Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Następny
Ruszyły Koleje Wielkopolskie
Autor Wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 01:25    Odpowiedz z cytatem

"A szef Kolei Wielkopolskich Włodzimierz Wilkanowicz podkreśla, że Koleje obsługują na razie linie, na których jest mało podróżnych."

Widać, kto korzysta z kolei... Z czym do ludzi? Neutral Zlikwidowanie promocji i wyjątkowo częste ostatnio wprowadzanie ZKA już niebawem doprowadzi do tego, że pasażerów rzeczywiście będzie mało.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 23-06-2011, 01:30    Odpowiedz z cytatem

audrin, prezeska KD tłumaczyła się dokładnie tak samo. Oni to powtarzają jak mantrę.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 23-06-2011, 12:41    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"A szef Kolei Wielkopolskich Włodzimierz Wilkanowicz podkreśla, że Koleje obsługują na razie linie, na których jest mało podróżnych."

A to po co się było pchać na te linie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Wiadomo - żeby było wszem i wobec można ogłosić, że coś robią Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wodkangazico Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 13:50    Odpowiedz z cytatem

A poza tym, na kolei zawsze w cenie były te "przedsięwzięcia", przy- i na których dało się zarobić na lewo, by potem zwinąć je bez śladu, z "przyczyn niezależnych".
KW można chyba nazwać sukcesorem PKP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 24-06-2011, 12:59    Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie. Co sie stanie jak KW przejmie odcinek Poznan-Gniezno? Przewozy Regionalne nie będa się pojawiały na tej trasie? Co wtedy z ludźmi jadącymi z Pozka do Inowrocławia-Torunia/Bydgoszczy? Będą musieli się przesiadać w Gnieźnie? to będzie takie troche dziwne i wg mnie utrudnienie dla podróżnych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-06-2011, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Tak będzie najprawdopodobniej. Po wejściu KW na linię Leszno-OW rozbito relację Głogów-Ostrów Wlkp, a więc po przejeciu linii na Gniezno trzeba będzie się przesiadać tam lub w Mogilnie by dostać się do Inowrocławia/Torunia/Bydgoszczy. Napewno będzie to utrudnienie dla podróżnych, tym bardziej ze będzie drożej, bo naliczane będą dwie osobne taryfy, a jak wiadomo pierwsze kilometry są najdroższe.
Ale wiesz, urzędnicy wiedzą najlepiej co dla nas dobre.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 24-06-2011, 13:37    Odpowiedz z cytatem

Ja tu żadnego sensu nie widze. Jak dobrze zrozumiałem nie które informacje, to Województwa sa właścicielami przewozów regionalnych, wiec zamiast do nich dokładać, to tworzą jakies własne spółki. Mowią, że nie są zadowoleni z usług PR, jak przecież są ich właścicielami...Nie kapuje tego...A ponoć miały być jakieś ugodnienia między KW a PR.

Załóżmy teraz taki scenariusz. Jakiś student mieszka w Inowrocławiu i musi dojechać do Wrocławia(no bo tam ma uczelnie). Teraz to ma bezpośrednie regio. W grudniu to będzie miał opcje:
- interregio Mamry i Drwęca(o ile bedą)
- TLK Gdynia-Wrocław
- regio do Gniezna, KW z Gniezna do Poznania, Regio z Pozka do Wrocka.

Jak KW przejmie jeszcze linie Poznan-Leszno i nie będzie bezpośredniego skomunikowania Gniezna z Lesznem, to już w ogole bajzer...

Mam nadzieje, ze KW udźwignie ciężar tej "załadowanej pasażerami" trasy i nie ograniczy przypadkiem kursów pod tekstem typu, ze brak maszynistów i pociągów i brakiem pasażerów (jak to widze tłumaczą na tych liniach niezelektryfikowaych...)

Czarno to widze...niestety...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-06-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam nadzieje, ze KW udźwignie ciężar tej

A ja mam nadzieję że KW już żadnego ciężaru nie udźwignie bo powstanie tej spółki jest większym absurdem niż powołanie KD.
Zamiast na pociągi będziemy płacić na KW, obciążoną do tego dużą administracją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

conen Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 22 Gru 2009

PostWysłany: 24-06-2011, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Chyba, że KW wezmą tylko lokalki Gniezno-Poznań zaś pociągi bezpośrednie np. do Bydgoszczy pozostaną w PR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-06-2011, 17:46    Odpowiedz z cytatem

- Dzień dobry, poproszę bilet na osobowy do Pobiedzisk.
- Ale na Kolei Wielkopolskich czy Przewozów Regionalnych?
- !???

Wyobrażasz to sobie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 24-06-2011, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Powiem ci ,że ja tak Sad bo u nas w kraju jest to prawdopodobne a w szczególności na PKP. Ja jadąc z Głogowa do Ostrowa takie pytanie bym usłyszał Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 24-06-2011, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Tworzenie takich małych kolei jak Koleje Wielkopolskie itp wydaje mi się bezsensowne.Możliwe,że ich twórcy wzorowali się na różnych "Landesbahn",tylko zapomnieli,że nasze województwa są mniejsze i do tego słabsze ekonomicznie od niemieckich landów.Jeśli już miałyby powstawać firmy kolejowe inne od PR,to raczej większe,operujące na obszarze kilku województw sąsiadujących ze sobą.Obecne dążenia do powoływania wojewódzkich kolei będą dla pasażera niekorzystne przy przejazdach między sąsiednimi województwami,bo będą zmuszały do przesiadek na granicach województw,oraz zwiększają koszt podróży ze względu na osobne taryfy i niehonorowanie biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek_poz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Paź 2009

PostWysłany: 24-06-2011, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Emillex napisał/a:
Napewno będzie to utrudnienie dla podróżnych, tym bardziej ze będzie drożej, bo naliczane będą dwie osobne taryfy


Opłatę za przejazd częściowo pociągiem REGIO i częściowo pociągiem osobowym Kolei Wielkopolskich (lub odwrotnie) ustala się za łączną odległość taryfową całej drogi według Taryfy przewozowej PR. Takiego obliczania opłaty nie stosuje się w przypadku częściowego korzystania z pociągów interREGIO i REGIOekspres.
www.przewozyregionalne.pl/faq,s,0,69.html

wczoraj jechałem na jednym bilecie KW potem PR i kasjerka powiedziała "tak może być", konduktor też się nie czepiał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 04-07-2011, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Pan wicemarszałek - Wojciech Jankowiak który najpierw stworzył cały ten bajzel w postaci Kolei Wielkopolskich, rad że poobstawiał wszystkie możliwe stołki swoimi ludźmi, spokojnie ewakuuje się do sejmu. W październikowych wyborach Jankowiak będzie jedynką z listy PSL w okręgu poznańskim. Kto będzie wicemarszałkiem? Kriger a może Wilkanowicz? Śmiech Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl