Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesiadka a autobus
Autor Wiadomość

Zmieszany Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2011

PostWysłany: 24-05-2011, 13:48   Przesiadka a autobus Odpowiedz z cytatem

Witam,

W te niedziele (tj. 27.05.2010), chcę wybrać się do Gorzowa z Nowego Tomyśla. Przesiadkę mam w Zbąszynku a dalszą podróż kontynuuje AUTOBUSEM. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem...Może ktoś mi objaśnić jak to wygląda:)? Czy ten autobus podjedzie na PKP? Dowiezie mnie na PKP w Gorzowie?

Dziękuje i przepraszam za (dla niektórych) głupią treść pytania:)
Pozdrawiam, Zmieszany.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-05-2011, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Opisany wyżej autobus jest autobusem KKZ-Kolejowej Komuikacji Zastępczej. Jest to spowodowane tym że na linii do Gorzowa są prowadzone prace remontowe, a więc pociągi nie mogę jeździć.
Wygląda to tak że wysiadasz w Zbąszynku z pociągu z NT, idziesz przed dworzec i tam powinen czekać oznakowany autobus KKZ. Warto też abyś się spytał dokładnie co i jak konduktora pociągu lub w kasie w Zbąszynku, tak dla upewnienia. W NT normalnie kupujesz bilet, jakbyś całą podróż przebył koleją-wystarczy powiedzieć że na regio do Gorzowa.
KKZ powinen Cię podwieźć aż pod sam dworzec w GW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zmieszany Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2011

PostWysłany: 24-05-2011, 20:46    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje ci bardzo za odpowiedź - wiele mi rozjaśniłeś. Zadam jeszcze kilka pytań a upewnię się na dworcu:)
Autobus podwiezie mnie pod dworzec PKP w Gorzowie, czy PKS?Smile
I zastanawia mnie jeden fakt. Ze Zbąszynka do Gorzowa, autobusem jadę przez min. Kostrzyn. A z Gorzowa do Zbąszynka przez Poznań (takie półkole na mapie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 24-05-2011, 21:28    Odpowiedz z cytatem

Autobus powinen podjechać na PKP.
Cytat:
I zastanawia mnie jeden fakt. Ze Zbąszynka do Gorzowa, autobusem jadę przez min. Kostrzyn. A z Gorzowa do Zbąszynka przez Poznań (takie półkole na mapie).

Co to za nowum?
KKZem jedziesz przez Międzyrzecz i Skwierzynę. Nie przez Poznań ani przez Kostrzyn.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 24-05-2011, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Z tym bywa różnie.
Przykładowo na KKZ na linii Pszczółki-Kościerzyna zatrzymywał się w centrach miejscowości na przystankach PKS (oprócz Kościerzyny, gdzie stawał przy dworcu). KKZ na trasie Olpuch- Czersk stawał w Karsinie 2 razy (kolej staje raz) dodatkowo zatrzymywał się w Wielu (6 km od najbliższej stacji kolejowej, która notabene znajdowała się w Karsinie).

Ogólnie jeśli stacja/przystanek kolejowy nie jest na jakimś wygwizdowie to zatrzyma się na placu przed dworcowym jeśli jednak trzeba było jakiś dziwnych manewrów i znacznego nadkładania drogi a przystanek autobusowy jest znacznie lepiej ulokowany to wówczas zdarza się, że pod dworzec nie podjeżdżają.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl