dzieki ze ogarneli chociaz, ze nie mozna robic dziury na Krakow-Tarnow (mowie o wioskach, jak Podleze czy Kłaj) ktora i tak razi. Gdyby nie osobowka nr 15 to mielibysmy dziure od 8:50 do 12:50 a to juz by byla istna tragedia !
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 16-05-2012, 17:15    Odpowiedz z cytatem

A dlaczego Nikifor z Krakowa nie może jechać jako REGIO? Czas jazdy dłuższy może o 30 minut a przynajmniej mamy zachowane połączenie do miejscowości na szlaku. Jeśli ktoś jeszcze jeździ pociągami to mieszkańcy Wilczysk, Jankowej czy Ptaszkowej a tym czasem im taką możliwość się odbiera. Obawiam się, że PR zwyczajnie przestały myśleć i podcinają gałąź na której siedzą. Nikifor będzie klapą jeśli uniemożliwimy pasażerom skorzystanie z niego.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-05-2012, 17:20    Odpowiedz z cytatem

To czegoś tu nie rozumiem.. Ze względu na ograniczoną przepustowość trzeba skasować 66131 w planie którego pojedzie Nikifor, a dodatkowo zaraz za nim uruchamia się dodatkowe REGIO do Tarnowa.. Świetnie, rzecznik sam nie wie co mówi.. Po za tym, jak się ma remont E-30 do zatrzymań Nikifora na kryniczance? Niech sobie na Kraków - Tarnów jedzie jako iR, ale od Tarnowa niech to będzie zwykłe REGIO..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Castaway Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sty 2011

PostWysłany: 16-05-2012, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
turyści udający się do tych miejsc

akurat "Nikifor" we wszystkich miejscowościach turystycznych będzie się zatrzymywał.

Poza tym to chyba temat o pociągu Acatus EN77, który otrzymał imię Nikifor, a nie o połączeniu pod tą nazwą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-05-2012, 17:33   

Bajeczka o braku przepuszczalnosci jest stosowana bardzo często - stosuje ją szczegolnie chetnie PKP IC (kasowanie pociagow na liniach na ktorych nie sa prowadzone prace modernizacyjne pod pretekstem prac modernizacyjnych) a jak widac rowniez PR.
Powrót do góry

Turysta Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011

PostWysłany: 16-05-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

dyżurny napisał/a:
To czegoś tu nie rozumiem.. Ze względu na ograniczoną przepustowość trzeba skasować 66131 w planie którego pojedzie Nikifor, a dodatkowo zaraz za nim uruchamia się dodatkowe REGIO do Tarnowa..

Nie, dodatkowego połączenia się nie uruchamia. Nikifor pojedzie kosztem obecnej osobówki Kraków - Krynica. Na linii Kraków - Tarnów powstanie dziura między 7:18 a 11:10. Pociąg 15 (11:10) nie będzie nowym połączeniem, a przesuniętym pociągiem, który teraz odjeżdża z Krakowa o godzinie 8:28... Brawo. PR likwidują kolejne, oblegane połączenia...

Nikifor nie będzie się zatrzymywał w Łomnicy, więc nie będzie obsługiwał wszystkich turystycznych miejscowości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-05-2012, 22:56   

Nie no, mega Very Happy Wycinki na Krakow-Tarnow ciag dalszy - PRy same sie wycofuja z tej linii ! 4 godziny dziury na najwazniejszej linii w wojewodztwie - busiarze z Podleza i Kłaju bardzo sie uciesza Smile Spin doctorzy Rębilasa - co wy na to ???? Ale widac nasze wojewodztwo jest bardzo bogate, skoro na domkniecie obiegu pojedzie dodatkowe REGIO z N. Sacza do Krynicy o jakże zachęcającej godzinie 7:00 rano.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 16-05-2012, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Ta decyzja to skandal. Pytam się dlaczego ten pociąg od Krakowa nie może jechać jako REGIO? Czy pociągami jeżdżą tylko turyści? Ten pociąg od Krakowa będzie woził już tylko powietrze. Przyznam, że krótkowzrocznością Rębiliasa jestem załamany. Zamiast bezmyślnie kombinować mógł zwyczajnie uruchomić ten pociąg jak tu od miesięcy postulowałem na planie REGIO...

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 16-05-2012, 23:49    Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze się łudziłem że w Małopolsce jest trochę lepiej niż na Śląsku.. A tu ten sam bałagan...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl