Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny
UWAGA: Złodzieje w nocnych pociągach
Autor Wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 13-07-2013, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Nie opłaca się brać 1 klasy w nocnych TLK jeśli ktoś posiada zniżkę studencką lub uczniowską to lepiej dopłacić do miejsca sypialnego w przedziale turystycznym (3-osobowym) 81,00 zł + bilet na 2 klasę czyli przykładowo z Krakowa do Wrocławia bilet studencki 28,56 + bilet na miejsce sypialne w przedziale turystycznym 81,00 zł = 109,56. Różnica między 1 klasą 23 zł więc lepiej dołożyć te 23 zł i jechać spokojnie, bez żadnego problemu i zamartwiania się i spokojnie się wyspać... Poza tym w TLK Pogórzu nie ma wielkiego obłożenia, mam znajomą co pracuje w sypialnych wagonach i kilka dni temu jechała w sezonowej relacji Pogórza Zakopane - Wrocław na całej trasie w wagonie sypialnym: 1 osoba, która jechała w przedziale double. Więc dla siebie masz cały przedział sypialny, zamykasz się i nic Cię nie obchodzi, konduktor 30 min. przed wysiadaniem Cię budzi spokojnie i czujesz się wyspany jak człowiek a nie jak zmęczona mrówka Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 14-07-2013, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Widział ktoś w nocnym pociągu SOKistów w cywilu? Mi się ostatnio zdarzyło. Przynajmniej tyle. Gdyby tak w każdym byli, zwłaszcza w pociagach przejezdzajacych przez Slask to byłoby super. Lepiej żeby SOKisci jezdzili pociagami niz pilnowali pustych peronów.


Sokiści w cywilu - to byłoby dobre. Bo sam widziałem, że normalni sokiści wrażenia na złodziejach nie robią - powrót w majowy weekend z Poznania, w 1 klasie, przed Katowicami zauważyłem na korytarzu 3 łysych gości, spoglądali do przedziału. Obudziłem współpasażerów, żeby ich ostrzec aby któryś z nich pilnował przedziału, bo ja wysiadałem w Katowicach, przy okazji żeby się pożegnać, bo ludzie w przedziale byli naprawdę w porządku. W Katowicach po wyjściu z pociągu obserwowałem wagon przez chwilę, złodzieje kręcili się po wagonie, nie zwracając uwagi na wsiadających na drugim końcu sokistów.
Dopóki nie będzie surowych kar dla złodziei w pociągach, i olewania tematu przez PIC, SOK itp służby, będzie jak będzie - musimy pilnować się sami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 14-07-2013, 10:43    Odpowiedz z cytatem

BARUK552 napisał/a:
Najlepiej wybierz auto, czysto, szybko i brak zagrożenia złodziejami. Język


Stacisz auto "na stłuczkę" albo "na kartkę" Wink

_________________
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 14-07-2013, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Hahah myślisz, że złodzieje widząc SOK-istów boją się? Oni leją na nich, a nie boją się, dla nich to psikus. SOK-iści to zwykłe szare myszy po 50-góra 60- którzy są z II grupą, gdzie taki dziadziuś da sobie radę? Rzadko widzę porządnych SOK-istów takich "byczorów" raz widziałem na dw. Centralnym dwóch łysych, napakowanych SOKistów i tacy powinni być, a nie dziady stare, których nawet małe dziecko się nie boi i śmieje z nich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 14-07-2013, 11:54    Odpowiedz z cytatem

jutro wybieram sie Kormoranem do Działdowa w 1kl. czy moge się obawiać jakiś typków w biały dzień?

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 14-07-2013, 14:19    Odpowiedz z cytatem

[b]adrian033[/b nie, spokojnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 12-11-2013, 11:01    Odpowiedz z cytatem

Złodzieje wczoraj napotkani w okolicach Częstochowy w TLK DOKER z Katowic. Było dwóch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 26-11-2013, 22:49    Odpowiedz z cytatem

w ostatnich dniach złodzieje pojawili się w pociągach:
Bielsko Biała - Gdynia "Pogoria" na odcinku Bydgoszcz - Gdańsk
Przemyśl - Gdynia "Monciak-Krupówki" na odcinku Dęblin - Radom w obydwu kierunkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 27-11-2013, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Złodziei w dzień nie ma a w nocy też nie są strasznie groźni bo jak się nie śpi to nie okradają. Z tego co ja zaobserwowałem w nocnych to przemocy i otwartej napaści nie stosują, jedynie wykorzystują nieuwagę śpiących (których w każdym pociągu wielu). Słynny gaz usypiający, to też już nie słyszałem by ostatnio występował (legendy pochodzą jeszcze z lat 90 kiedy ponoć tak bywało).

Nie zmienia to jednak faktu, że jeżeli PKP IC chce odzyskać twarz i pasażerów to nie wystarczy kupić Pendolino, trzeba by też pozbyć się złodziei, którzy odstraszają. Można by na przykład wysłać do pociągów tajniaków, co by udawali, że śpią i łapali na gorącym uczynku. Ale to trzeba by chcieć coś z tym zrobić a na razie takich chęci nie widać.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 27-11-2013, 18:41    Odpowiedz z cytatem

@up
Myślę, że nieco pomogło by też sprawdzanie biletów podróżnym wsiadającym do pociągu. Zapewne taki złodziej jeździ bez biletu, jest ich pewnie kilku, więc trochę ukróciło by to ten precedens, a bilety na takie krótkie trasy w środku nocy jak Dęblin - Radom powinny zwrócić uwagę wspomnianych w Twoim poście tajniaków, którzy zostali by poinformowani o takich pasażerach przez konduktora.
Wiem - marzenia. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BartekD1986 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2012

PostWysłany: 27-11-2013, 21:16    Odpowiedz z cytatem

złodziej najczęściej ma bilet Smile a i drużyna nic nie pomoże jak złodzieje odetną ich od składu podczas biegu pociągu. Na szczęście agresji z ich strony nie obserwuje się
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 30-11-2013, 18:09    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
Złodziei w dzień nie ma (...)


ROTFL! Laughing

No taaak! Jak słońce ładnie świeci, jest widno i dzień to można spać ile się chce, wykładać na wierzch wszystko co się ma cennego pod ręką i bez obawy! Złodziejów w dzień nie ma! Very Happy Eeeeh...

tomeeek07 napisał/a:


Zapewne taki złodziej jeździ bez biletu


Zaprawdę powiadam Ci, nie masz racji!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

beton44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Cze 2009

PostWysłany: 30-11-2013, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Nu to może ja młodzieży objaśnię:

Złodzieje to umieją na ogół tylko kraść w jeden sposób i się go trzymają,
dlatego można podzielić na:

1. Złodzieje kradnący przy wejściu do pociągu i w pociągu do chwili odjazdu
rzeczywiście nie potrzebują biletu /różne takie Ekspresy po CMK co się nigdzie nie zatrzymują

2. Złodzieje kradnący w czasie jazdy zawsze mają bilety - zazwyczaj okresowe
bo w końcu dojeżdżają do pracy z której utrzymują się na stałe...
podgrupy:
a. Złodzieje pierwszego przystanku, kradną na jednym odcinku do pierwszego zatrzymania się pociągu i wysiadają
b. Złodzieje ostatniego przystanku kradną na końcowym odcinku
tu takie klasyczne miejsce to pociągi a do Trójmiasta...
c. Złodzieje trasowi jadą spory kawał drogi, łażą po pociągu i patrzą co ukraść...

ładnie usystematyzowałem ?

A o co chodzi z tym dniem że nie kradną?
Ja z południa jestem, w Katowicach był /jest ?/ taki znany grubas, który tylko w dzień pracuje
jest on z pkt2.ust.a czyli złodziej pierwszego przystanku w osobówkach /teraz pewnie KolejeŚląskie/
on przechodzi przez pociąg, gdy ustali ofiarę udaje że siada na siedzeniu z tyłu i pod pozorem wieszania kurtki przeszukuje kieszenie w powieszonym przez ofiarę ubraniu, wysiada na pierwszym przystanku czyli Zawodzie, Brynów, Załęże tylko to umie i żyje z tego jak oceniam od jakichś 25 lat ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Svein Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2013
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: 03-03-2014, 16:27   Bezpieczeństwo w TLK Karkonosze Odpowiedz z cytatem

Chciałem zapytać jak jest z bezpieczeństwem w TLK Karkonosze, planuję podróż na odcinku Wrocław - Warszawa, skład jest bardzo długi i dostałem miejscówkę w ostatnim wagonie. Nie ukrywam, że przez część podróży chciałbym się przespać.

_________________
www.youtube.com/sveinchannel
2014r. - 25685 km
2015r. - 28388 km
2016r. - 20325 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 03-03-2014, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Na podstawie własnych i nie tylko doświadczeń powiem tak: na odcinku między Ostrowem a Sieradzem trzeba naprawdę bardzo uważać.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl