Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
51% zniżki dla studentów
Autor Wiadomość

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 03-10-2010, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Zobaczymy jak będą spływały dotacje dla przewożników za ulgi . bo różnie do tej pory bywało.Ale pokolenie ''kopiuj-wklej'' może się cieszyć.

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 04-10-2010, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie rozumie dlaczego młodzież szkolna ma miec 49% zniżki a studenci 51%.
Tylko przy miesięcznych. Młodzież szkolna przy jednorazowych ma 37%.
Widzisz, kwestia tego, że studiowanie poza miejscem zamieszkania nikogo nie dziwi... A do gimnazjum raczej nie chodzi się daleko.
Cytat:
W/g mnie powinno byc nawet na odwrót 51 do 49
Widzisz, jak ktoś nie jest imprezowiczem, tylko studentem z prawdziwego zdarzenia, to na podręczniki, pomoce naukowe i konsultacje wyda fortunę. Studia są droższe od edukacji obowiązkowej.
Cytat:
Ile to "kupowanie" kosztowało napięty do granic możliwości budżet państwa?
Relatywnie mało, w porównaniu do tego, ile z budżetu wysysa KRUS czy fundusz kościelny. Cool

Arrow Ogólnie wygląda mi to pośrednio na promocję studiów...

I żeby nie było - ja nie jestem zwolennikiem ulg ustawowych. A sam jestem studentem. Smile

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grygus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: Otwock

PostWysłany: 04-10-2010, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Cytat:
W/g mnie powinno byc nawet na odwrót 51 do 49

Widzisz, jak ktoś nie jest imprezowiczem, tylko studentem z prawdziwego zdarzenia, to na podręczniki, pomoce naukowe i konsultacje wyda fortunę. Studia są droższe od edukacji obowiązkowej.


Nie wspominając już o opłatach za poprawki. Za powtórzenie laborek można zabulić nawet i 1200zł :p .

Cytat:
Nie rozumie dlaczego młodzież szkolna ma miec 49% zniżki a studenci 51%.Jesli jest równouprawnienie to winno byc po 50%.Dlaczego studenci maja byc lepsi od mł. szkolnej.W/g mnie powinno byc nawet na odwrót 51 do 49


Z tego co widzę to są lepsi w formułowaniu myśli i poprawnym pisaniu. A twój post jest niechlujny i mało zrozumiały Wink . Akurat 49% a 51% to minimalna różnica, nie wiem czego tu się czepiać. Na bilecie miesięcznym (bo miesięcznych i innych długookresowych dotyczy ulga 49% dla uczniów) to będzie różnica dochodząca do 2zł. Rzeczywiście, ogromna dyskryminacja uczniów. A czy ktoś dojeżdża do szkoły na biletach jednorazowych? Nie wydaje mi się.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 05-10-2010, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe tylko dlaczego zniżka jest do 26 lat ?? Czy student mający 27 lat czymś się różni od tego mającego 26 lat ??

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-10-2010, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w weku 19 lat zdasz maturę, to licencjackie skończysz mając 22 lata, a magisterskie mając 24. Gdy kończysz np. technikum wszystko przesuwa się o rok. Do tego jeszcze rok rezerwy. Mało?
27 lat do wiek, by albo myśleć o doktoracie, jak kogoś studia wciągnęły, albo poszukać pracy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 05-10-2010, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś jest dobry to nawet i doktorat skończy mając jeszcze zniżkę, więc w mojej opinii 26 lat to jest idealny wiek graniczny.
Matura->19->Licencjat->22->Magistrat->24->Doktorat->26 lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 05-10-2010, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Płatne poprawki, to już w ogóle cudo jest... Rolling Eyes

Arrow A ja studia zacząłem w wieku 21 lat. Magisterskie zacznę prawdopodobnie w wieku 24 lat i ostatni semestr magisterskich będę bez zniżki ustawowej (bo liczy się data ukończenia 26 lat, a nie rocznikowo)... Ale jak się chciało technikum + na studia trzeba było zarobić, to są dwa lata w plecy.

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 05-10-2010, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Ale dlaczego ja mam robić te studia odrazu po maturze, są nawet ludzie co mając 40 lat idą na studia i na przykład w MPK Kraków mają zniżkę tak samo jak 21 latkowie.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sasho33 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Kwi 2010

PostWysłany: 05-10-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz zniżkę ustawową to robisz od razu po maturze - tak w przenośni, a poważnie, gdyby było tak że zniżki ustawowe dla studentów nie mają ograniczeń wieku to budżet by nie podołał z powodu dofinansowań.

@Wolfchen ja za to mogę być "Wiecznym studentem" Very Happy, ponieważ rozpocząłem edukację o rok wcześniej. Także co twarz to przypadek inny, mimo to uważam, że tak jak jest (U-26) jest dobrze rozgraniczone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 06-10-2010, 09:36    Odpowiedz z cytatem

O tym ze znizki sa tylko do 26 zadecydował Parlament. Dla przewoźnikow korzystniejsze by bylo aby ulg ustawowych bylo jak najwiecej, Nie do kolejarzy te pretensje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 06-10-2010, 19:32    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Także co twarz to przypadek inny, mimo to uważam, że tak jak jest (U-26) jest dobrze rozgraniczone.
Ja bym rozgraniczył na ulgę dla studentów I i II stopnia bez ograniczeń wiekowych. Miesięczny normalny dla studenta dojeżdżającego jest jednak sporym wydatkiem...

PS. Ja z ulg ustawowych nie korzystam (w autobusach są tylko handlowe) i zasadniczo jestem ich przeciwnikiem (pomijam przypadek biletów miesięcznych).

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 27-11-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

W 2011 r. szersze ulgi komunikacyjne

Studenci od 1 stycznia 2011 r. uzyskają wyższe ulgi na przejazdy pociągami i autobusami. Przewiduje to czekająca na podpis prezydenta ustawa okołobudżetowa. Ulgi wzrosną z 37 i 49 proc. do i 51 proc.

Zgodnie z wprowadzoną przez Senat poprawką, na którą w piątek zgodził się Sejm, również niewidomi niezdolni do samodzielnej egzystencji uzyskają m.in. 93-proc. ulgę na bilety jednorazowe i miesięczne na autobusy i pociągi osobowe. W przypadku biletów miesięcznych na pociągi pospieszne i ekspresowe będzie im przysługiwała 51-proc. ulga. Obecnie za takie bilety niewidomi muszą płacić 100 proc. ceny. W przypadku innych biletów przysługują im ulgi w wysokości od 37 proc. do 49 proc., w zależności od rodzaju transportu i biletów.

Ulgi dla niewidomych budziła kontrowersje

Poseł Krystyna Skowrońska z PO powiedziała przed głosowaniem, że jej klub wstrzyma się od głosu, ponieważ poprawka budzi wątpliwości pod względem zgodności z konstytucją. Pytała, czy poprawka może zwiększać deficyt budżetowy. Senat nie zaproponował żadnych źródeł zwiększenia przychodów, z których mogłyby być pokryte wydatki związane z ulgami - powiedziała Skowrońska.

Stanisław Stec z SLD zwrócił uwagę, że poprawka dotyczy ustawy okołobudżetowej, a nie budżetu, więc nie zwiększa deficytu. Sejm pracuje nad ustawą budżetową, w związku z tym jest czas na dokonanie odpowiednich przesunięć wydatków, aby ulgi dla niewidomych nie zwiększały deficytu.

Natomiast wiceminister finansów Hanna Majszczyk poinformowała PAP, że sprawa jest zbyt świeża i resort finansów nie prowadzi jeszcze analiz na temat wniosku do TK. Jeżeli posłowie znajdą środki na pokrycie wydatków związanych z wyższymi ulgami dla niewidomych, to nie powiększą zapisanego w projekcie deficytu budżetowego, co byłoby niezgodne z konstytucją - powiedziała.

Ile studenci zyskają?

Studenci od 1 stycznia 2011 r. uzyskają wyższe ulgi na przejazdy pociągami i autobusami. Ulgi wzrosną z 37 i 49 proc. do i 51 proc.

Ulgę na przejazdy PKP i PKS dla uczniów i studentów obniżono w 2001 r. z 50 do 37 proc. Teraz z 49-proc. zniżki na przejazdy PKS i PKP (bez ekspresów) mogą korzystać tylko te osoby, które kupią imienne bilety miesięczne. Pozostali mają prawo do 37-proc. ulgi.

Zgodnie z nowymi przepisami, ulga w wysokości 51 proc. będzie obowiązywała przy przejazdach jednorazowych w pociągach ekspresowych, osobowych i pospiesznych na podstawie biletów jednorazowych. Analogiczna ulga obejmie też przejazdy w pociągach osobowych i pospiesznych na podstawie imiennych biletów miesięcznych.

Z 51-proc. ulgi skorzystają też studenci posiadający bilety miesięczne imienne na autobusy zwykłe i pospieszne publicznego transportu zbiorowego. Wszystkie ulgowe uprawnienia będą przysługiwały studentom do 26. roku życia.

Sprawa podwyższenia ulg wróciła podczas tegorocznej kampanii prezydenckiej. Pod koniec czerwca, kilka dni przed rozpoczęciem ciszy wyborczej, kandydujący na to stanowisko Bronisław Komorowski z PO obiecał, że w ciągu pierwszych 500 dni jego prezydentury, jeszcze przed wyborami parlamentarnymi, przywrócone zostaną 50-procentowe zniżki na przejazdy dla studentów.

Deklaracja ówczesnego marszałka Sejmu wywołała zdziwienie studentów zrzeszonych w inicjatywie "Przywracamy ulgi dla studentów i uczniów". Podczas zorganizowanej pod Sejmem pikiety przypomnieli oni, że od marca 2009 r. na rozpatrzenie przez Sejm czeka obywatelski projekt przywracający wyższe ulgi dla studentów i uczniów.

W czwartek prezydent Komorowski zapewnił, że od 1 stycznia 2011 r. studenci będą mieli 51-proc. ulgę na przejazdy publicznymi środkami komunikacji.

Resort finansów napisał w uzasadnieniu do zmian, że ich celem jest wyrównanie szans edukacyjnych osób studiujących w różnym trybie, a także w miejscowościach znacznie oddalonych od miejsca ich zamieszkania.Konieczność ponoszenia wysokich opłat za dojazdy do uczelni i z powrotem stanowi dodatkowe ograniczenie w dostępie do usług edukacyjnych. Przez mnożenie kosztów studiowania zniechęca się osoby potencjalnie zainteresowane podwyższaniem swoich kwalifikacji zawodowych przez kontynuację nauki na studiach wyższych - argumentowało MF.

źródło: INTERIA.PL

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Brajdak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Sty 2009
Skąd: z Polski

PostWysłany: 28-11-2010, 00:40    Odpowiedz z cytatem

Jeśli niewidomy z przewodnikiem to zgoda,ale dlaczego wyższe ulgi maja mieć pozostali?Jaki to niewidomy, który czyta gazetę bez okularów, czego ja - wiek średni - już nie potrafię?Ale ma papierek !

_________________
W czasach zakłamania, mówienie prawdy, jest czynem rewolucyjnym - Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 28-11-2010, 13:46    Odpowiedz z cytatem

Na szczęście nie modyfikowali bariery wieku. Jeśli student to zgadzam się. Ulga wyłącznie do 26 lat i tak jak teraz liczy się dzień ukończenia 26 roku życia , a nie rocznik.

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 28-11-2010, 21:31    Odpowiedz z cytatem

Mam mieszane uczucia odnośnie studenckiej ulgi. Z jednej strony miły gest ale obecnie i tak 49% przy miesięcznych jest, a 37% przy jednorazowych to nie jest mało. Różnice dla studentów będą niewielkie (około kilkuzłotowe), a dla państwa ogromne sumy. Co najważniejsze, budżet nie jest z gumy, skoro coś dają jednym, zabiorą innym. Pytanie komu?
Ps. Uprzedzając ewentualne "ataki", jestem studentem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl