Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
REGIOkarnet
Autor Wiadomość

MichałK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2013

PostWysłany: 19-06-2015, 21:29    Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku próbowałem kupić RegioKarnet najpierw w Krakowie, ale w kasach IC i COK Panie nie potrafiły go wystawić. Przy okazji pobytu w Katowicach spróbowałem tam, w kasie IC Pani odesłała mnie do COK, gdzie bez problemu w mig bilet został wystawiony, nawet Pani była trochę zła, że podałem jej kod oferty, bo sama go znała.
Ostatnio kupowałem drugi (tym razem w wersji mini) w kasach PR w Krakowie. W kasie obok tunelu "Magda", gdzie swoją drogą pracują bardzo kompetentne kasjerki, które zawsze pomagają mi walczyć z systemem i wystawiać dziwaczne bilety i niemal zawsze nam się to udaje, Pani starała starała mi się wmówić, że muszę podać dni, kiedy chcę jeździć. Udałem się więc do drugiej kasy w przejściu pod ul. Lubicz, gdzie tym razem kasjerka chciała mi wcisnąć Turystyczny i dopiero po usilnej namowie pani sprawdziła w katalogu kod oferty i wystawiła zdziwiona istnienie takiego wariantu biletu.
Co do konduktorów - rzeczywiście może z dwóch w PR troszkę dłużej go sprawdzało, ale przyznam, że Ci z KD nie mieli żadnego problemu a na ich twarzach nie zauważyłem wyrazu nawet lekkiego zaskoczenia.
Zobaczymy jak to będzie podczas moich najbliższych wojaży po woj. zachodniopomorskim i pomorskim.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 04-08-2015, 14:40    Odpowiedz z cytatem

Orientuje się ktoś, czy bez problemu kupię RegioKarnet w kasie Kolei Dolnośląskich?

I czy bez problemu uda mi się bez problemu zalegalizować karnet w pociągu u konduktora KD (z samego rana, gdy kasa nie będzie jeszcze czynna)?

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 05-08-2015, 09:18    Odpowiedz z cytatem

MichałK napisał/a:
W tamtym roku próbowałem kupić RegioKarnet najpierw w Krakowie, ale w kasach IC i COK Panie nie potrafiły go wystawić. Przy okazji pobytu w Katowicach spróbowałem tam, w kasie IC Pani odesłała mnie do COK, gdzie bez problemu w mig bilet został wystawiony, nawet Pani była trochę zła, że podałem jej kod oferty, bo sama go znała.
Ostatnio kupowałem drugi (tym razem w wersji mini) w kasach PR w Krakowie. W kasie obok tunelu "Magda", gdzie swoją drogą pracują bardzo kompetentne kasjerki, które zawsze pomagają mi walczyć z systemem i wystawiać dziwaczne bilety i niemal zawsze nam się to udaje, Pani starała starała mi się wmówić, że muszę podać dni, kiedy chcę jeździć. Udałem się więc do drugiej kasy w przejściu pod ul. Lubicz, gdzie tym razem kasjerka chciała mi wcisnąć Turystyczny i dopiero po usilnej namowie pani sprawdziła w katalogu kod oferty i wystawiła zdziwiona istnienie takiego wariantu biletu.
Co do konduktorów - rzeczywiście może z dwóch w PR troszkę dłużej go sprawdzało, ale przyznam, że Ci z KD nie mieli żadnego problemu a na ich twarzach nie zauważyłem wyrazu nawet lekkiego zaskoczenia.
Zobaczymy jak to będzie podczas moich najbliższych wojaży po woj. zachodniopomorskim i pomorskim.


Stąd prosty wniosek - bilet "Regiokarnet" jest na tyle rzadko wystawiany i używany, że dla OKAZYJNEGO pasażera jest on nieznany. Można by rzec, że taki bilet jest użytkowany prawie wyłącznie przez MiKoli, kółeczkowiczów i może "parę osób" spoza kręgu kolei. A Wy tak płaczecie, że po likwidacji IR bilety są/będą znacznie droższe w TLK, skoro już od dawna ceny jednych i drugich prawie się zrównały lub na TLK wręcz są tańsze (jednorazowe).

EOT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 06-08-2015, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Na RK jeździ coraz więcej osób. Choć po likwidacji IR będzie coraz trudniej z niego korzystać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 07-08-2015, 09:08    Odpowiedz z cytatem

REGIO KARNET w wersji z IR nie będzie miał już wzięcia, ale dalej oferta REGIO daje spore możliwości o ile rzecz jasna dalekobieżne osobowe nie zostaną wycięte.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 09-08-2015, 07:42    Odpowiedz z cytatem

Czy możecie przypomnieć kody do Regio Karnetów, chodzi mi o te za 65 i 75zł, łatwiej i szybciej kupić w niektórych kasach znając kod.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

milicja3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2009

PostWysłany: 09-08-2015, 07:51    Odpowiedz z cytatem

za 75 zł -043
za 65 zł- nie wiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

daniel2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2009

PostWysłany: 15-09-2015, 11:40    Odpowiedz z cytatem

043-regio karnet
543-mini regio karnet
073-regio karnet z IR
573--mini regio karnet z IR

Ale teraz likwidują te regiokarnety z IR. A dla mnie Łódż - Warszawa to było najtaniej w obie strony 38PLN.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ced24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2021
Skąd: Lodz/Voss/Calatayud

PostWysłany: 15-04-2021, 07:36   legalizacja biletu problem Odpowiedz z cytatem

Witam Was serdecznie!

Czy ktoś może wie jak wygląda faktycznie kwestia LEGALIZACJI Regiokarnetu we wszystkich przewoźnikach?

Gdy kasa nie była czynna bez problemu uzyskałem legitymizację biletu (stępel) w pociągu w PolRegio, KW, KMŁ, natomiast
miałem dwukrotnie nieprzyjemną sytuację w ŁKA. Odmówiono mi legalizacji mimo zamkniętej kasy biletowej. Musiałem kupić oddzielny bilet by później zalegalizować już w KW, mimo iż Regiokarnet pokrywa przejazdy ŁKA.
Konduktorzy odmówili legalizacji w ŁKA, bo mówili: nie legalizujemy. W kasie na dworcu powiedziano mi, że załoga pociągu to ludzie niedouczeni.
Kiedy napisałem reklamację do ŁKA, odpowiedziano mi, że nie mają takiej opcji w TERMINALACH przenośnych, aby legalizować.
Ale przecież LEGALIZACJA nie wymaga terminalu.

Zatem: czy wszyscy przewoźnicy, z których mogę skorzystać w ramach Regiokarnetu MAJĄ OBOWIĄZEJ legalizacji biletu w pprzypadku niemożności jej dokonania przez pasażera na stacji?

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Jesli wsiadam na stacji, na której kasa jest w ogóle nieczynna, a nie mogę dokonać legalizacji w pociągu, to WIĘKSZOŚĆ stacji byłaby wyłączona z podróży jako stacje początkowe..... tragicznie!

pozdro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 27-03-2022, 12:27    Odpowiedz z cytatem

Tymczasem po cichu chyba przy okazji zmiany rozkładu i taryfy w grudniu z Regiokarnetu wyleciały Koleje Śląskie, co jest o tyle kłopotliwe, że obsługują one razem z Polregio relację Katowice - Kraków.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LukE83 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Wrz 2009
Skąd: KOS / ST

PostWysłany: 01-04-2022, 17:17    Odpowiedz z cytatem

No właśnie, dlaczego po cichu? KŚ nie akceptuje tego już?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 03-04-2022, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Na stronie Kolei Śląskich jest info, że obowiązują tylko Regiokarnety wystawione do 30.11.2021.

https://www.kolejeslaskie.com/obsluga-podroznych/przepisy-taryfa-ceny-biletow/honorowanie-biletow-innych-przewoznikow/honorowanie-biletow-w-pociagach-polregio-i-kolei-slaskich/

1. REGIOkarnet ważny tylko w pociągach REGIO, na całym obszarze obsługiwanym przez KŚ, z wyłączeniem odcinków: Chałupki – Bohumin – kupione do 30 listopada 2021 r. w terminie jego ważności,

2. bilet turystyczny ważny tylko w pociągach REGIO, na całym obszarze obsługiwanym przez KŚ, z wyłączeniem odcinków: Chałupki – Bohumin – kupione do 30 listopada 2021 r. w terminie jego ważności,

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 24-08-2022, 10:27    Odpowiedz z cytatem

Jaki jest kod oferty na region karnet?

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 24-09-2022, 09:45    Odpowiedz z cytatem

043 jest na różnych przewoźników, na samo Regio chyba 039? Niestety przy ostatniej podwyżce Regio Karnet też poszedł w górę 75/87 zł.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl