Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Rozkład jazdy 2011/12 w woj. wielkopolskim
Autor Wiadomość

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 24-09-2011, 23:18    Odpowiedz z cytatem

EN57: Leszno 21.17 - Poznań 22.45 - codziennie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 25-09-2011, 11:21    Odpowiedz z cytatem

@Wielkopolanin
Dziękuję za informację, wiesz może coś więcej na temat Regio Leszno/Kościan-Poznań?

Mam takie pytanie: Czy w rozkładzie 2011/12 będzie jeździł IR Wielkopolanin Poznań-Wrocław-Rzeszów???
bo w planach w woj. dolnośląskim go nie widzę niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 30-09-2011, 20:03    Odpowiedz z cytatem

Na temat "Wielkopolanina" krążą niepokojące plotki, jeśli nie pojedzie w przyszłym rozkładzie, to będzie źle.

Czy na którymkolwiek R w relacji Wrocław-Poznań planowany jest skład wagonowy? Dzisiaj jechałem R 67935 i na całej trasie frekwencja była bardzo wysoka, a na odc. dolnośląskim to już masakra. Przydałyby się piętrusy, szkoda, że w tej kwestii można liczyć tylko na PR Poznań.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 30-09-2011, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Też słyszałem niepokojące plotki o Wielkopolaninie... Wcześniej było mówione, że zamiast Wielkopolanina ma jechać przedłużona do Poznania IR Galicja, ale chyba IR Galicja pojedzie do Jeleniej Góry, jeśli w ogóle pojedzie, po rzezi pociągów IR na E-30... Mad

Składy wagonowe na Poznań-Wrocław zdecydowanie by się przydały, a już na pewno na Wrocław-Poznań-Toruń, chociaż nie wiem jak to będzie z odc Poznań-Toruń, bo przecież na Poznań-Gniezno od grudnia ma wyjechać KW...
Z przecieku dot. woj. zach-pom: składy wagonowe pojawią się na 1 lub 2 obiegach Poznań-Szczecin. Można by przedłużyć jakiś pociąg do Wrocławia i zamiast Wrocław-Toruń zrobić Wrocław-Poznań-Szczecin, mógłby nawet być IR, ale lepiej Regio przyspieszony albo coś w tym rodzaju Rolling Eyes

Na Wrocław-Poznań z wagonowych pozostanie wtedy Kamieńczyk i IR Mamry/Szczeliniec, który moim zdaniem powinien na Wro-Poz zatrzymywać się jak Regio przyspieszony, jak teraz IR Mamry, ale czy tak pozostanie??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 30-09-2011, 22:44    Odpowiedz z cytatem

No niestety, do tego wszystkiego dochodzą remonty na E 59. Na odc. dolnośląskim już teraz jest bardzo ciasno i pociągi łapią opóźnienia. Ponoć PLKa kręci nosem i w nowym rozkładzie może zabraknąć kilku pociągów na Wrocław-Poznań. Chodzi mi oczywiście o IR i TLK.

Regio Wrocław-Szczecin przez Poznań to moim zdaniem bardzo dobry pomysł, zwłaszcza, że (jeśli wierzyć projektowi rozkładu jazdy dla woj. dolnośląskiego) los "Karmazyna" nie jest pewny.

Nowy adres Dep. Transportu naszego UM :
ul. Przemysłowa 46
61-541 Poznań

Wysłałem dzisiaj list z prośbą o udostępnienie rozkładu. Zobaczymy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

enstone Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2011
Skąd: Wlkp.

PostWysłany: 07-10-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś wstępne informacje dot. rozkładu Krzyż-Piła-Krzyż..??? Czy będzie więcej połączeń i czy zrobią coś z tą 4-godzinną dziurą 9:09 z piły do krzyża następny 13:35 do krzyża masakra..!!!!

[ Dodano: 10-10-2011, 17:08 ]
Czy ma ktoś jakieś przecieki na tą trasę..??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 11-11-2011, 23:01    Odpowiedz z cytatem

W internecie pojawił się rozkład jazdy na rok 2011/2012.

Zastanawiam się właśnie czy ten rozkład wejdzie w życie w obecnym kształcie, gdyż zauważyłem "kilka kwiatków" w mojej okolicy Smile

np. pociąg Regio 76940 Poznań - Wrocław
ma czas przejazdu Poznań Główny - Poznań Dębiec 5 minut!! To jest niemożliwe! Na Dębiec pociąg jedzie co najmniej 8 minut, nie ma szans szybciej, z kolei dalej ten sam pociąg między stacjami Puszczykowo-Puszczykówko jedzie niby 5 minut, a w rzeczywistości ten odcinek pociągi pokonują w max 3 minuty.

I druga rzecz: ciekawi mnie dlaczego pociąg IR Międzylesie-Olsztyn Białystok-Międzylesie
zatrzymuje się tylko w jednym kierunku na stacji w Puszczykówko, a w relacji powrotnej Białystok-Międzylesie już się nie zatrzymuje mimo, że zatrzymuje się na mniejszych stacjach na odcinku Poznań-Leszno np. Stare Bojanowo... Dotychczas wszystkie Regio przyspieszone, a także IR jadące na odc. Poznań-Leszno zatrzymując się jak Regio przyspieszone się zatrzymywały w Puszczykówko Confused
Czy może to być jakaś błąd czy tak już zostanie najprawdopodobniej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 11-11-2011, 23:20    Odpowiedz z cytatem

michal26, na odcinku Poznań Główny - Poznań Dębiec będzie obowiązywać prędkość 60 km/h, a nie jak teraz 40 km/h. Zresztą nie dawno były na tym odcinku przeprowadzane prace torowe (wymieniono chyba nawet bodajże całe łuki pod wiaduktem z linią nr 3). Stąd szybszy czas przejazdu. Odwrotnie w przypadku Puszyczkowo - Puszczykówko. Na tym odcinku obniżono prędkość z 80 km/h do 60 km/h.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 11-11-2011, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za informacje!!! - Remont Główny-Dębiec? - nie wiem jak z tym odcinkiem, jeżdżę codziennie na tym odcinku i prac zbytnio nie widziałem, a stan torów jest tam fatalny, nie wiem czemu podniesiono prędkość - ale już niedługo będzie modernizacja na 160 Very Happy
Faktycznie jednak inne pociągi też maja krótszy czas przejazdu. Jednak jeśli chodzi o Puszczykowo-Puszczykówko to jest to sytuacja, że tylko ten pociąg tak długo jedzie, inne mają czas przejazdu 3 min.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 12-11-2011, 20:11    Odpowiedz z cytatem

Hoho, między 13 a 18 nawalone mnóstwo pociągów R w relacji Poznań-Leszno. Ciekawe, czym PR Poznań chce to wszystko obsłużyć... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

michal26 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Puszczykówko

PostWysłany: 12-11-2011, 20:17    Odpowiedz z cytatem

@Audrin
Czy ja wiem czy "nawalone". Połączeń jest zaplanowanych tyle co obecnie, w sumie to nawet jedna para mniej (bo teraz jest teoretycznie pociąg 13.20 chociaż jest już od września "tymczasowo" odwołany) Cool a na 2011/2012 nie ma w ogóle takiego pociągu.
Jedyne co się zmieni to relacja pociągów po 14 wydłużony z Czempinia do Leszna i po 17 wydłużony z Kościana do Leszna. Very Happy
Więc problemów raczej nie będzie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 12-11-2011, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Parę konkretów dla linii 357 (Wolsztyn-Poznań):
Czas jazdy przed remontem: 1:42 - 1:47 (dla szynobusu)
Czas jazdy po remoncie: 1:41 (najszb. poł.) - 1:56 <- wszystko to pod szynobus.
Mam nadzieję (nie, pewien jestem) że ma to związek z tym iż tak jak to jest jeszcze teraz, na nowo ułożonym szlaku nie można rozwijąć docelowej prędkości (np. obecnie na Stęszew-Luboń jest 60km/h)
Czas jazdy komunikacji zastępczej: Poznań - Stęszew (Regio) -> Stęszew - Wolsztyn (KKZ) - 1:54.
Dla porównania - Autobusy PKS na trasie Wolsztyn-Poznań : 1:35 - 1:50.
Teraz sam rozkład i moje uwagi: [dla Wolsztyn-Poznań]
KW 77323 (4:32-6:13). Minutę wcześniej odjeżdża TLK do Gdyni. Dobrze że pociąg jest skomunikowany z RE do Lublina.
KW 77325 (5:16-7:13). Jako dojazd do pracy/szkoł nieco za wcześnie. [Trakcja parowa].
KW 77327 (7:52-9:48). Przesunąć pół godziny wcześniej, tak aby zdążyć na coś tam o 10 godziny.
KW 77331 (13:39-14:17(Grodz)-15:47). Nie lubiłem tego pociągu, za niedopasowanie - większosć lekcji w pobliskim Liceum kończą się o 14:20, w Technikum 20 minut wcześniej. W Grodzisku jest identycznie. Przesunięcie go godzinę później, to byłby miód. Nie-da-się? Chociaż 15 minut by w Grodzisku mogli na niego zdążyć.
KW 77333 (15:48-17:36). Zostaje 3 godzinna przerwa, następny pociąg dopiero o 19:18. W RJ 10/11 pociąg ten wyjeżdżał o 16:38 - był popularny wśród studentów w niedziele.
Teraz Poznań - Wolsztyn
KW 77320 (5:44-7:11(Grodz)-7:44). Może dla tych co dojeżdżają do Grodziska, przesunięcie na późniejszą godzinę nie jest złe, ale dla Wolsztyna już tak - Do centrum jest z 10 minut drogi, do Technikum z 12-15 minut drogi. Za późno.
KW 77320 (19:20-21:00) O 19:20 przyjeżdża TLK z ZG i Olsztyna.

Wyrażam też obawę przed samą obsługą linii 357 przez KW. Działalnośc tej spółki na liniach Leszno-Zbąszynek/Jarocin/Ostrów Wlkp. nie była zadowalająca - zlikwidowanie; promocji, systemu nawigacji GPS, rzetelnej informacji kolejowej (takową oferował WZPR), częste KKZ, ogólny bałagan.
Duża ilośc zdefektowanych szynobusów, do tego niezadowalające serwisowanie... Zimą, gdy padały szynobusy u mnie bardzo często pojawiały się "zaszynobusy" w postaci lokomotywy i wagonów. A teraz co? KKZ!?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 16-11-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Jak to w końcu będzie z tymi Regio Toruń-Poznań-Wrocław? Pojawiły się w rozkładzie i znów zniknęły. Te pociągi mają świetną frekwencję, liczę, że zostaną.

Druga sprawa : z Poznania odjeżdża pociąg Regio o godz. 14:10. Do Leszna przyjeżdża o godz. 15:26, natomiast o 15:28 odjeżdża R do Rawicza. Przyjazd do Rawicza o 15:58, skąd o 16:02 rusza R do Wrocławia. Trzy przesiadki... Nie mogli utworzyć z tego jednego pociągu? Z tego co pamiętam, taki pociąg był w zamówieniu UMWD, więc WZPR/UMWW musiały coś namieszać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 17-11-2011, 08:56    Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie jest oterminowany w poszczególnych relacjach i przez to wpisany źle jako trzy pociągi w hafas. Możliwe, że do Wrocławia jeździ w (D), w soboty do Rawicza, w niedziele i święta tylko do Leszna. Lub coś podobnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 30-11-2011, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Niestety nie. To będą trzy oddzielne pociągi. Zresztą, hafas już nie pokazuje tego połączenia, co by pasażerowie przypadkiem z niego nie skorzystali.

Od grudnia uwalone wszystkie połączenia Leszno-Głogów i Leszno-Jarocin. Pozostaną tylko cztery pary Regio Poznań-Wrocław. Większość osobówek będzie kończyć bieg w Lesznie, UMWW wypiął się na Bojanowo i Rawicz. Odnoszę wrażenie, że współpraca UMWW z UMWD nie układa się zbyt pomyślnie, a szkoda, bo naprawdę sporo osób jeździ z Poznania do Wrocławia właśnie pociągami Regio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl