Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kiedy będą wprowadzone wagony dla palących?
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 29-05-2012, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Ja też nie jestem palący i gdy jechałem w pociągu to zawsze szukałem takiego wagonu dla niepalących, ale rzeczywiśćie, wielu podróżnych, którzy są palący i tak wybierają wagony dla niepalących, ale wtedy wychodzą palić na korytarz. Sam miałem kiedyś taką sytuację, gdzie wybrałem akurat przedział dla palących, a zapomniałem o tym, że w tym przedziale można palić (a byłem wtedy sam w przedziale) i potem dosiadło się do tego przedziału parę osób, którzy od razu złapali za papierosa. Jeden mi powiedział wtedy "bardzo mi przykro, ale ten przedział jest dla palących". Nie wiem, dlaczego ja jemu odpowiedziałem, że "w porządku, mi dym papierosowy nie przeszkadza i zostaje w tym przedziale". Mogłem przecież przesiąść się do przedziału dla niepalących, ale wtedy to i w innych przedziałach nie było za bardzo miejsca.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 29-05-2012, 23:51    Odpowiedz z cytatem

W marcu byłem na wycieczce po zachodniej Europie, dokładnie Niemcy, głównie Francja, powrót przez Szwajcarię, Austrię i Czechy. Jestem osobą niepalącą, ale zaciekawiła mnie jedna rzecz. Jeździłem i pociągami dużych prędkości typu ICE, TGV, nocnymi np. CNL, a także nocnym Paryż-Nicea w obie strony, czy regionalnymi we Francji i jakoś nie spotkałem się tam z faktem, że podróżni palili w pociągu. Np. pociąg Paryż - Nicea prawie 12h podróży, ponad 9h bez postojów i jakoś podróżni nie palili ani na korytarzu, czy w toalecie. Da się? Czy może tam nie ma nałogowców? W Niemczech na peronach są strefy dla palących i jakoś się ludzie potrafią do tego dostosować, i palą tylko w tych strefach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 30-05-2012, 20:42    Odpowiedz z cytatem

Bo wiesz, w krajach zachodnich to już od dawna była pełna kultura i przestrzeganie zasad, a w naszym kraju ludzie są dzicy i robią, jak chcą i co chcą, do tego łamią przepisy. W Polsce w pociągach nie dba się o to, że gdy palacz zadymi korytarz, czy przedział, to niepalącym pasażerom może to bardzo przszkadzać.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 30-05-2012, 23:21    Odpowiedz z cytatem

I do właśnie kolego Diken dążyłem. Tu tak naprawdę chodzi o kulturę osób palących.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 31-05-2012, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Nawet, gdy ludzie palą gdzieś na przystanku, w innych pomieszczeniach, przy kiosku, to też palący nie dbają o to, że obok stoją ludzie niepalący i dym z papierosa unosi się na tych ludzi niepalących i nawet na świeżym powietrzu przeszkadza. Dobrze, że teraz jest przepis na "zakaz palenia" w wielu miejscach, tylko to nie do końca jest skuteczne.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 02-06-2012, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Wydaje się, że rozwiązaniem może być e-papieros. Taki elektryczny papieros na naboje z nikotyną w płynie. Bo dym z tego to bezzapachowa para wodna, bo to się nie pali tylko paruje płyn i nie ma substancji smolistych i klasycznego dymu, a nikotyna palaczowi do organizmu jest dostarczana. Przy czym ja nie potestuję bo już nie palę 3 lata (paliłem 10 lat), ale znam parę osób co używają tego i to nie ma zapachu. Słyszałem też, że taki e-papieros musi kosztować 200 zł, bo te za 50 zł to są do niczego (słabo ciągną i szybko się psują), ale potem wychodzi taniej na naboje niż na papierosy.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

suedkreuz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2012

PostWysłany: 02-06-2012, 23:47    Odpowiedz z cytatem

Nie ma i nie bedzie takich zalozen ze w tym pedzie cywilizacyjnym cokolwiek sie zmieni wstecznie!

I nie ma co gdybac szanowni poniewaz od lat 90ych ubieglego wieku zmienil sie czlowiek i jego wspolnota. Pozostal etap znanego stwierdzenia "nie pij i nie pal to zdrowszy umrzesz" wdrozony za wszelka cene.. Naturalnie mysliciele i odkrywcy lacznie z ekonomia obojetnie jakiego kraju nie zdaja lub nie chca zdawac sobie sprawy z poteznych dochodow w postaci podatkow na te uzywki. Dla porownania sztanga fajek w Dubaju kosztuje 5 dolcow, Wenezuela 8. Czysta produkcja z minimalnym zyskiem dla mas. Ile sie przepala teraz w tzw. cywilizowanych spolecznosciach mozna ciut przypusczac i obliczyc dochod skarbu panstwa.
Stara kadra pamieta zapewne kinomatografie zarowno krajowa jak i kin europejskich. Aktor z fajkami na okraglo tak plci zenskiej jak i meskiej byl porzadkiem dziennym i nikt nie kwekal.
Knajpy, pociagi, biesiady domowe.. wszystko funkcjonowalo bez krzty niezgody.
Jako palacz jestem/stalem sie dzis niesamowicie ugodowy. Wzajemny respekt jestesmy bowiem sobie zawsze winni..
To tak troche ogolnie, ale konczyc sie moze rowniez w przedziale dla palacych lub nie palacych. Very Happy
-- po
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 03-06-2012, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Gdy ja jechałem TLK do Szczecina, to tam są wagony dla niepalących i są wagony dla palących, ale zauważyłem w wagonie dla niepalących, że sporo pasażerów pali w tych wagonach, tylko wychodzą palić na korytarz. Ale to i tak jest pewien problem dla niepalących, gdyż korytarze są zadymione i niepalący muszą ten dym wdychać, a nie życzą sobie tego. Mnie to jakoś nie przeszkadzało, ale też nie lubię dymu papierosowego.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 03-06-2012, 21:17    Odpowiedz z cytatem

A kiedy Ty jechałeś tym pociągiem do Szczecina?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 04-06-2012, 13:52    Odpowiedz z cytatem

Ja pociągiem jeżdżę co roku do Szczecina, gdyż pochodzę z tego miasta, ale mieszkam też na Mazowszu. Ostatni raz jechałem do Szczecina zimą i było to w styczniu.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 04-06-2012, 19:59    Odpowiedz z cytatem

to w styczniu już nie było ani wagonów ani przedziałów dla palących.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 04-06-2012, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Wagony, czy też miejsca dla palących zniknęły z naszych pociągów 15 listopada 2010r.

http://intercity.pl/pl/site/niezbednik-podroznego/pociagi-i-stacje/palenie-tytoniu-w-pociagach.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 04-06-2012, 23:47    Odpowiedz z cytatem

No tak, bo teraz wprowadzili tą ustawę, że w takich publicznych miejscach jest "zakaz palenia". Jakoś o tym zapomniałem. Nawet już na przystankach i peronach nie wolno palić, ale chyba są gdzieś miejsca dla palaczy?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 05-06-2012, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Diken napisał/a:
No tak, bo teraz wprowadzili tą ustawę, że w takich publicznych miejscach jest "zakaz palenia". Jakoś o tym zapomniałem. Nawet już na przystankach i peronach nie wolno palić, ale chyba są gdzieś miejsca dla palaczy?

W pociągach - nie.
Na niektórych stacjach jest, np. pamiętam że w Malborku przy peronie było oznaczenie "Tutaj można palic", czy jakoś tak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 05-06-2012, 18:05    Odpowiedz z cytatem

No to palacze podróżujący pociągami już mają problem? W takim razie muszą wytrzymać całą podróż bez palenia? A jeśli jadą cały dzień, to raczej nie wytrzymają bez zapalenia, tym bardziej jeśli to nałogowi palacze?

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl