Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kurs na pomocnika maszynisty
Autor Wiadomość

freddy88 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 01 Mar 2011

PostWysłany: 02-03-2011, 08:23   Kurs na pomocnika maszynisty Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich użytkowników. Mam parę pytań w tym temacie, otóż czy po technikum elektronicznym, ale bez zdanego egzaminu na elektronika mam szansę na pracę w tym zawodzie? Oraz jak w obecnej chwili wygląda droga krok po kroku do tego stanowiska? I jeszcze jedno pytanie ile trwają warsztaty które trzeba zaliczyć aby iść na kurs i czy są one płatne? Bo gdzieś przeczytałem że pracuje się w nich za "friko" i stąd to pytanie. Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011

PostWysłany: 02-03-2011, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Szkolę się na pomocnika u ICków
Z tym wykształceniem raczej nie powinno być problemu, ale pewny nie jestem.
Teoretycznie droga wygląda tak :
Pół roku na warsztacie, miesiąc jazdy za praktykanta na lokach elektrycznych potem miesiąc jazdy na spalinowych, 10 dni przy naprawianiu wagonów (czy coś w tym stylu), kurs na pomocnika, egzamin i to chyba wszystko.
Na warsztacie icki niewiele bo niewiele ,ale płaciły.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 03-03-2011, 07:19    Odpowiedz z cytatem

Ale żeby się szkolić na pomocnika u ICków to chyba masz wykształcenie technikum kolejowe???

//nie pisz WIELKIMI literami, następnym razem zamiast poprawiać - skasuję post. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuki Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011

PostWysłany: 03-03-2011, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Mam skończone technikum, ale nie kolejowe, nie wymagali tego w ogłoszeniu o pracę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 03-03-2011, 20:16    Odpowiedz z cytatem

Czylin jak mam polcealne wyksztalcenie, to sie mogę zgłosić ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 14-04-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Witam, zwracam sie z prośba o wyjasnienie sytuacji na Intercity. Od dłuższego czasu zaważylem lokach IC za pomocników panów w poważnym wieku tak jak maszynistów.Słyszalem ze robili rekrutacje na pomocników no ale myślalem ze młodych, wtakim razie skąd oni rekrutują? z brygadzistów z hali napraw?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 14-04-2011, 12:35    Odpowiedz z cytatem

@ET-22 -- według Ciebie poważny wiek to jaki ? Każdy maszynista może też pracować jako pomocnik . Wielu maszynistów wygląda na wiecej lat niż ma , na tym stanowisku ludzie starzeją się szybciej niż np. w drużynach konduktorskich . Rekrutacja była i niektórych młodych pomocników już można spotkać na lokomotywach a inni są dopiero w trakcie szkolenia na to stanowisko bo nie jest tak , że człowiek z ulicy w ciągu pół roku zostaje pomocnikiem maszynisty. Obecnie intercity jest zainteresowane głównie przyjęciem do pracy maszynistów a nie kandydatów na to stanowisko ale jeśli władze IC nie zmienią podejscia do wynagradzania na stanowiskach deficytowych to starców na lokomotywach bedzie wielu. BEZPIECZNEJ PODROZY Think
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET-22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2011
Skąd: Kraków Nowa Huta

PostWysłany: 14-04-2011, 13:25    Odpowiedz z cytatem

no tak po 50tce. No ja rozumiem ze moga jezdzic jako pomocnicy no ale przeciez im podobno brakuje mechaników Shocked, a tak na marginesie panowie maszynisci jest sens pchania sie do jazdy dla 29letniego absolwenta TK(trakcja elektryczna)? Mam dobrze płatną prace ale nieukrywam ze ciągnie mnie strasznie do jazdy dlatego złożyłem aplikacje do CTL-u bo niestyty IC niejest zainteresowane ludzmi po Trakcji. z góry dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl