Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Rębilas musi odejść, czyli pomysły na uzdrowienie kolei!
Autor Wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-05-2012, 18:22   

Ja smiem twierdzic, ze linia do Balic przynosi teraz niemały zysk, który łata dziure budzerowa PR Krakow.

Dla mnie najwiekszym grzechem PR KRakow jest obcinanie składów, tak aby zaoszczedzic kilkadziesiat zlotych na oplatach dla PLK. Jest to karygodne, bo u nas dopasowywuje sie potoki podroznych do podaży (liczby i zestawienia pociagow). Sa pociagi, do ktorych w niedziele wieczor czy piatek wieczor nie mieszcza sie wszyscy chetni a ci ktorzy sie mieszcza jadą w bydlecych warunkach, ale PR Krakow jednostki nie dostawi. Ile lat musi minac, by w koncu pojęto kiedy jezdzi najwiecej osob?! (podpowiem - w piatki i niedziele). Przeciez PR Krakow wielokrotnie twierdzil, ze monitoruje frekwencje w pociagach. Fajnie, tylko nic z tego nie wynika. Ja moge nawet KKA wybaczyc Rebilasowi, bo to jest jakas oszczednosc, a czasy sa trudne. Natomiast składow, w ktorych stoi po 20 osob w przedsionku, w tym matki z dziecmi i faceci pod krawatem, nie wybacze. Jest to wyganianie klienteli i suma summarum zmniejszanie dochodow - zle pojeta oszczednosc. Najżalośniejsze jest, ze nigdy w sumie nie wiadomo czy danego dnia pojedzie jedna, czy dwie jednostki, mimo ze jest to zapisane w obiegach, ale nie przestrzega sie tego. Np. Dunajec rozpisany jest na dwie jednostki, a jezdzi jedna (pewnie po to zeby ciagnac dotacje na dwie). Idac na pociag w piatek zastanawiam sie nerwowo, czy zmieszcze sie chociaz w przedsionku, bo o miejscu siedzacym mozna zapomniec. Przez to kolej kojarzy sie młodym ludziom z mega tłokiem. Szkoda, bo dodatkowa jednostka nie bylaby wielkim kosztem i przyniosłaby.... wiekszy spokoj spoleczny, a przeciez o to w PR Krakow chodzi, prawda?
Przejdź na dół

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-05-2012, 18:34    Odpowiedz z cytatem

@Pułtuś PR-y mają ogromne koszty stałe i to jest ich głównym problemem. Dostały masę kas w małych miejscowościach oraz generalnie spore przerosty zatrudnienia. Koszty stałe @Pułtuś chcą ciąć wszyscy i to akurat popieram, ale róbmy to z głową. Wiemy, że kible właściwie nadają się na główne szlaki, brakuje nam szynobusów np. na kryniczance- te koszty mogłyby znacznie obniżyć,
Czas zacząć rozmawiać poważnie o kolei w Małopolsce. Bez sieci P+R, bez wspólnego biletu z MPK Kraków nie będzie to możliwe. Marszałek Sowa i prezydent Majchrowski powinni zobaczyć jak to wygląda w stolicy. Bez pomocy władz czy z Rębilasem, czy bez, czy z SKA czy bez nic z tego nie będzie. Inna sprawa, ze sam pomysł z SKA jest szkodliwy, wykosimy PR-y i zaczną się debaty nad kolejnym wspólnym biletem...

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 01-06-2012, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Ja sądzę, że województwo małopolskie stworzy swoją spółkę do SKA, która za parę lat przejmie cały ruch w Małopolsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 06-06-2012, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Nie no, nie cały. Kryniczanka i to resztówka z zakopianki dostanie się PR-om Very Happy . Wtedy będzie się udowadniać jaka ta SKA jest nisko-kosztowa Smile .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allicaponie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009

PostWysłany: 04-07-2012, 11:31    Odpowiedz z cytatem

Z niepotwierdzonych jeszcze do końca źródeł dowiedziałem się, że dzisiaj rano Ryszard Rębilas przestał pełnić funkcję Dyrektora Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Czy ktoś może coś wie na ten temat???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 04-07-2012, 11:37    Odpowiedz z cytatem

allicaponie, dzięki Bogu to już potwierdzone. Popatrz na ten temat Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 04-07-2012, 14:24    Odpowiedz z cytatem

No i przyszła kryska!!!
Choć będąc obiektywnym to mnie dziwi że poleciał m.innymi w związku z cenami na ekspres balice bo w tym przypadku z oficjalnych i nioficjalnych źródeł to za całą pazerność odpowiedzialna była podobno centrala...
Mam nadzieje że przyszłość będzie ciut lepsza...oby...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 04-07-2012, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Rębilas nie był teraz najważniejszym problemem. Grozi na kompletny rozkład połączeń Kraków- Katowice i przesiadki na granicy województw śląskiego i małopolskiego. Jeśli tak się stanie będzie to przysłowiowy gwóźdź do trumny kolei w regionie. Nowy szef PR w regionie i tak jest tymczasowy, opcjonalnie to SKA poza nierentowną krynicznką będzie rządzić i dzielić w regionie.
A co do Balic...To przecież tam na strefowej sieciówce MPK powinno się jeździć. Dlaczego wciąż u nas nie ma wzorem stolicy wspólnego biletu?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 04-07-2012, 20:50    Odpowiedz z cytatem

Żegnamy bez żalu pana dyrektora wraz z jego ozdrowieńczymi pomysłami na zapewnienie transportu w regionie.

Mam tylko nadzieję że tak zadowolone z świetnej z nim współpracy ZZ nie pozostaną nazbyt długo w żałobie i nie uaktywnią się dopiero np. w momencie wręczania im wypowiedzeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 04-07-2012, 21:18    Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ostrożny w wystawianiu krzyżyka na Rębilasa.. W końcu gdzieś kadra PR Katowice musi znaleźć ciepłe stołeczki.. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że jeszcze będziemy w Małopolsce płakać za Rębilasem..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 04-07-2012, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Witam tak tylko że Pan DYR. Rębilas walczył o pociągi i etaty, celem zmiany dyrektora jest ograniczenie zbędnych wydatków zakładu. Czyli linie nie przynoszące zysków będą zamykane i planowane jest znaczne zmniejszenie etatów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 05-07-2012, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Oj za Rębilasem jeszcze będziemy płakać...

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-07-2012, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Tytuł tego tematu "Rębilas musi odejść" nadaje się do zmiany np. "Rębilas odszedł". A dalej może być to samo, taka luźna propozycja. Albo jakoś tak oficjalnie np. "Prezes MZPR odchodzi". I dalej to samo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-07-2012, 23:17   

sheva17 napisał/a:
Oj za Rębilasem jeszcze będziemy płakać...


Dokładnie. Bo kto niby lepszy przyjdzie? Oby nie desant z PR Katowice.... Przeciez nie zatrudnia fachowca, menagera spoza klucza towarzysko-partyjnego. Rebilas stał sie niestety pewnym symbolem, utożsamieniem złej sytuacji malopolskiej kolei. Jego odejscie niczego nie zmienia. Sami to zobaczycie. Jesli myslicie , ze z dnia na dzien rozklad sie zmieni, a pociagi wroca do Biecza czy do Zywca przez Sucha, to jestescie w bledzie.

Docencie dzisiaj, bo jutro bedzie jeszcze gorzej.
Powrót do góry

grzesik56 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Lip 2011

PostWysłany: 07-07-2012, 12:53    Odpowiedz z cytatem

nowym dyrektorem został jego zastępca ds.techniczno-eksploatacyjnych Andrzej Siemieński.
Rozśmieszaja mnie takie teksty jak ktoś wyżej napisał,że Rębilas był za ludźmi i bronił etatów-osobiście w ostatnim czesie był w Zakopanem i 2 cz 3 kasjerką wręczył wypowiedzenia,więc jak ktoś nie wie jak było naprawde to go nie broncie,wiadomo,że sytuacja nie ulegnie poprawie,ale dla pracowników będzie większy szacunek ze strony nowego Dyrektora-chociaż tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl