Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Zmiany w taryfie przewozowej PKP IC
Autor Wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 26-12-2010, 20:49    Odpowiedz z cytatem

Ograniczenie czasu ważności biletów na długie odległości do jednego dnia jest żywcem skopiowane z taryfy PR.Tak krotki czas ważności biletu powyżej 100km(jeden dzień) będzie powodował ogromną ilość kłótni pasażerów z konduktorami w przypadkach podróży z przesiadkami i wypisywaniem nowych biletów z dopłatami.Prawdopodobnie IC w ten sposób chce zwiększyć zyski z biletów,bo w przypadku przesiadki z połączenia które zaczęto dnia poprzedniego np o 23.00 we Wrocławiu jadąc do Elbląga w Tczewie lub Malborku trzeba będzie kupić drugi bilet.Być może następnym krokiem będzie ograniczenie ważności biletu tylko do konkretnego kursu,tak jak jest w komunikacji autobusowej.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 20:54   

rysio, Przyjeżdzają dwie tlk-i w tych godzinach. 6.01 i 6.16 wyjeżdzają z Wrocławia. Nie jestem debilem piszę tylko o pociągach spółki PKP IC TLK.

[ Dodano: 26-12-2010, 20:59 ]
Rysio czytaj uważnie ja napisałem dobrze ty żle zrozumiałeś godziny. A co do najbliższego pociągu np. Poznań Główny peron 3 wjeżdzamy teoretycznie o 5:29 rano a mamy przesiadkę na 5:30 z peronu 6. 5:30 to najbliższy pociąg I co ty na to? Nowy bilet zwiększamy wpływy?
Powrót do góry

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Scotty, normalnie. Tylko zaden odcinek nie moze sie powtarzac. Mozna wystawic bilet Lapy - Bialystok Starosielce przez Warszawe Wschodnia, Malbork , Olsztyn , Elk. Zadnego problemu nie ma.

Tez myslalem ,ze jak odcinek 1000km to taryfa bedzie od nowa naliczana tak jak pokazuje sitkol, ale jak widac nie. Dla mnie to duza roznica, bo prawie 25% biletu.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

W 2009 roku był podobny podział Karkonosze i Rozewie, zaznaczam że nie było remontu Wrocławskiego dworca, sprawa wyglądała tak.

20.02.2009 stacja Brzeg coś po 4 rano, w oczekiwaniu na stare Karkonosze, zima podobna do tej co mamy za oknem. Karkonosze wtaczają się na stację Brzeg co do 1 minuty, odjazd 60 minut później. Ludzie się wściekają dręczą kierownika itd, mały drobiazg rozjazd zasypany przez Odrę i Hotelowca, za nami kolejny skład... Ja we Wrocku miałem przesiadkę na Rozewie do kierownika zapytanie co z pociągiem z Gdyni będzie czekał czy puszczają go. Kierownik na to że nie wie. 1 telefon na Rozewie i jak jest decyzja - odp. nic nie wiedzą. Dojeżdżam do Wrocka, przeskok na Rozewie- i tu zaczyna się jazda. Karkonosze z 75 min. odjeżdża z Wrocławia, natomiast Rozewie dostaje zezwolenie na odjazd Laughing 5 minut po Karkonoszach, minimalny czas to 15 minut (dlatego 6:01 i 6:16 w obecnym rj) gdzieś przed Świebodzicami w polu 20 minut, Karkonosze się ślizgają w Świebodzicach, następny postój 30minut gdzieś w okolicach Boguszowa Gorce. Po dojeździe do JG osobówka która jechała przed Karkonoszami odjechała 15min. po naszym przyjeździe.

kowal331, jeżeli debile z ICC wprowadzą tę zasadę to w 2011 liczba przewiezionych osób spadnie przynajmniej o 90-100mln rocznie, i nic tylko sieciówka za ponad 1000 i cały miesiąc śmigać po Polsce

kryniczanin, powiedz mi jak sytuacja na kryniczance dokładniej z mostem? i jak z Monciakiem (43506/43507) i Połoninami (obecny 33506/33507)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 21:07   

Scotty, Robią najbliższy termin oddania to 15.01.2010 ale możliwy do przesunięcia przez pogodę. Jak będzie to zobaczymy to już 3 termin po 23XII, 5I. A co do TLK to jeżdzą ostatnio mają niezłe plecy nawet po 200 minut jadąc z Gdyni.
Powrót do góry

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 21:08    Odpowiedz z cytatem

H3rlitZ, jutro podejdę do kasy i zapytam się o połączenie JG-Gdańsk p./Częstochowa, Wawa, Białystok, Giżycko (jak znam życie usłyszę NIEDASIĘ) jak masz jakieś zdjęcie swojego biletu ponad 1050km podeślij scan.

[ Dodano: 26 Grudzień 2010, 21:12 ]
kryniczanin, jak dobrze wypali nie będzie huraganów, powodzi, pożarów, defektów, braków taborowych, kasjerek, drużyn konduktorskich ;] to mam w planie zawitać do Krynicy i cisnąć na Gdańsk Monciakiem lub Połoninami, a z uwagi na brak zestawienia na www.IC, powiedz mi jaki skład ma Monciak i Połoniny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 21:14   

To już jest dezintegracja taryfowa w ramach jednego przewożnika prowadzącego całonocne połączenia(to ważne - PR kończą jazdę tylko po północy)

[ Dodano: 26-12-2010, 21:16 ]
Scotty, Słabe - choć nie tak tragicznie. dawne Połoniny 5 wagonów widziałem Monciaka 6 o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 26-12-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

Biorąc literalnie termin ważności biletu "jeden dzień" w przypadku podróży z przesiadką,która następuje dnia następnego po wystawieniu biletu ze stacji początkowej będzie konieczny zakup drugiego biletu.Niestety w przypadku podróży dalekobieżnych takie sytuacje są bardzo częste.Dla ICC ta pozornie niewielka zmiana w przepisach powoduje wzrost wpływów na wielu trasach o ok 50%.To działanie na krótką metę,bo szybko okaże się,że wpływy spadną,w konsekwencji wytnie się trochę pociągów,w pierwszej kolejności nocne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 26-12-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

Nie dajmy sie zwariowac, kazdy weszy podstep jak to firma chce wydoic pasazerow. Mam nadzieje ze konduktorzy beda na tyle przeszkoleni, ze kazde watpliwosci beda interpretowac na korzysc pasazera. Jezeli tak nie bedzie to kazdy ma prawo skladac reklamacje. Oczywiscie firma chce zarobic na pasazerach, ktorzy przerywaja podroz ze swojej inicjatywy(zwiedzanie, wizyta u cioci itp) czy to jest sluszne to inna sprawa, ale tak interpretowalbym zmiany. Czy wyobrazacie sobie rakcje Federacji konsumentow, gdyby podrozny nie mogl na zakupionym bilecie dojechac do celu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 26-12-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

z tego co słyszałem Połoniny ma 1kl. (jak będziesz widział to przyuważ co na pudle) bo jak tak słabo to trza będzie kombinować. Zwłaszcza że w nocnych rzeźniach nie ma już 1, a jak już są to cała zajeb**** miejscówkami (ja chcę powrotu PR) dobry Wisłok, Karkonosze, Nosal, Monciak (w TLK 2kl. na Az, z [R] za 3,00zł)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 21:25   

rysio, Ale czarno na białym masz podany przykład który pokazuje co będzie. A jaką siłę przebicia mają u nas federację konsumentów zwłaszcza na PKP? Scotty, Połoniny mają 1 klasę a Monciak tanią kuszetkę.
Powrót do góry

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 26-12-2010, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Nie ma co dyskutowac przedwczesnie. Zobaczymy jak bedzie po Nowym Roku. Nie spodziewam sie aby forum bylo atakowane przykladami nieuznania biletow. Chociaz sporadyczne przypadki na pewno sie znajda

[ Dodano: 26-12-2010, 21:32 ]
Przyklad z Wroclawia do Poznania jest na ryle nie trafiony ze jest to ponad 100 km i bilet wazny 1 dzien
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-12-2010, 21:37   

rysio, To nie był przykład z Wrocławia do Poznania a z np. Przemyśla do Gniezna nocnym TLK z minutową przesiadką na najbliższy pociąg w Poznaniu w kierunku Gniezna.


Ostatnio zmieniony przez rysio dnia 26-12-2010, 21:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-12-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Pułtuś napisał/a:
Ja slyszalem ze fioletowy idzie do piachu..... od nowego roku.

Oferta interREGIO na E30 została bardzo ograniczona, a na CMK pozostała w formie szczątkowej, więc po co walczyć o pasażera tańszymi biletami? Za rok politycznymi naciskami na zarząd PR całkowicie wyeliminują interREGIO i wtedy hulaj dusza w PKP IC. Znów będzie można bez ograniczeń doić pasażerów w pociągach EIC, bo brak interREGIO na CMK oznacza także brak TLK. Nie dość, że będą wyłącznie same najdroższe EIC to jeszcze będą dotowane przez MI, żeby ratować PKP IC przed upadkiem.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.


Ostatnio zmieniony przez Modliszka dnia 26-12-2010, 21:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 26-12-2010, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Jak już wspominałem ICC kombinują tak jak jest w PKS,każda przesiadka to osobny bilet liczony od 0,nawet jak jedzie się autobusem tego samego przewożnika,tylko na całe szczęście w ICC jeszcze nie wpadli na to by tą zasadę wprowadzić u siebie,choć obowiązuje to już przy przesiadkach z np TLK na PRy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl