Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Co nagle tak wszyscy ucichli?
Autor Wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-10-2010, 22:15   

Mam nadzieję że Ty jesteś na tyle rozgarnięty żeby wiedzieć, że nie powinno Cie to obchodzić czy mam nową pracę czy nie. Ważne jest to w tym momencie że wielu mlodych kolejarzy odeszło - bo nie widzą przed sobą przyszłości w tej firmie...
Przejdź na dół

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 26-10-2010, 23:05    Odpowiedz z cytatem

To lepsza przyszłość na bezrobociu niż w PKP, tak ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Księgarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 26-10-2010, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Zaczyna do mnie dochodzic, że w tym ustroju, który teraz mamy, nikt w żadnej firmie nie ma gwarancji, że dopracuje w niej do emerytury. Te czasy się już nie wrócą.
Z tego punktu widzenia odejścia na PDO przestają byc tragedią. Każdego może spotkac redukcja zatrudnienia... i to bez odprawy.
Może szkoda odchodzic z PKP IC, ale na tej firmie świat się nie kończy.
Przynajmniej tak powtarzam żonie, która pożegnała się z PKP IC i teraz się "przebranżawia".

_________________
"Kolej na czytanie" - pasja i rozwój w jednym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 26-10-2010, 23:21    Odpowiedz z cytatem

ale ja ponawiam pytanie : czy nie lepiej najpierw znaleźć nową pracę a potem zwolnić się biorąc odprawę ?
Nie wiem czym był spowodowany ten pośpiech jeśli PDO będzie wydłuzone do Połowy przyszłego roku. Jeśli zwolnienia grupowe to też taka odprawa.
Poprostu chciwość, zachłanność ludzi, tym ten pośpiech był spowodowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-10-2010, 00:21    Odpowiedz z cytatem

Rodriges, ale to nie twoja sprawa kto i z jakiego powodu skorzystał z PDO. Martw się o siebie zamiast zaglądać innym do portfela.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 04:32   

Rodriges, następny piewca fermentu na tym forum... A idź się chłopie wyśpij bo głupoty gadasz!
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-10-2010, 06:17   

Cytat:
Poprostu chciwość, zachłanność ludzi, tym ten pośpiech był spowodowany.


Weż człowieku skończ.
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 27-10-2010, 11:16    Odpowiedz z cytatem

Rodriges, Zazdrościsz koleżance Aaalisha, czy o co ci człowieku chodzi...?
Jej stanowisko pracy zostaje zlikwidowane - więc została postawiona pod murem, i musiała zrobić tak jak zrobiła... Gdybyś czytał uważnie to byś wiedział że swoją prace bardzo lubiła i żal jej odchodzić - jak wielu osobom pracującym na PKP. Ta praca mimo marnej pensji... ma "coś w sobie"

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 27-10-2010, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Kilka słów ode mnie:
PDO w żadnej spółce nie był przyjemnym tematem- prawda jest taka, ze IC nigdy nie przeżyło żadnej restrukturyzacji i może dlatego ona tak boli.
PDO- zapewniam w 100%- nigdy drogi Rodriguesie -nie jest przedłużone. Nie bedzie drugiej tury- kto załapał sie na odprawę ten ją otrzyma, kto nie- a okaże się zbędny- zostanie zwolniony w formie zwolnień grupowych, bądź indywidualnych.
A co do Panów wymienionych przez Aalishę- obu poznałem- cóż... pozory mylą. Byc może dyr A.J umie grać zatroskanego ojca, ale to Dyrektorzy Zakładów określali i uzasadniali ilość osób na punkcie. Nie dyrektor Biura Przewozów, nie wspomniany tu członek Zarządu - niejaki F. tylko właśnie dyrektorzy zakładów. Co wiecej były konsultacje naczelników sekcji. Właśnie dzięki temu cięcia na Lublinie nie były jeszcze drastyczniejsze- bowiem udało sie to, co poprzedni zarząd tępił- udało się zrobić tzw plan dorohuski i dać pracownikom IC pracę na punktach Dorohusk/Jagodzin zamiast płacić wysoka i niestety nieuzasadniona ekonomicznie stawkę PR.
To samo w Terespolu/ Brzęsciu- choć tam konieczne są dodatkowe szkolenia pracowników z tzw. praktyki warsztatowej. I to jest właśnie to betonowe podejście o którym mówisz.
PS nie, nie jestem obiektywny, ale nie muszę.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 28-10-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Paszczak napisał/a:
Rodriges, ale to nie twoja sprawa kto i z jakiego powodu skorzystał z PDO. Martw się o siebie zamiast zaglądać innym do portfela.

Jeśli ktoś mówi głośno o tym, że wziął odprawę to chyba już nie jest to tajemnica.

[ Dodano: 28-10-2010, 21:55 ]
Cytat:
Rodriges, następny piewca fermentu na tym forum... A idź się chłopie wyśpij bo głupoty gadasz!

A Ty bardzo mądra jesteś. Wzięłaś odprawę a pracy nie masz. To wspaniałe rozwiązanie Śmiech

[ Dodano: 28-10-2010, 21:57 ]
Cytat:
PDO- zapewniam w 100%- nigdy drogi Rodriguesie -nie jest przedłużone

Przeczytaj ze zrozumieniem Program Restrukturyzacji IC. Tam jest wyraźnie napisane, że PDO może zostać przedłużony do czerwca 2011r.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-10-2010, 15:46   

Jak się czuje człowiek, który w sumie został zmuszony zrezygnować z pracy... Gdybym wiedziała że mam gwarancje zostania w IC to bym została. Kochałam swoją pracę, moje maszyny, lubiłam ludzi z którymi pracowałam... Niestety nikt nie dał mi tej gwarancji...

Czuję się oszukana przez IC, władze obiecywali złote góry... Sama z własnej woli przeszłam z PR do IC... bo w ówczesnym czasie zresztą i teraz PR ma problemy... O tym glośno nikt nie mówi - dopiero jak sie rozmawia z pracownikami, to widzi się pewne niejasności, zawirowania....

Oj mi jest wszystko jedno - możecie na mnie naskoczyć... Ale ci którzy nie pracują na kolei i nie wiedzą jaka jest naprawdę sytuacja niech się najpierw porządnie zastanowią nad tym co piszą...
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-10-2010, 17:04   

Rodriges, Jak cię proszę człowieku. Nie znasz wagi decyzji. Czy odejść czy nie czy zabrać coś czy zaryzykować. Szkoda że to ty nie decydowałeś będąc na miejscu Aaalisha, ciekawe czy byś tak ją krytykował. Ciekawe czy byś mówił że chciwośc też kieruje. A z moich znajomych odeszły 3 osoby. Wszyscy z starego IC...
Powrót do góry

Mocny Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lut 2008

PostWysłany: 29-10-2010, 17:22   PDO Odpowiedz z cytatem

Co to dało jak w Poznaniu dyr. Oleksowa blokuje dobrowolne odejścia.Po prostu żygać mi się chce jak widzę IC z obecną władzą.Niestety mobbing w wykonaniu Oleksowej i Szymkowiakowej z sekcji Poznań ciągle działa.
Co o tym sądzić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-10-2010, 17:49   

A ja mam pytanie - czy musisz na forum rzucać nazwiskami? pewnie wszyscy z Poznania wiedzą które Panie stosują mobbing... ja nie znam owych Pan więc się wypowiadać nie będę... Very Happy
Powrót do góry

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 30-10-2010, 00:50    Odpowiedz z cytatem

Mocny aż tak źle... cóż a może należałoby się zastanowić dlaczego owe panię rządzą twardą ręką... cóż prawda jest niezwykle bolesna wiele osób z byłych OPMów nie nadają się do pracy i to te właśnie osoby owe panię chcą uświadomić że podróżny to nasze źródło utrzymanie a nie zło konieczne Smile nie chcę się bardziej krytycznie wypowiadać bo to nie ma sensu każdy wie jak było i jak jest... nawet zwykli podróżni którzy często podróżują koleją potrafią odczuć różnicę w poziomie obsługi... wiec przestańcie skomlić pisać głupoty tylko zamiast komuś coś zarzucać sami weźcie się do roboty a nie liczycie cały czas na to że kolej był jest i będzie... Zakasać rękawy i do roboty lenie... i sobie myślcie o mnie co chcecie nie musicie mnie lubić a swoje zdanie każdy wyrazić może wolny kraj... a jeśli prawda kole w oczy to cóż to nie moja wina... Smile Pozdrawiam

P.S. Mocny jeśli mówisz o moobingu masz napewno jakieś dowodu... Polska wolnym krajem jest ma niezawisłe sądy co Ci stoi na przeszkodzie aby taką właśnie sprawę owym panią założyć?? Zastanów się kolego nad tym co piszesz Smile

P.S.2 Aaalisha wiesz nie znam Ciebie Smile ale jestem z Tobą szanuję Twoją decyzję i z całego serca życzę powodzenia... a Tymi tam buraczkami wypisującymi glupoty kilka pieter wyżej się nie przejmuj... każdy mądry z boku potrafi radzić i morały prawić dopóki się nie znajdzię w podobnej sytuacji i na własnej skórze się nie przekona ile taka decyzja może kosztować...

P.S.3 wiele naprawdę kompetentnych ludzi odeszło na PDO nie dlatego że połasili się na kasę tylko dlatego że mieli dosyć rządów OPMów w IC... i tak po prawdzie to nie IC przejeło OPM tylko na odwrót... i to właśnie OPMy wpompowały beton do IC którym to IC się zadławiło... każdy kto pracował wcześniej w IC wie jak było... i wie jak jest teraz dzięki OPMom Smile

P.S.4 pozdrowienia dla czarna1 jeśli się nie mylę (chociaż to bardzo możliwe) dziwie się panie Macieju że panu pozwalają na takie szarże razem ze swoimi hartami po Szczecinie... ale ludzi wszystko widzą i doskonale wiedzą kto pod kim dołki kopię kto siedzi wiecznie na urlopowaniu związkowym. Związki zawodowe są dla pracowników a nie są mechanizmem do uwalania pracowników... doskonale Pan wie iż sumienia czystego jak łza pan nie ma... jak się wszyscy skrzykną jak napiszą co myślą będzie gorąco Smile ale podejrzewam że się Pan sam na minę właduje wszak przysłowie mówi kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada...

Swoją drogą mogłbym napisać jeszcze wiele ale cóż późna pora jest i jestem zmęczony Smile dobranoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl