Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Likwidacja kasy PKP IC na stacji Krzyż
Autor Wiadomość

lukasz3k007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 15:28   Likwidacja kasy PKP IC na stacji Krzyż Odpowiedz z cytatem

Z poufnych informacji wynika, iż PKP IC ma zamiar zlikwidować kasę na stacji w Krzyżu i w zamian przekazać ją w prywatne ręce agenta. Nowymi pracownikami będą panie dorabiające na emeryturze ( że się tak wyrażę prosto z ulicy), które nie mają nawet bladego pojęcia o tym co dzieje się na kolei. Wszystkim zakupującym bilety życzę powodzenia przy obsłudze "nowo wysoko wykwalifikowanych pracowników". Zaznaczam, iż kasa nadal będzie funkcjonować pod "banderą" IC, a spółka jak widać podejmuję znakomite decyzje w celu zwiększenia prestiżu i wydajności kas kosztem klienta. Oczywiście kasa agencyjna nie ma obowiązku udzielania informacji. Likwidacja ma nastąpić w czerwcu ! Dodam, iż stacja Krzyż jest stacją węzłową, a kasa ta będzie jedyną kasą oferującą sprzedaż biletów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 30-05-2011, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Obecni pracownicy kasy zapewne wiedzę o PKP wyssali z mlekiem matki?

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Tak samo było na tej linii w zeszłym roku we Wronkach. Żadna nowość z kasami agencyjnymi.

Dla mnie dużo większym skandalem jest brak możliwości zapłaty kartą w takim węźle kolejowym jak Krzyż!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 30-05-2011, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nowymi pracownikami będą panie dorabiające na emeryturze ( że się tak wyrażę prosto z ulicy), które nie mają nawet bladego pojęcia o tym co dzieje się na kolei. Wszystkim zakupującym bilety życzę powodzenia przy obsłudze "nowo wysoko wykwalifikowanych pracowników".

Pracownicy kas agencyjnych często są bardziej rozgarnięci i kumaci od kasjerek PR i PKP IC. Jakiś czas temu kupowałem na Dworcu Centralnym bilety w kasie agencyjnej. Raz, że nie było kolejki, dwa - kasjer nie miał najmniejszych problemów z wystawieniem odpowiednich biletów i miejscówek (znał kody ofert - nie musiał korzystać ze ściągi, albo pytać Haliny z sąsiedniej kasy), trzy - obsługa w kasie była wyjątkowo miła i sympatyczna, cztery - płatność kartą kredytową przebiegła błyskawicznie. Byłem pozytywnie zaszokowany!

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

lukasz3k007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Areczek. Tu się z tobą zgadzam bo też korzystałem z usług tych kas w Warszawie i bardzo mnie zadziwiła fachowa wiedza tych pracowników. Jednakże po grubszym, że tak powiem przeprowadzonym wywiadzie z tym pracownikiem dowiedziałem się, że większość kas agencyjnych na Centralnym jest obsługiwanych przez kasjerów IC i PR. W ten sposób dorabiają sobie bo pensje jak na Wa-we są marne. I co ty na to?

[ Dodano: 30-05-2011, 16:30 ]
Cytat:
Dla mnie dużo większym skandalem jest brak możliwości zapłaty kartą w takim węźle kolejowym jak Krzyż!

Nie wiem kiedy korzystałeś z usług tej kasy, bo ja praiwe codziennie płace kartą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-05-2011, 16:36    Odpowiedz z cytatem

Różnica pomiędzy kasą agencyjną a należącą do przewoźnika jest zasadnicza. Zyskiem ajenta jest prowizja ze sprzedanych biletów, więc nie może on sobie pozwolić na olewanie klientów, bo splajtuje.

Kasjerka z tradycyjnej kasy PR czy PKP IC nie musi być ani kumata, ani kompetentna, ani uprzejma, bo ona ma zapewnioną stałą pensję, bez względu na zyski jakie spółce przynosi.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 16:57    Odpowiedz z cytatem

lukasz3k007 napisał/a:

Nie wiem kiedy korzystałeś z usług tej kasy, bo ja praiwe codziennie płace kartą.


W tym roku nie korzystałem. W zeszłym roku kilkukrotnie, ostatni raz pod koniec zeszłych wakacji i nie było możliwości zapłaty kartą. Wtedy o tym wiedziałem i miałem przy sobie gotówkę, jednakże w lutym 2010 jak moja dziewczyna wracała z Poznania d. Gałczyńskim który wtedy we Wronkach i Szamotułach się nie zatrzymał, a w Poznaniu zapowiedzi i pragotrony mówiły że się zatrzymuje i pojechało w sumie 50-60 osób z tych 2 stacji, to nie było takiej możliwości i nie miała gotówki, musiała wracać do Wronek bez biletu - całe szczęście że konduktor w REGIO był wyrozumiały, bo wraz z nią taki problem miały jeszcze 4 osoby z Wronek i Szamotuł, gdyby im nie pozwolił to koczowaliby w Krzyżu przy siarczystym mrozie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-05-2011, 16:58    Odpowiedz z cytatem

W warszawie kasy agencyjne na Centralnym są OK. Ale w biurach podróży w Krakowie każdy bilet poza Kraków - Warszawa na EIC jest już wielkim wyzwaniem.

Nie ma w Krzyżu kasy PR? Szczerze byłaby bardziej naturalna niż kasa IC...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

lukasz3k007 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 17:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Różnica pomiędzy kasą agencyjną a należącą do przewoźnika jest zasadnicza. Zyskiem ajenta jest prowizja ze sprzedanych biletów, więc nie może on sobie pozwolić na olewanie klientów, bo splajtuje.

Czy kasy agencyjne nie zatrudniają pracowników z zewnątrz?? Czy właściciel przesiaduje w okienku 364 dni w roku i dzień w dzień sprzedaje bilety po 16 godz. i liczy zyski? Nie. Więc pracownik kasy agencyjnej też może mieć takie podejście?

[ Dodano: 30-05-2011, 17:15 ]
Cytat:
Kasjerka z tradycyjnej kasy PR czy PKP IC nie musi być ani kumata, ani kompetentna, ani uprzejma, bo ona ma zapewnioną stałą pensję, bez względu na zyski jakie spółce przynosi.

Z całą uprzejmością do ciebie, ale widzę, że kompletnie nie masz pojęcia o czym piszesz. Przeważnie jest, że własnie ci ludzie na dole są mądrzejsi od tych co nimi kierują. A praca kasjerki biletowej dzisiaj już nie polega tylko na sprzedaży biletów krajowych ( a o komunikacji międzynarodowej to juz nawet nie będę wspominał). Kasjer biletowy ma wiedziec dzisiaj wszystko. I nie twierdze oczywiscie że nie ma też tzw. mułów nic nie wiedzących. Tacy ludzie są wszędzie nawet w rządzie Razz

[ Dodano: 30-05-2011, 17:21 ]
Cytat:
Obecni pracownicy kasy zapewne wiedzę o PKP wyssali z mlekiem matki?

Panie Henryku a czym pan wyssał swoją inteligencję z cycusia mamusi!

[ Dodano: 30-05-2011, 17:21 ]
Zapewne nie!!! Wyuczył się pan tego!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-05-2011, 17:46   

lukasz3k007, Nawet nie masz co się trudzić zrobią jak chcą. Oj mówię ci to z doświadczenia życiowego bo kasa w Krynicy poleciała w 10 dni i nic nie pomogło (media, internet itd.)
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 30-05-2011, 23:38    Odpowiedz z cytatem

lukasz3k007, Z tego co mi wiadomo to każdy pracownik kasy biletowej musi mieć złożony egzamin (ukończony kurs) na młodszego referenta handlowo-przewozowego.
I nie prawdą jest że u ajentów pracują, pracownicy PR czy IC - gdyż jest to w umowie zabronione... a jeśli to robią to niezgodnie z prawem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 21-07-2011, 08:52    Odpowiedz z cytatem

Stało się to faktem, kasa agencyjna w Krzyżu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-07-2011, 08:54   

calsberg, Trzeba się cieszyć że jakaś kasa w Krzyżu jest jeszcze.
Powrót do góry

calsberg Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Lis 2010

PostWysłany: 21-07-2011, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Tu nawet nie chodzi o Krzyż, bo w niedługim czasie zostaną kasy biletowe tylko w wielkich miastach, a małe miasta czy miasteczka mogą zostać bez bez kas, a dłuższej perspektywie może nawet bez połączeń z tymi wielkimi miastami. Jest to niepokojące zjawisko. Między Szczecinem, a Poznaniem zostały już tylko "kolejowe" Kasy w Dąbiu, Stargardzie i Choszcznie. W następnym cięciu pewnie już nie będzie Choszczna. Dobrze, ze jest jeszcze gdzie kupić bilet i czym pojechać;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-07-2011, 10:49    Odpowiedz z cytatem

Bilet kupisz też np. przez Internet. I u konduktora.
Utrzymywanie kas przy sprzedaży kilku biletów dziennie to absurd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl