Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Jacek Prześluga odwołany z zarządu PKP SA
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2011, 15:15   Jacek Prześluga odwołany z zarządu PKP SA Odpowiedz z cytatem

Jacek Prześluga odwołany z zarządu PKP SA

Jacek Prześluga został odwołany ze stanowiska członka zarządu i dyrektora ds. rewitalizacji dworców kolejowych w PKP SA – poinformował „Rynek Kolejowy” Mikołaj Karpiński rzecznik prasowy Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Decyzja została podjęta na dzisiejszym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Jacek Prześluga z PKP SA związany jest od 2004 roku. W latach 2004-2005 pełnił funkcję dyrektora marketingu i rzecznika prasowego PKP SA. W latach 2005-2006 był prezesem zarządu PKP Intercity. W dniu 18 grudnia 2009 r. został członkiem zarządu PKP SA.

Od połowy listopada ubiegłego roku Jacek Prześluga pełnił stanowisko prezesa spółki Dworzec Polski, wschodzącej w skład Grupy PKP. 20 grudnia tego roku złożył rezygnacje z tego stanowiska.

źródło: Rynek Kolejowy

http://d.polskatimes.pl/k/r/2/f9/0e/4d3526ca8b58a_k22.jpg

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 29-12-2011, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Wpis Jacka Prześlugi na stronie Dworca Polskiego:

"Min­is­ter Andrzej Mas­sel zaprosił mnie dziś do swo­jego gabi­netu i w obec­ności prezesa zarządu PKP SA, Marii Wasiak, podz­iękował za bardzo dobrą pracę na rzecz pol­s­kich dwor­ców, za pasję i zaan­gażowanie, infor­mu­jąc mnie jed­nocześnie o odwoła­niu ze stanowiska członka zarządu PKP SA, odpowiedzial­nego za rewital­iza­cję dworców.

Powodów odwoła­nia nie poz­nałem, min­is­ter posłużył się sfor­mułowaniem „z powodów poli­ty­cznych” i to mi wystar­cza – takie jest zbó­jeckie prawo każdego min­is­tra, każdego właś­ci­ciela spółki.

Po dwóch lat­ach pracy w PKP SA i total­nego zakręce­nia dwor­cami bardzo serdecznie dziękuję wszys­tkim, którzy zrozu­mieli i wraz ze mną wdrażali w życie ideę budowy nowej marki – Dworca Pol­skiego. Dziękuję i przepraszam, że nie udało mi się zro­bić więcej, że kończę pracę nie zakończy­wszy całości dzieła. Ale tak bywa, członek zarządu spółki Skarbu Państwa to praca tymczasowa.

Dziękuję przy­ja­ciołom, bez których pomocy nie miałbym poczu­cia dobrze spełnionego obow­iązku, dziękuję adw­er­sar­zom, że nie pozwalali mi zapom­nieć o moim miejscu w szeregu, zarzą­dowi PKP SA i współpra­cown­ikom – za dwa lata orki.

Dziękuję także za to, że zwal­ni­a­jąc ze stanowiska min­is­ter uwal­nia mnie z obow­iązku mil­czenia o sprawach niewygod­nych. Jeśli już wpy­cha się mnie na siłę w świat poli­tyki – to proszę bardzo, z wszelkimi konsekwencjami.

Odwiedza­j­cie Państwo nowe pol­skie dworce – naprawdę warto! Da się zro­bić coś wspani­ałego – także na kolei.

Z serdecznoś­ci­ami noworocznymi

Jacek Prześluga"

http://dworzecpolski.pl/megafon/2011/dziekuje-i-do-widzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2011, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Powodów odwoła­nia nie poz­nałem, min­is­ter posłużył się sfor­mułowaniem „z powodów poli­ty­cznych” i to mi wystar­cza – takie jest zbó­jeckie prawo każdego min­is­tra, każdego właś­ci­ciela spółki.

Od dawna przecież wiadomo, że stołki w zarządach spółek PKP (jak i we wszystkich innych spółkach państwowych i samorządowych) są obsadzane z klucza partyjnego. Dotychczasowe osiągnięcia, wiedza, kwalifikacje, zaangażowanie w pracę itp. zalety nie mają żadnego znaczenia.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 29-12-2011, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe komu konkretnie Prześluga nadepnął na odcisk? Czyje interesy naruszył?

Gdyby ktoś posiadał jakąś wiedzę na ten temat i zechciał się nią podzielić (nawet anonimowo) to proszę pisać na nasz adres e-mail. Ze zdobytych informacji zrobimy użytek na forum i w zaprzyjaźnionych mediach. A ponieważ z zarządem PKP S.A. od trzech lat mamy na pieńku za szczucie nas policją i prokuraturą, z ogromną przyjemnością dowalimy betonom ze Szczęśliwickiej. Wacha wprawdzie już nie ma, ale jeszcze nie wyrównaliśmy wszystkich rachunków...

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 29-12-2011, 16:22    Odpowiedz z cytatem

Pirat
Cytat:
Od dawna przecież wiadomo, że stołki w zarządach spółek PKP (jak i we wszystkich innych spółkach państwowych i samorządowych) są obsadzane z klucza partyjnego.
Nie tylko w zarządach i nie tylko z klucza partyjnego. Są jeszcze inne klucze, takie uniwersalne, którymi wszystkie drzwi można otworzyć. Specjaliści od zamków nazywają to "klucz matka". Pracowało się kiedyś w tej branży, to się wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 29-12-2011, 16:22    Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie myślałem, że "przejdzie mi przez klawiaturę" napisanie dobrych i ciepłych słów o kimś z PKP, ale... muszę to zrobić w stosunku do Jacka Prześlugi. Facet miał pomysł, miał zapał, czasami pogadał nieco głupot ale nie zmienia to faktu, że sporo dworców w Polsce przeszło/przechodzi/przejdzie zmiany na lepsze. Najlepszy i najbliższy mnie przykład to dworzec w Kołobrzegu, odnowiony przez Dworzec Polski - wygląda świetnie! Panie Jacku, szkoda Pana.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 16:30    Odpowiedz z cytatem

Dziękując panu Jackowi za pracę chcę jednocześnie go pocieszyć: nigdy nie jest tak źle aby nie było gorzej Rolling Eyes

Resztę śpieszę zapewnić o truizmie: nie ma ludzi niezastąpionych Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 29-12-2011, 16:37    Odpowiedz z cytatem

Może i nie ma niezastąpionych, ale jest "ale". Prześluga znów podniósł poprzeczkę niebezpiecznie wysoko. Za wysoko dla kluczowych miernot. Dlatego wyleciał z IC (sam się ewakuował wiedząc co się szykuje). Co było po nim? No właśnie, kolejne miernoty, prowadzące bez pomysłów spółkę konsekwentnie na dno.
Teraz też może być podobnie, bo znów zaczęło być niebezpiecznie po ludzku, przejrzyście i normalnie. To też niebezpieczne dla ludzi którzy niczego nie umieją, nie potrafią, ale za to znają kogo trzeba i mają ambicję do zarabiania dużej kasy za g.
Efekt ten sam, jak widać.

A minister Massel zachował się jak, nie pisząc wprost, polityczna kurtyzana. Myślałem że ma choć własne poglądy na tą sprawę, a tu tylko posłusznie wykonał rozkaz bez szemrania. Przykre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-12-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Ciekawe komu konkretnie Prześluga nadepnął na odcisk? Czyje interesy naruszył?

Myślę, że słowem klucz jest tutaj 'opłata dworcowa', choć pewnie to nie jedyny powód odwołania. Prześluga pogonił kilka prywatnych firm, które żerowały na PKP (chodzi m.in. o atrakcyjne powierzchnie reklamowe na dworcach). O tych firmach i o przekrętach z tym związanymi pisano na forum.

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-12-2011, 17:07    Odpowiedz z cytatem

Jacek Prześluga został odwołany z funkcji członka zarządu i dyrektora ds. rewitalizacji dworców kolejowych w PKP S.A. Taka decyzja zapadła 29 grudnia podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Oficjalny komunikat o zmianie w zarządzie PKP S.A. jeszcze nie został przygotowany. Informację o odwołaniu Prześlugi potwierdził nam Mikołaj Karpiński, rzecznik resortu transportu.

Sam zainteresowany twierdzi, że nie został poinformowany o przyczynach odwołania. - Jest to decyzja polityczna. Przyjdzie czas, gdy na spokojnie się do niej odniosę - mówi na gorąco Jacek Prześluga.

20 grudnia 2011 roku Jacek Prześluga zrezygnował ze stanowiska prezesa spółki Dworzec Polski.

W zarządzie PKP S.A. Jacek Prześluga zasiadał od 18 grudnia 2009 r. Prezesem Dworca Polskiego został pod koniec 2010 r.

Do Grupy PKP S.A. Prześluga trafił po raz pierwszy w 2004 r. Do 2005 r. był dyrektorem do spraw marketingu i rzecznikiem prasowym spółki. Później awansował – dostał stanowisko prezesa PKP Intercity i funkcję tą sprawował do 2006 r.


źródło: KOW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hakun Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sie 2007
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-12-2011, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Prześluga jest ostatnią osobą, która powinna wylecieć z zarządu PKP SA. Zamiast niego minister Nowak powinien wywalić stary beton PKP w osobach: Wasiak, Olczyk i Pieśniewski.

_________________
PKP - Przedsiębiorstwo Kolesi Polskich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 29-12-2011, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Świetny komentarz ze strony:
http://www.rynek-kolejowy.pl/29807/Przesluga_To_decyzja_polityczna.htm

Przesłanie jest proste. Rusz pekapistowsko-komunistyczną bandę, która żeruje na ciele kolei jak pasożyt (chociażby poprzez czynsze za parę groszy), to cię wywalą.

Prezes każdej spółki kolejowej w tym kraju musi balansować pomiędzy chęcią zmian i betonem, którego nie może naruszyć. Prześluga, Moraczewski, Majewski - chcieli i zrobili wiele dobrego, ale zostali usunięci jako niewygodni. Szafrański, Balczun, Malinowski - chcieliby zrobić wiele dobrego, ale wiedzą na ile sobie mogą pozwolić. Wykonają jeden ozdrowieńczy krok za dużo - ruszając czyichś znajomków - i polecą ich głowy.

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-12-2011, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Ciekawe komu konkretnie Prześluga nadepnął na odcisk? Czyje interesy naruszył?

Ostatnio "Gazeta Wyborcza" ostro najeżdżała na Prześlugę. Jak wiadomo, Szechter i jego bolszewicka gadzinówka jest wyrocznią dla PO.

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-12-2011, 20:04   

Całej grupie PKP S.A. składam najszczersze kondolencje z powodu wywalenia Pana Jacka Prześlugi. Był dla PKP takim malutkim promykiem nadziei na jakieś choć małe, pozytywne zmiany na kolei. Ten promyk niestety zgasł. [*]
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-12-2011, 22:12    Odpowiedz z cytatem

Sunny napisał/a:
Myślę, że słowem klucz jest tutaj 'opłata dworcowa', choć pewnie to nie jedyny powód odwołania. Prześluga pogonił kilka prywatnych firm, które żerowały na PKP (chodzi m.in. o atrakcyjne powierzchnie reklamowe na dworcach). O tych firmach i o przekrętach z tym związanymi pisano na forum.

Zgadza się. Prześluga nie chciał z pośrednikami dzielić się pieniędzmi za najem powierzchni reklamowych (chodzi przede wszystkim o Dworzec Centralny). Zerwał umowy z firmami reklamowymi i podpisał umowy bezpośrednio z reklamodawcami. Wcześniej do PKP S.A. trafiało zaledwie ok. 30% wpływów z reklam na obiektach kolejowych, pozostałe 70% kasowały prywatne firmy reklamowe. To zabolało m.in. firmę reklamową AMS, która należy do Agory S.A., wydawcy Gazety Wyborczej. I tu zacytuję Ralnego, który trafnie zauważył co następuje:

Ralny napisał/a:
Ostatnio "Gazeta Wyborcza" ostro najeżdżała na Prześlugę. Jak wiadomo, Szechter i jego bolszewicka gadzinówka jest wyrocznią dla PO.

Stołeczny dodatek Gazety Wyborczej opublikował swoją listę kandydatów do "Nogi od Stołka". Te antynagrody otrzymają osoby, które zdaniem redaktorów z Czerskiej szkodzą Warszawie. Wśród nominowanych jest Jacek Prześluga:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34889,10838928,Komu_nagroda_i_antynagroda__Dworzec_Centralny_i_Wisla.html

Jeśli Gazeta Wyborcza wskazuje kogoś do odstrzału to Tusk nie ma wyjścia - musi odstrzelić.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl