Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Nowy folder turystyczny Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 09-02-2012, 19:46   Nowy folder turystyczny Kolei Dolnośląskich Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o wydaniu nowego folderu turystycznego "Podróżuj z Kolejami Dolnośląskimi".

Znajdą w nim Państwo wiele atrakcji turystycznych Dolnego Śląska znajdujących się na trasach naszych przejazdów lub w ich pobliżu.

Folder może być inspiracją do zorganizowania rodzinnego wyjazdu weekendowego lub szkolnej wycieczki.

Mogą go Państwo otrzymać w naszych kasach biletowych we Wrocławiu, Biurze Obsługi Klienta w Legnicy oraz na pokładach autobusów szynowych obsługiwanych przez naszą Spółkę.

źródło i folder do pobrania : Koleje Dolnośląskie

http://kolejedolnoslaskie.eu/zalaczniki/folder_kd/przewodnik_kd.jpg
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-02-2012, 23:03   

Całkiem przyzwoite propozycje wycieczek. Faktycznie można dostać taki przewodnik od konduktora (przynajmniej ja spytałem i dostałem Smile ).
Powrót do góry

Tomasz B. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2008

PostWysłany: 11-02-2012, 00:44    Odpowiedz z cytatem

W kasach we Wrocławiu (oczywiście kasy KD) też można go otrzymać, wystarczy tylko zapytać co zrobiłem w środę i mam ten folder w domu. Trzeba przyznać, że wybrano bardzo różne i ciekawe miejsca w regionie, leżące przy trasach, które obsługują KD!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 11-02-2012, 09:07    Odpowiedz z cytatem

w kasie KD w Legnicy można również taki folder otrzymać

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 11-02-2012, 21:14    Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa.

Świetne wydanie, wszystko to co najlepsze w pigułce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 11-02-2012, 22:27    Odpowiedz z cytatem

tez mi sie widzi!!!!!

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kicior99 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Somerset

PostWysłany: 12-02-2012, 16:32   Krótka recenzja Odpowiedz z cytatem

Haffuferbahn napisał/a:
tez mi sie widzi!!!!!

Ściągnąłem sobie wersję pdf i jako zamiłowany turysta, kiedyś również przewodnik, rzuciłem się na wydawnictwo z wielką niecierpliwością i zaciekawieniem.

Niewątpliwie od pierwszego kontaktu mamy wrażenie, że obcujemy z publikacją zrobioną profesjonalnie, mającą określonego adresata. Mimo, iż przewodnik urzeka kolorami i zdjęciami, graficznie jest bez zarzutu. Udało się uniknąć tak obecnie drażniącego przeładowania stylem komputerowym, ikonek, znaczków itp. Tekst jest czytelny, zwarty i nie rozwalony po stronie.

Wyboru obiektów dokonano niejednokrotnie "pod włos" trendom i modom ale to tym lepiej. Bo w końcu ile można pisać o Książu, Błędnych Skałach, trupich czachach, Zakręcie Śmierci, wrocławskim Rynku czy zamku Chojnik? To samograje z okładek przewodników, nie potrzebują dodatkowej reklamy. Prezentowane obiekty w niczym nie ustępują klasykom a i niejeden wytrawny turysta może się z tej publikacji sporo dowiedzieć. Obiekty wybrano na zasadzie "dla każdego coś miłego", nieźle je opisano, bez zbędnej ruderologii natomiast jest to czego w przewodnikach brakuje - współczesności. Styl również nie pozostawia wiele do życzenia, nie przegadany i bez dłużyzn. Z publikacji można spokojnie skorzystać na miejscu jak i poczytać w domu. Oczywiście zawsze można zrobić coś lepiej. Można było dodać plany sytuacyjne lub w kontrze albo ramce dodać jak dostać się do obiektu z najbliższej stacji kolejowej przewoźnika. No ale nie narzekajmy.

Muszę stwierdzić, że to jest jeden z najlepszych gadżetów reklamowych jakie widziałem w życiu (a będąc kilkanaście lat dziennikarzem widziałem tego niemal tony). Solidny przewodnik i śmiem sądzić, że dobrze by się sprzedał za pieniądze i to wcale niemałe. Wielkie gratulacje dla firmy, która wydaje się wiedzieć co to znaczy zdobywać klienta i konsekwentnie dociera do (uwaga, brzydkie słowo) targetu - osób młodych, aktywnych a przy tym ambitnych.

Oczywiście dalej obowiązuje zasada że "there ain't nothing like a free lunch" i w którejś postaci klient będzie musiał za to zapłacić - czy to w cenie biletu czy też jako podatnik. Ale tu bym się wstrzymał z takimi wycieczkami - obyśmy tylko za tak udane rzeczy musieli dopłacać. A biorąc pod uwagę fakt, że większość siedzi przed komputerem bądź telewizorem, nasze pieniądze per saldo i tak pójdą na zbożny cel.

_________________
Radio Maryja - nie słucham
Trwam - nie oglądam
GaPol - nie czytam
PiS - nie głosuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-02-2012, 19:13    Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekawa kto i za ile wydrukował ten folder. Bo że wydano go za pieniądze podatników i że ktoś na tym zarobił to chyba sprawa oczywista. Beton KD wie do czego i do kogo piję...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 12-02-2012, 19:38    Odpowiedz z cytatem

Od tego kto i za ile wydrukował o wiele istotniejsze jest jego opracowanie, redagowanie i skład.

Oczywiście jak wszystkie foldery promocyjne tak i ten został wydany ze środków zainteresowanych czyli: samorządów regionalnych i KD.

W tym miejscu bardzo łatwo przewidzieć że nikt jeszcze nie zarobił ale przy tak znakomitym środku promocji regionu jak ten folder turystyczny jest szansa że zarobią samorządy, przewoźnik i szeroko rozumiana branża turystyczna w regionie Smile

Bez tego narzędzia promocji wszystkim zainteresowanym byłoby tom o wiele trudniejsze do wykonania Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kicior99 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Somerset

PostWysłany: 12-02-2012, 20:03    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
A ja jestem ciekawa kto i za ile wydrukował ten folder. Beton KD wie do czego i do kogo piję...

Firma, która nie ma materiałów promocyjnych i reklamowych wcześniej czy później na tym straci. Nawet jeśli oferuje komunikację. Przy jakichkolwiek kontaktach handlowych robi się research, którego jednym z podstawowych elementów, zaraz po analizie SWOT, jest image firmy oraz jej postrzeganie u targetu. To się dopiero w przyszłości przekłada na profity. Przykre, ale z firmą nieznana szerzej poza kilkuset dojeżdżającymi nikt poważny nie będzie chciał wchodzić w jakąkolwiek interakcję. Obecnie to jeden z warunków sine quae non zaistnienia na rynku. Pozdrawiam Smile

pospieszny napisał/a:

Bez tego narzędzia promocji wszystkim zainteresowanym byłoby tom o wiele trudniejsze do wykonania Rolling Eyes
Zrozumiałem sarkazm i ironię. Rozumiem, że teraz należy się martwić i płakać, że komuś coś wyszło, że zrobił dobrą rzecz. Jestem Polakiem więc narzekanie nie przyjdzie mi trudno Smile

A tak bez złośliwości, wolę folder KD niż punkty bookcrossingu w pociągach Kolei Śląskich. Bo książki poznikają i już nikomu nie będzie się chciało bawić - choć przyznam, inicjatywa cenna. W Anglii wystarczy położyć książkę tam gdzie są fpldery i rozkłady, najlepiej z dołączaną kartką "take me". Pozdrawiam.

_________________
Radio Maryja - nie słucham
Trwam - nie oglądam
GaPol - nie czytam
PiS - nie głosuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Freddie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 12-02-2012, 20:47    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
A ja jestem ciekawa kto i za ile wydrukował ten folder. Bo że wydano go za pieniądze podatników i że ktoś na tym zarobił to chyba sprawa oczywista. Beton KD wie do czego i do kogo piję...

Beatrycze ma świętą rację nie będę operował nazwiskami na forum ale wiemy dokładnie kto to robił i do kogo należy firma, która wykonała zlecenie tu chodzi teraz tylko o foldery, ale niech mi ktoś pokaże na stronie KD lub w Bipie przetargi na inne środki i materiały dla KD ?? Czasem się coś robi i nikt o tym nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kicior99 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Somerset

PostWysłany: 12-02-2012, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Freddie napisał/a:

Beatrycze ma świętą rację nie będę operował nazwiskami na forum ale wiemy dokładnie kto to robił i do kogo należy firma, która wykonała zlecenie


Ależ ja nie przeczę. Piszę wyłącznie z pozycji odbiorcy publikacji i w zasadzie jakiekolwiek inne okoliczności mnie nie powinny interesować. Natomiast informacje dostępne jedynie nielicznym trudno mi zweryfikować - nie mam możliwości oceny, kto ma rację a na ślepo nie mam zamiaru nikomu wierzyć. Tak zdroworozsądkowo. Pozdrawiam.

_________________
Radio Maryja - nie słucham
Trwam - nie oglądam
GaPol - nie czytam
PiS - nie głosuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 12-02-2012, 21:13    Odpowiedz z cytatem

A jak pociąg odwołają albo zdefektuje to nici z wycieczki turyści! Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kicior99 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2011
Skąd: Somerset

PostWysłany: 12-02-2012, 21:19    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57. napisał/a:
A jak pociąg odwołają albo zdefektuje to nici z wycieczki turyści! Śmiech


Kiedyś w Bristolu w niedzielę wieczór odwołali ostatni pociąg do Taunton. Wróciłem taksówką na koszt firmy FIRST...

(dodam, że FIRST Great Western, zwana złośliwie WORST Late Western i jej londyńska mutacja FIRST Capital Connect (Worst Crapital Disconnect) są powszechnie uważane za najgorsze koleje w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że o KD mówi się lepiej.

_________________
Radio Maryja - nie słucham
Trwam - nie oglądam
GaPol - nie czytam
PiS - nie głosuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-02-2012, 00:03    Odpowiedz z cytatem

Folder jak folder. Nie rozumiem czym się tak podniecacie. Promocją atrakcji turystycznych powinny zajmować się samorządy lokalne (w tym UMWD) i inne instytucje do tego powołane, a nie spółki kolejowe. KD mają wozić ludzi i to jest ich jedyne zadanie.

Dział marketingu KD pod wodzą dyr. Kloca, z którym kiedyś pracowałam w PKP PLK niech lepiej zajmie się marketingiem, czyli zdobywaniem pasażerów. Szynobusy na linii Węgliniec - Zgorzelec - Lubań świecą pustkami, a oni zajmują się duperelami, które w ogóle nie są w ich gestii. Zamiast wydawać foldery turystyczne stwórzcie lepiej jakieś oferty i promocje biletowe, które zachęcą ludzi do korzystania z waszych usług. Bo jak na razie pasażerów kolei ubywa i to głównie przez KD, których pojawienie się powoduje pogorszenie oferty w stosunku do wypartych PR-ów.

Folderami oczu nam nie zamydlicie!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl