Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Projekt RJ 2011/2012
Autor Wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-06-2011, 15:16    Odpowiedz z cytatem

IR Bolko w przyszłym roku Wrocław- Chełm jako Regio na odcinku Lublin- Chełm

TLK 26102/3 Lublin- Wrocław w sezonie do Jeleniej Góry.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 07-06-2011, 15:21    Odpowiedz z cytatem

W odniesieniu do dzisiejszego rozkładu jazdy TLK to zmiana takt z 5 po godzinie na 30 jest dobrym pomysłem jednak wydaje mi się ,że może to przynieść więcej szkody niż pożytku gdyż pociągi docierają do Lublina zaledwie 18 minut przed pełną godziną.
Nie trafiony wydaje się także rozkład pociągów do Dorohuska ze względu na zbyt późny odjazd ostatniego pociągu.
Dodatkowo uważam za niepotrzebne łączniki w relacji Chełm-Rejowiec nikt nie wybierze połączenia z przesiadką kiedy do dyspozycji ma bezpośrednie busy paradoksem można nazwać także propozycję skierowania na ten odcinek składów EN57.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 07-06-2011, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Te łączniki są potrzebne- chociażby i do ruchu lokalnego. Kto ma bilet miesięczny i tak pojedzie mimo przesiadki, a i na pewno znajdą sie tacy na biletach jednorazowych. Najlepiej jakby szynobus i En57 jechały w tandemie z Lublina i były dzielone w Rejowcu.
Najlepiej jakby odjazdy pociągów z Chełma oprócz tego pierwszego owcześnili o 5-10 minut.
Osobowy Chełm-Zamość powinni połączyć w jeden z Zamość Jarosław- z max postojem w Zamościu 10 min.
Dobrze, że jest tendencja na plus.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-06-2011, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Co myślicie o wydłużeniu IR BOLKO i TLK 26102/3 w relacjach jakie podałem?? Myślę, że to rewelacyjna wiadomość.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-06-2011, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Bardzo cieszy, że w już w czerwcu jest taki projekt. Moich kilka uwag:
1.Wreszcie do Zamościa będą przez cały rok, linia odżyje, po drugie Horyniec też mi się podoba, zwłaszcza że tam jeszcze nie byłem i tą linią nie jechałem. Oby tylko było dobre i pewne skomunikowanie w Lublinie z dalekobieżnymi TLK, to naprawdę będzie dobrze i chętnych nie zabraknie. Nie tylko mikole będą z niej korzystać.
2. Łączniki według mnie powinny zostać, i dobrze że wreszcie takowe się pojawią na torach Lubelszczyzny.
3. Też uważam, że ten Chełm-Zamość powinien zostać przedłużony do Jarosławia a najlepiej do Rzeszowa. To byłoby naprawdę świetne rozwiązanie. Skoro zapewne ten sam szynobus co przyjedzie z Chełma do Zamościa o godz. 7:41, odjedzie potem do Jarosławia o 8:32, to skrócić postój w Zamościu do niezbędnego minimum i ten zaoszczędzony czas dać na przedłużenie relacji do Rzeszowa.
4. Ktoś pisze ze "Bolko" ma jeździć do Chełma. To już jest wręcz niezbędne, tym bardziej, że i teraz ten sam skład jedzie potem do Chełma tyle że po jakimś czasie, to tu wystarczyłby 10 minutowy postój i puścić go do Chełma jako Regio, jeżeli już się nie da IR na całej trasie Wrocław-Chełm. Tak czy inaczej Chełm zyskałby w końcu bezpośrednie połączenie z Górnym i Dolnym Śląskiem, jak również z Kielcami i Radomiem.
Widać, że nowy marszałek województwa lubelskiego stawia tak jak zapowiedział na kolej i to napawa optymizmem. Oby tylko nie skończyło się na planach to będzie dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 07-06-2011, 17:03    Odpowiedz z cytatem

W końcu będzie ponownie przynajmniej sezonowe połączenie Lublina z Jelenią Górą. Jupi

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 07-06-2011, 17:34    Odpowiedz z cytatem

Czy widzicie to samo co ja? Albo to błąd w rozkładzie, albo na nowo otwierają Wilkołaz Happy

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 07-06-2011, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Światowid napisał/a:
Co myślicie o wydłużeniu IR BOLKO i TLK 26102/3 w relacjach jakie podałem?? Myślę, że to rewelacyjna wiadomość.



Oby to się potwierdziło. To byłaby dla mnie jedna z najlepszych wiadomości. Akurat często jeżdżę tym pociągiem. Może przez to więcej mieszkańców Chełma by się tym pociągiem zainteresowało. Zawsze to bezpośredni i ludzie zupełnie na takie pociągi patrzą.
Fajnie tez by było jakby np do tego wydłużonego IR Bolko zrobili skomunikowany szynobus Zamość - Rejowiec (Chełm)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 07-06-2011, 19:18    Odpowiedz z cytatem

pendolino, po raz kolejny w tym roku zebrała się jakaś spec komisja i orzekła, że "nie nada, dieńgów niet". Podobno ponowne uruchomienie stacji wyceniono na... 5 milionów złotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 07-06-2011, 19:34    Odpowiedz z cytatem

pawelu Horyniec warto zobaczyć to takie małe urocze miasteczko i ładna stacja, no i te widoki po drodze...polecam i zapraszam... na tej stacyjce nawet trochę się dzieje, latem przyjeżdża dość sporo osób do sanatoriów, jak byłem tam pierwszy raz kilka lat temu to jeszcze kasa była i nawet chyba ktoś zapowiadał... Very Happy

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 07-06-2011, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Moje propozycje poprawkowe do rozkładu w edycji 2011/2012

HRUBIESZÓW MIASTO 4:20 - Zamość 5:15/5:20 - Zawada 5:30/5:41- LUBLIN 7:32
(skomunikowany w Zamościu 5:29 z TLK-ą Zamość - Zielona Góra)

HORYNIEC ZDRÓJ 3:22 - Bełżec 4:04 - Susiec 4:30 - Zwierzyniec 5:08 - Zawada 5:31/5:41 - Krasnystaw Miasto 6:02 - Rejowiec 6:32 - LUBLIN 7:32, łączone w Zawadzie z pociągiem z Hrubieszowa, oba części pociągów umożliwiają dojazd na godz 8:00 rano na pracę/studia/szkołę w Lublinie i ewentualną przesiadkę na IR/TLK.
Powrotny pociąg zapewnia Regio: LUBLIN 16:35 - Zawada 18:12/18:18 - Susiec 19:11 - Bełżec 19:30 - HORYNIEC ZDRÓJ 20:27

Łącznik do Hrubieszowa: LUBLIN 19:35 - Zawada 21:12/21:17 - Zamość 21:27/21:35 - HRUBIESZÓW MIASTO 22:20
(skomunikowany w Zamościu z TLK Zamość - Zielona Góra, przyjazd o 21:23)


Dodatkowo Regio:
HRUBIESZÓW MIASTO - Zamość - Zwierzyniec - Biłgoraj - STALOWA WOLA ROZWADÓW skomunikowane z IR do Poznania odjazd 9:07 powrotny przyjazd o 21:39

Powyżej podane pociągi mogłyby kursować codziennie cały rok. W tym wszystkie Zamość - Lublin i z powrotem. Jedna para Zamość - Jarosław tez codziennie, cały rok. Pozostałe pociągi kursują w sezonie tak jak w podanym rozkładzie.

Pociąg Regio Hrubieszów Miasto - Stalowa Wola Rozwadów można uruchomić w przypadku "rezygnacji" przez PKP IC pociągu TLK Zamość - Zielona Góra, mam nadzieję że to się nie zdarzy, aczkolwiek lepiej na zimno dmuchać. Część pociągów Regio kończących bieg w Zamościu można w perspektywie czasu przedłużyć do Hrubieszowa, co umożliwia pokrycie całego regionu dobrą siatką połączeń Regio.

Co sądzicie o mojej propozycji?
Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 07-06-2011, 22:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dodatkowo Regio: HRUBIESZÓW MIASTO - Zamość - Zwierzyniec - Biłgoraj - STALOWA WOLA ROZWADÓW skomunikowane z IR do Poznania odjazd 9:07 powrotny przyjazd o 21:39


Tego IR do Poznania podobno ma nie być od grudnia...

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-06-2011, 10:40    Odpowiedz z cytatem

filip39 napisał/a:
pawelu Horyniec warto zobaczyć to takie małe urocze miasteczko i ładna stacja, no i te widoki po drodze...polecam i zapraszam... na tej stacyjce nawet trochę się dzieje, latem przyjeżdża dość sporo osób do sanatoriów, jak byłem tam pierwszy raz kilka lat temu to jeszcze kasa była i nawet chyba ktoś zapowiadał... Very Happy


Jeżeli tylko zapowiedzi okażą się prawdziwe i pociągi do Horyńca ruszą to się na pewno tam wybiorę. Słyszałem od koleżanki z pracy, która tam była w sanatorium 3 lata temu i bardzo jej się miasto i okolica podobały.
Również uważam przedłużenie pociągów do Hrubieszowa za bardzo dobry pomysł. Ale skoro nie ma tego teraz w planach, to nie wiadomo czy się da, czy tory się jeszcze nadają do czegokolwiek, po tylu latach nieużytkowania. A pamiętam jeszcze z 10-11 lat temu jak dojeżdżały tam dalekobieżne pociągi z różnych zakątków Polski. Ale to było jeszcze przed rozczłonkowaniem kolei na spółki, spółeczki. Zawsze wybierałem że się tam przejadę, i jakoś niestety nie zdążyłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 08-06-2011, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś rozmawiałem z kolegą z Zamościa i mówił że pociąg na trasie do Hrubieszowa przegral z busami itp. Podobno za mała prędkość...

ps. Pozdrawiam Andrzeja - może czyta. Smile

[ Dodano: 08-06-2011, 12:17 ]
Alex napisał/a:
Cytat:
Dodatkowo Regio: HRUBIESZÓW MIASTO - Zamość - Zwierzyniec - Biłgoraj - STALOWA WOLA ROZWADÓW skomunikowane z IR do Poznania odjazd 9:07 powrotny przyjazd o 21:39


Tego IR do Poznania podobno ma nie być od grudnia...


tak, ma dojezdzac tylko do Rzeszowa prawdopodobnie...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 08-06-2011, 15:13    Odpowiedz z cytatem

Andy_86, pociąg z Horyńca, który proponujesz powinien jechać najwyżej od Zwierzyńca, bo aż z tak daleka to ludzi nie jeżdżą do Pracy/szkoły i jest do tego zbyt wczesna godzina odjazdu z Horyńca.
Wydaje mnie sie, że chyba więcej osób pracuje na 7.30 niż na 8.00, a i sporo ucznió zaczyna nauke o tej godzinie, więc lepiej byłoby przesunąć przyjazd pierwszego pociągu z Zamościa na ok. 7.00
Ten Hrubieszów- SWR powinien być skomunikowany w SWR z Koroną, albo jeszcze lepiej jechać z nią w tandemie (np. 2x Sa103) i po sprawie Smile

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl