Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Rozkład jazdy Arrivy 2010/11
Autor Wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-11-2010, 13:10   Rozkład jazdy Arrivy 2010/11

Przeglądając RJ na lini Brodnica -Grudziądz można zobaczyć tam brak skomunikowania pociągów IR na stacji Jabłonowo Pomorskie ,ogólnie oferta dla tej lini jest dość bogata napewno lepsza niż w tym RJ ale brak skomunikowania porannego IR z Olsztyna z Grudziądzem to chyba jakieś nieporozumienie, jest to kwestia dokładnie 7 minut .Według RJ na DB skomunikowanie w/w pociągów ma być tylko w niedzielę.Opisałem tą sytuację do przewożnika Arriva RP teraz czekam na odpowiedż
Przejdź na dół

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 12-11-2010, 13:45    Odpowiedz z cytatem

U mnie też pociągi do Poznania nie sa skomunikowane z IR (dotychczas były), dokładnie to z IR Mazury do Olsztyna (w następnym roku planowałem na wiosnę wybrać się do Torunia. Dojadę tam w zasadzie tylko wtedy gdy ktoś znajomy podwiezie mnie do Grodziska bo z tamtąd startuje najwcześniejszy regio na Poznań i jest u celu o 5 godzinie), IR Adam Mickiewicz do Krakowa, IR Wolin na Świnoujście ( nie zdąże nawet na dawnego Przemyślanina. Jak ktoś z mojego rejony bedzie się chciał dostać do kurotu to będzie musiał się przesiąść z osobówki na drugą w Szczecinie). Ponadto ostatnie osobówki do Gostynia ,Krotoszyna, Głogowa i Wolsztyna (z Leszna) odjeżdżają w godzinach 15-17. Mam nadzieję że rozkład na bahn.de jest niekompletny. A jeżeli to prawda no to jestem w czarnej d...ie. Nie będzie możliwości aby przesiąść się z Kamieńczyka, a ostatnio latem uczyniło to (nie licząc mnie) 8 osób+6 tych którzy jechali na Krotoszyn. Tak więc jeżeli coś jest z czymś nieskomunikowane (tak jak opisał gryff) to poprostu powolne dobijanie poszczególnych regionalnych linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 12-11-2010, 23:44    Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda sprawa na innych liniach, 201 i 208 ? Są jakieś zmiany na plus w porównaniu do obecnego rozkładu ? Jakieś nowe połączenia, jakieś dobite ? Nie mogę się za bardzo połapać w tym niemieckim rozkładzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 09:12   

@Gryff, jesteś tutaj chyba najbardziej doinformowany w kwestii połączeń Arrivy RP, możesz mi powiedzieć, czy spółka planuje uruchomienie swoich pociągów do Janowca Wielkopolskiego?
Powrót do góry

damix55 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Paź 2007
Skąd: Gniezno

PostWysłany: 13-11-2010, 12:44    Odpowiedz z cytatem

Sam kiedyś pisałem do Arrivy z propozycją połączeń na trasie Gniezno- Nakło i chciałaby uruchomić połączenia na tej trasie pod warunkiem że UMWW i UMWK-P się dogada ze sobą i ogłoszą przetarg na obsługę tej linii

_________________
interREGIO szybka podroż na twoją kieszeń Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 13:05   

mk1992Jak sam zauważyłeś w wyszukiwarce połączeń na DB wogóle nie występuje ta stacja ,jak patrzę na mapę podziału administracyjnego kraju to dziwię się że Janowiec Wlkp nie został wcielony do woj Wielkopolskiego ,jednym słowem są marne wręcz zerowe szanse na takie połączenie ale być może kopernikbędzie wiedział lepiej

[ Dodano: 13-11-2010, 13:08 ]
Na lini 208 odcinek Brodnica -Grudziądz wg DB będzie więcej połączeń szczególnie w godzinach porannych
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 13-11-2010, 13:41    Odpowiedz z cytatem

A jak na Chojnice - Wierzchucin - Bydgoszcz, Kościerzyna - Bydgoszcz i Wierzchucin - Laskowice ? Coś nowego będzie, po staremu czy przygotowują się do uwalania danych odcinków ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 14:54   

gryff napisał/a:
ale być może kopernikbędzie wiedział lepiej


@kopernik wzywany do odpowiedzi na moje pytanie... Wink
Powrót do góry

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 13-11-2010, 15:29    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
@Gryff, jesteś tutaj chyba najbardziej doinformowany w kwestii połączeń Arrivy RP, możesz mi powiedzieć, czy spółka planuje uruchomienie swoich pociągów do Janowca Wielkopolskiego?

Przecież nawet przed 1990 rokiem jeździła tam garstka pociągów to co ma do Janowca jeździć teraz? Śmiech Zresztą czy ta linia jest w ogóle przejezdna?
Poza tym bez zamówienia UM Arriva nie uruchomi nic, chyba, że będzie się to opłacać. Połączenie do Janowca opłacalne na pewno nie będzie. Na razie jedyne, co Arriva uruchomiła bez zamówienia i dotacji ze strony UM to te ekspresiki wakacyjne.

Ja też chciałbym, żeby do każdego Pcimia dojeżdżały pociągi pasażerskie, ale zejdźmy na ziemię!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2010, 17:30   

Jest przejezdna. I oszczędź sobie zgryźliwości, tylko się zapytałem, czy Arriva RP będzie obsługiwać połączenia do Janowca, nic poza tym... Zg
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-11-2010, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Hmm, patrzę na nowy rozkład Arrivy dostępny na http://new.rozklad-pkp.pl i widzę że na 201 przybędzie kilka kursów na odcinku Kościerzyna - Bąk i dalej na Bydgoszcz lub Laskowice. Tyle że Kościerzyna - Władysławowo to jak rozumiem będzie sezonowy kursujący codziennie. Tylko dlaczego jedzie Bydgoszcz - Kościerzyna -> przesiadka w kilka minut i Kościerzyna - Władysławowo ? To jest tylko zmiana numeru czy przesiadka ? Jeżeli zmiana numeru to nie można było dać bezpośredniego Bydgoszcz - Władysławowo przez Kościerzynę ? Jest sporo pociągów na w/w odcinku które kursują codziennie lub Pn - Pt. One będą tak jeździły czy zostaną jako weekendowe zrobione ? Nowy rozkład cieszy, niemniej uważam że można by dać jeszcze kilka kursów, głównie sezonowych, które by generowały moim zdaniem największy ruch pasażerów. Widać zmiany na plus i postęp - tak trzymać Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 19-11-2010, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tu chyba zaskoczę wszystkich kilka pociągów jest zbędnych. np. Pociąg jadący z Kościerzyny do Laskowic o 10:30 Pociąg do Wierzchucina o 17:11. To coś się nie utrzyma zważywszy, że jadą blisko Bydgoszczy.

Zamiast proponowałbym coś wieczorno-nocnego Chojnice-Kościerzyna-Gdynia i powrót.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 19-11-2010, 23:33    Odpowiedz z cytatem

Mnie ciekawi ile z tych kursów co w wyszukiwarce są jako codziennie będą zmieniona na weekendowe albo na sezonowe...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-11-2010, 18:23   

Jestem bardzo rozczarowany postawą Arrivy w tym roku ,wysłałem dwa maile z prośbą o wyjaśnienie braku skomunikowania porannego IR z Olsztyna z Grudziądzem na st Jabłonowo Pomorskie ,z tego co podaje DB jak również projekt RJ PKP takiego skomunikowania nie będzie ponieważ pociąg Arrivy ma odjeżdzać z Jabłonowa na 7 minut przed przyjazdem IR z Olsztyna ,takiej sytuacj w obecnym rozkładzie nie ma ,mineły ponad 2 tygodnie i cisza zero odzewu ,w zeszłym roku też pisałem maile do Arrivy ale odpowiedz była już po 3 dniach.Jeśli zostanie taka chora sytuacja jaka jest podana dla DB to jeśli wyjedziemy z Olsztyna o 6:15 lub TLK O6:50(to juz bez znaczenia ) będziemy w Grudziadzu na godzinę 11:31 ,bardzo pięknie!!!!
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 21-11-2010, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Ten rozkład co wisi na serwerze PKP to jest już na bank pewny czy mogą jakieś zmiany dojść ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl