Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
REGIOkarnet
Autor Wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 11-08-2014, 11:30    Odpowiedz z cytatem

apaula, bez problemu uda Ci się zakupić, warto mieć odliczoną kwotę Język

Przyjemnej podróży.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bestkf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Sie 2014
Skąd: Polska

PostWysłany: 14-08-2014, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Dla pewności pytam czy regiokarnet obowiązuje we wszystkich pociągach Arrivy i nieobowiązuje w Kolejach Mazowieckich?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 16-08-2014, 13:07    Odpowiedz z cytatem

REGIO KARNET tak MINI REGIO KARNET nie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 16-08-2014, 15:12    Odpowiedz z cytatem

Mini RK jest ważny tylko w PR, natomiast zwykła wersja Regio Karnetu
obowiązuje w spółkach Arriva RP, KŚ, KD, KW i ŁKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 16-08-2014, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Dlatego z punktu widzenia przeciętnego pasażera PR wystarczający jest zakup wersji mini.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

helmutt1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2014

PostWysłany: 07-12-2014, 13:44   Regiokarnet Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałbym kupić regiokarnet. Problem jest w tym że w moim mieś cie nie ma kasy a szynobus zatrzymuje się na minutę. U konduktora w minute pewnie go nie kupię na peronie. Wyjściem jest jechać bez sensu 50 km w jedną stronę do miasta z kasą.
Czy da się to załatwić w inny sposób żeby nie jeździć bez sensu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 07-12-2014, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Kondziu sprzedaje karnety, ale tylko, jeśli jedziesz "jego" pociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

OS_24 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2012

PostWysłany: 07-12-2014, 16:17    Odpowiedz z cytatem

wodkangazico napisał/a:
Kondziu sprzedaje karnety, ale tylko, jeśli jedziesz "jego" pociągiem.
Hm. To może kupić ten regiokarnet po wejściu do stosownego pociąga regio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2014

PostWysłany: 17-06-2015, 20:15   Regio karnet - jak długo będzie zagadką dla konduktorów ? Odpowiedz z cytatem

Kilka dni temu przejeździłem cały dzień na Regio karnecie PR (tym za 75 zł). Pociągi PR. KŚ, KD, plus-minus 10 konduktorów sprawdzało. I sądząc o ich minie, gdy wręczałem im ten regiokarnet - ŻADEN nie wiedział co to jest, i co należy z tym zrobić, oddać ? skasować ? zapytać ? zeskanować ?
Wszyscy, z niepewną miną oddawali mi to coś. Na plus należy niewątpliwie zapisać fakt, iż nie czepiali się Smile Zawsze to jakiś postęp Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 17-06-2015, 20:41    Odpowiedz z cytatem

z znajomością innych biletów jak jednorazowych czy miesięcznych zawsze były i raczej nie znikną , i nie jest to problem tylko w Polsce występuje też u innych przewoźników kolejowych w Europie

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 17-06-2015, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jest w PRach z RK bo dawno nie korzystałem, ale w przypadku Biletu Podróżnika w PKP IC raczej nie spotykam zaskoczonych konduktorów, raczej wszyscy wiedzą co to Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-06-2015, 16:12   

wojtek68, W PR nigdy nie miałem "zdziwionych konduktorów", więc ja jestem zdziwiony na kogo trafiałeś. Jedno skanowali, inni wczytywali się (zazwyczaj mam go na drukach IC), jeszcze inni oddawali szybko zorientowawszy się co to jest.
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 19-06-2015, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Niedawno kupowałem RK w Katowicach w BOK IC. Wybrałem wtedy niedzielę, żeby nie robić zamieszania i paraliżu sprzedaży biletów, bo wiedziałem, że kupno takiego biletu spowoduje zamieszanie i długie oczekiwanie.
Rzeczywistość okazała się jak przeczuwałem, ok. 30 minut siedziałem, zanim pani kasjerka w BOK, znalazła właściwy kod na RK za 75zł a nawet starała się wmówić, że takowego nie ma w sprzedaży. Nie uległem jej naciskom, że RK są tylko w wersjach za 69zł a za 75 że w ogóle takowych nie ma. Nawet chciała mi wmówić, że turystyka mi sprzeda za 79zł i że ja wprowadzam ją w błąd. Byłem nieustępliwy, kazałem jej szukać tego kodu i udało się, bilet sprzedała a kolejka do stanowiska zrobiła się gigantyczna. RK są od wielu lat, ale widzę, że sprzedaż nadal stanowi spory problem, bo takie same zamieszanie miałem jakieś 2 lata temu w tym samym punkcie PKP IC.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-06-2015, 17:50   

Nie od dziś wiadomo, że najlepiej do kasy podchodzić wraz z kodem oferty, a najlepiej samemu zasiąść przed komputerem i sprzedać sobie ofertę...
Dlaczego tych biletów nie można kupić w automatach i na stronie?
Powrót do góry

wojtek68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2014

PostWysłany: 19-06-2015, 19:51    Odpowiedz z cytatem

sebek napisał/a:
Niedawno kupowałem RK w Katowicach w BOK IC. Wybrałem wtedy niedzielę, żeby nie robić zamieszania i paraliżu sprzedaży biletów, bo wiedziałem, że kupno takiego biletu spowoduje zamieszanie i długie oczekiwanie.
Rzeczywistość okazała się jak przeczuwałem, ok. 30 minut siedziałem, zanim pani kasjerka w BOK, znalazła właściwy kod na RK za 75zł a nawet starała się wmówić, że takowego nie ma w sprzedaży. Nie uległem jej naciskom, że RK są tylko w wersjach za 69zł a za 75 że w ogóle takowych nie ma. Nawet chciała mi wmówić, że turystyka mi sprzeda za 79zł i że ja wprowadzam ją w błąd. Byłem nieustępliwy, kazałem jej szukać tego kodu i udało się, bilet sprzedała a kolejka do stanowiska zrobiła się gigantyczna. RK są od wielu lat, ale widzę, że sprzedaż nadal stanowi spory problem, bo takie same zamieszanie miałem jakieś 2 lata temu w tym samym punkcie PKP IC.


Ja kupowałem też w Katowicach, ale w zwykłej kasie IC i było ok. Tzn Pani nie pamiętała kodu, ale wiedziała czego ja chcę i w pół minuty znalazła w segregatorze odpowiedni kod.
dddbb : Twoje doświadczenia są jakie są, moje są inne. W tym konkretnym przypadku już podczas próby legalizacji na 1 dzień obowiązywania u konduktora trafiłem na próbe spławienia, ale nie dałem się. Prosta czynność legalizacji nie została wykonana do końca poprawnie. Co do innych konduktorów : mina ich była bezradna, ale próbowali się wczytywać, a tam na szczęście są wypisani przewoźnicy, w których regiokarnet obowiązuje. To chyba ich uspokajało. Niewątpliwie na plus należy zaliczyć fakt, że (co zdarzało się w latach poprzednich) byli uprzejmi, nie szukali dziury w całym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl