Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Sprężarka
Autor Wiadomość

wueskowicz Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 03 Wrz 2011
Skąd: wojsławice

PostWysłany: 03-09-2011, 15:48   Sprężarka Odpowiedz z cytatem

witam jestem tu nowy i od razu przyznaję się że chodzi mi tylko o uzyskanie informacji , po przejrzeniu kilku tematów widzę że jest tu wielu speców od urządzeń kolejowych, mianowicie chodzi mi o (nawet nie wiadomo o co dokładnie Wink ) od początku : na złomie znalazłem sprężarkę w stanie powiedzmy dobrym , prawdopodobnie pochodzi ona od lokomotywy lub od jakiejś maszyny kolejowej na pewno , ja chciałbym się dowiedzieć czegoś o jej wnętrzu jakieś dane techniczne , specyfikacje, niestety nie mam zdjęcia nie miałem czym zrobić, ale może po opisie uda się odgadnąć co to za model (w necie też nie znalazłem zdjęcia) jest to sprężarka dwustopniowa , trzycylindrowa w układzie gwiaździstym, dwa boczne cylindry mają po jednej stronie filtry powietrza a po drugiej wyjście na chłodnicę powietrza połączoną ze środkowym cylindrem (przy wejściu na środkowy cylinder jest od góry zawór bezpieczeństwa) widać przy niej jakieś rurki nie wiem czy to do smarowania czy do jakiegoś sterowania zaworami??? całość ma wysokość około 120cm i waży około 600 kg, może ktoś pomoże dowiedzieć się czegoś więcej o tej sprężarce jakie obroty powinna mieć? zdjęć raczej nie zdobędę bo to ponad 50 km odemnie. ale obsługa złomowiska mówiła że to od lokomotywy, pozdrawiam i liczę na pomoc, paweł.

[ Dodano: 04-09-2011, 08:03 ]
to nikt nie może pomóc czy nie chce? danych może trochę mało może ktoś coś wie ogólnie o sprężarkach stosowanych w lokomotywach, czy wszystkie są smarowane olejem od silnika czy są takie z własnym obiegiem.

Ps porównując to ta sprężarka jest podobna do wd-53 lecz zdecydowanie większa
link do zdjęć wd-53 http://archiwumallegro.pl/sprezarka_wd53_3tlokowa_wd53-654280153.html
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Orion Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-09-2011, 21:43    Odpowiedz z cytatem

Z opisu/zdjęć tak ogólnie to przypomina przykładowo sprężarkę KT7 z lokomotywy ST44.Rzeczona KT7 ma wymiary 1320x760x1105 mm i masę 642 kg.Zdjęć nie mam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mechanikgagara Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2007

PostWysłany: 11-09-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Kolega Orion ma rację. Z opisu wynika, że jest to sprężarka KT7 stosowana min. w lokomotywach ST44/M62 SM48/TEM2.
http://www.fotoszok.pl/show.php/616128_obraz-262.jpg.html

_________________
mechanik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl