Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Autobusy na linii Katowice-Oświęcim
Autor Wiadomość

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 03-12-2012, 23:16    Odpowiedz z cytatem

To w takim razie po cholerę robią KKA od Chełma Śląskiego a nie od Oświęcimia? PR odwoływały(odwołują) pociągi, przykładu nie trzeba szukać daleko, choćby SKR. Zresztą, do tej pory jeżdżą 3 pary pociągów dziennie więc no sorry, nie ma zbytnio czego odwoływać. Może robią jakiś obiekt inżynieryjny? Nie wiem, SRK? Roboty torowe nie ograniczają się o wymieniania podkładów czy innych dupereli co zajmuje tylko 1 tor. A może chcą wreszcie uprzątnąć ten bajzel który jest na tej linii.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 03-12-2012, 23:28    Odpowiedz z cytatem

Poza tym pociągi między na jakimś odcinku między Mysłowicami, a Oświęcimiem są trasowane tylko po torze lewnym tak więc jest tam jednotor, a taboru to jest brzydko mówią w pizdu !

Cała grupa w Gliwicach zawalona wagonami, Łazy traxsami, ba a jak ktoś wiedział to tej i śmigające przez Śląsk szynobusy już widział Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 00:38    Odpowiedz z cytatem

Właśnie na plaży pociągi jednym torem jeżdżą. Jest to o tyle śmieszne, że przesiadka ma być w Chełmie, więc już za tą plażą...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 04-12-2012, 07:59    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Bardi78,

Skończ z pleść bzdury Exclamation

Autobusy będą jeździć w ograniczonym terminem, a ich kursowanie spowodowane jest PRACAMI TOROWYMI, które będzie wykonywać PKP PLK

Jak byś dobrze zauważył szynobusy relacji Katowice - Oświęcim - Czechowice i Czechowice - Cieszyn są z sobą zobiegowane tak więc KŚ musiała je zobiegować na nowo.

PS. KŚ w pełni zgadzają się z Twoimi wnioskami rozkładowymi, (sam jego Twórca tak twierdzi) ale pamiętaj, że obecnie KŚ na odcinku małopolskim jeżdżą BEZ DOTACJI. Jak Małopolska coś da będzie więcej pociągów, KŚ nie jest instytucją charytatywną, a jej głównym zadaniem jest jeżdżenie po Śląsku, a nie Małopolsce. Jednak jeżeli chcesz więcej pociągów nie ma problemu, marszałek zapłaci to będzie, ale widząc beznadzieję kolejową w Małopolsce to trudno tu o tym rozmawiać.

To proszę mi powiedzieć Eximus w którym momencie pletę bzdury?
Skoro to wina PLKi to czy uważasz że komunikacja na lini KŚ -pasażer jest chociażby wystarczająca?
Tu tkwi błąd!
Powinno być wyraźne i czytelne ogłoszenie że w związku z pracami torowymi itp...nie uważasz?
Czy naprawde tak z reką na sercu przyznasz że komunikacja na tej linii -przewoźnik-pasażer wygląda ok?
Myślę że jeżeli byłby ten komunikat to KŚ by tylko zyskały...
Pozatym linia Oswięcim-Katowice ma 33km z czego mniej niż 3 km są w małopolsce to jaka to linia małopolska?
Jak jesz ciasto bananowe z wisieńką to mówisz że to ciasto wiśniowe?
Przecież ten pociąg wiezie ludzi z Bierunia, Chełma, Imielinia i Mysłowic...więc linia jest praktycznie ŚLĄSKA!!!
Jeżeli osoba odpowiedzialna za rozkład zgadza się ze mną co do porannego pociągu w weekend to niech wydaje mi się zastanowi się bardziej na usunięciem pociągu przedpołudniowego w zamian za poranny kurs?
Nie wiem czy to nie było by lepsze...
JESZCZE RAZ NAPISZĘ-JEŻELI BYŁBY PORANNY POCIĄG DO KATOWIC W WEEKEND BYŁBY TO NAJLEPSZY ROZKŁAD NA TEJ LINII OD LAT I ŻYCZĘ KŚ POWODZENIA ALE NAPEWNO NIE BĘDE MILCZAŁ JEŻELI BĘDĄ TAK RAŻĄCE BŁĘDY W OFERCIE!!!
ps.
poza tym nie do końca przejrzyste wydaje mi się kwestia że pierwszy kurs jest na normalnym pociągu, drugi cały autobus a trzeci...autobuso-pociągiem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 04-12-2012, 12:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślę że jeżeli byłby ten komunikat to KŚ by tylko zyskały...
Pozatym linia Oswięcim-Katowice ma 33km z czego mniej niż 3 km są w małopolsce to jaka to linia małopolska?


Pociągi jeżdżą w głównie w relacjach łączonych tj Katowice - Czechowice Dziedzice
tak więc odcinek małopolski ciągnie się od km 8,059 (za Dankowicami) do 23,702 (za Oświęcimiem)
To daje 15,643 km jeżdżonych na każdym pociągu na ryzyko KŚ patrz bez dotacji Małopolski.

Cytat:
ps.
poza tym nie do końca przejrzyste wydaje mi się kwestia że pierwszy kurs jest na normalnym pociągu, drugi cały autobus a trzeci...autobuso-pociągiem...


Zamknięcia torowe robi się w ustalonych przez PKP PLK godzinach.

Poza tym jak by miało być KKZ, bo ni ma taboru to byłoby od Czechowic, aż po same Katowice.

A taboru KŚ mają tyle:
EN57AKŚ - 6 sztuk
EN57KM - 2 sztuki
EN71 - 2 sztuki
EN75 - 4 sztuki
EN76 - 9 sztuk
14WE - 2 sztuki
35WE - 1 sztuka
DH1 - 3 sztuki
DH2- 5 sztuk
SA109 - 2 sztuki
VT614 - 8 sztuk

15 lokomotyw TRAXX
5 lokomotyw ET22

17 wagonów niemieckich, 50 wagonów CD

Wkrótce dojdą
SA138 - 1 sztuka (około 20.XII)
27 WE - 2 sztuki (do 31.XII) 4 sztuki chyba do końca lutego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 12:34    Odpowiedz z cytatem

Exsimus, mylisz się. Te pociągi - identycznie jak w relacji z Bielska-Białej do Wadowic - w pośredni sposób dotuje małopolskie. Po prostu odbywa się to na zasadzie wymiany pracy przewozowej. W zamian za te kilometry, woj. małopolskie płaci za przejazdy do Katowic i Sławkowa.
Więc mówienie, że to na koszt i ryzyko KŚ jest nadużyciem.

Bardi78, zgadzam się. KŚ ostatnio mają gigantyczne problemy z komunikacją interpersonalną. Podobnie, jak nikt nic nie mówi o honorowaniu biletów innych przewoźników, tak samo nikt nie informuje o takich (obiektywnych jakby na to nie patrzeć) zdarzeniach. Czy naprawdę tak ciężko chociaż jakiś komunikat na stronie umieścić? Jakoś potrafią poinformować o zostaniu "Lodołamaczem 2012"...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 04-12-2012, 13:25    Odpowiedz z cytatem

jackii, Wczoraj się dowiadywałem pociągi na tym 15 km odcinku nie są objęte dotacją, ani wymianę kilometrów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-12-2012, 13:37   

Cytat:
Śląskie: Jednak będzie komunikacja zastępcza

Koleje Śląskie, mimo zakończonych pozytywnie zakupów taboru "Last Minute", nowy rozkład jazdy rozpoczną z autobusową komunikacją zastępczą do Oświęcimia, Włoszczowy i Żelisławic. Co gorsza, zarządca infrastruktury i przewoźnik wciąż dyskutują o kształcie rozkładu jazdy.

O tym, że na odcinku Czechowice-Dziedzice - Oświęcim od 9 grudnia zamiast pociągów pojadą autobusy, zaalarmowali nas Czytelnicy. Niektóre pociągi zostaną nawet zastąpione autobusami w całej relacji - z Katowic do Oświęcimia. Według przewoźnika, przyczyną odwołania kursów nie jest wcale brak taboru - Mamy w tej chwili 57 składów wagonowych i zespołów trakcyjnych, co zaspokaja nasze potrzeby - zapewnia rzecznik przewoźnika Adam Warzecha.

Koleje Śląskie nie uruchomią jednak całej zaplanowanej siatki połączeń już teraz - wiele jednostek zamówionych przez KŚ będzie przybywać do przewoźnika przez cały I kwartał 2013 roku. Jednak wszystko miało się odbyć bez zastępczej komunikacji autobusowej - Nie ma takiej możliwości - mówił o KZA prezes Kolei Śląskich Marek Worach w listopadzie, co wytykają już nasi Czytelnicy.

Jak zwykle wina...

Według dokumentów, do których dotarł "Rynek Kolejowy", komunikacja zastępcza na odcinku do Oświęcimia zostanie wprowadzona na prośbę Kolei Śląskich po tym, jak okazało się, że omawiane na początku listopada ograniczenia prędkości na liniach 93 i 138... nie są ostatnimi, które będą obowiązywać w przyszłym rozkładzie jazdy. Już w listopadzie okazało się, że trzeba wprowadzić kolejne - nie uwzględnione w projekcie rozkładu.

W sumie straty czasowe pociągów w stosunku do projektu rozkładu to 6-8 minut w każdą stronę. Aż tak dużych rezerw w rozkładzie KŚ nie zakładały. Dlatego Koleje Śląskie zaproponowały komunikację zastępczą na odcinku końcowym, a gdyby to było niewykonalne - zastąpienie pociągów autobusami w całej relacji. Zdecydowano się na ten pierwszy wariant - w sumie do Oświęcimia autobusy pojadą zamiast 7 par pociągów. Utrudnienia mają potrwać do 9 lutego.

Nie tylko Oświęcim

Okazało się też, że do 21 stycznia przedłużyło się zamknięcie toru nr 1 linii nr 61 na odcinku Koniecpol – Julianka - Turów. Wzięło się to z niezaplanowanego wydłużenia prac modernizacyjnych. Z tego powodu obniżona została przepustowość linii kolejowej. Kolejom Śląskim i Przewozom Regionalnym zależało przede wszystkim na utrzymaniu kursowania pociągów relacji Kielce - Częstochowa. Dlatego zostaną one zachowane, a komunikacja zastępcza pojedzie za pociągi KŚ i PR z Częstochowy do Włoszczowy i Żelisławic.

Co gorsza, od 26 listopada z powodu wykolejenia zamknięty jest tor nr 1 linii 131 na szlaku Tarnowskie Góry TGE – Kalety. Tor ten zostanie naprawiony do końca bieżącego roku. Do tego czasu ruch pociągów odbywa się jednotorowo. Opóźnienia dotyczyć będą 6 pociągów.

Do ostatniej chwili

Ustalanie rozkładu jazdy w woj. śląskim wciąż się odbywa, mimo że do jego wprowadzenia zostało jeszcze kilka dni. Również Koleje Śląskie nie są tu bez winy - dopiero w grudniu złożyły wnioski o zmianę rozkładów jazdy pociągów relacji Katowice – Rybnik – Racibórz z powodu zmienionych charakterystyk trakcyjnych (KŚ będą obsługiwać połączenia składami wagonowymi, a nie zespołami trakcyjnymi).

Z kolei tuż przed końcem listopada PLK poinformowały, że most kolejowy nad rzeką Przemszą na linii 62 jest w fatalnym stanie. Naprawa konstrukcji wymaga całodobowego zamknięcia szlaku przez 10 dni - być może odbędzie się to już w przyszłym tygodniu. Kiedy pasażerowie poznają ostateczny rozkład? Nie wiadomo.

http://www.rynek-kolejowy.pl/37682/Slaskie_Jednak_bedzie_komunikacja_zastepcza.htm
Powrót do góry

Leniwiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 10 Lip 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to że wina jest po obu stronach. U KŚ nawaliła rezerwa taborowa a raczej jej brak, nie zdołali dopiąć obiegów bo.... PLK obniżyła szlakową.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 15:50    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
jackii, Wczoraj się dowiadywałem pociągi na tym 15 km odcinku nie są objęte dotacją, ani wymianę kilometrów.
Hm, czyli te kilometry płacone przez Małopolskę za dojazdy do Katowic czy Sławkowa oraz studenckie Bielsko-Biała w jaki sposób KŚ rekompensują? Tylko na linii Bielsko-Biała - Wadowice? Przelicz sobie proszę.

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

prapak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Maj 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 15:55    Odpowiedz z cytatem

Proponuję by woj. Małopolskie podało KŚ do sądu za niedotrzymanie umowy barterowej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jackii Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sie 2012

PostWysłany: 04-12-2012, 16:54    Odpowiedz z cytatem

prapak, to się rozlicza rocznie, ewentualnie co pół roku. Czego nie wyjeżdżą teraz, będą mogli jeszcze wyjeździć, nawet w innych relacjach...

_________________
Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 04-12-2012, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Poza tym pociągi między na jakimś odcinku między Mysłowicami, a Oświęcimiem są trasowane tylko po torze lewnym tak więc jest tam jednotor, a taboru to jest brzydko mówią w pizdu !

Cała grupa w Gliwicach zawalona wagonami, Łazy traxsami, ba a jak ktoś wiedział to tej i śmigające przez Śląsk szynobusy już widział Laughing


To ja juz nie wiem jak to jest-niby taboru w pizdu jak twierdzi Eximus który pracując w KŚ jest blisko tematu czy Rynek Kolejowy który dotarł do odpowiednich dokumentów potwierdzających że nie wystarczy taboru na obiegi po zwolnieniach na szlaku...
Szukam prawdy:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-12-2012, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście mój przedmówca będzie wiecznie niezadowolony z KŚ, bo przecież nie jeżdżą według ustalonego przez niego rozkładu.
Rzecz jasna pociągi mogą być czemu nie i może być ich więcej, ale niech Małopolska do nich dopłaci.
A taboru i tak jest w 3 tyłki Very Happy

PS. A czemu nie doczepisz się czemu nie ma pociągów z Oświęcimia przez Skawinę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 06-12-2012, 10:11    Odpowiedz z cytatem

Ale Eximus nie wykręcaj kota ogonem -jak lubisz jak władza robi cię w balona to twoja sprawa...
Jeżeli ktoś obiecują nową jakość to chyba powinien wywiązać się ze swoich obietnic.
Poza tym podaj mi gdzie ja napisałem że rozkład jest zły(oczywiście ten podany w pierwszej wersji bez KKA-ja byłem wręcz zachwycony bo był lepszy niż się spodziewałem dopiero potem dojrzałem że pierwsze pociągi nie pojadą w weekend)-no zacytuj!!!
Uważam że rozkład jest świetny dla Oświęcimia poza tym że rano w weekend ludzie nie mają jak dojechać do pracy i na pociągi dalekobieżne - ba podobno nawet sam twórca rozkładu przyznał mi rację więc twój zarzut że jestem niezadowolony zostaje obalony...
Skoro jak piszesz taboru jest pełno a RK pisze że to KŚ poprosiły o KKA to w takim razie wg. twojej wypowiedzi to RK mija sie z prawdą...niech będzie i tak...
A jak uznasz wypowiedź prezesa że na lini np.do Zwardonia pociągów bedzie więcej ale tak naprawdę w wiekszości będą jeździć jako przyspieszone i mniejsze miejscowości będą od nowego rozkładu miały mniej połączeń?
A odcięcie niektórych przystanków jak Cz-dz przystanek czy ligota-jakbyś nie pracował w KŚ to piałbyś na lewo i prawo jak to robią ludzi w balona ale co tam ty teraz wsiądziesz wygodnie w Cieszynie w pociąg i innych masz głęboko w poszanowaniu...

PS. nie pisze nic o Oświęcim-Skawina bo to nie ten dział, poza tym tam nikt nie obiecywał nowej jakości, a o zarządzających w małopolsce koleją pisze bardzo czesto na różnych portalach w odpowiednich działach więc jak wystawisz nosa z poza tematów o super KŚ to wtedy dojrzysz krytykę na kolej w małopolsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl