Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Upolitycznianie warszawskiej SKM
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 20-04-2011, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Panie Romualdzie, ja nie muszę robić kariery w państwowych spółkach. To dobre dla życiowych nieudaczników, którym życie ratują koneksje polityczne i odpowiednie znajomości. Tacy ludzie nie potrafiliby zarobić ani jednej złotówki w układzie ich własna prywatna firma - inna prywatna firma.

Pracowałam w PKP SA i sama się zwolniłam. Teraz rozkręcam własny biznes. Podobnie zrobili inni forumowicze, którzy wcześniej pracowali na kolei.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

innocenty3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Cze 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-04-2011, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się że pijaków trzeba eliminować, ale tu nie chodzi o pijaków. Jeśli przed objęciem urzędu dyrektora ZPP Warszawa Wschodnia przez Panią Pękałę Pracownicy pracujący dotychczas byli wynagradzani, uważani za przykład, a teraz stali się nierobami , arogantami i leniami to coś tu jest nie tak. W ZPP Warszawa atmosfera była napięta, Pani Pękala wprowadziła terror o jakim wcześniej nikt nie słyszał. Sam byłem na sprawie sądowej gdzie PKP SA ( Już nie było ZPP oraz Pani Pękały) Przegrało sprawę o mobbing wobec pracownika za rządów pani Pękały.Sąd przyznał dość wysokie odszkodowanie które zapłaciło PKP SA a powinna z własnej kieszeni Pani Pękała z racji tyranizowania pracownika. Są to fakty. Na forum się pisze jak to podle potraktowano Panią dyrektor zwolniono z art,52. Przysłowie mówi Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 20-04-2011, 20:39    Odpowiedz z cytatem

Betrycze:
Cytat:
Pracowałam w PKP SA i sama się zwolniłam. Teraz rozkręcam własny biznes.
To życzę powodzenia w biznesie. Mam w tej dziedzinie spore doświadczenie, bo nie tylko pracowałem w PKP. I pekapowskim emerytem też nie jestem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 20-04-2011, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pisaliście też, że jej mąż jest policjantem, a wcześniej milicjantem. To akurat się zgadza, bo jest wybitnym specjalistą technik kryminalistycznych. Puknijcie się w makówki zanim zaczniecie snuć domysły.

Cokolwiek dokonała K. Pękała lub ludzie z jej otoczenia (środowiska) Romuald M ocenia jako działanie pożądane wykonane przez wybitnych fachowców.
To ja podam przykład inny. Kiedy Krystyna Pękała była dyrektorką Zakładu Przewozów Pasażerskich w Warszawie przy ul. Lubelskiej 1 (wtedy jeszcze istniała Dyrekcja Przewozów Pasażerskich z siedzibą w Poznaniu tudzież w Warszawie) miała zastępcę -dyrektor ds. handlowych Wojciech Partyka. To on u boku tej mistrzyni nabył takich nawyków, że potem kiedy był dyrektorem w PKP Intercity został zwolniony za branie łapówek przez konduktorów i kierowników poc. Rzekomo brał z pomocą pośredników za służby na których wówczas drużyny kondukt. mogły sporo ukraść. Brał też za przyjęcie do pracy. Super Expres napisał nawet artykuł Chcesz pracować płać. Jest o tym napisane na INFOKOLEJ.
Wcześniej kiedy był w Zakładzie (ale nie w IC) stosował jeszcze inną metodę "uzyskiwania pieniędzy". Wypłacał tzw. "swoim" rewizorom (było to w latach pod koniec XX w.) zawyżoną premię taką, że na konto niektórych zaufanych wpływała pensja wówczas nawet 10.000 zł Osoby tak wynagradzane miały wykształcenie zawodowe lub średnie. Takie zarobki otrzymywali ludzie - rewizorzy kiedy K. Pękała była dyrektorką zakładu w którym pracowali ci rewizorzy. Czyżby ona nie wiedziała o tym co robi jej zastępca ?
Kiedy był szefem rewizorów pociągów (-kontrolerów pociągowych) w PKP Intercity faworyzował ludzi ze swojej rodzinki i kolesi. Kiedy został wyrzucony z Intercity, zabrał ze sobą do Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie niektórych zaufanych uczestniczących w tej niecnej działalności. W ZTM jest z-cą dyrektora a jego szefem jest Leszek Ruta, który też kiedyś pracował na kolei w tzw. pasażerce (jest o nim na Infokolej). Kiedy sprawa ucichła zaczął udzielać się w Platformie Obywatelskiej, sponsorował kampanię niektórych członków PO. Łatwo wydaje się pieniądze, które łatwo "zdobyło się". W zamian za sponsoring partyjniacy z PO odwdzięczają się mu. On natomiast załatwia rózne posady swoim znajomym.

// Post zmoderowany. Zgłoszenie w trybie art 14 ustawy o świadczenie usług drogą elektroniczną wraz z wezwaniem do usunięcia naruszających dobra osobiste wpisów. ~Arek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 21-04-2011, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
SKM Warszawa jest spółką podlegającą pod Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie.


Kiedyś już się skompromitowałeś twierdząc że znasz wysokość zarobków maszynistów w KM-ach, teraz znów się kompromitujesz.
SKM-ka ma podpisaną umowę na wykonywanie przewozów z ZTM-em - jako organizatorem komunikacji publicznej w Warszawie. Jest to umowa podobna do tej jakie PR-y zawierają z samorządami wojewódzkimi.
W żaden sposób nie podlega ZTM-owi. Exclamation . Ma jedynie obowiązek zgłaszać wszelkie nieprawidłowości i opóźnienia powyżej pewnej ilości minut ( jakiej to nie wiem) do stanowiska dyżurnego miasta.
KM-y tez zgłaszają opóźnienia i inne nieprawidłowości do ZTM -u - w związku z umową o wspólnym bilecie. I co tez będzie twierdził że podlegają ZTM-owi?
SKM - jest to spółka powołana przez Miasto i Miasto jest jej właścicielem w 100%. To Ratusz decyduje kto będzie w tej spółce rządził, zasiadał w radzie nadzorczej itp. Tak samo Ratusz decyduje kto będzie szefował ZTM-owi.
Inna historia to kto obecnie szefuje ZTM-owi z nadania HGW i czy pomógł p. K. Pękale w uzyskaniu tego stanowiska.
A tak na marginesie - Nie jest to pierwszy kontakt K. Pękały z SKM-ka - jakoś z dwa lata temu pracowała w SKM-ce na umowę zlecenie.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 21-04-2011, 06:14    Odpowiedz z cytatem

rufio nie kłam. To ty się skompromitowałeś kiedy upierałeś się, że w twoich KM jest 5 dyrektorów a było i jest ponad 15. Od tego czasu szukasz zemsty na mnie; jakby mi "dopalić".

[ Dodano: 21-04-2011, 07:17 ]
Cytat:
Jest to umowa podobna do tej jakie PR-y zawierają z samorządami wojewódzkimi.
W żaden sposób nie podlega ZTM-owi.

I co samorządy nie lokują swoich kolesi na dobrych posadach w PR ? Czy oddziały PR nie podlegają centrali PR ?
Pojęcia nie masz o tym co się wokół ciebie dzieje a mądrzysz się. Jeździsz samotnie całe życie za sterownikiem i jedynie co możesz i wiesz to patrzeć przed siebie na tory i wyciągać ponure wnioski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 21-04-2011, 06:50    Odpowiedz z cytatem

Torreador:
Cytat:
Cokolwiek dokonała K. Pękała lub ludzie z jej otoczenia (środowiska) Romuald M ocenia jako działanie pożądane wykonane przez wybitnych fachowców.


Wysil się chłopie trochę, nie nazywaj mnie Romuald M, bo takie skróty źle mi się kojarzą. Nie ugryzłem cię jeszcze, żebyś sobie ze mnie w ten sposób dworował.

Jakiekolwiek nazwisko weźmiecie na widelec usiłujecie udowodnić, że jest ta osoba winna wszelkiemu złu na kolei. Pani Pękała jest winna, że Partyka faworyzował grupę konduktorów w IC, tylko dlatego, że był wcześniej jej zastępcą w Zakładzie Przewozów Regionalnych. Idiotyzm.

A tak nawiasem mówiąc, czy Partyka został skazany za łapownictwo, że o tym piszesz?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 21-04-2011, 07:31    Odpowiedz z cytatem

Nie. Nie został skazany bo i nie było za co. Cała afera z łapówkami okazała się wymysłem dwóch chłopaczków którzy nie dostali sie do pracy w IC i postanowili się zemścić.

[ Dodano: 21-04-2011, 08:42 ]
Torreador napisał/a:
Od tego czasu szukasz zemsty na mnie; jakby mi "dopalić".


Chciałbym mieć tylko takie zmartwienia jak Ty. Widać Centrala PR-ów w Poznaniu niema co robić i niektórzy pracownicy wymyślają sobie problemy.


Torreador napisał/a:
Cytat:
Jest to umowa podobna do tej jakie PR-y zawierają z samorządami wojewódzkimi.
W żaden sposób nie podlega ZTM-owi.

I co samorządy nie lokują swoich kolesi na dobrych posadach w PR ? Czy oddziały PR nie podlegają centrali PR ?
Pojęcia nie masz o tym co się wokół ciebie dzieje a mądrzysz się. Jeździsz samotnie całe życie za sterownikiem i jedynie co możesz i wiesz to patrzeć przed siebie na tory i wyciągać ponure wnioski.


Generalnie w nosie mam gdzie i pod kogo podlegają PR-y i kto kogo wsadza tam na stołki. Jest przynajmniej nadzieja że wśród tych ,,przynoszonych' w teczce'' znajdzie się jakiś mądry co rozpędzi zbędną biurokrację w PR-ach i ta firma zacznie lepiej funkcjonować.
W przeciwieństwie do Ciebie znam dużo lepiej struktury podległości obowiązujące w Warszawie. A wiesz dlaczego? -bo w przeciwieństwie do Ciebie tu mieszkam i się tym interesuję. Więc nie kłam że SKM-ka podlega ZTM-owi bo nie podlega.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 21-04-2011, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A tak nawiasem mówiąc, czy Partyka został skazany za łapownictwo, że o tym piszesz?

Super Expres w artykule "Chcesz pracować. Płać!" napisał:
Nie ma świadków ani pokwitowań potwierdzających przekazanie pieniędzy - stwierdził prokurator Konrad Pilipiec. Ale czy ktoś kwituje łapówkę albo bierze ją przy świadkach?

Więcej o tym Korupcyjny proceder w PKP IC

[ Dodano: 21-04-2011, 15:08 ]
Cytat:
nie kłam że SKM-ka podlega ZTM-owi bo nie podlega.

Tak nie podlega jak PKP Intercity nie podlega Ministerstwu Infrastruktury Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Śpioch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2007
Skąd: W-wa

PostWysłany: 30-05-2011, 18:46   Re: Upolitycznianie warszawskiej SKM Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Obrazek

Gronkiewicz-Waltz upolitycznia SKM

... Zarząd warszawskiej SKM zostanie poszerzony. Od 1 maja w jego skład wejdzie Krystyna Pękała. ...
źródło: NOWY EKRAN - Infokolej


No i co tam w SKM?
Czy nowa miotła zaczęła zamiatać tak energicznie jak prorokowali dyskutanci?
I czy to jedyne zmiany w tej firmie?

_________________
Pozdrawiam
Śpioch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl