Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Projekt rozkładu jazdy interREGIO 2010/11
Autor Wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 10-12-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

kowal331, jest w plakacie stacyjnym, oficjalnym.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 10-12-2010, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter, myślę, że ma to związek z remontem na odcinku Strzelce-Gliwice. Ale nieprawda że wszystkie w stronę Wrocławia jadą przez Kędzierzyn, przez Strzelce jedzie WIELKOPOLANIN. Ale faktycznie dysproporcja jeśli chodzi o kierunki jest ogromna. Ale ja i tak się cieszę, bo w obecnym rozkładzie nie miałem IR w Kędzierzynie prawie wcale. Język Chociaż trochę szkoda mi WIELKOPOLANINA w kierunku Krakowa (obecnie jedyne pół pary IR na tej trasie w KK) bo akurat mi pasował, a z osobówki jest na niego godzina czekania w Gliwicach.

A Strzelce zyskują jeszcze TLK Wrocław-Lublin-Wrocław, więc PKP IC pierwszy raz w historii zawita do Strzelec.

Duży postęp mają też Zdzieszowice, które zyskują postoje prawie wszystkich TLK, w tym nocnych.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-12-2010, 00:54    Odpowiedz z cytatem

Kolejoman2 napisał/a:
Duży postęp mają też Zdzieszowice, które zyskują postoje prawie wszystkich TLK, w tym nocnych.

Dla mnie te postoje w Zdzieszowicach są żenujące. Tam powinny stawać tylko i wyłącznie TLK Wrocław - Kraków, nic więcej. Żadnych nocnych ani dalekobieżnych składów!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 11-12-2010, 01:05    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter, gdyby niestawały to by obniżyły znacząco frekwencję, bo przecież 40 osób tam do KAŻDEGO! TLK codziennie wsiada Śmiech

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 11-12-2010, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Lil_Peter napisał/a:

Dla mnie te postoje w Zdzieszowicach są żenujące. Tam powinny stawać tylko i wyłącznie TLK Wrocław - Kraków, nic więcej. Żadnych nocnych ani dalekobieżnych składów!


Bo ? Krzeszowice mają mniej mieszkańców niż Zdzieszowice a TLK tam stają. I z pewnością takich miejscowości jest znacznie więcej. Ja to bym nawet poszedł dalej i dorzucił jeszcze postój w Gogolinie, nie tyle dla Gogolina co dla położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Krapkowic.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 11-12-2010, 17:01    Odpowiedz z cytatem

Jeśli już TLK na odcinku Kędzierzyn-Opole muszą się zatrzymywać to niech się zatrzymuje co drugi. Jeden w Zdzieszowicach, jeden w Gogolinie. Czas pozostanie wtedy bez zmian, a jedni i drudzy będą mieli TLK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 11-12-2010, 17:14    Odpowiedz z cytatem

IR Mamry został wydłuzony do Ełku Very Happy

http://new.rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/144579/208436/428488/166051/4095/?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=3&ident=lh.02894029.1292082693&
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pabianiczanin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2008
Skąd: Pabianice

PostWysłany: 11-12-2010, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-12-2010, 17:39    Odpowiedz z cytatem

Kolejoman2 napisał/a:
Lil_Peter, myślę, że ma to związek z remontem na odcinku Strzelce-Gliwice. Ale nieprawda że wszystkie w stronę Wrocławia jadą przez Kędzierzyn, przez Strzelce jedzie WIELKOPOLANIN. Ale faktycznie dysproporcja jeśli chodzi o kierunki jest ogromna. Ale ja i tak się cieszę, bo w obecnym rozkładzie nie miałem IR w Kędzierzynie prawie wcale. Język Chociaż trochę szkoda mi WIELKOPOLANINA w kierunku Krakowa (obecnie jedyne pół pary IR na tej trasie w KK) bo akurat mi pasował, a z osobówki jest na niego godzina czekania w Gliwicach.

A Strzelce zyskują jeszcze TLK Wrocław-Lublin-Wrocław, więc PKP IC pierwszy raz w historii zawita do Strzelec.

Duży postęp mają też Zdzieszowice, które zyskują postoje prawie wszystkich TLK, w tym nocnych.


Raczej z fatalnym stanem torów między Kędzierzynem a Opolem,zwłaszcza między Zdzieszowicami a Gogolinem.
Pisałem już ze niedawno( post zniknął - pozdrowienia dla moderatora usuwającego posty niezgodne z jego tezą programową o betonie ) było tam ograniczenie ruchu pociągów wprowadzone przez PLK-ę. Przyczyna - usuwanie usterek zagrażających bezpieczeństwu ruchu.Gdyby nie remont o którym piszesz wszystkie dalekobieżne ( TLK-i IC i IR) do Wrocławia poszłoby na Strzelce, lub znakomita większość.
Pewnie chcąc nie chcąc PLK-a na wiosnę będzie musiała zrobić remont odcinka od Opola do KK i z powrotem. W niektórych miejscach już strach jechać - tak buja.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 11-12-2010, 17:48    Odpowiedz z cytatem

danex napisał/a:
IR Mamry został wydłuzony do Ełku Very Happy

http://new.rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/144579/208436/428488/166051/4095/?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=3&ident=lh.02894029.1292082693&

I na tym właśnie polega przewaga IR nad TLK. Można wydłużać relacje IR do odległych zakątków Polski na części jako Regio Smile. Jeżeli IR jedzie wagonowy, wystarczy doczepić do składu Regio lub szynobusa wagon bezpośredni, jeżeli na EZT to jeszcze łatwiej wychodzi, bo wystarczy po prostu połączyć relacje. O tym, że przejazd R+IR wychodzi o wiele taniej niż R+TLK nie trzeba wspominać.

W hafasie TK nie ma Brdy. O co chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 11-12-2010, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Od 6 do 31 grudnia miał być właśnie remont Zdzieszowice-Gogolin, ale przesunięto go ze względu na pogodę. Raczej nie będzie tak, że większość pociągów pójdzie na Strzelce, bo Kędzierzyn jest dużo większy no i jest stacją węzłową.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-12-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Wiem ze jeszcze w zeszłym tygodniu w SKRJ-ocie był komunikat o ograniczeniu ruchu pociągów ze względu na remont odcinka Zdzieszowice - Gogolin. Powód taki jak podałem wyżej.
Co do tego że Kędzierzyn jest większy i tamtędy powinny jeździć pociągi TLK IR i EIC - swego czasu na Rynku Kolejowym lub podobnym portalu czytałem że władze KK protestują w PLK i MI z powodu planów modernizacji E30. Plany te zakładały ( nie wiem czy coś się zmieniło ) właśnie zmodernizowanie odcinka Opole- Gliwice przez Strzelce z pominięciem KK. Powodem jest to że trasa przez Strzelce jest podobno krótsza ( czy tak jest nie powiem - nie jechałem przez Strzelce).
Oby to się nie sprawdziło - ale patrząc jak z roku na rok odcinek KK - Opole coraz bardziej niszczeje i nic z tym nie jest robione - obawiam się że jednak będzie tak jak plany przewidywały.

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 11-12-2010, 19:03    Odpowiedz z cytatem

No ale chodziło o czasowe ograniczenie (remont miał trwać ok. miesiąca), ma być na wiosnę. Odcinek przez Strzelce istotnie jest ciut krótszy. Teraz KK ma nowe władze i z tego co wiem będą chcieli zabiegać o przyspieszenie remontu trasy przez KK. A z tymi planami PLK to w końcu nie wiadomo jak ostatecznie było. Aktualnie jest remont na trasie przez Strzelce, podobno po to aby nie było problemów z puszczaniem tam pociągów podczas remontu trasy przez KK.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-12-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Ano z planami PLK jedno jest wiadomo - że nic nie wiadomo Śmiech
Pożyjemy zobaczymy co będzie. Cool

_________________
www.fotokolej.waw.pl <--- zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-12-2010, 20:51   

rufio198 napisał/a:
Powodem jest to że trasa przez Strzelce jest podobno krótsza ( czy tak jest nie powiem - nie jechałem przez Strzelce).


Trasa przez Strzelce jest krótsza o ok. 10 kilometrów, natomiast plusem KK jest duży węzeł przesiadkowy, generujący spore potoki podróżnych w tych mieście.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 36 z 40 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl