Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Lekcje rosyjskiego w warszawskim metrze
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-05-2011, 15:24   Lekcje rosyjskiego w warszawskim metrze Odpowiedz z cytatem

Lekcje rosyjskiego w warszawskim metrze

Spóła córa Agory z Czerskiej posiadająca w Polsce 350 tysięcy nośników robi codzienne pranie mózgu. Tym razem po rosyjsku.

Jestem fanem komunikacji miejskiej. Ale już nie reklamy, która wciska się gdzie tylko może. A co dopiero, kiedy ta reklama pisana jest cyrylicą. Kiedy pisałem Pole Laskę w jednym z rozdziałów ująłem widoki codzienne z podróży warszawskim metrem. Ludzie ledwo rozespani. W drodze do pracy, jeszcze na półśnie bezmyślnie gapiący się w progande telewizorków zainstalowanych wagonikach. Czytali co i jak na świecie. Co Kaczyński zrobił źle, a co Tusk doskonale, jak niedobry jest PiS i co jeszcze złego chce zrobić i jak cudowne pomysły ma Platforma i jaką nam drugą Japonię w stolicy buduje. Jak pięknie kwitną wiśnie zasadzone rękoma działaczy jedynej słusznej partii, i jak źle jest wszędzie tam gdzie tylko padnie Kaczora cień.

Dziś wiemy, że z Japonii czekać nas może Fukushima. To znaczy ja wiem. I wtedy też wiedziałem.

Wczoraj 3 lata po napisaniu i wydaniu Poli Laski podróżowałem warszawskim autobusem. W warszawskich autobusach i tramwajach też pojawiły się telewizorki z jedynym słusznym programem telewizyjnym, lansującym jedyne prawidłowe tezy.

Ludzie jakby przyzwyczajeni i zmęczeni. Wracając z pracy chwytali informacje. Jak piękny jest Stadion Narodowy – o tym, że będzie opóźniony ani słowa. Jak cudownie wypadła wizyta Baracka Obamy, ale o tym , że centrum miasto przypominało oblężoną twierdzę, i że ludzi stali w 3 godzinnych korkach ani słowa.

Na koniec hicior – nauka języka rosyjskiego. Lekcje na telebimach w metrze, autobusach i tramwajach. Cyrylica powoli wraca. Nad nami panuje symbol zdradzieckiej władzy ze wschodu w postaci PKiN podświetlany nocami na czerwono, zwieńczony czerwonym światełkiem niczym czerwone gwiazdy Kremla. A polactwo już może rosyjski odświeżać, bo po polsku i tak sobie za dobrze nie radzi.

Może jestem przewrażliwiony, ale coraz więcej Rosjan słyszy się na ulicach. Stajemy się kondominium? Nie – jesteśmy nim od 67 lat.

ALEF STERN

źródło: NOWY EKRAN

http://m.nowyekran.pl/b1036b0b00a51ad3a6ec05ef8e2b2ced,14,0.jpg

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl