Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Rozkład jazdy 2010/11 na Lubelszczyźnie
Autor Wiadomość

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 09-12-2010, 09:05    Odpowiedz z cytatem

Obiecywali obiecywali przed wyborami

Jestem ciekaw kiedy układem busowym w UM zainteresuje się CBA
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 09-12-2010, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Pele napisał/a:
Może jednak ktoś się w łeb puknie i to Regio do Rzeszowa na SA134 puści, żeby choć wygodnie i cicho było skoro jak widać nie da się szybko... Bo inaczej zasadne stanie się pytanie: gdzie ten tabor jeździ? Na stałe na Chełm/Dęblin = wstyd i kompromitacja. Stały defekt/odstawka = jeszcze większa.
Wg rozkładu z dzisiejszego "Dziennika Wschodniego" na tych pociągach Regio do Rzeszowa mają śmigać szynobusy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 09-12-2010, 17:12    Odpowiedz z cytatem

Dyrektorka Lubelskiego ZPR mówiła mi że mają polsaty ciągać, więc już nie wiem jak to będzie Confused

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 09-12-2010, 20:43    Odpowiedz z cytatem

robertmar napisał/a:

Ogromnie jestem ciekaw prawdomówności MI i PKP IC w kwestii pociągu z Zamościa do Krakowa i Wrocławia. Tak się składa, że w oficjalnym artykule propagandowym spółka jakoś się tym nie chwali, choć zarazem reklamuje swe pociągi sezonowe.

A czym tu się chwalić? Mielec - Dębica (32km) w 1,5h?
Albo jeszcze ktoś zacznie tym jeździć i się okaże, że IC nie miało racji we wrześniu 2009?

[ Dodano: 09-12-2010, 20:44 ]
janekp, już kiedys ktoś się tym próbował interesować. Sprawa szybko została wyciszona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 10-12-2010, 19:23    Odpowiedz z cytatem

To sezonowe do Bełżca też nie pojadą?
A już myślałem, że PR w Lubelskiem jak i w innych województwach wezmą sie za reaktywacje, że już normalnieje, planowałem wakacyjne wyjazdy na Roztocze, a tu... Niestety potwierdza sie powiedzenie, ze nadzieja matką głupich jest Crying or Very sad Teraz wiem, że PR są ostatnią instytucją, której można wierzyć, a miało być tak pięknie...

Swoją drogą szynobusy w naszym województwie są bardzo mało eksploatowane (cóś mi sie obiło o uszy, że najgorzej w kraju). Zbyt duże są przerwy na zmianę relacji na odwrotną (np. w planowanej Rzeczycy ponad 3 godziny, kiedy w tej relacji spokojnie wystarczyłby postój pół godziny w Rzeczycy(Kraśniku) i godzina w Lublinie, a tak to mogłyby jeździć "w kółko"). Również jest marnotrawstwo siły roboczej- kierpocie i maszyniści muszą również czekać te kilka godzin. Dotyczy to również regio na EZTach np. Lublin-Chełm

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 11-12-2010, 15:42    Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek będzie o godz.11 czat z Panem Marszałkiem Województwa.

Będzieo kazja do zadania trudnych pytań na temat kolei do czego zachęcam.

Organizator Wspólczesna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 11-12-2010, 16:53    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, nie tylko ty planowałeś. Evil or Very Mad
janekp, gdzie ten czat będzie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janekp Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sie 2009

PostWysłany: 11-12-2010, 21:30    Odpowiedz z cytatem

Dziennik Wschodni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 12-12-2010, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Według tabeli odjazdów i przyjazdów na Stacji Lublin prawie wszystkie TLKi mają wagon rowerowy jest ich aż tyle, żeby na 3/4 pociągów je wysłać?
Wg. tegoż samego rozkładu Lublin-Rzeszów na szynobusach. Z tego co policzyłem to 7 par będzie na SZT- bardzo chwalebne- 10 szynobusów, a 7 kursów Evil or Very Mad Jak nie da się zrobić Zamościów, ani Parczewów, to chóć mogliby godzinny takt do Kraśnika, czy Dęblina, ale nie, bo mamy bardzo stare szynobusy, które muszą po jednym kursie odpoczywać cały dzień Evil or Very Mad

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 12-12-2010, 14:52    Odpowiedz z cytatem

wirytuozeria "rowerowa" no coz i przez to bedziemy musieli przejsc Wink))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 12-12-2010, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Przewóz roweru odbywa się w drugiej kabinie EU07.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Sie 2009
Skąd: Oberslezig

PostWysłany: 12-12-2010, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ten przewóz rowerów/"wagon dla niepełnosprawnych" ma polegać na tym że do każdego składu dołączą co najmniej jeden 111Arow/Bmouoz, to ja bym jednak nie narzekał...

Ciekawe które TLKi będą na zdezelowanych starych mechpomach, a które na tzw. "nowych" TLK. W każdym razie w żadnym nie ma wymienionego wagonu barowego, na tę chwilę... Na stronie IC zestawień jeszcze nie ma.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 12-12-2010, 20:22    Odpowiedz z cytatem

lubelak195, Co do Kraśnika. Takt godzinny jest: 6:20, 7:20, 8:20 przyjazdy do Lublina i 14:32, 15:32, 16:32 odjazdy z Lublina są. Czyli szczyt komunikacyjny jest obsadzony. Twisted Evil Prawie. To raz.
Dwa. Gdyby uruchomić bocznicę do Fabrycznego i tam zrobić "pętlę" wtedy pociągi/szynobusy w takcie godzinnym a w szczycie nawet pół godzinnym były by piękna sprawą. Były by szanse na duże potoki. Ale to tak tytułem marzeń.
W tym momencie sam Kraśnik a właściwie okolice stacji kolejowej oddalonej od centrum i to sporo, nie wygeneruje tak dużych potoków. Wilkołaz i pomniejsze miejscowości także nie pomogą. Może być lepiej w Niedrzwicy a dalej w stronę Lublina to pustki.
Nie wiem, może faktycznie jakby tych pociągów było więcej, to i pasażerowie by się znaleźli? Rolling Eyes
Ale tu potrzeba by poważnej akcji promocyjnej: media, ambona, słupy ogłoszeniowe, a na to raczej nie mamy co liczyć. No i problemy natury technicznej: brak mijanki pomiędzy Niedrzwicą a Kraśnikiem. Teoretycznie to nie przeszkadza, bo dostęp wynosi około 30 minut, ale w praktyce różnie bywa. Kilka razy już byłem świadkiem cofania pociągu do Pułankowic, bo nie mógł się pobrać pod górę w Lesie Kraśnickim. Na szczęście to tylko towarowe i rzadko się zdarza. Może raz dwa razy w roku? SA103 też po ostatnich śnieżycach się to przytrafiło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 13-12-2010, 17:42   Re: Rozkład jazdy 2010/11 na Lubelszczyźnie Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podczas ostatnich wydarzeń związanych z "atakiem" zimy bardzo dużo osób skorzystało z usług PR ( ku zaskoczeniu obsługi) i jeździło pociągami, pomimo tego, że rano był trochę problem z dojazdem do Lublina. I te właśnie osoby w 90 przypadkach na 100 były zaskoczone ceną biletu oraz tym, że jednak jeszcze te pociągi jeżdżą.

Może warto byłoby wziąć sprawy w swoje ręce i zaprojektować plakaty A4 i rozklejać je po wsiach blisko dworców kolejowych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 13-12-2010, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Sebcio, w przypadku mojej linii i przy takim rozkładzie, to jest bezsens. Była próba ratowania połączeń w 2004 roku, kiedy plany UM i PR były znane już we wrześniu. Niestety akcja nie powiodła się, urzędasy marszałka i tak obcięli dwie kluczowe pary. Od tamtej pory kolej straciła sporo pasażerów.
A ludzie ? Przesiedli się na busy i swoje autka i mają w d@#*e kolej. No prawie, bo jak zawiało drogi i kilka busów nie przyjechało to poszli na pociągi.
Jeszcze ze trzy sezony i 68 można będzie zamknąć, bo nie będzie miało co po niej jeździć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl