Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Bilet Gorzów - Berlin
Autor Wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 19-05-2011, 21:55   Bilet Gorzów - Berlin Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie dotyczące ceny połączenia Gorzów - Belin przez Kostrzyn. Jadą cztery osoby, z czego trzech studentów i jeden dorosły (wszyscy Polacy) do Berlina rano, a wracają z Berlina wieczorem. Jak, gdzie i za ile kupić bilety? W kasie w Gorzowie czy może przez Internet, czy w jakimś automacie w Kostrzynie? Czy to jest na jednym blankiecie czy nie? Czy można zrobić taryfę Razem na tą osobę dorosłą na odcinku polskim? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
PS. Jeśli chodzi o Internet, to tam szukałem informacji na stronach NEB, ale nie do końca mogę się połapać, bo niby jest napisane, że na jednym blankiecie można kupić bilet (ale nie wiem, w którą stronę i za ile) i istnieje możliwość zakupu jakiejś karty dziennej (ale nie wiem, czym ona jest).
Pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 19-05-2011, 22:40    Odpowiedz z cytatem

W przypadku podróży w dzień powszedni przed godz. 9 (godzina odjazdu z Kostrzyna) nie można skorzystać z BBT (Berlin Brandenburg Ticket). Wyjazd po godz. 9 lub o dowolnej porze w sobotę lub niedzielę pozwala z niego skorzystać.
Wtedy za 28 euro kupuje się grupowy bilet BBT (jest ważny już od polskiego Kostrzyna). Do tego bilety krajowe Gorzów-Kostrzyn z ulgami ustawowymi, a jeden wg oferty "Ty i raz dwa trzy".
Jeśli wjazd do Niemiec przed godziną 9 poza weekendem, będzie drożej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 19-05-2011, 23:39    Odpowiedz z cytatem

dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź. Czy wiesz może, czy ten BBT jest właśnie dla np. 4 osób? I czy wiesz jak wygląda powrót z Berlina (ceny, miejsce zakupu biletu itp.)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 20-05-2011, 07:28    Odpowiedz z cytatem

BBT uprawnia do przejazdu max 5 osób. Wystarczy Wam 1 bilet, bo jest ważny do godz. 3 w nocy i pozwala na nieograniczone podróże po całej Brandenburgii.
link 1
Zakup online:
link 2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 20-05-2011, 20:15    Odpowiedz z cytatem

super! dzięki za pomoc Smile teraz w końcu wszystko wiem. Mam jeden problem odnośnie wypełnienia formularza zamówienia biletu BBT. Wybrałem sobie jakąś sobotę, wpisałem wiek czterech osób itd. Jestem na etapie wyboru podróży powrotnej i nie ma tam możliwości jakby wyboru konkretnego pociągu powrotnego. W relacji Kostrzyn - Berlin wybrałem pociąg wcześnie rano o 7.07, który jest w Berlinie o 8.28; łącznie z tym pociągiem wybrałem możliwość powrotu w tym samym dniu i tutaj wyświetlają mi się różne połączenia z Berlina do Kostrzyna, ale nie mogę żadnego wybrać, aby było ostatecznie wpisane jako powrotne. Czy wiesz Rev, co z tym można zrobić? Bo niestety nie mogę przejść dalej do rezerwacji, zakupu, zapłaty itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 20-05-2011, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Trzeba zakupić przez podany link nr 2 (niestety, strona tylko po niemiecku). Tam wybiera się jedynie datę i rodzaj biletu (bez relacji, ilości osób). Potrzebujecie BBT za 28 euro.
To, że system zaproponuje fikcyjne połączenie z Berlina, nie ma znaczenia. Sprzeda BBT nie na określone połączenie, ale na cały dzień i na całą sieć regionalną landu.
Wcześniej trzeba się zalogować (można po polsku: link 3). Pamiętać też trzeba o wpisaniu danych dokumentu jednego z podróżnych (karta kredytowa lub nr dowodu/paszportu).
Można też w polskiej wyszukiwarce (link nr 1) wpisać fikcyjną relację Berlin-Neustrelitz: wtedy system po polsku zaproponuje i sprzeda BBT. Oczywiście znów relacja nie ma potem znaczenia w użytkowaniu biletu w danym dniu na całej sieci Brandenburgii (i z/do Kostrzyna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 21-05-2011, 00:51    Odpowiedz z cytatem

@pawlaklubuski
System obliczania ceny biletu na wyszukiwarce DB głupieje gdy stacja początkowa/końcowa nie jest na terenie sieci DB (porównaj przykładowo Szczecin - Berlin gdzie obowiązuje specjalna oferta za 10EUR). Kolejną "barierą" dla systemu jest nierozpoznawanie pociągów klasy C (Regio) prowadzonych przez przewoźników prywatnych (w Twoim przypadku chodzi o kategorie NEB). Wybierz zatem jakąkolwiek inną stację ale leżącą na terenie Brandenburgii oraz połączenie zawierające kategorie: S lub/oraz RB lub/oraz RE zamiast NEB czy OE. Naturalnie bilet będziesz miał ważny od Kostrzyna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawlaklubuski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010

PostWysłany: 24-05-2011, 14:38    Odpowiedz z cytatem

ok, uprzejmie dziękuję za wyczerpujące i szczegółowe wyjaśnienia! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Macarusso Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 01 Lip 2011

PostWysłany: 01-07-2011, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Witam
sorki że się podłączę pod temat
ale nie wiem czy wszystko dorze zrozumiałem. Embarassed

Jedziemy (z Kostrzyna) w lipcu w 3 osoby pozwiedzać Berlin (wyjazd rano po 9 powrót ok.20), rozumiem że kupując bilet BBT w automacie w pociągu NEB26 - jedziemy z Kostrzyna do Berlina, cały dzień możemy śmigać S i U-bahnami a następnie na niego wrócić do Kostrzyna?

I jeszcze pytanko wspomagające - czy można zapłacić kartą w tym automacie?

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam
M.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Konradf Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 13 Wrz 2011

PostWysłany: 13-09-2011, 12:21   bilet Brandenburg-Berlin-Ticket (BBT) Odpowiedz z cytatem

Witam, szukam osób, które chcą złożyć się na grupowy bilet Brandenburg-Berlin-Ticket (BBT). Bilet kosztuje 30 euro na 5 osób. Obecnie są 2 osoby. Jak ktoś chce dorzucić się do biletu i zrobić sobie niedrogą wycieczkę to proszę pisać Smile Więcej o bilecie
http://www.berlin-stettin-ticket.de/tic ... nen_p.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl