Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
KD nie honorują już biletów PR?
Autor Wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 23-09-2010, 18:20   KD nie honorują już biletów PR? Odpowiedz z cytatem

Podobno już od dwóch tygodni, ale po kolei.
Dziś z RegioKarnetem w ręku wybrałem się w podróż pociągiem nr 60824 z Kamieńca do Jaworzyny
Śląskiej. Jakież wielkie było moje zdziwienie gdy kierownik pociągu oznajmił, mi że od ok. 2 tygodni
KD nie honorują biletów Regiokarnet i turystycznych! Oczywiście zapytałem go na jakiej podstawie
tak twierdzi to wówczas powiedział o jakimś "tajnym" piśmie (podpisanym przez jakieś dyrektora z
KD), z którym musieli zaznajomić się konduktorzy z KD w którym to było napisane, że KD nie
honoruje już w/w biletów.
Po chwili zadzwoniłem do kolegi, który na bieżąco sprawdził w necie na oficjalnej stronie KD i nie ma
tam ŻADNEJ wzmianki o zerwaniu współpracy z PR-em dotyczącej honorowania biletów.
Co więcej zadzwoniłem po chwili do BOK-u KD, gdzie również uzyskałem informację, że te bilety są
honorowane.
W tej chwili nasuwa się kilka pytań:

1) Co to za "tajne" pismo i kto je podpisał?
2) Jeśli to prawda, że KD zrywają współpracę z PR-em to dlaczego nic o tym nic nie wie PR Wrocław oraz zapewne UMWD, bo strona kolejowa UMWD także milczy w tej sprawie. Przecież na każdej stacji są gablotki, z reklamami tych biletów oraz informacją o współpracy z KD i Arriva.
3) Co KD chciałyby uzyskać poprzez "wojnę" biletową z PR-em?? Kolejny spadek pasażerów???
Wygaszanie popytu przez KKA już im nie wystarcza???

Jutro wysyłam w tej sprawie pismo do UMWD, więc zobaczymy jak to oficjalnie wygląda.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 23-09-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Dżery, nie opowiadaj głupot! Dziwne, że jakimś cudem sam kupowałeś bilety do Lubina w legnickim BOKu i chyba nigdy z tego powodu nieprzyjemności w pociągach PR nie miałeś?
Poza tym odpowiedź jest całkowicie niemerytoryczna w tym temacie. Może powiesz coś sensownego w poruszonej tu kwestii niehonorowania REGIOkarnetów i Turystycznych przez swoją firmę?

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 24-09-2010, 10:52    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może powiesz coś sensownego w poruszonej tu kwestii niehonorowania REGIOkarnetów i Turystycznych przez swoją firmę?

Znając życie Jerry nie powie nic! Jeszcze pisze głupoty że PR nie honoruje biletów KD, co za absurd...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 25-09-2010, 07:15    Odpowiedz z cytatem

Nikolai napisał/a:
Dżery, nie opowiadaj głupot! Dziwne, że jakimś cudem sam kupowałeś bilety do Lubina w legnickim BOKu i chyba nigdy z tego powodu nieprzyjemności w pociągach PR nie miałeś?
Poza tym odpowiedź jest całkowicie niemerytoryczna w tym temacie. Może powiesz coś sensownego w poruszonej tu kwestii niehonorowania REGIOkarnetów i Turystycznych przez swoją firmę?


A skąd ty możesz wiedzieć gdzie i w jakiej kasie kupowałem bilety? Jak kupujesz bilet w kasie BOK KD np. do Wrocławia to jest zaznaczany przewoźnik PR bo KD ma podpisaną umowę na sprzedawanie biletów. Jak kupisz bilet w pociągu KD przykładowo w relacji Jawor - Głogów to na odcinku Legnica - Głogów nie będzie honorowany.
O TO MI CHODZI!!!!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-09-2010, 07:42   

Jak kupujesz bilet np. Kłodzko Miasto - Legnica w kasie PR w Kłodzku, też jest wypisane "Przewoźnik: PR". I jeszcze 13.09.2010 taki bilet był honorowany.

Poza tym konduktor KD raczej nie wystawia biletu Jawor - Głogów, tylko Jawor - Legnica z adnotacją "DALEJ". Chyba, że o czymś nie wiemy?
Powrót do góry

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 25-09-2010, 09:28    Odpowiedz z cytatem

Jerry napisał/a:
A skąd ty możesz wiedzieć gdzie i w jakiej kasie kupowałem bilety?

Bo pamiętam. Jakbyś Ty nie pamiętał, to pracowałem w KD i byłem odpowiedzialny za poprawne działanie systemu sprzedaży.
Jerry napisał/a:
Jak kupujesz bilet w kasie BOK KD np. do Wrocławia to jest zaznaczany przewoźnik PR bo KD ma podpisaną umowę na sprzedawanie biletów.

No więc o co chodzi? To znaczy, że bilety KD są honorowane, bo są to bilety wydane przez KD, a nie PR.
Jerry napisał/a:
Jak kupisz bilet w pociągu KD przykładowo w relacji Jawor - Głogów to na odcinku Legnica - Głogów nie będzie honorowany.

1) Jakbyś nie wiedział, to baza danych na której pracują terminale jest tak skonstruowana, że żaden konduktor nie wystawi Ci biletu KD poza obszar działania tego przewoźnika, więc nie pisz tu głupot, bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Jedynie usunięcie kontroli relacji dla ofert 202 i 222 zostało wprowadzone przez producenta na moje żądanie wraz z wersją 11. oprogramowania z dnia 17.02.2009.

2) Cóż. Jak macie taki świetny dział handlowy, to nie ma się co dziwić, że bilety wydawane w pociągach nie są honorowane przez PR. Zamiast płodzić kolejne nikomu niepotrzebne rzeczy (jak składanie zawiadomień do prokuratury, na policję, walka z wiatrakami czyt. sądami), moglibyście w końcu zrobić coś konstruktywnego i wystąpić z jakimś porozumieniem, a nie strzelać focha, że to PRy są złe, bo nie honorują. Nie honorują, bo na jakiej podstawie miałyby to robić? Na dowód tego, że się da, warto pokazać przykład Arrivy, bo ich bilety wydane w pociągu jakimś cudem są honorowane przez PR, co w zeszłym roku miałem okazję sam zobaczyć.
Przypomnę tylko, że nie macie nawet podpisanej umowy z IC na sprzedaż ich biletów. Powód? Obecny dyrektor handlowy tak sformułował pismo do IC, że wynikało z niego jednoznacznie, że chce te bilety sprzedawać nie jako przewoźnik w skali kraju, ale tylko w kasie w Legnicy. Odpowiedź z IC była jednoznaczna: NIE, bo mamy swoją kasę w Legnicy, a dodatkowo PRy sprzedają w naszym imieniu.

Tak poza tym, to dowiedziałeś się już jakie to tajne pismo zabrania honorować REGIOkarnety i Turystyczne? Bo to jest tematem tego wątku, a nie Twoje sfrustrowane i niczym niepoparte wynurzenia na temat złej konkurencji Smile

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejarz_wg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2010
Skąd: Węgliniec

PostWysłany: 25-09-2010, 10:35    Odpowiedz z cytatem

Tajne pismo to nic innego jak tylko informacja do wglądu dla Konduktorów i Kierowników z przypomnieniem co honorują a co nie. rozmawiałem z jednym z nich a więc wyjaśniam sytuacje bo pracuje jako kierownik w PRach i jestem na bieżąco:

Bilety honorowane przez KD:
*Wszystkie bilety wystawione w kasie PR-ów na dowolne linie tam gdzie jeździ tylko KD lub gdzie linia jest łączona, przykład: można kupić w Legnicy w kasie PR bilet z Legnicy do Zgorzelca (do Węglińca PR, od Węglińca KD)

*Wszystkie bilety wystawione w pociągu z naszej kasy mobilnej, jak wyżej

*Bilet turystyczny i regioKarnet <- jeśli kierownik ci powiedział że nie są honorowane jest w błędzie, zaraz wyjaśnie dlaczego

*RegioKarta i bilety Ty i raz dwa trzy

* miesięczne jak w pkt.1 i 2.
Nie są honorowane w pociągach KD:
* RegioPiątka <- i tu wyjaśnienie, czasami młodzi konduktorzy mają braki w wyszkoleniu, musiał mu się regiokarnet z regiopiątką pomylić.

*bilety aglomeracyjne na wrocław 8-godzinne.

*wszystkie bilety ze zniżką kolejową: 99%- pracownik, 80% rodzina pracownika, oraz te ze specjalnymi legitymacjami dla poczty, wojska itp. Honoruję tylko ulgi ustawowe, czyli dla inwalidów, uczniów, kombatantów itd.

[ Dodano: 25-09-2010, 12:19 ]
Zarzuty Jerrego mogę też wyjaśnić- A ty Nikolai się trochę nie wychylaj bo chłopak ma rację i nie musisz go odrazu ganić, tylko dlatego, że pracuje w KD- trochę kultury wypowiedzi!

Ja jadąc z Wrocławia do Węglińca w pociągu mogę wystawić bilet podróżnemu do Zgorzelca, lub nawet do Kłodzka z przesiadką w Legnicy- bilet taki będzie honorowany przez konduktora w KD.

Konduktor KD sprzedając bilety w pociągu jak ja nie ma tej możliwości tzn: Kiedy podróżny wsiada w Zgorzelcu i chce jechać do Wrocławia, konduktor wystawia bilet tylko do Węglińca i zaznacza na bilecie "delej" to znaczy, że pasażer się przesiada. Pasażer musi podejść do mnie pokazać bilet i ja wtedy robię mu dopłatę do Wrocławia.

A ty Nikolai, nie dziwie się już dlaczego nie pracujesz w KD, bo brak ci myślenia przestrzennego a mianowicie- konduktor KD nie wystawi biletu do np. Oleśnicy czy Rawicza.

Ale podróżny wsiadając do pociągu w Zgorzelcu, może chcieć bilet do Wrocławia- konduktor może wystawić taki bilet, ponieważ oni też jeżdzą do wrocławia, ale taki bilet nie będzie honorowany u nas.

Kolejny przykład: podróżny Jadący z Kłodzka może chcieć bilet do Węglińca z przesiadką w Legnicy na PR, taki bilet konduktor też może wystawić ale nie bedzie honorowany.

Chodzi o ciągłość linii tzn- Linia KD
Kłodzko - Jaworzyna - Dzierżoniów - Legnica - Bolesławiec - Węgliniec - Zgorzelec. - Zgorzelec - Węgliniec - Legnica - Wrocław - Trzebnica.

Na każdej z tych linii są odcinki wspólne. I PR-y mogą wystawić bilet w pociągu na odcinek wspólny a KD nie mogą.

Ma to swoje plusy i minusy tzn: my wystawiając bilet na linie KD musimy się z tego później rozliczać, oddawać pieniądze itd a KD mają ten problem z głowy. Wystawiają bilet tylko na swój odcinek, zaznaczają opcję dalej- pasażer dokupuje sobie w PR-ach resztę biletu ( zaznaczam ze dzieki temu ze jest opcja dalej pasażerowi wychodzi ta sama cena jakby kupował jeden bilet) konduktorzy KD nie musza znac trasy przejazdu, nie muszą się zastanawiać jaki to pociag, czy napewno ten pociąg jedzie tą trasą.

Przykład: Pasażer wsiada we Wrocławiu chce jechać do Wałbrzycha, ale trasą widokową (tam gdzie jeżdzą tylko KD) i ja muszę sprawdzić którędy jedzie ten pociąg tzn- Musi wysiąść w Legnicy przesiąść się na Kłodzko- można też dojechać przez Jaworzynę do Wałbrzycha ale to nie ta trasa, z Kłodzka dopiero na Wałbrzych.

Konduktorzy KD mają ten problem z głowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 25-09-2010, 14:28    Odpowiedz z cytatem

kolejarz_wg napisał/a:
A ty Nikolai się trochę nie wychylaj bo chłopak ma rację i nie musisz go odrazu ganić, tylko dlatego, że pracuje w KD- trochę kultury wypowiedzi!

No nie do końca ma rację, ale o tym niżej. Co do drugiej części, to niby o co Ci chodzi? O to, że powiedziałem jakąś bolesną prawdę?
kolejarz_wg napisał/a:
A ty Nikolai, nie dziwie się już dlaczego nie pracujesz w KD, bo brak ci myślenia przestrzennego a mianowicie- konduktor KD nie wystawi biletu do np. Oleśnicy czy Rawicza.

Po pierwsze nie sądzę, aby brakowało mi "myślenia przestrzennego". Po drugie wiem o tym, że konduktor KD nie wystawi biletu poza stacje obsługiwane przez KD. To z prostego powodu: taka możliwość jest zablokowana z poziomu bazy danych KURS'90 i tyle w tym temacie - a dlaczego, to akapit niżej. W drugą stronę można sprzedawać bilet, bo w komunikacji 3 czyli PR dostępne są wszystkie czynne punkty handlowe. KD w swoich terminalach nie mają za to obsługi komunikacji 3 (PR), a jedynie 14 (KD) i 15 (KD/PR). Tą ostatnia opcje powinno się stosować przy przejazdach na odcinkach wspólnych (np. Kłodzko - Kamieniec).

Jak widzisz po tym wywodzie chyba nie brakuje mi "przestrzennego myślenia". Jeszcze, żeby owe "przestrzenne myślenie" nie było obce wybitnym umysłom z Wojska Polskiego, to byłoby dobrze...
kolejarz_wg napisał/a:
Ale podróżny wsiadając do pociągu w Zgorzelcu, może chcieć bilet do Wrocławia- konduktor może wystawić taki bilet, ponieważ oni też jeżdzą do wrocławia, ale taki bilet nie będzie honorowany u nas.

Zgadzam się, a to z tego prostego powodu, że:
1) KD nie mają stosownej umowy z PR, w przeciwieństwie do Arrivy, która taką umowę ma i ze swoich terminali może wystawiać bilety na komunikacje: 3 (PR), 18 (PCC RAIL) i 19 (PCC/PR),
2) z powyższego powodu KD nie mają w terminalach odblokowanej możliwości wystawiania biletów dla komunikacji 3 (PR).
kolejarz_wg napisał/a:
Ma to swoje plusy i minusy tzn: my wystawiając bilet na linie KD musimy się z tego później rozliczać, oddawać pieniądze itd a KD mają ten problem z głowy.

Nie do końca - za bilety wydane w kasach KD w komunikacji 3 czyli PR i 15 - KD/PR, KD muszą się rozliczać z PRami.
kolejarz_wg napisał/a:
( zaznaczam ze dzieki temu ze jest opcja dalej pasażerowi wychodzi ta sama cena jakby kupował jeden bilet)

No to chyba logiczne, nie dziwi mnie to.

Podsumowując:
Panie Dyrektorze Handlowy: dlaczego do dziś nie zawarto porozumienia między KD i PR, umożliwiającego wystawienie biletów na całą trasę przejazdu?!

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-09-2010, 14:39    Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że dla pasażerów jest do trochę męczące co wyrabia się na linii Zgorzelec - Węgliniec. Jeśli ktoś jedzie ze Zgorzelca np. do Wrocławia z przesiadką w Węglińcu to musi dwa razy kupować bilet (w pociągu KD, a potem w PR). Nie podnosi to kosztów przejazdów (opcja DALEJ), ale mimo to stwarza pewną niedogodność dla pasażerów, którzy zamiast w Węglińcu spokojnie zająć miejsce muszą uganiać się za konduktorem. Takie cyrki nie mają miejsca w odwrotnym kierunku, bo bilet zakupiony we Wrocławiu w kasie PR będzie ważny do samego Zgorzelca w szynobusach KD.

Ma to swoje konsekwencje. O ile bezpośrednie IR Drezno - Wrocław - Drezno cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców Zgorzelca i okolic, o tyle szynobusy KD świecą pustkami. Niedawno odprowadzałam kogoś na pociąg o 12:12 do Węglińca i w szynobusie na stacji Zgorzelec Miasto było zaledwie kilkanaście osób. Ludzie po prostu nienawidzą przesiadek, tym bardziej przesiadek zbędnych, a jeszcze te cyrki z biletami...

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 25-09-2010, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Noema, pamiętaj, że ten cyrk przesiadkowy zafundował UMWD w ramach wielkich oszczędności. Składy wagonowe zostały na siłę zastąpione przez kombinację EZT + SA. Kwestia łamanego biletu, to w przypadku frekwencji na tej linii już drugorzędna historia.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-09-2010, 15:22    Odpowiedz z cytatem

Nikolai, wiem komu należy dziękować. Nie mam pretensji do KD.

UMWD szuka oszczędności, co się chwali, ale dlaczego oszczędza tylko na pasażerach? Nie będę się powtarzała i wyliczała ile milionów zł idzie na utrzymanie nieustannie rozrastającej się administracji KD (o tym szczegółowo w tym wątku), ale przypomnę tylko, że kolejne 2 mln zostaną przeznaczone na remont biur dla KD. Na to pieniądze są. Jak już ktoś słusznie na forum zauważył: nie będzie nowych pociągów, będą nowe biura KD.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 25-09-2010, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale nawet przychodząc ponad 2 lat temu do KD nie myślałem, że nagle zacznę chwalić PR i krytykować KD. Niestety, role się odwróciły. Nie chodzi tylko o podejście do pasażera, ale o całokształt działalności. Projekt KD był całkiem nowatorskim rozwiązaniem, z wielką przyszłością, niestety w pewnym momencie całkowicie wymknął się spod kontroli. Dziś możemy podziwiać tego efekty:
- sztab ludzi, którzy zajmują się tropieniem przecieków,
- milionowa inwestycja w nieruchomość, która za parę miesięcy może okazać się niepotrzebna,
- wieczne awarie i odwołania,
- paniczne gaszenie wybuchających pożarów,
- rywalizacja o stołki.

Jedno się sprawdziło:
od początku mówiłem, że te pociągi jeżdżą zupełnie przypadkiem, w zasadzie jako efekt uboczny rozgrywek na górze.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejarz_wg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2010
Skąd: Węgliniec

PostWysłany: 25-09-2010, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Nikolai, dzieki za swietny wyklad informatyczny ale troche nieuporzadkowana ta wypowiedz i jak dla mnie nic nie wnosi do tematu- raz piszesz ze KD nie moga wystawiac biletow w opcji 3 pozniej piszesz ze za wypisane bilety w opcji 3 musza sie rozliczac... no mniejsza z tym.

Jesli chodzi o podroznych i problem z biletami na przesiadce- jest na to jedno proste rozwiązanie- wystarczy kupic bilet w kasie biletowej w zgorzelcu tak jak to sie robi na pociagi przewozow regionalnych i nie trzeba sie uganiac za konduktorem- swoja droga jakby PR-y byly nastawione do pasazarow tak jak KD, to podrozny nie musialby biegac za konduktorem, tylko konduktor by podszedl i sprzedałby bilet.

Jesli chodzi o pociagi IR Drezno - Wroclaw ludzie nim jezdza bo jest wygodnie, jest wysoki komfort jazdy i jest szybko bo to pociag pospieszny.

Jakby szynobus KD jechal ze zgorzelca do wroclawia na pewno byloby tez o wiele wieksze oblozenie, poniewaz na sama mysl przesiadania sie do ETZ pasazerom sie niedobrze robi...

A Nikolai, troche nie moge strawic twoich wypowiedzi, poniewaz byles tam tylko imformatykiem, nie miales nic wspolnego z koleja, a teraz ujadasz na firme ,z której cie zwolniono- wiec to normalne ze bedziesz teraz chwalil PR-y. nie lubie poprostu takiej obludy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 25-09-2010, 17:41    Odpowiedz z cytatem

kolejarz_wg napisał/a:
Nikolai, dzieki za swietny wyklad informatyczny ale troche nieuporzadkowana ta wypowiedz i jak dla mnie nic nie wnosi do tematu- raz piszesz ze KD nie moga wystawiac biletow w opcji 3 pozniej piszesz ze za wypisane bilety w opcji 3 musza sie rozliczac... no mniejsza z tym.

Proszę bardzo, specjalnie dla wybitnego specjalisty w wielkim skrócie:
- KD mogą wystawiać bilety na PR w kasach biletowych,
- KD nie mogą wystawiać biletów na PR z terminali mobilnych.
Jasne?!
kolejarz_wg napisał/a:
A Nikolai, troche nie moge strawic twoich wypowiedzi,

To po co je czytasz? Ja nie mogę strawić Twoich, bo za wszelką cenę dowodzisz, że jako klasyczny wąsaty kierpoć z Węglińca jesteś lepszy.
kolejarz_wg napisał/a:
poniewaz byles tam tylko imformatykiem, nie miales nic wspolnego z koleja,

Po pierwsze to nie byłem "tylko informatykiem", ale posiadałem nawet taki identyfikator jak każdy konduktor czy kierownik, ale uprawniający do kontroli biletów oraz pracy drużyn, podpisany przez Prezesa KD! Wyobraź sobie, że na poczatku w KD, jedna osoba była w stanie wykonywać kilka zadań, a nie jak teraz do wszystkiego trzeba mieć człowieka, przez co administracja dobija do trzydziestki, o ile już jej nie przekroczyła.
Zawsze mnie irytowało twierdzenie "prawdziwych kolejarzy", że tylko jeżdżąc pociągami można znać się na kolei.
kolejarz_wg napisał/a:
a teraz ujadasz na firme ,z której cie zwolniono-

Po drugie nie zwolniono mnie, a sam złożyłem wypowiedzenie (drobna różnica), po tym jak KD dostało w prezencie obecną prezeskę. Jak masz zamiar opowiadać takie bzdury, to widać jaki jesteś zawistny i przy okazji mało wiarygodny.
kolejarz_wg napisał/a:
wiec to normalne ze bedziesz teraz chwalil PR-y.

Po trzecie chwalę PRy za wprowadzane reformy i otwarcie się na klienta, w przeciwieństwie do KD, gdzie jedynym celem jest ustalenie przecieków niewygodnych informacji na infokolej.

Skoro zacząłeś już uderzać we mnie osobiście, to widzę, że w kwestii poruszanych na forum problemów nie masz już nic ciekawego do powiedzenia. Typowe zagranie, skoro skończyły Ci się już jakiekolwiek merytoryczne argumenty.

Tyle ode mnie, EOT, bo odbiegliśmy całkowicie od meritum tematu czyli kwestionowania ważności REGIOkarnetu w pociągu KD.

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 27-09-2010, 00:41    Odpowiedz z cytatem

http://kolejedolnoslaskie.eu/index.php?strona=oferta_honorowaniebiletow

Na oficjalnej stronie KD nie ma nic o niehonorowaniu biletów PR. Jakieś tajne pismo jakiegoś dyrektorka z KD nie ma żadnej mocy prawnej i nie jest wiążące dla pasażerów. Cała oferta przewoźnika, w tym wykaz honorowanych biletów musi być publicznie udostępniona wszystkim zainteresowanym i ogłoszona ze stosownym wyprzedzeniem.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl