Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Jaki kupić monitor, komputer?
Autor Wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 11-07-2011, 10:54    Odpowiedz z cytatem

Ajajajaj... Obiecałem zmontować zestaw do 3000 PLN ale zaskoczył mnie format systemu, stąd poślizg. Zaraz zmontuję dobry zestaw.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 11:17    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, dzięki. Chętnie zapoznam się z twoimi sugestiami.

Czy możecie polecić jakiś dobry czytnik kart Flash i zestaw głośników?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 11-07-2011, 11:17    Odpowiedz z cytatem

A ja z zupełnie innej mańki, polecam dostępne na Allegro poleasingowe Fujitsu-Siemensy.

To naprawdę profesjonalna firma, oni wiedzą co wkładają do środka, a nie "tylko żeby się uruchomiło" na zasadzie "pan Ziutek poskłada i damy naklejkę naszego sklepu że niby markowe".

Może nie będzie to żaden wymiatający sprzęt, ale naprawdę do większości codziennych prac wystarcza w zupełności. Mnóstwo moich znajomych (oraz rodzina) już kupiło takie i sobie chwalą.


Ostatnio zmieniony przez psim dnia 11-07-2011, 11:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 11:18    Odpowiedz z cytatem

psim, mówisz o gotowych zestawach komputerowych?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 11-07-2011, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Mówię o gotowych pudłach (jednostkach centralnych), używanych 2 lata w zachodnich biurach. Wiem że to może trochę odstraszająco brzmi, ale moje doświadczenia z nimi są naprawdę pozytywne. Komputer to nie samochód, CPU nie niszczy się od używania. Wystarczy w Allegro wpisać "Fujitsu" (wiem, wiem, są trochę "za tanie" ;-) )

Natomiast peryferia (monitor, klawiatura, mysz) sugeruję zapewnić we własnym zakresie, dobrane do potrzeb.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 11:25    Odpowiedz z cytatem

psim, taka opcja zdecydowanie odpada. Wolę sama kupić wszystkie potrzebne komponenty w ramach limitu finansowego i złożyć komputer najbardziej optymalny dla moich potrzeb.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 11-07-2011, 11:29    Odpowiedz z cytatem

OK, ja tylko udzielam sugestii wg moich doświadczeń. Wolę jeździć 5-letnim Mercedesem niż nówka-sztuka Fiatem z samodzielnie instalowanym szyberdachem Śmiech

Może więc ktoś inny przeglądając ten temat skorzysta z sugestii. Ja bym wykorzystał limit finansowy na porządny monitor, i np. świetną, ekonomiczną drukarkę. No ale każdy sam decyduje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 11:33    Odpowiedz z cytatem

psim, komputer PC to nie samochód, nie widzę żadnego związku. Na monitor i inne peryferia mam osobne fundusze.

Komputer "markowy" od komputera złożonego samodzielne nie różni się niczym poza logiem firmy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.


Ostatnio zmieniony przez Beatrycze dnia 11-07-2011, 11:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 11-07-2011, 11:35    Odpowiedz z cytatem

Tym lepiej dla Ciebie. Ja w komputerach "siedzę" od 1995, w tym studia informatyczne (MIM UW), oraz od 2003 zawodowo, to jakąś opinię miałem okazję sobie wyrobić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 11-07-2011, 11:37    Odpowiedz z cytatem

OK no to lecimy:

Procesor: Intel Core i5 2500 4x3.30 GHz BOX (LGA1155, 6MB, VGA) - 679 PLN
Płyta główna: Asrock P67 Pro3 (B3), P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, GBLAN, ATX, LGA1155 - 429 PLN
Pamięć: DDR3 6GB 1333MHz A-Data Gaming Edition (3x2GB, Triple, CL9) - 212 PLN
Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, SATA-III, 32MB cache - 180 PLN
Napęd: LG GH-22NS70 DVD±R 22x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black - 75 PLN
Karta dźwiękowa oraz karta sieciowa (10/100/1000 Mbit) zintegrowane
Karta graficzna: GeForce GTS450 Asus 1024MB, DDR3, DVI, HDMI, PCI-E Silent - 405 PLN
Obudowa: AeroCool PGS VS-9 z oknem Black (bez zasilacza) - 200 PLN
Zasilacz: ATX 550W Antec TruePower New (Fan 120mm, PFC) - 357 PLN

RAZEM: 2555 PLN

Windows 7 nie polecam. Żre dużo zasobów i jest drogi. Nie lepiej kupić poczciwego XP Pro za 250 PLN i wgrać SP3 + na bieżąco Windows Update ?

Montując każdy komputer kieruje się tą samą zasadą - komputer do grania - czyli za określoną cenę jak najlepszy sprzęt który pociągnie te kilka lat. Tutaj naciągnąłem cenę o 55 PLN bez systemu ale można chyba jakoś to przetrawić Smile

Komputerów składaków z Allegro czy Reala nie polecam. Te drugie w szczególności zawsze mają jakiś parametr albo podzespół zrypany. Co mi po szybkim procu i szybkiej grafice jak mam wpakowane 512 MB RAM ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 11:45    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, XP mam na laptopie, a Windows 7 już kupiłam.

Dysk za 180 zł to pewnie jakiś szmelc. Zamierzam kupić OCZ Vertex2 OCZSSD3-2VTX240G (3,5", 240GB, SATA/300) w cenie ok. 1200 zł. Nie stać mnie na tanie rzeczy, które zrobią wysiadkę za kilka miesięcy.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 11-07-2011, 11:53    Odpowiedz z cytatem

Mam ten sam dysk. Gwarancja 36 miesięcy. Sprawuje się dobrze a mam go już kilka miesięcy i nic nie zapowiada by wysiadł. A za trzy lata pewnie będzie drobna modernizacja zestawu, więc... Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 11-07-2011, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:

Dysk za 180 zł to pewnie jakiś szmelc. Zamierzam kupić OCZ Vertex2 OCZSSD3-2VTX240G (3,5", 240GB, SATA/300) w cenie ok. 1200 zł.



Broń Boże!

Dyski są z reguły tanie, a za 180zł można już kupić naprawdę bardzo porządny dysk. Ten co mówsz za 1200 to jest dysk z pamięcią flash. Są bardzo drogie ale za to mają szybki odczyt danych i nadają się znakomicie dla gierkomaniaków oraz firm które naprawdę mają dużo jakiś projektów na komputerze. Ich minusem jest jak wspomniałem cena i jak na dzisiejsze czasy mała pojemność. Nie wiem czy Ty kupując ten dysk zamiast zwykłego odczujesz jakąś wielką różnice prócz różnicy w cenie.
Rozważ zakup tańszych dysków a bardziej pojemnych, poczekaj trochę lat jak te drugie dyski potanieją.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-07-2011, 15:27    Odpowiedz z cytatem

Sunseed, ale taki dysk flashowy będzie praktycznie bezszelestny i nie do zdarcia. 240 GB to aż nadto jak na moje potrzeby. Nie wiem czy wykorzystam połowę tej pojemności. Nie ma sensu kupować mega wypasionych podzespołów skoro i tak nigdy nie wykorzysta się ich możliwości.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 11-07-2011, 15:34    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
dysk flashowy będzie (...) nie do zdarcia.


Śmiech

Rolling Eyes posłuchaj dobrej rady i rób regularnie backupy najważniejszych rzeczy... zwłaszcza jak windows zacznie po nim hulać ze swoim plikiem wymiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl