Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Wracają IR ze Śląska do Warszawy
Autor Wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 07-12-2011, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
w obecnym jeszcze IR SKRZYCZNE już pisałam, na 2 jednostki EZT ok 80% to było minimum...

To bardzo dziwne, ja ten skład widuje ostatnio dosyć często (Kierunek Łuków->Bielsko) i do Bielska frekwencja marna, oczywiście w Katowicach trochę osób wysiadło ale na pewno nie dojechał do Katowic z frekwą 80%, nie było nawet 50%.
Cytat:
przypomnijmy że IR ZEMES i SPODEK też jeździły na kiblach i frekwencja była.

O ile "'Spodkiem" ktoś jeszcze jeździł, to w "Zemesie" frekwencja nie była zadowalająca.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 07-12-2011, 13:36    Odpowiedz z cytatem

Miło się czyta wszystkie poprzedzające posty, w których każdy z zadowoleniem przyjmuje powrót IR na odcinku Kat - Warszawa. Prawie we wszystkim zgadzamy, co do cen, godzin i czasu przejazdu, jedynie drobne różnice występują co do zestawień składów. Ale na szczęście temat kibli zostaje historią, nowe IR spełnią zapewne oczekiwania wszystkich, bo dostaniemy składy wagonowe, dobrą cenę i stały dostęp do tych pociągów przez cały tydzień. To jest najważniejsze, możliwość wyboru pociągu przez 7 dni w tygodniu, a nie okazyjnie, tylko w wekendy czy pojedyńcze dni. Myślę, że te dwa IR to początek zmian na CMK z korzyścią dla pasażera. Być może, PKP IC będzie zmuszona wprowadzić bilety rewelacyjne lub inne promocje, wraz z odpływem pasażerów z EIC/Ex. Ceny już dziś są przesadzone, a komfort jazdy w wielu Ex poniżej pewnych standardów. Od nowego rozkładu już wchodzą bilety rewelacyjne na Ex Trójmiasto - Warszawa, a myślę, że dopiero początek takich zmian i nowe IR na CMK, spowodują zmiany cen także na odcinku Warszawa - Katowice.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-12-2011, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Tomasz K. napisał/a:
Cytat:
w obecnym jeszcze IR SKRZYCZNE już pisałam, na 2 jednostki EZT ok 80% to było minimum...

To bardzo dziwne, ja ten skład widuje ostatnio dosyć często (Kierunek Łuków->Bielsko) i do Bielska frekwencja marna, oczywiście w Katowicach trochę osób wysiadło ale na pewno nie dojechał do Katowic z frekwą 80%, nie było nawet 50%.

Bardzo często widywałem ten pociąg jak odjeżdżał z Zawiercia do Warszawy, potwierdzam, frekwencja nie przekraczała nawet 50%

Cytat:
O ile "'Spodkiem" ktoś jeszcze jeździł, to w "Zemesie" frekwencja nie była zadowalająca.

Potwierdzam w 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 07-12-2011, 17:25    Odpowiedz z cytatem

co do obecnego SKRZYCZNEGO to mówię o frekwencji jaka była zanim go poprzesuwali na nienormalne godziny i wydłużyli czas przejazdu (pamiętacie jego rozkład, relację z grudnia 2010?)

obawiam się że poleci KLIMCZOK Hmm Który powiedzmy sobie szczerze nie ma sensu w relacji do / z Warszawy w momencie podobnych godzin kursowania IR na tej trasie Exclamation

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 07-12-2011, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
co do obecnego SKRZYCZNEGO to mówię o frekwencji jaka była zanim go poprzesuwali na nienormalne godziny i wydłużyli czas przejazdu

@neospazmina Więc mogłaś sprecyzować Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 07-12-2011, 19:12    Odpowiedz z cytatem

przepraszam , mój błąd Embarassed

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 07-12-2011, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Każdemu się zdarza Wink Co do wydłużenia czasu to pewnie przez prace torowe na CMK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 09-12-2011, 19:33    Odpowiedz z cytatem

@Pirat o tym co jeździ na CMK decydują nie PR-y a PLK-a i tak dobrze, że jakiekolwiek IR po CMK będą jeździć. Też kieruję się przede wszystkim finansami, ale rozumiem, że np. dla @mk1992 kilka groszy może nie mieć znaczenia, pociągi TLK i IR na CMK właściwie się uzuzpełniają, tylko pasażer korzystający jak np. Ja z REGIO KARNETU czy z drugiej strony z Biletu Abonamentowego stawia na konkretnego przewoźnika, chociaż osobiście uważam, że IR to oferta jak wspomniałem dla młodych i na dorobku. Z wiekiem i kości coraz starsze i wymagania coraz większe i bardzo dobrze. IR otworzyły kolej dla rodzin, dla osób, które wcześniej nie było stać na podróż. Możecie się śmiać, ale nawet moi koledzy pracujących w ministerstwach tak jeżdżą i częściej do domu i w sporej części wybierają IR. A Ci o starszych kościach też polują na Super Bilety byleby do domu dojechać jak najtaniej. Każda sensowna oferta znajdzie swoich amatorów.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-12-2011, 20:16   

sheva17 napisał/a:
dla @mk1992 kilka groszy może nie mieć znaczenia


Eh, umarłbyś, prawda? Very Happy Przeczytaj raz jeszcze moje posty w tym temacie. Cenę i komfort stawiam na jednym poziomie, oba warunki muszą być spełnione, abym z danego produktu skorzystał. A jeśli IR z Warszawy do Katowic będzie oba spełniać, to nie widzę powodu, dla którego miałbym tym IR-em nie pojechać. I zapewniam, że dopóki będzie kursował, to będę nim jeździć. Co, zdziwiony? Cool
Powrót do góry

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-12-2011, 21:28   

Na wprowadzenie Biletu Rewelacyjnego na TLKI Slask-Warszawa przez CMK bym nie liczył - gdyz od 11 grudnia PKP IC likwiduje Bilet Rewelacyjny na trasie Krakow-CMK-Warszawa, pokazujac, ze IRów sie nie boi.
Powrót do góry

peggybrown Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011
Skąd: Katowice

PostWysłany: 10-12-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Witaaaam
Czy będzie konukrencją dla Górnika??? nie sądze pracuje w Warsie i codziennie w Górniku zawsze jest dobra frekwencja noo może oprócz sobót i niedziel w kierunku Wawy to pusty prawie jeździ ale w kierunku Wrocka np w niedziele zdarza się frekwencja 80-90%
rozmawiałem z wieloma ludźmi na ten temat i wiem że ci którzy jeźdżą na stale Górnikiem wybiorą Górnika ze względu na komfort i przyzwyczajenie Smile mimo że cena będzie 4 razy wyższa Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

susłowski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 10-12-2011, 23:06    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
Wbrew temu co niektórzy tutaj wypisują zestwienie składu IR miało i ma średni wpływ na ich popularność. To zazwyczaj składy dla ludzi młodych, nie wymagających komfortu czy też osób oszczędnych, ważny jest też czas podroży. Wagony rzecz o jasna w niczym nie przeszkodzą a wręcz odwrotnie. Cieszy powrót IR ze stolicy na Śląsk, to dobry kierunek.

Chyba każdy kto tu zagląda i się trochę interesuje koleją wie, że iR to popularne pociągi, zwłaszcza wśród studentów i osób oszczędnych i niezbyt zamożnych, więc za cholerę nie mogę zrozumieć po co w każdym temacie, w którym zahacza się o temat IR powtarzasz to samo po raz n-ty. Nie wiem, boisz się, że nikt nie zwróci uwagi, jeżeli nie powtórzysz kilka razy w różnych tematach?

Oczywiście cieszy powrót iR z Warszawy po CMK na Górny Śląsk. Podejrzewam, że nie bez wpływu na decyzję o przywróceniu tych połączeń pozostała wysoka frekwencja w iR Skrzyczne, kursującym przecież w mocno okrojonych terminach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-12-2011, 00:09   

Cytat:
obawiam się że poleci KLIMCZOK Hmm Który powiedzmy sobie szczerze nie ma sensu w relacji do / z Warszawy w momencie podobnych godzin kursowania IR na tej trasie


A niech sobie to paskudztwo leci Very Happy Jest bardzo drogie przynajmniej jak dla mnie, to osobiście nie wybieram wszelkich expresów itp Smile wole TLK najbardziej na dłuższe dystanse Smile
Bardzo się cieszę z tego, że pojedzie IR do Warszawy na wagonach, bo w zestawieniu EN57 nie sa dla mnie interesujące Smile Myślę, że w styczniu wybiorę sie na wycieczke do Warszawy IR z Bielska Białej :p
Powrót do góry

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 11-12-2011, 01:05    Odpowiedz z cytatem

Miluś

niech nie leci...jest to jedyny pociąg EX ze Śląska który jest zaplanowany (obecnie zawieszony do 29.II) do Gdyni...
po likwidacji KLIMCZOKA, zniknie ostatnia szansa na połączenie dzienne pociągiem EX z Bielska / Katowic do Gdyni...
poza tym pociągów nigdy za wiele... nie chciałabym żeby poleciał, zwróć uwagę że po dłuższych weekendach do IR będzie ciężko wsiąść, a jak wyleci KLIMCZOK, to następny bezpośredni pociąg to będzie WISŁOBESKIDY
Bielsko ma taki problem że 4 na 5 pociągów do Warszawy kursuje rano, następny o 17, rozkład powinien wyglądać tak:
ok. 4:00 EX ONDRASZEK w codziennie
ok. 6:00 IR SKRZYCZNE w (E)
ok. 8:00 EX KLIMCZOK codziennie
ok. 12:00 EX PILSKO w (E)
ok. 17:00 EX BESKIDY / WISŁA (D)/(C)


żeby pociągi nie konkurowały i żeby z Bielska był wyjazd do Warszawy w godzinach południowych
kilka lat wstecz rozkład wyglądał tak:
5:58 IC PILSKO do Warszawy
6:58 IC ONDRASZEK do Warszawy
9:58 EX KLIMCZOK do Gdyni
11:58 EX SŁUPIA do Kołobrzegu
15:58 EX BESKIDY do Warszawy

wieczorem jechał jeszcze pospiech do Warszawy...
a teraz Bielsko nie ma żadnej TLK do Warszawy i 3 pociągi w ciągu 3 godzin i luka 8 godzin :/

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 11-12-2011, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że w miejsce zawieszonego na odcinku Warszawa - Gdynia "Klimczoka", nie uruchomiono z Bielska do Gdyni dziennego TLK. Najlepiej w godzinach dawnego "Stoczniowca", czyli z Katowic ok.11. Skład mógłby jechać z Bielska B, a w Częstochowie jak kiedyś, łączenie z grupą krakowską. Wtedy temat połączeń Bielsko - Gdynia, byłby rozwiązany. A tak, zawieszono Ex, brakuje TLK w godzinach przedpołudniowych z południa do Trójmiasta, pozostaje "Doker" i super godzina odjazdu z Katowic 5.27.
Druga sprawa, wobec braku Ex do Gdyni oraz TLK w godzinach przedpołudniowych, aż się prosi o całorocznego "Bursztyna", może nawet w relacji Bielsko B - Gdynia. Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji i fatalnych połączeniach Bielsko/Katowice - Gdynia, skład IR Bursztyn, byłby zapełniony, nawet jadąc węglówką. Super, że pojadą Skrzyczne i Piast, sprawa dojazdu do Warszawy rozwiązana, ale temat połączeń Trójmiasto - Katowice/Bielsko po prostu w tym rozkładzie leży.
Patrząc na zbliżające EURO, zainteresowanie przejazdami do Trójmiasta, rozkład idzie zupełnie w odwrotnym kierunku, coraz mniej bezpośrednich połączeń Katowice - Gdynia.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl