Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Propozycje do rozkładu jazdy Regio w zachodniopomorskiem
Autor Wiadomość

rysiogeniusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009
Skąd: Szczecin/Goleniów

PostWysłany: 26-04-2011, 17:01    Odpowiedz z cytatem

IR Szczecin - Bydgoszcz przez Szczecinek, Chojnice ma sens, dopóki nie zostanie otwarty odcinek z Kalisza Pomorskiego do Wałcza. Wtedy taki pociąg moim zdaniem powinien jechać tą trasą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

boyyek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2008
Skąd: Złocieniec, Szczecin

PostWysłany: 26-04-2011, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Po otwarciu tego odcinka pociągi będą jezdziły pewnie tylko do Piły i tam trzeba będzie sie przesiąść. Od Piły mamy drut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 26-04-2011, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Można zrobić i tędy i tędy. Im więcej tym lepiej.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

boyyek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2008
Skąd: Złocieniec, Szczecin

PostWysłany: 26-04-2011, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Fajnie by byłoSmile
ale znając realia, to raczej mało prawdopodobne!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 27-04-2011, 16:51    Odpowiedz z cytatem

Siedząc z założonymi rękoma i gadając że coś jest mało prawdopodobne to faktycznie na 120% tak będzie Smile Zrobić coś na wzór inicjatywy kolej na pomorze/ podlasie/ mazury/ podkarpacie itd i zrobić rzetelną informację jak wygląda sytuacja na chwilę obecną a jak powinna wyglądać. Do tego wysyłać pisma gdzie trzeba i wtedy jest nadzieja ( wiem, wiem..) że coś się może ruszy. Sam jestem w trakcie planowania inicjatywy dotyczącej usprawnienia kolei w województwie Pomorskim i ościennych na liniach ,,transgranicznych" Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 05-05-2011, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:
IC prędzej zdechnie niż utworzą takie połączenia ale PR mogą jako IR, można by spróbować. Co byście powiedzieli na utworzenie projektu nowego rozkładu jazdy ? IC i tak oleje ale PR mogą się nad tym zastanowić i co nieco się przychylić do takiego projektu.


Proszę bardzo. W załaczniku plik z rozkładem jazdy

Interregio.doc
Pobierz Plik ściągnięto 288 raz(y) 98.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 05-05-2011, 21:58    Odpowiedz z cytatem

To propozycja czy rozkład IR na sezon ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 05-05-2011, 22:12    Odpowiedz z cytatem

Taka moja propozycja:) Rozkład pokazuje, że można było by w miarę sensownie "puścić" IR na te trasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 05-05-2011, 22:28    Odpowiedz z cytatem

Idea jak najbardziej słuszna. Kiedyś był pośpieszny Tczew - Chojnice - Szczecinek - Szczecin. Kilka godzin jazdy po dwu torze bez druta. Ale PR raczej na to nie pójdą bom się nie opłaca albo nie mają taboru, niemniej mam pewien pomysł.

Potrzebował będę skan albo dobrej jakości zdjęcie tabel SRJP na tych odcinkach. Zrobię szablon według tabel oraz łączony według relacji, udostępnię go i będzie można składać różne propozycje na połączenia Regio, IR czy RE na podanych przez ciebie relacjach. Moge też zrobić dla innych linii, wystarczy skan/ zdjęcie tabeli, 40 minut i tabela w Excelu gotowa. Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mrc_zxk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Kwi 2011

PostWysłany: 29-05-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:
Idea jak najbardziej słuszna. Kiedyś był pośpieszny Tczew - Chojnice - Szczecinek - Szczecin. Kilka godzin jazdy po dwu torze bez druta.


To nie był nigdy żaden pośpieszny, tylko dalekobieżny osobowy. Chojnice kiedyś miało kilka połączeń ze Szczecinem:
- wymieniony wyżej 8522/5821 Szczecin Główny - Tczew - Szczecin Główny
- kolejny dalekobieżny osobowy 4012/4011 Szczecin Nieb. - Chojnice - Szczecin Nieb.
- był jeszcze taki pociąg (chyba pośpieszny) Berlin- Szczecin - Olsztyn
- i jeszcze w latach 80-90 kursował osobowy Szczecin - Ostróda (albo Ostrołęka) z wagonami sypialnymi Very Happy
No ale kiedyś to inne czasy były. Cały czas są próby przywrócenia połączenia Szczecin - Chojnice ale coś tam zawsze na przeszkodzie w pomorskim staje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brawurka Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 30-05-2011, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Pociąg Tczew - Chojnice - Szczecinek - Szczecin to był pociąg ówcześnie określany jako osobowo-przyspieszony Smile a ostatni wymieniany przez kolegę kursował w relacji Ostrołęka - Szczecin bez żadnych sypialnych, kursował w ciągu dnia, więc niby dla kogo miałyby być te wagony sypialne?
Pociągu z Berlina w ogole sobie nie przypominam, ale może to było okresowe kursowanie, gdy elektryfikowali linię Szczecin - Gdynia...

Tnij cytaty!
@mk1992.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stoker Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2009
Skąd: trochę tu trochę tam

PostWysłany: 27-06-2011, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Ho ho, to Kolego mało pamiętasz Smile

Pociąg Olsztyn - Berlin (nocny) kursował w latach 80 trasą przez Toruń, Bydgoszcz, Chojnice, Szczecinek i Szczecin. Było to ztcp połączenie sezonowe - letnie i funkcjonowało przez kilka rozkładów jazdy. Na odcinku od Bydgoszczy do Stargardu Szczecińskiego, a później do Runowa Pomorskiego obsługiwany był SP45 i ST44 (zamiennie).

Pociąg Szczecin - Ostrołęka - Szczecin, a w niektórych latach Szczecin - Białystok - Szczecin przez Ostrołękę kursował faktycznie jako dzienny, ale trasą przez Gdynię (przynajmniej ja taki pamiętam).

Przez Chojnice natomiast kursował kiedyś pociąg Szczecin - Olsztyn, ale to też było w latach 80, więc już bardzo dawno.

Co do bezpośrednich poc. Szczecin - Chojnice w najbliższej przyszłości, niestety znowu musimy o tym zapomnieć. Zarówno PR Gdynia, jak i Woj. Pomorskie nie chcą takiego pociągu, więc w kolejnym RJ (2011/12) znowu go nie będzie. PR Szczecin - co tu dużo gadać - także nie jest zachwycony tym pomysłem.

Na poprawę nastroju mogę dodać, że będzie za to 6 bezpośrednich par pociągów w relacji Szczecin - Szczecinek - Szczecin oraz od 1 czerwca 2012 5 par poc. Szczecin - Piła - Szczecin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 03-07-2011, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Pociągów ? SZYNOBUSÓW ( tak - wiem ze to też jest pociąg) bo jest to zasadnicza różnica. Na tą linię przydałby się skład 3-4 piętrusów - takie ten pociąg na obłożenie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

holdman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 05-07-2011, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Ja dodam jako propozycję więcej REGIO na trasie Koszalin/Słupsk- Poznań. Po co tyle jeździ tych pociągów z Kołobrzegu a z Koszalina tylko 1 para? Koszalin i Słupsk poza sezonem generują większe potoki niż Kołobrzeg głównie ze względu na masę studentów z tych miast studiujących w Poznaniu.

_________________
LOT- jesteś pod dobrymi skrzydłami
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bartek1981 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2010
Skąd: Koszalin

PostWysłany: 06-07-2011, 16:53    Odpowiedz z cytatem

holdman napisał/a:
Ja dodam jako propozycję więcej REGIO na trasie Koszalin/Słupsk- Poznań. Po co tyle jeździ tych pociągów z Kołobrzegu a z Koszalina tylko 1 para? Koszalin i Słupsk poza sezonem generują większe potoki niż Kołobrzeg głównie ze względu na masę studentów z tych miast studiujących w Poznaniu.


Jestem jak najbardziej ZA!
Wyjazd z Koszalina ok. 5 (można przedłużyć kursowanie pociągu z Białogardu do Poznania) lub 7 rano, no i około 13-14. Marzy mi się jeszcze pociąg Regio Słupsk - Bydgoszcz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl