Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Skomunikowania pociągów
Autor Wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 04-07-2011, 08:40    Odpowiedz z cytatem

Jak wygląda sytuacja z pociągami międzynarodowymi i skomunikowanymi z nimi EIC/Ex. Chodzi mi o konkretny przypadek tj. skomunikowanie Norwida i Sobieskiego w Warszawie.
Norwid przyjazd na Wschodni 11.38, Sobieski odjazd 12.05. Prawie 30min to niby wystarczający czas, ale remonty i Norwid np. złapie 45min albo 60min i czy Sobieski zaczeka, jeśli pasażerowie jadą z Trójmiasta i mają bilety na Sobieskiego?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 04-07-2011, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Dolnoślązak napisał/a:
Cytat:
Tiaaa - z Dyspozytury Głównej PR usłyszałem kiedyś ( ok 2 lat temu) że czegoś takiego już nie ma. Confused


rufio198, przekazano ci złą wiadomość Exclamation . Wykaz skomunikowań pociągów na dzień dzisiejszy obowiązuje.
Lecz różnie to bywa. W dużej mierze zależy od pełniącego dyżur dyspozytora w danym zakładzie.


Tego mi nie musisz mówić. Niestety współpraca z PR-ami w temacie ,,skomunikowania'' to jest jedna wielka udręka. Przypadek w którym padły słowa które wcześniej przytoczyłem dotyczył, kiedy na pociąg ostatni w dobie jechało ok 10-15 osób. Pociąg odjeżdżał ok godz.19, następny dopiero rano dnia następnego. Musiałby poczekać na pociąg opóźniony ok 40-50 minut. Głowna Dyspozytura PR-ów wypięła się na fakt że to ostatni w dobie pociąg. I szczerze powiedziawszy od tamtego zdarzenia zacząłem zwracać uwagę na podejście PR-ów do skomunikowań. Moja opinia na ten temat jest niestety coraz gorsza. Najgorzej cokolwiek skomunikować z PR Lublin.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-07-2011, 16:39    Odpowiedz z cytatem

To prawda, że trudno przewidzieć czy dany pociąg zaczeka czy też nie, zazwyczaj to zależy od tego ile osób się przesiada, czy jest to rzeczywiście ostatni pociąg tego dnia itd, itp.Ja pamiętam sytuację z Wielkiego Czwartku w tym roku kiedy to TLK z Gdyni miał do Lublina spóźnienie 70 minut i ostatni Regio do Chełma planowo odjeżdżający o godz.22:26 czekał na niego. Co prawda pasażerowie regio na pewno nie byli tym zachwyceni, że byli w domu o 1 w nocy, ale z tego TLK przesiadło się około 30 osób, a więc grupa bardzo duża.
Z kolei w Niedzielę Palmową podróżowałem regio z Łukowa do Dęblina, który stanął w polu na około 20 minut w połowe drogi. Ja miałem dalej podróżować do Nałęczowa regio do Chełma i w Dęblinie miałem tylko 7 minut czasu. Gdy poszedłem zgłosić konduktorowi usłyszałem że nie, że absolutnie nikt nie będzie trzymał tego pociągu itd, itp. dla jednej osoby, bo inne też nie będą czekały. Przede mną prośbę o przetrzymanie pociagu zgłaszał pasażer mający z Dęblina jechać do Bydgoszczy TLK 25104. W efekcie rzeczywiście ten TLK nie zaczekał, natomiast KM do Warszawy Zach. jak i mój regio dio Chełma zaczekał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rychlik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2009
Skąd: Koszalin Centralny

PostWysłany: 04-07-2011, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Regio relacji Szczecin - Koszalin codziennie czeka w Stargardzie na zwykle opóźniony RE Mewa z Warszawy, kiedyś czekał nawet ok. 70 minut, ponieważ zawsze przesiada się kilka, kilkadziąt pasażerów. Ja akurat jechałem Regio ze Szczecina, na szczęscie w Stargardzie na dworcu można bez problemu nabyć piwo "spod lady".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 04-07-2011, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Najgorzej jest wg Ciebie Rufio skomunikować z PR Lublin? A to Ci powiem że masz wypaczone spojrzenie wg mnie na tę sprawę ponieważ ja jadąc na Święta Wielkanocne do dziewczyny w Chełmie pociągiem TLK z Bydgoszczy do Lublina byłem świadkiem jak spółce IC udało się skomunikować opóźnionego pośpiecha z osobowym PR relacji Lublin-Chełm na który miałem zamiar się przesiąść. Fakt że na ten osobowy miało zamiar się przesiąść razem ze mną ok 20 osób a jeszcze IC miało na pokładzie osoby chcące się przesiąść na osobowy do Stalowej Woli Rozwadów(też ok 20 osób) więc w tym przypadku były dwa udane skomunikowania:) Very Happy

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 04-07-2011, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Kamilroń,

Tak rufio jak i ja codziennie stykamy się z PR Lublin i codziennie zgłaszamy skomunikowania. I szansa na skomunikowanie to w najlepszym razie 50%. O ile rozumiem nie trzymanie Chełma gdy następny jest za godzine- o tyle nie trzymanie pociągu 20 min., gdy następny jest za 2h jest dla mnie dziwne.
Mówisz o WIelkim Czwartku- może ostatni przytrzymali, bo we wtorek przed Wielkim Czwartkeim nie skomunikowali swojego pociągu 121 z opóźnionym 52112 i zrobiłem następnego dnia taką awanture, ze oparło się o dyrektorów. W efekcie 50 osób zostało na peronie.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 05-07-2011, 09:13    Odpowiedz z cytatem

kamiloroń napisał/a:
Najgorzej jest wg Ciebie Rufio skomunikować z PR Lublin? A to Ci powiem że masz wypaczone spojrzenie wg mnie na tę sprawę ponieważ ja jadąc na Święta Wielkanocne do dziewczyny w Chełmie pociągiem TLK z Bydgoszczy do Lublina byłem świadkiem jak spółce IC udało się skomunikować opóźnionego pośpiecha z osobowym PR relacji Lublin-Chełm na który miałem zamiar się przesiąść. Fakt że na ten osobowy miało zamiar się przesiąść razem ze mną ok 20 osób a jeszcze IC miało na pokładzie osoby chcące się przesiąść na osobowy do Stalowej Woli Rozwadów(też ok 20 osób) więc w tym przypadku były dwa udane skomunikowania:) Very Happy


Proponuje żebyś dalej pograł sobie w Kolejarza i czy inna grę z której czerpiesz swoją wiedzę kolejową i nie mówił komuś kto na co dzień musi użerać się z PR-ami ( zwłaszcza z PR Lublin ) czy ma spaczone spojrzenie czy nie. To że raz się udało się skomunikowanie, to nie znaczy ze tak jest zawsze.
Gacek pisze o szansie 50%, ja jak mam rozmawiać z PR Lublin to dostaję bólów zębów. Dyspozytorzy tego zakładu robią wszystko żeby pociąg na który chce skomunikowanie odjechał ze stacji na której w/w ma się odbyć. Parę razy ta sztuka im się udała, kierownicy zostali pouczeni że mają wcześniej takie sprawy zgłaszać i niestety dla dyspozytorów PR Lublin dzwonię do nich najpóźniej 30 minut przed odjazdem ich pociągu.
Najśmieszniejsze jest to że od nich , czy z innych PR-ów jak dzwonią do mnie - nie zdarzyło mi się odmówić jeszcze skomunikowania, chyba że następny pociąg w danym kierunku jest do godziny czasu.
Po prostu jestem zdania że kolej jest dla pasażerów, a nie dla zabawy.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 05-07-2011, 17:51    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po prostu jestem zdania że kolej jest dla pasażerów, a nie dla zabawy.


a mało jest takich ludzi na kolei:)

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 06-07-2011, 16:13    Odpowiedz z cytatem

W SITKolu wyświetla się podróż z przesiadkami i na przesiadkę są 3 minuty.
Czy to znaczy, że te pociągi są skomunikowane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 06-07-2011, 16:25    Odpowiedz z cytatem

Tak po raz n-ty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 06-07-2011, 18:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ten wykaz jest gdzieś dostępny?


panmaciejsz, ten wykaz jest dostępny dla wszystkich dyspozytur zakładowych przewoźników pasażerskich i oczywiście dyspozytury PLK na sieci PKP.

O skomunikowaniach mówi Załącznik Nr 2 - "Wykaz skomunikowań" zawarty pomiędzy Ekspozyturą Zarządzania Ruchem Kolejowym Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym PKP PLK, a przewoźnikami pasażerskimi ważny od 12 grudnia 2010 r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 07-07-2011, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Mało brakło, a kiedyś na "noc" utknąłbym w Tunelu... Podróż z Sędziszowa do Katowic ostatnim możliwym kursem, z przesiadką w Tunelu. Najpierw Kielce-Kraków (23147) a potem startujący w Tunelu do Katowic (2437). Z Kielc opóźniony ok. 10 minut. A w Tunelu stacja węzłowa pośrodku niczego, więc myślałem, że jest domyślnie skomunikowany... A tu pociągu do Katowic nie było. Przynajmniej na na czynnej części peronów. Zatrzymał się przy nieczynnej części, bo podobno już ruszył, ale w ostatniej chwili dostał sygnał do zatrzymania... I jeszcze potem kierownik roznosił ankiety na temat pracy PR...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 07-07-2011, 20:38    Odpowiedz z cytatem

Chłopaki- powtarzam Wam po raz n-ty. Wykaz skomunikowań, który jest Załącznikiem nr 2 jest o kant d... potłuc nie korzysta się z niego. Dlaczego? Bo oparty jest na rozkładzie podstawowym a większość pociągów jeździ ze zmienionym RJ i - z praktyki wiem- są dosć często rozkomunikowane choćby na jednej minucie- wtedy skomunikowanie sie podróżnemu nie należy. Również to co jest w hafasie nie jest niekiedy aktualne (choć dość rzadko)- zresztą również to nie jest wykładnia dla dyspozytora, który podejmuje decyzję o skomunikowaniu. Przecież skomunikowania na dw wschodnim na 3 minutach między poc z Białegostoku a pociągime do Lublina nie idzie fizycznie dokonać- szczególnei pryz zamkniętej średnicy a od sierpnia rozpoczynajacą sie modernizacją peronów WWO....

[ Dodano: 07-07-2011, 21:39 ]
panmaciejsz napisał/a:
W SITKolu wyświetla się podróż z przesiadkami i na przesiadkę są 3 minuty.
Czy to znaczy, że te pociągi są skomunikowane?


Niekoniecznie i nie zawsze.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

panmaciejsz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Gru 2009
Skąd: Wielkopolska

PostWysłany: 07-07-2011, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Czyli ostatecznie nie ma zgody co do tego, czy SITKol wyświetla tylko skomunikowane połączenia czy też nie.
Na moje pytanie otrzymałem dwie przeciwne odpowiedzi Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 07-07-2011, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Oj nie ufaj SITkolowi za bardzo (chociaż na pewno bardziej niż jakiemukolwiek innemu źródłu rozkladów dostępnemu dla pasażerów) i nie traktuj go zbyt serio.

Mi się już zdarzało przesiadać i w -1 (minus jednej) minucie, jak grzecznie poprosiłem ;-P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl