Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Rozkład 2011/2012
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2011, 14:13   

sheva17 napisał/a:
KŚ powstaną, ponieważ partyjne doły domagają się nowych stołków i o to @mk1992 w rzeczywistości chodzi.


KŚ powstaną, bo Marszałek ma dość "współpracy" z PR-ami. A nowe stołki to przy okazji.


Ostatnio zmieniony przez dnia 30-07-2011, 14:18, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2011, 14:17   

sheva17, Przyjmij w końcu do wiadomości że chodzi o odcinek Trzebinia - Katowice jak KŚ przejmą cały ruch w województwie więc podobno grudzień 2012 to nie ma co marzyć o pociągu IR na tym odcinku bo ma najniższy priorytet ze wszystkiego - komercja bez żadnej misji - nawet EC Wawel ma misję - dotacja międzynarodowa.

Prędzej TLK pojadą z dotacją i będą obsługiwać jako osobówki Trzebinia - Katowice(obecnie np. dawna Śnieżka na Dębica - Rzeszów) niż IR jako Regio albo IR.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-07-2011, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Ma dość współpracy, bo jego ludzie nie dostali stołków w PR-ach. Fajnie gdyby KŚ się udało, ale po doświadczeniach bardzo kosztownych KM-ów i KD mam wątpliwości. Obym był złym prorokiem, ale będzie takie samo dziadostwo jak z Kasami Chorych...Na horyzoncie zresztą nie tylko KŚ, ale również Koleje Wielkopolskie, może coś na Pomorzu powstanie (w oparciu o PR-y i SKM) i generalnie w zachodnio- centralnych województwach. Południe i wschód pozostaną myślę z PR-ami, dodatkowo wiadomo składy wagonowe przypisane zdaje się do centrali obsługujące IR. @mk1992 problem leży gdzie indziej. PR-y bez problemu co do swoich ofert dogadują się z prywatną ARRIVĄ, z KD a z KM i PKP IC ciągle jest problem. Obawiam się, że i z KŚ będzie klopot, szczególnie teraz w okresie ich powstawania. Mają dostać bardzo ważną relację Częstochowa- Gliwice i te pociągi muszą być jakoś skomunikowane, także z perspektywy remontu E30. Gdyby mk1992 nie było problemu z honorowaniem biletów z mojej perspektywy nie było problemu, koszty funkcjonowania KŚ przecież pokryjecie Wy mieszkańcy tego województwa.
@kryniczanin a to KŚ przejmą wszystkie linie w województwie od samego początku? Żaden IR na tym odcinku się nie zmieści?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-07-2011, 14:31   

sheva17, Nie ale w grudniu 2012 mają przejąć a modernizacja potrwa do 2015 jak nie dalej. O ile w przyszłym rozkładzie IR jadące jako Regio na Kraków - Katowice to będzie zjawisko powszechne to w rozkładzie 2012/3 jeśli KŚ dotrzymają słowa to takiego czegoś na oczy nie ujrzysz.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-07-2011, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Czyli czeka nas przesiadka w Trzebini? Mam nadzieję, że jednak jakieś IR na E30 się zmieszczą/ zmieści. W przeciwnym razie może da się je poprowadzić alternatywnymi trasami? Przykładowo- IR Barbakan- jeśli zostanie od Lublińca mógłby jechać np. przez Herby Stare, Częstochowę Gł. ( tu zmiana kierunku, by zwiększyć frekwencję i zapełnić pociąg), Koniecpol, Szczekociny ( tutaj była głośna akcja, gdzie młodzi ludzie domagali się w tej miejscowości postoju) a od Kozłowa w planie jako pociąg REGIO. To oczywiście rozwiązania awaryjne, ale mam nadzieję, że z IR dojedziemy wciąż z Krakowa do Poznania czy Szczecina, nawet innym szlakiem. A zmiany na E30 rzeczywiście zapowiadają się nieciekawie.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 07-08-2011, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Szczekociny, trudna sprawa, bo przy obecnym remoncie szlaku podg. Starzyny - Kozłów to dobrze będzie jeśli ten peron w Szczekocinach w ogóle zostanie.

Modernizacje na E30 muszą się zakończyć do 31.12.2015, bo do tego czasu można rozliczać pieniądze z POIiŚ na lata 2007-2013.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-08-2011, 21:31   

Musi ? A zakład ze sie nie skonczy ? Opole-Wroclaw kopali 10 lat. Katowice-Krakow zrobia w 3 ? Watpie... Juz powinien byc szlak zamkniety od maja, widocznie juz na wejsciu maja opoznienie.
Powrót do góry

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 09-08-2011, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś, nie mądrzyj się tak wszędzie, musi być rozliczona do końca 2015 roku, bo takie są wymogi POIiŚ, tylko Komisja Europejska może w bardzo wyjątkowych okolicznościach ten termin wydłużyć, po pierwsze zadaj sobie pytanie czy modernizacja odcinka Opole - Wrocław była robiona z POIiŚ lub na jego regułach (wyłączając ERTMS/ETCS/GSMR, które są robione z POIiŚ)??

Jak PLK nie zdąży to będą mieć problem, ale uważam, że zdążą, choćby mieli pracować na takim froncie, że trzeba będzie wyrzucić z rozkładu 50% pociągów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-08-2011, 18:27   

Cytat:
Musi ? A zakład ze sie nie skonczy ? Opole-Wroclaw kopali 10 lat. Katowice-Krakow zrobia w 3 ? Watpie... Juz powinien byc szlak zamkniety od maja, widocznie juz na wejsciu maja opoznienie.


Nie kopali a kopią bo nie jest skończony plus dodatkowo należy przypomnieć że to była "kombinatura na maxa" fundusze przedakcesyjne itd.
Powrót do góry

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 23-08-2011, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to jest dobre miejsce do pisania na ten temat ale chciałbym tylko w skrócie powiedzieć że od 1 września rozkład do Tarnowa z Krakowa zostanie zmieniony i między 11:00 a 14:24 w dzień roboczy nie będzie pociągu żadnego pociągu REGIO do Tarnowa.

PS: patrzyłem sobie na pociągi na odcinku Skawina-Kalwaria Lanckorona - po za dniami roboczymi są tylko...4 osobówki z czego dwie do Zakopanego z Krakowa Płaszowa, a ostatni pociąg do Suchej Beskidzkiej ten co tak po północy przyjeżdża oczywiście z Krakowa Głównego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-08-2011, 23:20   

Ale jaja.... czyli wylatują 12:56 (dwu spot, ludzi full) oraz 13:45 (EN71 ludzi full). Zgroza, żegnanie podroznych czas zacząć. Dzień modernizacyjnej apokalipsy sie zbliza i potrwa 4-5 lat. Super.
Powrót do góry

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 24-08-2011, 08:26    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, skąd takie informacje? 12:45 nadal wisi w rozkładzie po 1 września, a 13:45 pojedzie z Płaszowa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 24-08-2011, 20:23    Odpowiedz z cytatem

rozklad.pkp.pl

Ja nie zaprzeczam że ja się mogę mylić ale to jest kpina, sprawdziłem jeszcze w sitkolu i tam jest jeszcze co innego.

Sprawdziłem na rozklad.pkp.pl i dalej tak samo jakieś jaja są.
A Ty Dyżurny to robisz w PLK czy gdzieś indziej na kolei że wiesz na 100%? Bo jeśli masz info z pierwszej ręki to napisz jaki będzie faktycznie rozkład wtedy wszyscy będziemy wiedzieć na pewno jak jest.

Zresztą jak coś to i tak wina kolei że nie umieją zrobić porządnego rozkładu. Albo czas żebym zaczął korzystać z sit-kola tyle że on też jakieś brednie podaje na temat pociągów Wieliczka Rynek - Oświęcim w ogóle to być może moja wina że za bardzo wyskoczyłem z tym i zrobiło się zamieszanie. Poczekajmy na to co będzie 1 września.

Podsumumowywując - sugerowałem się rozklad.pkp.pl niemniej jednak sit-kol też nie jest idealny.
Bo za chwilę dojdzie do takiego kuriozum że trzeba będzie mieć znajomości w PLK żeby znać rozkład Twisted Evil
EOT: nie gadajmy już o tych internetowych rozkładach bo każdy wie jakie one są. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 25-08-2011, 07:54    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, ja sprawdzałem na zmianach tymczasowych w PR.
Z tego co widzę dla stacji Tarnów:
WOŚP (5:57) kursował do końca sierpnia o 6:51, obecnie pojedzie 5:02 z Tarnowa, na Wschodniej 11:13 (+37)
Osobowy o 6:26 do Krakowa odwołany, zamiast niego pojedzie przesunięty osobowy z godziny 5:29 a 6:04 (4 minuty po Rzeszowianinie)
Jaworzyna i Galicja pół godziny później pojadą, podobnie jak iR 33130 i osobowy 1025 do Rzeszowa.
Regio do Rzeszowa z 10:37 zostaje przesunięty na 11:35 itd itd..
Ogólnie jest bardzo dużo przesunięć rzędu 30-40 minut.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-08-2011, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Wracając do Szczekocin, peron przestał istnieć, prawdopodobnie po modernizacji przestaną istnieć szczątki stacji...

Co do szlaku Kraków Główny - Kraków Płaszów przyczyną jest remont wiaduktu kolejowego nad ulicą Miodową (WOS do 20 km/h), po rozkładzie patrząc to raczej cały wrzesień...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl