Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Rozkład jazdy pociagów 2011/2012 w zachodniopomorskiem
Autor Wiadomość

alkatraz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2011

PostWysłany: 15-12-2011, 19:56    Odpowiedz z cytatem

Jechałam pociągiem porannym relacji Szczecin - Kołobrzeg, tylko że ja z Trzebiatowa (8.23 u mnie) i też był zapowiedziany jako do Koszalina...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 16-12-2011, 10:15    Odpowiedz z cytatem

Może napiszę też coś z moich obserwacji:

Kilka osób było niezadowolonych z rozkomunikowania pociągu Kołobrzeg - Szczecinek z pociągiem Świdwin - Słupsk w Białogardzie. Twierdziły one, że teraz muszą jechać busem. To jeszcze przed wprowadzeniem rozkładu w życie wyszło. W nowym rozkładzie najciekawszą rzeczą, ale raczej nie dziwną, jest przejęcie pasażerów pociągu Stargard - Koszalin przez Gryfa. W Świdwinie do tego pociągu wsiadało dziennie około 25 osób, tyle samo co i do osobowego. Teraz sytuacja się zmieniła i jest 40 - 10/15. No ale takie są skutki czasów przejazdu: 6.03-7.11 i TLK 6.42-7.22. Inna sprawa to to, że Gryf jest źle wytrasowany, chyba że są jakieś prace torowe. Do Świdwina łapie zwyczajowo 5 minut, do Białogardu 10. Chyba nie uwzględnili mijanki w Rąbinie, którą Gryf "bierze bokiem".

Nie wiem czy to przypadek, ale TLK Żuławy z Olsztyna do Szczecina jeździ nadzwyczaj punktualnie, co raczej nie zdarzało się zbyt często. Z Rybaka wyparował wagon barowy, ale ma za to 2 jedynki (puste prawie), podobnie jak Gwarek. Wymienione TLKi (oprócz Żuław) jeżdżą na 7-8 wagonach, co się chwali.

Wycinka na linii Koszalin - Kołobrzeg pozostała jakoś bez komentarzy. Chyba nie była zbyt krzywdząca. Widziałem, że poranną lukę dobrze wypełnia TLK Kraków - Kołobrzeg, którym z Koszalina wyjeżdża 10 osób. Widziałem też kilka osób więcej w popołudniowym Świdwin - Słupsk. Może to efekt skrócenia 89124 do Koszalina. Jedyne co pozostaje bez zmian, to pusty pociąg 89743. W Białogardzie są w nim zazwyczaj 2-3 osoby, czasem 5. Ja bym się pokusił o jakieś przesunięcie lub nawet wycięcie tego pociągu, chyba, że dalej nabiera więcej ludzi.

Pochwalić można decyzję odnośnie porannego 89134, o którego było tyle szumu. W D ze Świdwina to termin wystarczający. Podobnie jak ten popołudniowy. Tu się nic nie zmieniło jeśli o Świdwin chodzi, ale mieszkańcy Białogardu będą zadowoleni, że jeździ on do nich również w wakacje. W ubiegłym roku słyszałem wiele osób, które narzekały, że ten pociąg tylko do czerwca jeździł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafał Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2011
Skąd: Świdwin/Koszalin

PostWysłany: 16-12-2011, 13:27    Odpowiedz z cytatem

A ja nadal nie mogę się doczekać ED72 na 89125. Przecież ten pociąg przeżywa oblężenie. Zawsze to jeden człon więcej, co ułatwiłoby rozłożyć ludzi.

_________________
2010: 27 560 km
2011: 29 580 km
2012: 28 310 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 16-12-2011, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Tyle, że w 89125 od Białogardu już jest luźniej. Myślę, że w piątki powinien jechać na 2xEN57, w pozostałe dni niech jeździ normalnie. A może na ED72? To też nie jest zły pomysł. Zmienić obieg, tak żeby ze "Sztorma" w Słupsku przechodził właśnie na tego osobowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alkatraz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2011

PostWysłany: 16-12-2011, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Koszalin - Kołobrzeg nie pozostał bez echa - z tego co wiem to toczą się rozmowy o przywrócenie części pociągów (chodzi mi tu szczególnie o 15.55 z Koszalina, którym jeździło naprawdę wiele ludzi, ok. 12 z Koszalina i 9.20 z Kołobrzegu i 13.30 do Koszalina). Miałam dzisiaj okazje jechać busem po 12 z Koszalinie i uwierzcie że wcześniej jeździło nim ok. 6-7 osób, a teraz jechał bus wielkości autobusu i jechały nim 42 osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 16-12-2011, 17:46    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się mniej więcej. Pociągiem z Koszalina o 12 wyjeżdżało około 20 osób. Ale to raczej za mało, żeby takie połączenie utrzymywać. Co innego to o 15:55. Na pewno bardziej potrzebne niż o 16:05 z Białogardu do Kołobrzegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 16-12-2011, 21:11    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo nie od dziś, że im bardziej ogranicza się ruch pociągów na danej trasie, to pasażerów ubywa. Na Koszalin - Kołobrzeg nigdy tłoku nie było, ale jak kursowały szynobusy w relacji Szczecin - Kołobrzeg - Koszalin no to tragedii nie było. Można byłoby regio z Kołobrzegu wydłużac do Słupska, albo gdyby nie chory monopol SKM nieco dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 16-12-2011, 22:29    Odpowiedz z cytatem

lukien213 napisał/a:
Może napiszę też coś z moich obserwacji:

Kilka osób było niezadowolonych z rozkomunikowania pociągu Kołobrzeg - Szczecinek z pociągiem Świdwin - Słupsk w Białogardzie. Twierdziły one, że teraz muszą jechać busem.

Przecież mają skomunikowanie na 89136 Stargard - Koszalin?
lukien213 napisał/a:
Jedyne co pozostaje bez zmian, to pusty pociąg 89743. W Białogardzie są w nim zazwyczaj 2-3 osoby, czasem 5. Ja bym się pokusił o jakieś przesunięcie lub nawet wycięcie tego pociągu, chyba, że dalej nabiera więcej ludzi.

Ten pociąg wywozi sporo dzieciaków ze szkół w Szczecinku i po drodze do Białogardu (zwłaszcza w Grzmiącej) faktycznie się wyludnia. Ze względu na te dzieci jego odwołanie raczej nie wchodzi w grę.
Natomiast nie mam informacji co do jego zapełnienia na odcinku Białogard - Kołobrzeg.

[ Dodano: 16-12-2011, 22:36 ]
alkatraz napisał/a:
Koszalin - Kołobrzeg nie pozostał bez echa - z tego co wiem to toczą się rozmowy o przywrócenie części pociągów (chodzi mi tu szczególnie o 15.55 z Koszalina, którym jeździło naprawdę wiele ludzi, ok. 12 z Koszalina i 9.20 z Kołobrzegu i 13.30 do Koszalina). Miałam dzisiaj okazje jechać busem po 12 z Koszalinie i uwierzcie że wcześniej jeździło nim ok. 6-7 osób, a teraz jechał bus wielkości autobusu i jechały nim 42 osoby.

Zgadza się, 1 lutego będzie zmiana terminów kursowania 89829 i 89831. Ten pierwszy po prosu przestanie kursować w ogóle, a drugi stanie się codziennym.
Co do pozostałych pociągów, żadne rozmowy się nie toczą. Pociągów po prostu nie ma i jeśli ktoś (np. prezydent Koszalina, Kołobrzegu itp.) nie zechce ich dofinansować to w tym RJ na pewno nie wrócą.
Mi żal szczególnie tego o 9:30 z Kołobrzegu i o 12 z Koszalina, bo wiem że puste nie były.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukien213 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: Linia 202

PostWysłany: 17-12-2011, 09:56    Odpowiedz z cytatem

Stoker napisał/a:
lukien213 napisał/a:
Może napiszę też coś z moich obserwacji:

Kilka osób było niezadowolonych z rozkomunikowania pociągu Kołobrzeg - Szczecinek z pociągiem Świdwin - Słupsk w Białogardzie. Twierdziły one, że teraz muszą jechać busem.

Przecież mają skomunikowanie na 89136 Stargard - Koszalin?


No tak, ale im chodziło o dojazd do Koszalina przed 7.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

alkatraz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2011

PostWysłany: 17-12-2011, 15:16    Odpowiedz z cytatem

Przywrócenie 89831 dla likwidacji 89829 to też nie jest dobry pomysł. Ciekawa jestem które drużyny konduktorskie będą to obsługiwać (Obecnie obsługuje to Kołobrzeg i drużyna która nim jedzie zajeżdża o 7:30 do Koszalina czeka bezczynnie do 14.30, a w weekend do 15.55 i się za to płaci).

[ Dodano: 17-12-2011, 15:19 ]
lukien213 napisał/a:
Zgadza się mniej więcej. Pociągiem z Koszalina o 12 wyjeżdżało około 20 osób. Ale to raczej za mało, żeby takie połączenie utrzymywać. Co innego to o 15:55. Na pewno bardziej potrzebne niż o 16:05 z Białogardu do Kołobrzegu.


Zgadza się, bo jechałam tym pociagiem z przesiadając się z Koszalina i jechało nim 10 osób - przy czym 6 się przesiadło razem ze mną. W dodatku ledwo na niego udaje się zdążyć, drużyna konduktorska z Białogardu obsługująca pociag Słupsk-Szczecin nie chce powiadamiać o opóźnieniu dla przesiadających się w Białogardzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-01-2012, 12:17    Odpowiedz z cytatem

Z powodu uszkodzenia sieci trakcyjnej pociągi pasażerskie na odcinku Kołobrzeg - Koszalin mogą doznawać opóźnienia do 40 minut.


źródło: sitkol.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alkatraz Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 23 Paź 2011

PostWysłany: 23-01-2012, 13:01    Odpowiedz z cytatem

Od 5 lutego dokładają pociąg na trasie Szczecin-Kołobrzeg. 20.35 wyjazd ze Szczecina Głównego, 23.00 przyjazd do Kołobrzegu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 23-01-2012, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Czyli w Dąbiu z RE Mewa będzie można się będzie przesiąśc do Kołobrzegu...!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

SirbertEN57 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Sty 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23-01-2012, 19:57    Odpowiedz z cytatem

alkatraz, też dostałem info od PR SMSa. Że od 5 lutego dokładą pociąg Szczecin- Kołobrzeg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23-01-2012, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Świetna informacja! Smile A będzie coś w drugą strone, czy jeden ze składów będzie jechał w dwuskładzie? Wink

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl