Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Małopolski Zakład Przewozów Busowych!
Autor Wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 17:28    Odpowiedz z cytatem

Adams, Krynica - Nowy Sącz - Gorlice? To by jechało ok. 2 godzin, kiedy Voyager z Krynicy do Gorlic jedzie krócej troszkę ponad godzinę. Lepiej tam stworzyć codzienną relację Kraków - Gorlice - Kraków na EN81.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 18:10    Odpowiedz z cytatem

Jeśli Kraków-Gorlice to tylko na kiblu. Gdzieś na forum zaproponowałem relacje Tarnów-Gorlice na EN81 i kroś mi zwrócił uwagę że to za mało bo na odc. Tarnów-Stróże jest za duża frekfencja.

Co do mojej propozycji Krynica-Gorlice to EN81 byłby w sam raz. Co do czasu przejazdu to zacytuje któregoś z forumowiczów że "pociąg to nie samolot i ma stacje pośrednie", tym bardziej że trasa pociągów byłaby zupełnie inna niż autobusów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 28-11-2010, 23:52    Odpowiedz z cytatem

kns, Kraków - Gorlice na EN81? Może jeszcze koło 16 z Krakowa? Dobry pomysł, na pewno ludzie będą zachwyceni... Śledzie miałyby w puszce wygodniej...

EN81 powinny jeździć w relacji Gorlice - NS i NS - Krynica i można te relacje połączyć na przykład skoro taki obieg i nie ma co tworzyć sztucznych podziałów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 29-11-2010, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Z MZPR-u mi odpisali że Gorlice-Kraków się nieopłaci, nie ma wniosku samorządów (bo w Gorlicach faktycznie olewają kolej - i gminy, i powiat i miasto), niedasie, itepe itede. A ponadto i po pierwsze tory od Stróż na wschód są do dupy i potrzebny jest remont. Może jak UM & PLK zrobią ten kawałek Tarnów-Stróże w ramach MRPO to się zabiorą za Stróże-Biecz (małopolski odcinek linii 108). Zresztą chcę napisać odpowiedni wniosek do UM-u. Bo jak nie będzie remontu i przyzwoitych prędkości, to pociągi tam nie pojadą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 29-11-2010, 17:11    Odpowiedz z cytatem

hurricane napisał/a:
kns, Kraków - Gorlice na EN81? Może jeszcze koło 16 z Krakowa? Dobry pomysł, na pewno ludzie będą zachwyceni... Śledzie miałyby w puszce wygodniej...
Pewnie że tak - jako bis kursu na EN71, czy EN 57 - na jazdę 5 czy 10 minut, 60 miejsc siedzących spokojnie wystarczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-11-2010, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się. Za Tarnowem EN81 wystarczy, a z Krakowa jak będzie taki skład jechał między "zwyczajnymi" nie będzie problemu. Można to nawet w rozkładzie jakoś zaznaczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-11-2010, 02:15   

MZPB (wespół z odpowiedzialnymi za kolej w UMWM) nie rozwija kolei w Małopolsce, lecz ją zwija. Konsekwentnie, systematycznie. I z efektami!

Jeszcze parę miesięcy "rządów" obecnych władz PR Kraków i naprawdę będzie pozamiatane. Stąd taka a nie inna forma mojego pisma do pani prezes Kuczewskiej-Łaski. To jest dramatyczna próba zwrócenia uwagi centrali PR na to, co wyrabia się w krakowskim zakładzie.

A to wszystko przy wzroście dotacji w stosunku do roku ubiegłego (61,6 mln zł w 2009 roku, 69 mln zł w roku bieżącym).
Powrót do góry

k t o s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2010
Skąd: powiat chrzanowski

PostWysłany: 30-11-2010, 09:18    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof ma rację zaś każdego kto nie widział proszę niech poświęci 25minut i oglądnie wypowiedzi tych Państwa, napewno znajdziecie znajome twarze choćby pana Rębielasa i reszty towarzystwa http://www.przelom.pl/tv/4/80/
sprawa dotyczy jednej z wielu małopolskich linii kolejowych ale jak tak dalej pójdzie to 90% tak właśnie skończy, także uważam że trzeba działać i doprowadzić do zmian na stanowiskach bo dalej tak być poprostu nie może. Skandalem jest zastępowanie torów drogami, zaś pociągów, busikami. Transport drogowy powinien uzupełniać się z transportem szynowym a nie go zastępować w 100% doprowadzając do jego likwidacji!
Tymczasem by żyło się lepiej http://bi.gazeta.pl/im/5/3715/m3715165.jpg promuje się aglomeracyjną kolej dla Krakowa zaś reszta: Wadowice, Sucha B., Wadowice, Andrychów, Alwernia, Nowy Targ, Nowy Sącz i długo bym wymieniał te miejscowości mają do dyspozycji gumowe pociągi nie na torach a na drogach polecam: http://www.kodlk.yoyo.pl/artykul1.html

_________________
Linia 103 Trzebinia-Wadowice-Skawce (Małopolska) http://www.linia103.glt.pl/
Tory których nie pozwolimy WYRYWAĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 30-11-2010, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Wszyscy wiemy jak to wygląda, a obecne poczynania pana dyrektora chluby nie przynoszą. Było źle, ale ostatnie działania an Żywcu czy Zakopiance czy nawet cyrki na Bieczu pokazują, ze nie tylko samorządy ale i UM ma w dupie przewozy kolejowe. I niestety coś mi się widzi, że 1 czerwca 2010 był ostatnim dniem pociągu w Polnej czy Moszczenicy. A szkoda, bo pociąg typu Kraków-Gorlice-Kraków ma pewną frekwę do tarnowa a i do Stróż i do Gorlic chętni by się znaleźli,a jeszcze rzy dobrej cenie to mogłolby wypalić. Ale oczywiście na kiblu,szynobus nie dałby rady na odc. Ków-tów

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 30-11-2010, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się że EN81 na odcinku Kraków-Tarnów by nie dał rady, ale zamiast ZKA Stróże-Biecz mógłby jeździć EN81 w obiegach: Tarnów-Gorlice, Gorlice-Nowy Sącz, Nowy Sącz-Gorlice, Gorlice-Tarnów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 30-11-2010, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Ale to EN811 to tylko uzupełnienie oferty! Podstawowym zadanie ma być szybka obsługa połączenia Gorlice - Kraków - przecież jak pojedzie 5, 10 minut po innym pociągu to nagle 300 osób się do EN81 wpakuje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 30-11-2010, 22:48    Odpowiedz z cytatem

@kns
Tego typu połączenie na EN81 możnaby było zorganizować na próbę. Gdyby cieszyło się popularnością, to przecież są korekty i wtedy by można puścić kibla bezpośrednio z Krakowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 13:19   

Moja REGIOkarta traci ważność 2 stycznia 2011 r. Więcej żadnej REGIOkarty nie nabędę. Nie ma sensu. Do Suchej Beskidzkiej będę jeździł z Sosnowca Głównego bezpośrednim pociągiem TLK Gdynia - Zakopane. Wracać także nim będę. Zmusił mnie do tego m.in. Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych (Busowych) w Krakowie.

Dziękuję więc uprzejmie MZPR (MZPB precyzyjniej rzecz ujmując) w Krakowie za wyrzucenie mnie do innych przewoźników/środków lokomocji. REGIOkarty -tak jak już powiedziałem- więcej nie kupię. Nie opłaci mi się zwyczajnie. Wybierając kolej, chcę jechać pociągiem. Jak będę chciał jechać autobusem, to pojadę nim. Ale nie w wydaniu "zastępczej komunikacji autobusowej". Kupuję bilet na pociąg, a nie na autobusy pana Rębilasa. Nabywając REGIOkartę także chcę jeździć pociągami, a nie do jasnej anielki autobusami.

Reasumując: w wyniku skandalicznej, przekraczającej wszystkie granice działalności PR Kraków, Przewozy Regionalne tracą wiernego klienta, który przez lata zostawiał w tej spółce rocznie kupę kasy. Myślę, że takich osób będzie więcej.
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-12-2010, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Krzysztofie, apropo tego tematu trochę przegiąłeś. Zobacz http://tiny.pl/hwk5f Na jakim procencie linii działają Małopolskie Przewozy Busowe? Twoje żale są racjonalne, ale nie proporcjonalne do sytuacji. Szczegółami możemy się zająć na spotkaniu 11.12.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2010, 14:34   

Loker - działają właśnie na tym obszarze, który mnie żywo interesuje... Dlatego bezpośrednio uderzają we mnie. W moje podróżowanie.

A co do spotkania - chyba jednak z pewnych względów mnie nie będzie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl