Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Legitymacje kolejowe
Autor Wiadomość

haker69 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Sty 2010

PostWysłany: 05-01-2011, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Jadąc ostatnio KM zapytałem się kierownika pociągu, jak to w tym roku jest z ważnością legitymacji. Powiedział mi, że w KM na starych legitymacjach można jeździć przez dwa tygodnie tego roku (tak jak w latach poprzednich), zaś w PKP IC (jak powiedział mu kolega) jazda na zeszłorocznych legitymacjach jest możliwa do końca stycznia...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 06-01-2011, 13:45    Odpowiedz z cytatem

No, a inny kolega kolegi z IC mówił, że do 10.01... Więc z tymi kolegami to trzeba uważać Razz

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 06-01-2011, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Jutro jadę TLK 160km do domu, oczywiście bez nowej naklejki - próbować jechać na legitymacji, czy lepiej z niższą zniżką mi przysługującą? ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 06-01-2011, 19:39    Odpowiedz z cytatem

syrenka napisał/a:
No, a inny kolega kolegi z IC mówił, że do 10.01... Więc z tymi kolegami to trzeba uważać Razz


I to jak diabli. Morwa pisał że PR-y honorują stare legitymacje. Właśnie dziś się przekonałem jak honorują - bilet 100% musiałem kupować. Całe szczęście że na krótkim odcinku- jutro wracam do W-wy TLK-a i powiedziałem sobie że mam w nosie wszystko. Niech kierownik pisze wezwanie - ja uprawnień nie straciłem, nie mam ich z winy biurw. Jakbym dostał wezwanie - pisze raport do Prezesa i niech On rozstrzyga kto z biur zawinił i kto ma płacić.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

morwa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Paź 2009

PostWysłany: 06-01-2011, 21:08    Odpowiedz z cytatem

rufio 198 !!! ja pracuję w PR Poznań i na każdą sekcje było rozsyłane pismo o honorowaniu legitymacji do 07.01.2011 Evil or Very Mad nie wiem gdzie wystawili ci bilet ale zawsze możesz napisać skargę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 06-01-2011, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Na linii Nysa - Opole. Jak mam skarge pisać skoro tego pisma nikt tego pisma nie widział? Prosiłem - jak możesz zrób skan, fotkę itp i wstaw na forum. Wtedy będę miał podstawe do skargi

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 07-01-2011, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Dzis we Wrocławiu zapytałem się pani w informacji czy może coś wie na temat przedłużenia i czy mogę pojechać na starej legitymacji. Powiedziała mi wyraźnie że są nowe i jeśli chcę to mogę jechać na własną odpowiedzialność. Mówiła też, że żadnego pisma nie dostali.

Po waszych doświadczeniach uznałem, że przejmował się nie będę, zapłacę więcej i zapłaciłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 15-01-2011, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał Witja, w przypadku PKP IC, żadnego przedłużenia ważności legitymacji kolejowych nie ma! Nawet ja chwilowo nie mam nowej i "muszę" jeździć na cały bilet, jak będzie potrzeba! Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

roberto Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Sty 2010

PostWysłany: 28-02-2011, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Czy da się gdzieś w okręgu zachodniopomorskim zgłosić, że czekam na swoje poświadczenie/legitymację już dwa miesiące i dalej nic? Wypełniłem dokumenty, uiściłem opłatę, a tu dowiaduję się, że mam czekać dwa tygodnie (po raz kolejny) Evil or Very Mad Jak tak dalej pójdzie to do czerwca nie będę miał swojej zniżki (99%, renta rodzinna), a przecież by się przydała... Sad Czy ktoś wie, gdzie mogę uderzyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 01-03-2011, 17:47    Odpowiedz z cytatem

roberto, ktoś cię ładuje w trąbę. Na poświadczenia czeka się nie dłużej niż tydzień, pod warunkiem, ze spółka w której to załatwiasz wyśle szybko zamówienie do IC.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2011
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 23-03-2011, 11:52   Legitymacje emeryta i jego rodziny Odpowiedz z cytatem

Witam szanownych forumowiczów, mam pytanie odnośnie legitymacji kolejowej dla emeryta i jego rodziny. Z firmy PKP odeszłem z tzw. przyczyn ekonomicznych (rozwiązanie umowy z przyczyn Zakładu pracy) w 2000roku po przepracowaniu ponad 30 lat. W grudniu br kończę 60 lat i wystąpię do ZUS o tzw. emeryturę pomostową dla pracowników PKP. Czy w przypadku uzyskania takiego świadczenia mogę starać się o wydanie kolejowej legitymacji dla siebie, małżonki i nadal uczącego się syna mającego 19 lat. Kto załatwia takie wnioski emerytów kolejowych, kasy biletowe, jakieś inne wydziały?
Bardzo proszę o informacje w tym temacie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nastawnik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2010

PostWysłany: 23-03-2011, 22:31    Odpowiedz z cytatem

@marko - nie ma legitymacji kolejowej. Obecnie kolejarze nie mają żadnego dokumentu , że są kolejarzami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marko Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Mar 2011
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: 24-03-2011, 11:07    Odpowiedz z cytatem

coś mi tu ściemniasz nastawnik - Smile
Nie ważne zresztą jak się to teraz nazywa - legitymacja czy poświadczenie ulgi - ale jest to zawsze jakiś tam dokument uprawniający do zniżek przy przejazdach pociągami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl