Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pociąg na Riwierę relacji Moskwa-Nicea
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-09-2010, 22:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawi mnie też czy na pewno można nim jechać tylko z Moskwy do Nicei czy gdzieś indziej też.

Na niemieckojęzycznych stronach i forach kolejowych wyczytałam, że w Wiedniu wsiadło do tego pociągu 12 pasażerów, więc jak widać w normalnych krajach pociąg ten ma postoje handlowe. Polska pod tym względem jest krajem dzikim.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

p.kiler Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Mar 2009

PostWysłany: 26-09-2010, 06:12    Odpowiedz z cytatem

Z tym się zgodzę . ale Rosja poprosiła Polske o współfinansowanie go pociagu nie wiemy jak Austria. warunek był tak jak chcecie żeby ktoś wsiadał do tego pociagu to współfinansujcie go, a z tego co wiem żadne państwo ni chciał tego zrobić . w Austrii może wsiadali sami Rosjanie którzy kupili bilety w Moskwie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-09-2010, 07:16   

A ja wyczytałem na stronie kontakt24 że jest to pierwszy rejs tego pociągu po 96 latach i poza Rosją żaden z krajów przez które przejeżdża ten pociąg nie dokłada ani centa ,więc Polska nie jest wyjątkiem jak to niektórzy sądzą
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-09-2010, 08:16   

Cytat:
ale Rosja poprosiła Polske o współfinansowanie go pociagu


Wystarczyło powiedzieć że nie będzie restauranu jak nie będzie naszego sypialnego i handlowych. Ale trzeba mieć jaja. A co do drugiego restauranta to uzależnić go od braku dopłat.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 26-09-2010, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
Cytat:
Konduktorzy mają obowiązek sprawdzania biletów na takich międzynarodowych przelotowych przez Polskę?


Oczywiście że mają obowiązek, tak samo inne organy kontrolne PKP IC S.A.


Oczywiście są odpowiednio przeszkoleni z taryfy i ulg handlowych RŻD.
Znają wzory dokumentów przejazdowych, język rosyjski i angielski, oraz znają dokumentację tech.-ruchową taboru w składzie poc. Śmiech

Na serio drużyna konduktorska na terenie Polski służy tylko jako "przewodnik" i źródło do zebrania informacji z biegu pociągu: raport z jazdy, wykaz pracy mecha. zdarzenia i incydenty na pokładzie poc.

Odnoście post. tech. i ich długości , są one też związane z uzupełnieniem zapasów potrzebnych do obsługi pasażerów i załogi, między innymi artykułów spożywczych.
Wodowaniem i opróżnieniem WC oraz oględzinami części biegowych składu poc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-09-2010, 08:34    Odpowiedz z cytatem

Krótka galeria z Wirtualnej Polski:


W luksusie przez Europę

Ze stolicy Rosji wyruszył w czwartek luksusowy pociąg, który w 49 godzin będzie pokonywał trasę z Moskwy do Nicei - poinformowały rosyjskie koleje. To francuskie miasto od ponad wieku jest popularnym celem wyjazdów rosyjskich elit, informuje PAP.
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478366.jpeg

Planowany jest jeden kurs pociągu w obie strony tygodniowo. Jego trasa będzie prowadziła m.in. przez Mińsk, Warszawę, Czechy, Wiedeń, Mediolan i Genuę.
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478386.jpeg

Obsługa nowego pociągu została wyłoniona w konkursie. Pracownicy najbardziej czarującego pociągu muszą znać angielski i francuski oraz zasady etykiety.
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478403.jpeg

Wśród dwunastu wagonów będą dwa restauracyjne. Bilet drugiej klasy będzie kosztował około 300 euro w jedną stronę, a w przedziale luksusowym wyposażonym w duże łóżko, prysznic, WC i bar, nawet 1200 euro.
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478369.jpeg

Połączenie kolejowe Moskwa-Nicea nie jest nowe. Od końca XIX wieku, a więc za czasów carskiej Rosji, do roku 1914 między obu miastami również kursował pociąg.
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478377.jpeg

- Wielu członków rosyjskiej rodziny panującej, ich bliscy i dzieci z nieprawego łoża, posiadali w Nicei piękne domy i podróżowali tam często - pisze w czwartek rosyjski dziennik "Izwiestija".
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/25399/TRPar3478392.jpeg

źródło: wp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 27-09-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy wam się to otworzy ale super reklamę ma Intercitiw Francji
http://www.nice.fr/
http://www.france24.com/en/20100927-new-luxury-train-travels-moscow-french-riviera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 27-09-2010, 22:04    Odpowiedz z cytatem

A co to za reklama, raptem przez ułamek sekundy widać wagon PKP Intercity. Dobrze, że w tej reklamie nie wspomnieli, że Polska to jedyny kraj, gdzie nie można wsiąść ani wysiąść z tego pociągu. Co za żenada....dalej nie mogę się otrząsnąć, że u nas taki pociąg jedzie "bez zatrzymania" (brak postojów handlowych).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 28-09-2010, 12:50    Odpowiedz z cytatem

I tu się mylisz . Wczoraj przyjechałem Chpenem z Wiednia i w Wiedniu nie można kupić na ten pociąg biletów , pytałem sie konduktora to w Czechach teza nie można kupić . Można kupić przez stronę rosyjską .


Ostatnio zmieniony przez kAtowice.23 dnia 28-09-2010, 13:27, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Konkretniak91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Paź 2009
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 28-09-2010, 16:12    Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawą rzeczą są aż 2 wagony restauracyjne, mi się wydaje , że było to na wzór luksusowych statków (jedna restauracja luksusowa i druga bardziej turystyczna ) I tak jak wszyscy tak i ja jestem zażenowany tym iż w Polsce pociąg nie ma postojów handlowych. Tyle było rzucania na Białoruś, że jest zaściankiem , a okazało się, że jest 100-lat do przodu od POlski Very Happy

Ciekawi mnie czy jacyś Polacy jechali tym pociągiem , a jeśli tak to czy wsiadali w Brześciu czy Bohuminie, a może jeszcze gdzie indziej ?

_________________
Komuno ratuj PKP !

W 2009 - 14416 km
W 2010 - 18252 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-09-2010, 16:35    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, Nie wiek gdzie jest pełnia prawdy, ale gdzieś wyczytałem, że nie można na ten pociąg kupić biletów w innej relacji niż Moskva -> Nicea. Zresztą miejsca są rezerwowane - jakbyś chciał je w Polsce zarezerwować (jedynie fax wchodzi w grę).
Zresztą to dopiero pierwszy przejazd był - może Rosjanie podejmą refleksję i umożliwią wsiadanie na stacjach pośrednich.

Zresztą. co ty chcesz od tego PKP IC czy jakiejkolwiek firmy kolejowej w naszym kraju. Połączeń międzynarodowych tyle co kot napłakał, a Ty liczysz na pociąg Moskva - Nicea? Prędzej ubiegałbym się o bezpośrednią sypialkę z np. Krakowa do Innsburck'a lub Zurichu (przełączanie wagonu w Wiedniu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kAtowice.23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2007

PostWysłany: 28-09-2010, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Popieram połączenie do Innsbrucka z Warszawy przez Katowice.
Pisałem kiedyś to IC i dostałem odpowiedz że jest zimowe połączenie z Warszawy do Insbrucka. Cało roczne jest z Pragi. Moim zdaniem połączenie z Warszawy do Villach jest nie porozumieniem powinien jeździć do insbrucka lub do Zurychu.
Bardzo bym chciał pociachać na weekend na narty do Insbrucka altem na rower . W Villach niema bezpośrednio stoków narciarskich w innsbrucku jest tramwaj miejski który zabiera pasażerów z centrum innsbrucka do Fulpms do doliny gdzie sa stoki narciarskie i rekreacyjne

Nie cytuj przedmówcy#Dominik


Ostatnio zmieniony przez kAtowice.23 dnia 28-09-2010, 17:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-09-2010, 17:06    Odpowiedz z cytatem

Zimowe do Insbrucka to wydłużenie trasy wagonów Kiepury do Monachium.
Polonia jedzie do Villach robiąc za dwa pociągi ze względu na budowę Wien Hbf.
Z Krakowa w wielu przypadkach wystarczyłoby promowanie przesiadki z pociągu regio do Bohumina (tego po 14) oraz utworzenie dodatkowego około 6 - 7 rano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

borsuk1977 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28-09-2010, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Nasze wagony restauracyjne sa w tym skladzie w całej relacji? Jaka jest ich obsluga?
Ktos cos wie na ten temat??
Dzieki za info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 28-09-2010, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nasze wagony restauracyjne sa w tym skladzie w całej relacji?


Nasze wagony restauracyjne kursują na trasie Warszawa - Nicea.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl