Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Koleje Wielkopolskie a pociągi międzywojewódzkie
Autor Wiadomość

ET05 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Sie 2007
Skąd: Skarżysko Kamienna

PostWysłany: 09-08-2011, 09:29    Odpowiedz z cytatem

Cóż - tak samo traktują informacje taryfowe. A aronek się cieszy...

_________________
pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 09-08-2011, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje:)

Tylko mnie zastanawia, czemu chcą do Mogilna ciągnąć, skoro stacja Gniezno jest większa i na zapleczu może stać więcej pociagów. No ale nie wiem...chciałbym patrzeć na to wszystko obiektywnie, no ale....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2011, 16:34   

Może jednak miłościwie nam panujący Jerzy Kriger wespół z Janem Wojcińskim i Włodzimierzem Wilkanowiczem wpadną na to, iż lepiej jednak puszczać ELFy do Inowrocka, gdyż tam można je odstawiać w przeciwieństwie do Mogilna (jest trochę miejsca na stacji towarowej) albo do Torunia, gdyż na Kluczykach jest szopa, na której mogą być obrządzane. Smile
Powrót do góry

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 09-08-2011, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Mogilno to pierwsza stacja w sąsiednim województwie. Tam najdalej mogłyby jeździć KW w obecnych uwarunkowaniach prawnych. Ale pewnie tak jak piszesz, beda jezdzic do Gniezna.
Azeby elfy jezdzily do Inowrocka i dalej musialyby byc wynajete PRom, a to ze wzgledów politycznych (Beton) moze byc utrudnione.

Slyszal ktos o wypowiedziach PESY co do terminu dostaw elfów? Wedlug umowy pierwszy mial latem przyszlego roku przyjechac. Chyba, ze KW chca Gniezno opedzic ta 10 wojewodzkich kibli...

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

silmarill Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2005

PostWysłany: 09-08-2011, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Bonifas napisał/a:
No akurat ten pierwszy zostaje w relacji Poznań Gł. - Jelenia Góra w sumie się tego spodziewałem. Relacja z /do stacji Gniezno było wynikiem remontu dworca poznańskiego i w sumie cieszy mnie że pociąg będzie kończył bieg w Poznaniu. Gniezno samo w sobie nie jest aż tak bardzo atrakcyjne i jeśli już wydłużyć Kamieńczyka to z Bydgoszczy (przez Gniezno) lub Piły. Cool


Nie wiem co to za różnica czy pociąg rozpoczyna bieg w Gnieźnie czy w Poznaniu. Tym bardziej, że pociąg ten na trasie Gniezno-Poznań spełniał rolę pociągu regionalnego, więc problemów ze znalezieniem miejsca w Poznaniu raczej nie było. A i na pewno można było w nim znaleźć osoby, które jechały dalej niż do Poznania. I przynajmniej unikamy takich sytuacji w stylu pociągu, który wyruszał długi czas o 21.32 z Poznania Głównego do Mogilna i uwierzcie mi, że odkąd nim zacząłem jeździć od czerwca, co drugi dzień, to może z 2x odjechał punktualnie, bo zawsze czekał za opóźnionym IR z Rzeszowa po 20 minut co było co najmniej irytujące. Oczywiście fajnie by było jeśliby kursował z Bydgoszczy. Ale 3 nad ranem to chyba za wcześnie jak na taki pociąg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 24-03-2013, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Dyskusja o przyszłości kolei w Wielkopolsce.

Koło Naukowe Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej Uniwersytetu Adama Mickiewicz zaprasza na debatę dotyczącą obecnej kondycji i strategii rozwoju kolei regionalnej w Wielkopolsce. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia w Poznaniu.

Temat debaty: "Jak powinny być zorganizowane przewozy kolejowe w Wielkopolsce? Po kolei o kolei w Wielkopolsce, czyli o tym, jak dojedziemy do pracy za 2 lata?"

Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2013 r., o godz. 15.00 w sali Beta w Collegium Iuridicum Novum przy Al. Niepodległości w Poznaniu.

W spotkaniu wezmą udział:

 Pan Jerzy Kriger, Dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego,
 Pan Mateusz Żmuda, Dyrektor Wielkopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych
 Pan Włodzimierz Wilkanowicz, Prezes Kolei Wielkopolskich.

Na spotkaniu poruszone będą m.in. kwestie:

- stopniowego przejmowania przewozów wojewódzkich przez spółkę Koleje Wielkopolskie
- sposobu, w jaki odbywa się wybór kolejowego operatora transportu publicznego i umów, które wiążą Marszałka oraz przewoźników kolejowych (czynniki jakościowe, finansowe)
- przyszłości Kolei Wielkopolskich i Przewozów Regionalnych
- problemów pasażerów w zakresie dostępności biletów, a także innych np. zniknięcia połączenia bezpośredniego do Frankfurtu, małej ilości ELF-ów na trasie Poznań-Zbąszynek
- polityki taborowej Województwa Wielkopolskiego
- przyszłości rynku przewozów regionalnych w Polsce

Debatę poprowadzi dr Piotr Lissoń z Zakładu Publicznego Prawa Gospodarczego WPiA UAM.

Przed udziałem w konferencji należy się zarejestrować, wysyłając e-mail na adres: debatakolejowa@gmail.com

Koło Naukowe Prawa Energetycznego i Regulacji Sektorowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/13260/Dyskusja-o-przyszlosci-kolei-w-Wielkopolsce.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl