Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Rozkład jazdy pociagów 2011/2012 w zachodniopomorskiem
Autor Wiadomość

alkatraz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2011

PostWysłany: 23-01-2012, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Nie, nie. Pociąg wyjeżdżający o 17.25 z Kołobrzegu będzie wracał o tej porze i drużyna konduktorska (z tego co wiem, teraz jedzie drużyna do Koszalina ze Szczecina i wraca pobrzeżem przed północą).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 26-01-2012, 12:10    Odpowiedz z cytatem

Uprzejmie informujemy, że od 5 lutego 2012r. wprowadza się dodatkowe postoje pociągów REGIO na terenie województwa zachodniopomorskiego:

pociąg nr 88953 rel. Wysoka Kam. - Kamień Pom. zatrzymywać się będzie o godzinie 19:38 dodatkowo na przystanku Jarszewo;
pociąg nr 88951 rel. Wysoka Kam. - Kamień Pom. zatrzymywać się będzie o godzinie 16:20 dodatkowo na przystanku Jarszewo;
pociąg nr 89122 rel. Szczecin Gł. - Słupsk zatrzymywać się będzie o godzinie 14:22 dodatkowo na przystanku Klępnica;
pociąg nr 89128 rel. Szczecin Gł. - Słupsk zatrzymywać się będzie o godzinie 21:54 dodatkowo na przystanku Klępnica.

Jednocześnie informujemy że rozkład wyżej wymienionych pociągów na pozostałych stacjach nie uległ zmianie.

I ostatni pociąg w dobie do Kołobrzegu:

Szczegółowy rozkład obowiązujący od 5 lutego 2012 znajduje się poniżej:

Szczecin Gł. 20.35
Szczecin Port Centralny 20.38
Szczecin Zdroje 20.47
Szczecin Dąbie 20.51
Szczecin Załom 20.58
Kliniska 21.03
Rurka 21.07
Goleniów 21.15
Mosty 21.23
Osina 21.29
Wyszomierz 21.33
Nowogard 21.39
Płoty 21.55
Baszewice 22.02
Gryfice 22.09
Gąbin 22.20
Trzebiatów 22.29
Bieczyno Pom. 22.36
Karcino 22.40
Głowaczewo 22.45
Stary Borek 22.49
Kołobrzeg przyj. 23.00

Powyższa zmiana ma na celu zapewnienie skominikowania na stacji Szczecin Dąbie z pociągiem RE "Mewa" rel. Warszawa Wschodnia - Szczecin Główny (poc. nr 81123).


źródło: Przewozy Regionalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 24-09-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

A propo bieżącego rozkładu a dokładnie zmian tymczasowych w nim. W tym tygodniu pociąg 88335 relacji Szczecin Główny - Świnoujście planowy odjazd 15.57 odjeżdża 12 minut później, czyli o 16.09, nie jest to nic dziwnego bo już w tym miesiącu odjeżdżał o 16.22. Jest (w zasadzie był) on skomunikowany w Wysokiej Kamieńskiej z pociągiem 88951 odj. 17.06 do Kamienia Pomorskiego, nawet jak 88335 przyjeżdżał później o 22 minuty to 88951 odjeżdżał o 17.27.
W tym tygodniu jakiś 'kretyn' bo jak to nazwać nie dokonał okresowej korekty 88951 i go pięknie rozkomunikował z 88335. Efekt jest taki, że pociąg do Kamienia praktycznie pusty odjechał do Kamienia 8 minut przed przyjazdem, pociągu ze Szczecina. Kierowniczka pociągu 88951 upewniała się u dyspozytora, że ma jechać planowo bo wydało się jej co najmniej dziwne. Takie też dostała polecenie od dyspozytora.

Oczywiście powiecie, że w internetowych rozkładach (tymczasowych zmianach) zmiany zostały ujęte, ale pojawiły się w ostatniej chwili, efekt był taki, że kierownik pociągu 88335 nie wiedział o rozkomuikowaniu pociągów i informował podróżnych, że jest połączenie w Wysokiej. Na domiar złego jeden z podróżnych wracający z Piły w piątek pytał się w Kamieniu w kasie biletowej i Pani wydrukowała mu nawet odjazdy z Wysokiej do Kamienia, z godziną odjazdu 88951 o 17.27. W Wysokiej Kamieńskiej informacji o tymczasowych zmianach oczywiście nie było.

Efekt był taki, że tak zmyleni podróżni musieli czekać na stacji w Wysokiej (choć tego miejsca nie powinno nazywać się stacją) na deszczu 2 godziny, pod dziurawymi wiatami, dodatkowo bez żadnej ławki.

Sytuacja jak 'za najlepszych' lat PKP, kiedy układano rozkład tak, aby część pociągów jeździła pusta, by potem je powycinać. Brakuje tylko jeszcze liczenia podróżnych i marszałek miałyby piękny argument na temat wycięcia kolejnych pociągów.

W tej chwili osoby podróżujące ze Szczecina do Kamienia mają do wyboru tylko połączenia 13.27 i 17.57, no chyba, że ktoś lubi siedzieć, przepraszam stać godzinę w Wysokiej to może jeszcze pojechać pociągiem o 15.00. Z połączenia 88335 i 88951 korzystają osoby pracujące w Szczecinie i Goleniowie... teraz oczywiście wg rozkładu muszą jeździć 2h później.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gajf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sty 2012
Skąd: Świdwin

PostWysłany: 27-10-2012, 10:34    Odpowiedz z cytatem

Zauważyłem coś co mnie troszkę rozzłościło, czy ktoś nie popełnił błędu przy tworzeniu rozkładu jazdy? Pociąg TLK25113 (Lublin-Kołobrzeg) przyjeżdża od strony Piły do Białogardu 17:26, 16 minut wcześniej z Białogardu w kierunku Szczecina odjeżdża TLK Rybak. Czy te pociągi nie powinny być skomunikowane? Jadąc z Torunia do Świdwina jestem w Białogardzie 16 minut po pociągu do domu, a na najbliższy Regio muszę czekać ponad 1,5 godziny, TLK 2,5 godziny.

Wydaje mi się, że gdyby te pociągi były skomunikowane Świdwin i Łobez byłyby dużo bliżej centrum Polski niż obecnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 25-11-2012, 15:38    Odpowiedz z cytatem

Ciekawostka z dziś.

Nie wiem co było powodem, czy błąd dyżurnego w nastawni czy uszkodzony rozjazd. Dzisiaj pociąg 89120 wjechał powoli w perony stacji Rąbino. Nie było TLK58105 (Albatros) z którym się mija. Wyjechaliśmy ze stacji, za ostatni rozjazd. Zatrzymaliśmy się i cofnęliśmy w tory. Dwie minuty później (podczas naszego cofania się) minął nas z pełną prędkością Albatros.

Powtarzam, nie wiem czy rozjazd od strony Świdwina był uszkodzony i nie mogliśmy zjechać na boczny tor czy to błąd dyżurnego. Nie mniej, mając w pamięci sytuacje i wypadki "z jazdą po niewłaściwym torze" można było przez chwilę najeść się strachu.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 25-11-2012, 15:52    Odpowiedz z cytatem

Gajf, napisz w tej sprawie do min. Nowaka na tweeterze, widziałem ktoś tam tak załatwiał przesunięcie Łodziaka o kilkanaście minut Very Happy

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 12-12-2012, 18:26    Odpowiedz z cytatem

Nowy rozkład już od tygodnia prawie. Zwykle napisałbym kilka uwag, ale tym razem wydaje się być niemal idealnie. Z tego co widzę na "moim podwórku", to jest bardzo dobrze. Pociąg z Runowa Pom. do Koszalina zyskał nieco na frekwencji i nie widać już ludzi biegnących na autobus w Koszalinie. Wróciły czasy, gdzie z Białogardu wyjeżdżają nim osoby stojące w przedsionkach. Odjeżdżający z Koszalina o 17:58 pociąg do Szczecina Gł. też wydaje się mieć więcej osób w środku, a jego czas jazdy jest o niebo lepszy, ni i jeździ ED72 póki co. Szkoda osobówki Koszalin - Świdwin. Od razu widać, że wyleciał jeden pociąg, bo ten z 15:35 jest dosłownie zapchany, ale to wróci do normy w styczniu.

Niestety nic dobrego o IC powiedzieć nie mogę. Składy krótsze o 1-3 wagony. Poranny "Gryf" przesunięty pół godziny i w Świdwinie dzisiaj było około 15-20 osób (zwykle 40-50), w Białogardzie też mniej. Mimo 4 wagonów 2 klasy, tłoku nie było. Mam nadzieję, że "Rybak" jeździ już normalnie, bo w poniedziałek widziałem tylko 3 dwójki do Białegostoku jak się mijaliśmy w Nosówku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zbyszko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012
Skąd: Wałcz

PostWysłany: 14-12-2012, 11:42    Odpowiedz z cytatem

lukien213 napisał/a:
Nowy rozkład już od tygodnia prawie. Zwykle napisałbym kilka uwag, ale tym razem wydaje się być niemal idealnie. Z tego co widzę na "moim podwórku", to jest bardzo dobrze. Pociąg z Runowa Pom. do Koszalina zyskał nieco na frekwencji i nie widać już ludzi biegnących na autobus w Koszalinie. Wróciły czasy, gdzie z Białogardu wyjeżdżają nim osoby stojące w przedsionkach. Odjeżdżający z Koszalina o 17:58 pociąg do Szczecina Gł. też wydaje się mieć więcej osób w środku, a jego czas jazdy jest o niebo lepszy, ni i jeździ ED72 póki co. Szkoda osobówki Koszalin - Świdwin. Od razu widać, że wyleciał jeden pociąg, bo ten z 15:35 jest dosłownie zapchany, ale to wróci do normy w styczniu.

Niestety nic dobrego o IC powiedzieć nie mogę. Składy krótsze o 1-3 wagony. Poranny "Gryf" przesunięty pół godziny i w Świdwinie dzisiaj było około 15-20 osób (zwykle 40-50), w Białogardzie też mniej. Mimo 4 wagonów 2 klasy, tłoku nie było. Mam nadzieję, że "Rybak" jeździ już normalnie, bo w poniedziałek widziałem tylko 3 dwójki do Białegostoku jak się mijaliśmy w Nosówku.


niestety ja i nie tylko ja ale i uczniowie ze Straczna Tuczna nie ciesza sie z nowego rozkładu jazdy w relacji Szczecin-Kalisz Pom-Wałcz-Piła.Widać że linia szykowana jest do likwidacji w Lutym 2013 z powodu słabej frekwencji, a jaka ma być skoro te nowe godziny kursowania nie pasują ludziom?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 14-12-2012, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Nie prorokuj. Linia jest jednotorowa, ciężko ułożyć rozkład jazdy tak, aby wszystkim pasowało. Skoro jesteś takim krytykiem, to pokaz nam tu na forum, ze możesz ułożyć lepszy rozkład jazdy. Później nie zapomnij wysłać go do PR-ów. Owszem nie jest to dobry rozkład, ale tez nie jest i beznadziejny. Myślę, że ruch pociągów na 403 jest nie zagrozony. Nie po to Unia dała tyle kasy na modernizację, zeby po roku zamknięto ją dla ruchu pasażerskiego. Także opanuj emocje i nie wróż z fusów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 16-12-2012, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj doświadczyłem tego osobiście, jest kolejna poważna dziura. Z Koszalina w stronę Szczecina nie ma żadnego pociągu przez trzy godziny, od 13:32 (R) do 16:48 (TLK). Pociąg 88201 w soboty nie jeździ. W sumie nie rozumiem z jakiego powodu, skoro w niedzielę już jeździ. Stanowczo zbyt duża przerwa.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 16-12-2012, 12:28    Odpowiedz z cytatem

Przyznam szczerze, że swego czasu byłem na magistrali E20 porobić trochę zdjęć i tam większość pociągów do Poznania miała albo D, albo B czyli 1-5 i 7. Nigdy nie byłem w stanie zrozumieć, dlaczego w sobotę, gdy ludzie mogą jechać na zakupy nie ma połowy pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 16-12-2012, 12:38    Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj byłem w takiej sytuacji. Przybyłem na stację około 14:00. I co tu robić? Pociąg dopiero 16:48, dobrze że nie był opóźniony bo jedzie aż z Białegostoku. Pomijam, że wczoraj były na dworcu atrakcje z prądem przez co nie działały bankomaty, a wydrukowanie biletów na terminalach graniczyło z cudem.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 18-12-2012, 21:04    Odpowiedz z cytatem

lukien213, czy dobra frekwencja bierze się z dobrej oferty (rozkład, cennik), czy też z możliwości darmowego rpzejazdu? Pytam, bo wyczytałem dziś na forum Rynku Kolejowego coś takiego w komentarzach:

2012-12-17 11:45:56 Autor: kkw ---.nitka.net.pl
Patologia z PR. ja często tak właśnie bilet kupuję na trasie Koszalin-Szczecin. Nie wiem? To chyba 2 takie ekipy. Jak wsiądą ich znajomi, to zamykają się w przedziale za mechanikiem, w żółtku. Impreza trwa w najlepsze, a kolejka po bilet kilkanaście osób. W Białogardzie czy Swidwinie ci bez biletu wysiadają. Jak już koledzy wysiądą, to też nie jest pewne, że pójda sprawdzać bilety, Już kilka razy do Szczecina przyjechałem za darmo.

http://www.rynek-kolejowy.pl/38057/List_pracownicy_KS_Ta_praca_to_dramat.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 19-12-2012, 13:16    Odpowiedz z cytatem

Nie trafiło mi się jeszcze chyba ani razu w tym roku, żeby był bilet niesprawdzony. Zawsze ktoś idzie, czy to jest pociąg poranny, czy wieczorny. Ostatnio tylko jak zasypało nas trochę, to chodzili i nie chcieli biletów, a pytali się gdzie kto wysiada i tłumaczyli, które drzwi się otwierają.

Nie wiem na ile ten ktoś jest wiarygodny, bo może mu chodzić o PKP IC. To jest już normą, że można za friko się przejechać, lub za 5zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pszczolek_ligow Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2011

PostWysłany: 19-12-2012, 13:26    Odpowiedz z cytatem

lukien213 napisał/a:
Nie trafiło mi się jeszcze chyba ani razu w tym roku, żeby był bilet niesprawdzony. Zawsze ktoś idzie, czy to jest pociąg poranny, czy wieczorny. Ostatnio tylko jak zasypało nas trochę, to chodzili i nie chcieli biletów, a pytali się gdzie kto wysiada i tłumaczyli, które drzwi się otwierają.

Nie wiem na ile ten ktoś jest wiarygodny, bo może mu chodzić o PKP IC. To jest już normą, że można za friko się przejechać, lub za 5zł.


W pociągach PICu w naszym regionie nie masz przedziału z mechanikiem.

_________________
http://ligowiec.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl