Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Nowe połączenie z Warszawą
Autor Wiadomość

koki161 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Gru 2007

PostWysłany: 29-12-2010, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, co dzieje się z SM42-108.
Wy tu piszecie o różnej trasie połączenia z Warszawą. Myślicie także o wariancie EZT przez Poznań.
Tu LZPR ma ogromne braki, przez co tworzy się totalny chaos.
Dwukrotnie już byłem świadkiem jak za awarię EZT na pociągu 70523 rel. Zbąszynek (6:00) - Zielona Góra puszczano autobus zastępczy. Pierwszy raz spotykam się z tym, że za EZT jedzie KKZ. Ale być może to nic nadzwyczajnego.
Na stacji w Zbąszynku dwa poranne pociągi do Zielonej Góry (70521 o 5:00 i wspomniany 70523) o tej porze stoją już na 7 torze przy peronie 1, gdyż są to składy, które przyjeżdżają odpowiednio z Zielonej Góry o 16:20 i z Rzepina o 15:52. Będąc chwilę temu na stacji moim oczom ujrzał się pusty peron. Pracownik kolei nie umiał mi powiedzieć czy rano składy będą ("Może do rana coś podeślą, nie wiem."). Od PR-ów wymagajmy więc najpierw ogarnięcia siatki połączeń REGIOnalnych, a niżeli INTERREGIOnalnych.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 29-12-2010, 22:29    Odpowiedz z cytatem

koki161, jak ma starczyc Ezetów skoro tworzy się takie obiegi - stacja zwrotna postój od 16:20 do 5:00 rano?
Pierwszy krok to optymalizacja obiegów, tak aby tabor niespędzał pół doby na st. zwrotnej.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 03-01-2011, 11:59    Odpowiedz z cytatem

Uważam, że pomysł ZG-Wawa przez Głogów, Leszno, Ostrów jest jak najbardziej na miejscu. Brakuje takiego połączenia, myślę, że gdyby zrobiono ten pociąg o racjonalnej godzinie odjazdu z ZG to byłby opłacalny w 100%.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 04-01-2011, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Jak mówisz, puścić pociąg to nie problem. Problem tkwi w ustaleniu czasu odjazdu i przyjazdu.

Patrząc na mape prędkości, to trasa nie jest hiper szybka, lecz wolna. Dlatego uważam, że nocne połączenie idealnie kwalifikuje się, przyjazd do Warszawy na godzinę 6:00-7:00, natomiast do Zielonej Góry na godzinę 23:00-00:00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 16-01-2011, 00:21    Odpowiedz z cytatem

To może ustalmy od razu przykładowy rozkład dla tego połączenia z postojami i z tym wysyłajmy pisma?

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zaqwsx321 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2010

PostWysłany: 22-01-2011, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Osobiście nie mam pojęcia o takiej rozpisce, gdyż nie wiem jaki by to był skład oraz jakie prędkości gdzie może osiągać. Natomiast popieram ten pomysł, gdyż być może dopiero gdy na PKP zobaczą taki pociąg z rozpisanymi godzinami dopiero przemówi to do nich. Dodatkowo ZG zyska w końcu jakieś połączenie na wschód, w stronę Leszna.
Jestem ZA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 25-01-2011, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Opracowałem wstępny rozkład jazdy dla iR "Zastal" lub "Falubaz" - takie moje pomysły na dzień dzisiejszy.

Odjazd z Zielonej Góry o 21:20, przyjazd do Warszawy Wschodniej 5:42 rano. Czas podroży jak widać, prawie 10 godzin, dlatego dałem go jako nocny. Zestawienie składu, daje wiele do życzenia i zawiew wątpliwości, ale optymizmu nie tracę. SU42/45 na odcinku ZG - Krotoszyn, a dalej elektrowóz w postaci ET22 lub inny i B+B+B+B na całej relacji. Z racji na nocny kurs preferowałbym Az lub A (wygodniejsze do spania).

Opracuje powrót i zobaczymy jak wyjdzie. potrzebuję pomocy, czy do Zielonej Góry jako stacji docelowej, na jaką porę ma przyjechać? W zasadzie częściowo opieram sie na rozkładzie starej Warszawki, i nie mam pojęcia na którą do Żagania miał zjazd Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 26-01-2011, 01:52    Odpowiedz z cytatem

Ciekawa zapowiedź w Lesznie będzie:
Pociąg Inter Regio "Falubaz" ... Mr. Green

Co do pociągu, dobrze by było gdyby w relacji chociażby do Krotoszyna jechał jako pociąg przyspieszony, wtedy na połączeniu skorzystali by mieszkańcy miast takich jak np:
Wschowa, Pawłowice, Kąkolewo, Poniec, Krobia i po dołączeniu wagonów jechać jako IR.
Jeśli pociąg byłby około 12 w nocy w Lesznie to by na tym i Leszczynianie skorzystali, ponieważ w tym przedziale godzinowym nie ma tam żadnego połączenia oprócz Przemyślanina bodajże.

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 26-01-2011, 09:39    Odpowiedz z cytatem

Przyjazd do Leszna jest o godzinie 00:10, a odjazd 00:15 Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 26-01-2011, 11:08    Odpowiedz z cytatem

No to 2:50 minut by jechał taki pociąg na tym odcinku, nie ma co, busiarstwo jedzie jakieś 2,5 godziny, i cena też jest dobra ale jechać sobie nocnym na tym szlaku to coś pięknego.
Pamiętam jak kiedyś kilka razy w nocy na tym odcinku jeździłem.

Masz już mniej więcej zarysy trasy powrotnej??

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Japaw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2010
Skąd: Kostrzyn nad Odrą

PostWysłany: 26-01-2011, 11:30    Odpowiedz z cytatem

xzielak napisał/a:
Opracowałem wstępny rozkład jazdy dla iR "Zastal" lub "Falubaz" - takie moje pomysły na dzień dzisiejszy.


Wszystko spoko, tylko nikt nigdy nie nazwie Ci tak pociągu. Choćby dlatego, że to nazwy firm, a PR nigdy za darmo nikomu reklamy nie zrobią. Po drugie składowi z taką nazwą nie wróżę specjalnej przyszłości. Prędzej czy póżniej znajdzie się jakiś przygłupi kibic innej drużyny żużlowej, który pociśnie w niego kamieniem albo inną butelką i już będzie powód żeby go skreślić. Lepiej więc wymyśl jakąś neutralną nazwę dla tego pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 26-01-2011, 11:56    Odpowiedz z cytatem

Może np. "Lubuszanin" lub "Zielonogórzanin"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 26-01-2011, 12:14    Odpowiedz z cytatem

Japaw, Ale w Lesznie nie ma takich kibiców jak w Zielonej Górze Smile
Zielonogórzanin pasuje jak najbardziej Smile

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 26-01-2011, 18:12    Odpowiedz z cytatem

Ok mam powrót Smile

Planowo chciałem, żeby był w Zielonej górze na 7:30 rano, ale coś mi nie pasowało i przełożyłem rozkład tak, aby IR Lubuszanin przyjechał do stacji docelowej z Warszawy Wschodniej na godzinę 5:30 rano. Start z Warszawy Wschodniej 20:53 Smile

W załączniku macie wstępny rozkład jazdy dla iR Lubuszanin rel. Zielona Góra - Warszawa Wschodnia przez Głogów, Leszno - Krotoszyn, Ostrów Wlkp, Łódź, Koluszki.

Prosiłbym o jakieś sugestie mieszkańców mieszkających przy trasie iR Lubuszanin i obeznanych w rozkładzie jazdy Smile

iR Lubuszanin Wa-wa - ZG.xls
Pobierz Plik ściągnięto 367 raz(y) 9.5 KB

iR Lubuszanin ZG - Wa-wa.xls
Pobierz Plik ściągnięto 351 raz(y) 8.5 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Aleksandra81 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 04 Sty 2011

PostWysłany: 26-01-2011, 18:39   Falub@z Odpowiedz z cytatem

Osobiście byłabym za nazwą "Falub@z" żadna to nazwa firmy, neutralna nie wiem sama:). Ale jak dojdzie do tego że SA kibice by cokolwiek zrobili to szybciej PeRY sami go z niszczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl