Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Słoń i rower szybsi od pociągów w Wielkopolsce
Autor Wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-10-2010, 18:51   

Na węglówce (odcinek wielkopolski, należący do IZ Poznań) między stacjami: Ponętów Dąbie na torze nr 1 jest 40 ( na 2 100), a od Lipich Gór do Zarynia po wspomnianej jedynce jest 60 km/h (na dwójce 100). 131-ka też się sypie. Najlepszy przykład to linia Oleśnica Chojnice na odcinku Września-Książno (raptem 30 km/h). Ursus szybciej pojedzie niż pociąg na tym odcinku (tory S60 z przytwierdzeniem śrubowym). Przejazd przez wspomnianą Wrześnię odbywa się z prędkością 30-40 km/h Evil or Very Mad
Przejdź na dół

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 27-11-2010, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Otarło mi się o uszy, że od 2011/2012 (słaba możliwość), albo od 2012/2013 (tu już pewne) szlakowa na Poznań-Krzyż i Krzyż-Poznań ulegnie dalszemu obniżeniu, na całej trasie podstawą będzie 80 km/h.
Co ciekawe, wyliczyłem, że wskutek upłynnienia jazdy (jest kilka WOS-ów na 90 i 80 km/h teraz, i jeden na 60 km/h - MADERA), po obniżeniu z szlakowej 2010/2011 (100 km/h do Rokietnicy, Rokietnica-Poznań-Rokietnica 80 km/h), pociągi dalekobieżne pojadą wtedy tylko o 4 minuty dłużej niż w RJ 2010/2011.
Dramat jest teraz, kiedy za dwa tygodnie z dnia na dzień pociągi dalekobieżne pojadą Krzyż-Poznań o 7-9 min dłużej, a Poznań-Krzyż o 6-8 min dłużej, wskutek obniżenia na całym odcinku o 20 km/h (do Rokietnicy 120->100 i Rokietnica-Poznań-Rokietnica 100->80).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 27-11-2010, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Niedługo naprawdę opłacalniejszy na trasie Poznań - Krzyż będzie rowerek Smile Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 27-11-2010, 18:18    Odpowiedz z cytatem

A jeszcze dziś to jedna z lepszych magistrali w Polsce. Wyczekujemy tu tej moderny jak bocianów na wiosnę a słyszałem że jest wykreślona z POiŚ-ia 07-13 i będzie dopiero w 2014 Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 27-11-2010, 20:04    Odpowiedz z cytatem

To chyba gorzej niż źle. Evil or Very Mad

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-11-2010, 00:52    Odpowiedz z cytatem

zeby nie było tak jak łódź-łowicz w ostateczności 30km/h a potem zamkniecie. Crying or Very sad

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 06:46    Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzaj Very Happy to niemożliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 28-11-2010, 09:17    Odpowiedz z cytatem

Zapraszam was na przejażdżkę pociągiem TLK odcinkiem Bydgoszcz-Tczew. Później wsiądziecie w TLK Poznań-Krzyż i poczujecie się jak w TGV Smile Sprawdzone w tym roku 2 razy, a od nrj na Maksymilianowo-Twarda Góra ma być większymi odcinkami 30km/h
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 28-11-2010, 11:02    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Sam też sprawdzałem w 2009, w 2010 natomiast kilka razy Poznań-Wrocław i porównując z moją trasą (obecnie) uświadomiłem sobie że mam raj na ziemi jeżeli chodzi o polskie warunki. Nie żeby było że wcześniej narzekałem.
No ale jeszcze kilkanaście dni i ten raj się skończy Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-12-2010, 00:52   

@sasho

Nie narzekaj Śmiech A co mają powiedzieć mieszkańcy miejscowości przy linii Oleśnica Chojnice odcinek Jarocin-Gniezno (30-80km/h średnia 55 km/h) Śmiech
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 04-12-2010, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Virakocha, nie wiem co w tym śmiesznego. Na mojej linii (357) szlakowa oscyluje się na poziomie 80km/h-50km/h z ograniczeniami i równierz średnia prędkość wynosi około 55km/h.
Pozatym sasho akurat ma powód do narzekań. Nawet jeśli jeździ się tam dość szybko (tj. "rajsko" jak to określono") to zauważ czym się tam jeździ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-12-2010, 13:08   

Wiem, czym tam się jeździ Smile Albo szrotami EN57 full plastic (tu współczuję) albo Bipskiem/Bonanzą z SU45 na czele (nie jest tak źle). Poza tym są jeszcze IR i PKS (czasem i ja korzystam jak jest dziura komunikacyjna) Smile A u Ciebie Emillex po zimie zacznie się remoncik szlaku, więc nie powinno być źle, poza tym pojechała do was Bhp skośnodachowa, o czym jako użytkownik WRP doskonale wiesz Smile W jednej kwestii się z tobą zgodzę, na zimę lepiej nie wystawiać szajsobusa, ani KKA. Poza tym wczoraj na Gołańczy KKA Beton

[ Dodano: 04-12-2010, 13:10 ]
@wiwix

Ostatnio na odcinku Terespol Pomorski-Twarda Góra wymieniali torowisko o ilę sobie przypominam Smile
Powrót do góry

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 04-12-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
Wiem, czym tam się jeździ Smile Albo szrotami EN57 full plastic (tu współczuję) albo Bipskiem/Bonanzą z SU45 na czele (nie jest tak źle). Poza tym są jeszcze IR i PKS


3 dziennie PKS z Poznania do Wronek, w weekendy żadnego. Ostatni o 18:00.
Poza tym na bank ktoś wybierze PKS-a...który kosztuje 15 zł do Wronek na ulgowym i jedzie 2 godziny.
Koniec OT.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 04-12-2010, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze troche takiego rozsypywania się infrastruktury i okaże się,że prędkośc handlowa przeciętnego autobusu komunikacji zwykłej bedzie większa od prędkości pociągu kategorii TLK,albo EIC. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl