Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Małopolski Zakład Przewozów Busowych!
Autor Wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 14:41    Odpowiedz z cytatem

Z Sosnowca do Makowa Podhalańskiego dojedziesz pociągiem. Co do spotkania - Twoja nieobecność będzie wielką stratą. Czy mógłbyś mi potwierdzić, że znikają wszystkie pociągi REGIO z Oświęcimia do Katowic? Jeśli tak, to jedziemy Tą trasą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 14:46   

Postaram się być na spotkaniu, ale obiecać nie mogę teraz. Tak, potwierdzam - od 12 grudnia KKA na linii Katowice - Oświęcim, dlatego warto ją "zaliczyć".

Masz rację, mam pociąg. Ten, który już tutaj podałem. Wsiadam w Sosnowcu, wysiadam w Suchej. Smile

Gdy w maju alarmowałem, pisałem i przestrzegałem przed wprowadzeniem KKA na linii Żywiec - Sucha Beskidzka (wtedy rzekomo jeszcze tylko na okres wakacji), zostałem wyśmiany, że pajacuję, niepotrzebnie mieszam, że mi "odwaliło", że o co ten krzyk itd. No i proszę. Jest tylko gorzej. Nie lepiej.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 02-12-2010, 15:05    Odpowiedz z cytatem

no proszę3 trasa z ZKA Razz Chore

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-12-2010, 02:10    Odpowiedz z cytatem

A co powiecie na to:
http://www.intercity.pl/?page=rozklad_jazdy&ph_center_start=show&tsr_id=1281
http://www.intercity.pl/?page=rozklad_jazdy&ph_center_start=show&tsr_id=1282
http://www.oebb.at/de/Reisen_mit_dem_Bus/OeBB_Intercitybus/index.jsp
https://www.cd.cz/mezinarodni-cestovani/specialni-nabidky/sc-bus/-4487/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-12-2010, 02:42   

Dokładnie to samo, co do tej pory napisałem i powiedziałem o pociągach na gumowych kołach. Smile

Tym bardziej, że dla autobusów mam o wiele ciekawsze i pożyteczniejsze zajęcie - dowożenie do stacji. Docieranie tam, gdzie kolej nie dociera. Model ości ryby się kłania. Ścisła współpraca z koleją. Połączenia łączone itd.
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-12-2010, 07:50    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, ale skoro SC BUS i IC BUS funkcjonują w Austrii i Czechach, gdzie kolej ma się dość dobrze, to coś w tym jest. Ale o szczegółach pogadamy na spotkaniu 11.12.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 03-12-2010, 08:35   PrzeRąbane... Odpowiedz z cytatem

Jeżeli już idziemy ta drogą to z zaoszczędzonych dotacji należy przywrócić ZKA na linii Chabówka-Nowy Sącz. I tak krok po kroczku PR w busiarskim malowaniu głęboko zakonspirowane zacznie podbierać klientów miniBusiarzom a gdy się ich już troszku uzbiera to z zaskoczenia wracamy na tory i pakujemy ich w wagony Smile

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 03-12-2010, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21 napisał/a:
Tym bardziej, że dla autobusów mam o wiele ciekawsze i pożyteczniejsze zajęcie - dowożenie do stacji. Docieranie tam, gdzie kolej nie dociera. Model ości ryby się kłania. Ścisła współpraca z koleją. Połączenia łączone itd.


Niestety, ale najpierw kolej musi być po pierwsze szybsza, po drugie częściej kursować, inaczej to co mówisz jest piękną, ale niestety utopią...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 03-12-2010, 17:58   Re: PrzeRąbane... Odpowiedz z cytatem

Paradoks napisał/a:
Jeżeli już idziemy ta drogą to z zaoszczędzonych dotacji należy przywrócić ZKA na linii Chabówka-Nowy Sącz. I tak krok po kroczku PR w busiarskim malowaniu głęboko zakonspirowane zacznie podbierać klientów miniBusiarzom a gdy się ich już troszku uzbiera to z zaskoczenia wracamy na tory i pakujemy ich w wagony Smile
Biorąc pod uwagę, że za 5 miesięcy jazdy na linii Krynica - Nowy Sącz, MZPR zapłacił 300 tys. złotych to tu, żeby w ogóle pomyślec o podbieraniu pasażerów (częstotliwość 20 minut) trzeba by ok. 2 mln złotych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia inna rzecz. tyle się mówi o podbieraniu klientów itp,ale może MZPR na rękę jest aby z firmami busowymi się dogadać. Bo jak wytłumaczyć nagle tak chetnie oddawane linie kolejowe.
Dajmy taki przykład. Pociągi na Bieczu. Do 2006 roku pociągi jeździły bezpośrednio w relackji Sącz -jasło, a do tego kursowały pociągi Gorlice-Zagórzany. Potem był cyrk z zamykaniem linii w czerwcu 06, jednak pociągi Biecz-Stróże jakośkursowały nieprzerwanie od2006 do 2010 roku i skoro jeździły niby puste to ja się pytam kto by je na siłe utrzymywał. A skoro się dało, i skoro da się dać ZKA do Gorlic to czemu w takim razie od 2006 roku nie jexdziły pociągi Sacz-Gorlice o które ludzie wnioskowali?
Być może ten cyrk z ZKA był z góry zaplanowany, bo mętne tłumaczenie że niby taniej itp jakoś się kupy nie trzyma, ponieważ te pociągi są dotowane.
Podobnie nasuwa się pytanie czy dotacja została zmniejszona, ponieważ dotacja na ten rok obejmowała 4 pociągi Str-Biecz codziennie, tymczasem ZKA od czerwca kursowała tylko w D

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2010, 16:37   

loker, jak coś funkcjonuje w Czechach i Austrii, to znaczy, że to coś jest dobre i mamy się od razu na tym wzorować? Smile

A tak swoją drogą - rozkład jazdy 2010/2011 PR w Małopolsce tylko potwierdza, że zmiana nazwy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie na Małopolski Zakład Przewozów Busowych w Krakowie ma jak najgłębszy sens.
Powrót do góry

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 16:40    Odpowiedz z cytatem

Ale kto by przypuszczał że będzie aż tak źle.Chyba nikt z nas się tego nie spodziewał.
Ale to tylko pokazuje jakie muszą być powiązania na drodze PR-UMWM i BUsy. Bo bez tego takie działania by nie przeszły. ten rok będzie czarniejszy jak 2006...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-12-2010, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie wysokość dotacji dla PR. Liczba pociągokilometrów zmniejszy się o kilkadziesiąt tysięcy tylko na trasie Wadowice - Bielsko Biała. Dokładnie nie liczyłem, ale warto przeliczyć.
I jeszcze jedno: te składy poranne w liczbie 4 do Bielska i popołudniowe z Bielska to będą sobie tak jechały tam i nazad a potem nicnierobienie przez całą noc w Wadowicach? Stanie na bocznicy chyba też kosztuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 05-12-2010, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Ale mniej niż uwalanie dziesiątek połączeń przychodów z kas likwidacji najpopularniejszych pociągów. Przynajmniej bedą stać nic nie robić i zero problemów dla nich...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-12-2010, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
loker, jak coś funkcjonuje w Czechach i Austrii, to znaczy, że to coś jest dobre i mamy się od razu na tym wzorować? Smile

Kolej w tych krajach jest na wysokim poziomie Exclamation

Nie chcę się Wam chłopaki narzucać, ale może warto trochę zrezygnować ze swoich dążeń i zawalczyć razem o coś dobrego - np. godzinny takt z Krakowa do Tarnowa, a w piątki od 14 do 19 co pół godziny, godzinny takt z Krakowa do Gliwic, godzinny takt z Wieliczki do Oświęcimia, co dwie godziny bezpośredni pociąg Kraków - Czechowice, co pół godziny z Krakowa do Wieliczki, co 3 godziny Kraków - Zakopane, co 3 godziny REGIO Tarnów - Plavec Question Question Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl