Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
KKA Kalwaria - Bielsko Biała
Autor Wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 12-06-2011, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Hmmm jakby pociągnęli skład via Oświęcim czy Żywiec to dużo godzin by to dodało?


Cytat:
Myślę, że kto raz wsiądzie do [sprawnego ] Acatusa z busa już nie skorzysta.

Acatus sam w sobie nie zawalczy z busami do Zakopanego jak wlecze się i wlecze. Za to mieszkańcy np. Suchej do której czas przejazdu jest atrakcyjny na pewno skorzystają. Na pewno zaś na odcinku Szaflary-Poronin spowoduje korki, bo wszyscy będą go podziwiać wzdłuż korko-pianki.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-06-2011, 19:45   

Do Suchej predkosc jest nienajgorsza, problemem jest bardzo mała liczba pociagow. Popatrz na ilosc pociagow w Bochni czy Trzebini i porownaj do Suchej- odpowiesz na pytanie czemu w Suchej rządzą busy Sad Sad Widac czarno na białym, że ilośc połączeń MA znaczenie.
Powrót do góry

Klałd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: Chicago/Wadowice

PostWysłany: 13-06-2011, 03:49    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka napisał/a:
Hmmm jakby pociągnęli skład via Oświęcim czy Żywiec to dużo godzin by to dodało?



Przez Żywiec pewnie czas byłby podobny, biorąc pod uwagę planowe, przedłużone postoje w Bielsku i Klawarii. Ale nie wiem czy Bielsko - Żywiec będzie w tym czasie przejezdne. Jeśli tak, to najsensowniejsze rozwiązanie. Przez Oświęcim/Skawine pewnie też nienajgorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 13-06-2011, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem w tych dniach mają wymieniać przejazd kolejowy na DK 52 w Kętach na ulicy Krakowskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2009

PostWysłany: 13-06-2011, 19:22    Odpowiedz z cytatem

Apel OKOKM http://nasze-pociagi.wikidot.com/apel-do-mieszkancow-malopolski-na-okokm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 13-06-2011, 19:28    Odpowiedz z cytatem

problem jest taki, że na Zakopiance jest dramatycznie mało pociągów, a od Kalwarii w stronę Wadowic juz dramat. Stąd nie dziwi nikłe zainteresowanie ofertą. A wprowadzenie ZKA tylko ta linię dobije. A sam Acatus niewiele da, jak pisal kolega z Rabki. Ja powiem nic nie da. Bo pociąg, ktory jedzie 4 razy na dobę nikogo nie przyciągnie.
Choć 4 pociagi od Wadowic do Krakowa to byłoby chyba marzenie Very Happy

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zycho Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 19-06-2011, 19:16    Odpowiedz z cytatem

Ostatni kurs - Bielsko-Biała 18:08 - Kraków Główny. EZT zapełniony, sporo turystów, rowerów. Likwidacja tego pociągu na lato jest błędem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 20-06-2011, 09:16    Odpowiedz z cytatem

zycho napisał/a:
Ostatni kurs - Bielsko-Biała 18:08 - Kraków Główny. EZT zapełniony, sporo turystów, rowerów. Likwidacja tego pociągu na lato jest błędem.


Pociąg z Bielska 43240 godz 18:08 jest pociągiem studenckim i na okres wakacji jest zawieszony

_________________
http://interwencja.interia.pl/news?inf=1582607
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-06-2011, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Tyle, że przez okres wakacji ludzie nie siedzą w domu, a zwł. studenci! teraz dojazd w Beskid Mały jest utrudniony, zwł. od strony Krakowa. Pociąg powinien pozostać, przynajmniej na okres próbny (np. do połowy lipca), i w razie niskiej frekwencji wtedy mógłby zostać odwołany do września. Być może lepszym pomysłem byłoby puszczanie go do Bielska w sobotni poranek, ale akurat tu pewien nie jestem.
anna50, i nie pisz mi, że można sobie dojechać (auto)busem, bo jak się ma rower, psa, dziecko z wózkiem, to się nie da Język a jadąc z dalej położonych miejsc, jak np. Rzeszów, jazda autobusem się może nie opłacać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

qwerty188 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Wrz 2010

PostWysłany: 20-06-2011, 19:56    Odpowiedz z cytatem

CottonwoodEN71, do niedawna codziennie jeździł po 18.00 kibelek z BB do Wadowic (a przez chwilę i do Krakowa) i frekwencja nie zawsze była zachwycająca. Jeździłem nim w różne dni - w tygodniu, w weekendy. Do Kęt bywało całkiem nieźle, ale od Kęt już przeciętnie. Mimo że jestem zwolennikiem i miłośnikiem kolei, niestety muszę przyznać, że bywały przez dzień bardziej oblegane kursy Wink Ja sam jednak ubolewam nad brakiem tego połączenia. A weekendowy rozkład woła o pomstę do nieba (szczególnie z Wadowic do BB).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 20-06-2011, 20:47    Odpowiedz z cytatem

qwerty188 Tak, wiem, jechałem nim kilka razy z Bielska, raz byłem jedyny na pokładzie, a raz było ludzi więcej, poza końcowym odcinkiem.
A mam na myśli relację z Krakowa, skąd teoretyczni podróżni mieliby się przesiąść na poc. do Bielska. Typowa weekendowa relacja. Podobnie jak z Katowic do Zwardonia czy z Krakowa do Zakopanego, kiedy to w sobotnie poranki jadą podróżni spragnieni gór. Nie upieram się, bo są w regionie ważniejsze relacje do odratowania, tylko na próbę. Pomysł ze studenckim się udał, dlaczego nie spróbować w ten sposób na okres wakacji? Skomunikować toto w Krakowie Głównym z pociągami od strony Kielc/Warszawy, i/lub w Płaszowie od strony Rzeszowa/Przemyśla i może się udać. Jeśli np. 34431 do Bielska (odj. z Wd o 3:57) jeździ pusty, to może przesunąć skład i pieniążki na późniejszą porę (i dodać odc. Kraków - Wadowice)? Oczywiście tylko w okresie 1.07-31.08 w soboty. Tylko taka propozycja Język Zmieńmy temat, bo tu jest o KKA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sunday1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Bielsko-Wadowice

PostWysłany: 25-06-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Wadowice- Bielsko(odj. 3.57) jest potrzebny ponieważ pozwala na przesiadkę na Katowice/Zwardoń; natomiast niska frekwencja: 1) bardzo wcześnie: 5.07 w Bielsku, 2) Osoby, które pracują np. na 3 zmiany, po wycofaniu części pociągów mogą praktycznie tylko docjechać na 1wszą zmianę; to spowodowło, że ludzie odeszli od jazdy poociągiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

absolutus1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Lip 2011

PostWysłany: 03-07-2011, 23:39    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli iformacje o KKA się potwierdzą Przydała by się wielka akcja protestacyjna tak jak w przypadku połączenia ŻAGAŃ - LEGNICA masa młodych i nie tylko młodych ludzi wzięła się za akcje protestacyjną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 04-07-2011, 13:11    Odpowiedz z cytatem

Ale co z tego że są te przesiadki jak te dwa pociągi jadą dosłownie o drakońśkiej porze? W ogóle komu one pasują w niedzielę? bo może w tygodniu ktoś jedzie...ja jechałem co prawda innym liniami osobówkami nawet o wcześniejszej godzinie i ludzie jechali, ale tutaj...człowiek pojedzie w jedną stronę i nie wróci no bo jak, na piechotę? albo busikiem...

Nie wiem jak Wy, ale według mnie albo puścić sensownie 5, 6 par przynajmniej tak jak było w zeszłym rozkładzie albo faktycznie zawiesić, i zrobić choćby drobny remont, bo to jest zarzynanie linii, przecież nikt o zdrowych zmysłach oprócz takich "wariatów" jak ja i inni MK nie pojadą o takiej porze!. Mogliby chociaż na popołudnie przenieść albo jeden rano a drugi po południu, jakoś nawet na linii Żywiec-Sucha przed wprowadzeniem KKA nie było takich pór dziwnych i garstka ludzi nawet jeździła, a to co się tu wyprawia to szok.

Można by założyć np. na facebook-u albo na nk konto linia Bielsko-Wadowice i choćby tak pokombinować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 04-07-2011, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Ten poranny kurs pewnie sluży głównie pracownikom. Nikt na wycieczkę w nocy nie pojedzie. A prawda jest taka, że dopóki oferta nie bedzie obejmowała minimum kilku pociągów jadących z Krakowa do Bielska/Wadowic dotąd możemy zapomnieć o rentowności linii. Niestety linia generuje deficyt, co nie dziwi patrząc na ilośc pociągów. Problemy zaczęły się jak zaczęli się bawić specjalną taryfą poc. papieskiego. Tylko przypomnę, że papieski po tym jak nie obsługiwał już wadowic miał trafić na Bielsko,. potem Zilinę a teraz częściej stoi jak jeździ.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl