Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Powrót pociągów na Roztocze
Autor Wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 20-04-2011, 16:14   Powrót pociągów na Roztocze Odpowiedz z cytatem

Witajcie! Very Happy

Dzisiaj znalazłem rozkład szynobusów na Roztocze (Lublin - Bełżec). Rozkłady znalazłem na razie jedynie w SIKTOL-u, nie ma jeszcze na PKP, ani nawet na DB, co jest trochę dziwne, ba odrobinkę podejrzane.

W skrócie rozkład szynobusów:
Regio: 22212 Bełżec 8:17 >> Lublin 11:17

Regio: 22215 Lublin 9:53 >> Bełżec 12:54

Regio: 22216 Bełżec 15:45 >> Lublin 18:47

Regio: 22219 Lublin 16:36 >> Bełżec 19:46
(Kursuje 29 Kwi. do 3 Maj 2011, tylko 2 kl. Przewozy Regionalne Mr. Green)

Ujawniono na razie rozkłady tylko dla pociągów Lublin - Bełżec, nie wiadomo jak będzie ostatecznie kształtować się rozkład Lublin - Zamość, czy też mityczny Chełm - Zamość, aczkolwiek lepsze byłoby skomunikowanie z Hetmanem w Zamościu na trasie Hrubieszów - Zamość - Lublin.

A tak wypada skomunikowanie Wink :
Arrow Regio 22215 (odj. 9:53) z Lublina jest skomunikowane z TLK-ą 12101 z Warszawy(codziennie)/ i 82500 Kołobrzeg(24 czerwiec do 31 sierpień) oba mają przyjazd o 9:33.

Arrow Regio 22212 z Bełżca skomunikowany jest w Lublinie (przyj. 11:17) z pociągiem TLK-ą o 11:55 do Bydgoszczy(codziennie).

Arrow Kolejne Regio 22216 w lublinie(przyj.18:47) skomunikowany z TLK-ą do Warszawy(codziennie, oprócz 20 cze do 29 sierpnia Exclamation (odj.19:00) dodatkowo o 18:52 Kijów Expres(przesiadka tylko 3 minuty).

Arrow Regio 22219 z lublina(odj.16:36) trochę naciągane skomunikowanie z TLK-ą 52102 Bydgoszcz Główny (przyjazd 15:20).

Generalnie można powiedzieć że rozkład jest udany większość osobówek jest ładnie skomunikowana:) przydałoby się jedynie zostawić na okres wakacji połączenie do warszawy o 19:00 gdyż jest ostatnim pociągiem do Stolicy(ewentualnie jako IR, wtedy mamy jednego przewoźnika).

Piszcie swoje uwagi i komentarze dotyczące obecnego rozkładu, co o nim sądzicie?
Ja uważam że przy dobrej reklamie, na pewno szynobusy będą się cieszyć niemałym zainteresowaniem Smile

Pozdrawiam Mr. Green
Andy_86

[ Dodano: 20-04-2011, 18:57 ]
Sorry, że piszę pod postem, zauważyłem dopiero taki myk: Embarassed
Kursuje 29 Kwi. do 3 Maj 2011, tylko 2 kl. Przewozy Regionalne Exclamation
Czyli dopiero jak pokazywałem bratu rozkłady to zauważył, że kursuje tylko w majowy weekend, a nie np całe wakacje? Evil or Very Mad Shocked

Sam już nie wiem, jak to będzie z tymi rozkładami, czyżby jakiś błąd?
Czy rozkłady w SITKOL-u są wiarygodne, czy tez nie ma co na razie się przejmować, skoro nie ma jeszcze na stronie PKP czy tez PR? Hmm
Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Alex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Sie 2009

PostWysłany: 20-04-2011, 18:50    Odpowiedz z cytatem

Wg wcześniejszych zapowiedzi PR pierwsze pociągi Lublin-Bełżec-Lublin mają właśnie wyjechać w weekend majowy (tylko), później przerwa i od czerwca już codziennie. Więc rozkład pociągów Lublin/Chełm-Zamość ukaże się zapewne w połowie maja.

_________________
W pociągu:
2010 rok - 1570 km
2011 rok - 4681 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

soprano Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Zamość / Wrocław

PostWysłany: 20-04-2011, 20:24   Szynobusy na Roztoczu - 29.04-3.05.2011 Odpowiedz z cytatem

Tymczasem na podstawie rozkładu w SITKOL-u:
http://www.lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/Belzec-maj2011.pdf

Pozdrawiam.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-04-2011, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Tylko się cieszyć z powrotu pociągów do tak pięknego i uroczego zakątka kraju, a tak mało jeszcze znanego jak Roztocze. Miejmy nadzieję, ze w wakacje te pociągi jak również zapowiadane Lublin-Zamość i Chełm-Zamość wyjadą, i że ten region w końcu odżyje. Tym bardziej, że to jeden z najbiedniejszych zakątków naszego kraju i turystyka jest naprawdę dużą szansą dla mieszkańców. Ale trudno mówić o turystyce jak nie tam jak się dostać.
Co do skomunikowań to trzeba przyznać, że im się udało. Niewykluczone, że w któryś dzień najbliższego majowego weekendu się wybiorę, tym bardziej, że obecny rozkład pozwala tam dotrzeć i wrócić do Warszawy tego samego dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 21-04-2011, 20:33    Odpowiedz z cytatem

hmmm całkiem możliwe, że zamiast tradycyjnie na ryby 3 maja udam się na ... Roztocze!
A propos skomunikowań: "Resovia" ma planowy przylot o 9:50, zatem tylko 3 minuty na przesiadkę. Trochę mało. No i przydało by się też połączenie Bełżec - Jarosław chociażby. Już nie mówię o Rzeszowie. Ale to tylko takie moje marzenie... Smile

Oficjalna strona PR coś na ten temat także pokazuje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 22-04-2011, 03:26    Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie! Mr. Green

Sytuacja już się wyjaśniła, związku z opublikowaniem rozkładu na stronie PR, którego podał kolega ibonek, dodatkowo są już dostępne rozkłady na stronie PKP(www.rozkład-pkp.pl). Zaintrygowało mnie pewna rzecz, że info znajduje się w zakładkach "w regionie" a nie na stronie głównej, ludzie mogą nawet nie trafić o nowych tych połączeniach. Aczkolwiek jak jest w necie to chyba jakieś podstawy surfowania ludzie znają. Może będą trąbić jeszcze na stronie, oby! Wink

Natomiast co do skomunikowania z "RESOVIĄ" domyślam się że chodzi Ci o szynobus relacji Rzeszów - Lublin 32030/4412 (wyj.5:44) który przyjeżdża wg rozkładu SITKOL-a i także wg strony PKP o godzinie 9:44, a nie o 9:50. Co daje nam 9minut czasu na przesiadkę, więc spokojnie można się przesiąść. Smile Możliwe że będzie na tym samym peronie, aczkolwiek nie jestem pewny na 100%

Ciekawi mnie tylko jaka będzie taryfa, może dołączą do oferty "Połączenie w dobrej cenie"? A może na okoliczność weekendu jakaś specjalna oferta promocyjna? Bo zamierzam sobie zafundować "Bilet turystyczny" za 35zł i wtedy się najeżdżę na wszystkie czasy:) Nawet brat miałby ochotę podjechać w okolice Suśca czy Bełżca rowerem:) W każdym razie zapowiada się w tym roku naprawdę fajna "Majówka" Cool

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 22-04-2011, 07:24    Odpowiedz z cytatem

Andy_86, przypuszczam, ze będzie można skorzystać z biletu turystycznegoo. Bodajże w ubiegłym roku było coś takiego. Aczkolwiek miło by było gdyby na tą okazję coś jeszcze dodali.

Co do Resovii - przepraszam, spojrzałem na złą tabelę - sprzed korekty marcowej Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24-04-2011, 16:16    Odpowiedz z cytatem

Myśle, że skomunikowanie z Kiev Expressem w Lublinie nie będzie konieczne, gdyż nie myśle aby aż tak dużo Zamościan jechało po fajki na Ukraine Język.

Po drugie konieczne przedłużenie na wakacje kursowania TLKi tej o 19.00, bo nie do pomyślenia jest, żeby w wakacje ostatni pociąg z Lublina do Stolicy odjeżdżał o 15. 55 Evil or Very Mad

R22219 mogłaby być przesunięta na 18.56 (19.06) by być skomunikowana z Kiev Expressem z Warszawy (przyj. 18.47), a w Zwierzyńcu z TLK z Zielonej Góry, ale byłby i tego minus- zbyt późna godzina przyjazdu na Roztocze.

A moderatorów serdecznie bym prosił o włączenie tego tematu do tematu "PR przywrócą kolej pasażerską na Roztoczu" albo na odwrót, bo robi sie lekki bajzel (2 tematy o prawie identycznych nazwach). Z góry serdecznie dziękuje.

A tak w ogóle to życze wszystkim paniom mokrego Dyngusa, a panom by oblali jak najwięcej przedstawicielek płci pięknej Smile

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Andy_86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: Szczebrzeszyn

PostWysłany: 26-04-2011, 13:13    Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie:) Cool

Do weekendu majowego coraz bliżej, tymczasem jeżeli faktycznie był już taki temat (a szukałem odpowiedniego tematu by dopisać, ale coś słabo szukałem Confused ) można scalić jeżeli tak admin uważa, ewentualnie zmienić temat na "Weekend majowy na Roztoczu(29 kwiecień - 3 maj)" Może faktycznie lepiej niech będzie jeden wspólny temat dla pociągów na Roztocze, szkoda robić bałaganu.

Pomału pozostaje się szykować, rower i rezerwy finansowe, hehe Smile

Proponuję by w okresie w którym kursują pociągi do Bełżca dodać skomunikowanie szynobusem relacji Hrubieszów Zamość - Zawada(skomunikowanie) Zamość - Hrubieszów, i dodatkowa parę dla skomunikowania z Hetmanem rano w relacji Hrubieszów - Zamość(skomunikowanie) - Lublin, a wieczorem Lublin - Zamość(skomunikowanie) - Hrubieszów.

Myślę że ten projekt da maksymalne korzyści i lepsze wypełnienie pociągów na tygodniu, dodatkowo oszczędza pociągokilometry, a więc jest to wariant znacznie oszczędniejszy niż dawać pociągi do samego Zamościa. W pozostałym okresie(po wakacyjnym) pociągi do Bełżca skierowane są do Hrubieszowa. Wciąż zachowując skomunikowania z TLK-ami w Lublinie do/z Warszawy.

Co sądzicie o tej propozycji? Mr. Green

P.S. Spróbuję zrobić symulacje rozkładu jazdy z wykorzystaniem pociągów do Bełżca z odcinkiem Zawada - Hrubieszów.

Pozdrawiam Wink

[ Dodano: 26-04-2011, 18:00 ]
Witam ponownie! Mr. Green
Zrobiłem już projekt tego rozkładu, mam nadzieję że większych błędów niema, tworzyłem go w OpenOffice, oparłem się na starych rozkładach na odcinku Zamość - Hrubieszów, więc czasy przejazdów mogą nie być aktualne czy realistyczne.

Wygląda na to że nie uda się zrobić jednym szynobusem ewentualnie R 3331 i R 3334 skrócone do/z Zamościa, dzięki czemu całą trasę da się bez problemu obsłużyć jednym niedużym pojazdem. Miałem tez problem z krzyżowaniem TLK-i w Zawadzie wieczornej relacji, dać przed czy po przyjeździe Hetmana przez stację Zawada?

W każdym razie wygląda nieźle. Czas przejazdu jest akceptowalny, zachowałem rozsądne skomunikowania.

Pozdrawiam. Happy

Hrubieszów - Zawada (- Lublin).pdf
propozycja rozkładów do pociągów Lublin - Bełżec na odcinku Hrubieszów - Zawada
Pobierz Plik ściągnięto 486 raz(y) 70.72 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 27-04-2011, 06:46    Odpowiedz z cytatem

Rozkład twój wcale nie jest zły, ale już są zaplanowane od wakacji 4 osobowe do Zamościa, część z nich łączona w Zawadzie z tymi z Bełżca- to jest chyba lepsze rozwiązanie, bo pasażer z reguły nie lubi sie przesiadać. Możnaby przynajmniej część z nich przedłóżyć do Hrubieszowa.
Co do RJ który cytowałem ze str. lubelskakolej.net jest już chyba nieaktualny- wnioskuje tak patrząc na pociągi do Bełżca.

Wczoraj przyjechałem sobie ok. godz. 19 rowerkiem na dworzec w Lublinie, poczekałem aż kasjerki sprzedadzą bilety na ostatni pośpieszny do Warszawy i podeszłem do okienka PR- pytam sie o cene biletu do Bełżca, a ona mi mówi, że jeszcze nie ma cenników- ręce opadają.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 27-04-2011, 09:35    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, miałem to samo. Zastanawiam się czy nie dało by rady pojechać na turystycznym. Wychodzi 35 zeta, tym bardziej, że zamierzam się tam wybrać i nie musiałbym biegać po kasach ani kierpociach za biletami.

[ Dodano: 27-04-2011, 17:56 ]
Info ze strony PR
Przy kasach można zaopatzryć sie w folderek (?) z rozkładem i cenami. Według niego bilet normalny na trasie Lublin - Bełżec ma kosztować 25,70 zł a z ulgą 51% 12,59zeta. Z tego co bardzo sympatyczna pani w kasie (pozdrawiam) przekazała jest spore zainteresowanie tymi pociągami. I jakoś nie była bardzo zdziwiona, kiedy pytałem o te pociagi.
Szkoda tylko , że mijanki wypadną na dwutorze pomiędzy Rejowcem a Kaniami.
No i będzie można pojechać na Turystycznym, który kosztuje nie 35 ale 39 zeta. Zapomniałem, ze "Miłościwie Panujący" podnieśli vatę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 29-04-2011, 05:57    Odpowiedz z cytatem

Według MM Lublin bilet na całą trase będzie kosztował 25,70zł., a z 51% zniżką 12,59zł.
Do zakupu tylko u konduktora. Ciekawe jak dziś z frekwą. Podglądać i pisać Smile
Ja sam dzisiaj sie pojawie na głównym by zobaczyć potoki podróżnych.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 29-04-2011, 06:52    Odpowiedz z cytatem

ibonek: nie wiem skad wziales ta cene 39zł za turystyczny?? kupowalem i korzystalem w poniedzialek wielkanocny i placilem 35zl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 29-04-2011, 08:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No i będzie można pojechać na Turystycznym, który kosztuje nie 35 ale 39 zet

ibonek, Turystyczny na pociągi Regio kosztuje 35,00 zł. Od 1 stycznia 2011 po zmianie stawki Vat o 30 groszy PR-y podniosły jego ceną o 5,00 złotych Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 29-04-2011, 09:48    Odpowiedz z cytatem

jubikej, pospieszny, mea culpa nie sprawdziłem a info miałem od pani z kasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl